Hlavní stránka Hardware Monitory, LCD panely Srovnání držáků LCD: dva monitory ergonomicky
Srovnání držáků LCD: dva monitory ergonomicky
autor: Pavel Urbánek , publikováno 22.10.2014
Srovnání držáků LCD: dva monitory ergonomicky

Mít dva monitory na práci nebo pro zábavu není vůbec špatná věc. Jak je ale vměstnat na stůl vedle sebe tak, aby splňovaly nejen naše představy, ale i základní ergonomické normy? Pomocí držáků na dva monitory to jde snadno a ve výsledku je možné i ušetřit. Podíváme se na Arctic Z2 Pro a CONNECT IT Twin Arm.


Ten, kdo kupuje jeden monitor, většinou příliš nepřemýšlí nad pořízením speciálního držáku. Když už ale plánujete více monitorů, začne otázka stojanů a možnosti jejich polohovatelnosti být najednou velmi aktuální. Sice máte možnost koupit řadu dobrých monitorů, které umožní bohatou polohovatelnost individuálně, ale v kombinaci více monitorů to nemusí stačit. Navíc takový specializovaný držák má i řadu výhod oproti klasickému stojanu. O co jde?

Srovnání držáků LCD: dva monitory ergonomicky

Pro mnohé jako první přichází v úvahu úspora místa. Stojany spousty monitorů jsou rozměrné a mohou bránit pohodlnému umístění jiných věcí, ať už je to podložka s myší, klávesnice, dokovací stanice s notebookem, nebo portě běžné věci jako jsou papíry, mobilní zařízení a jiné užitečné vybavení. Stolní držák místa zabere méně a také může být dále od uživatele.

Srovnání držáků LCD: dva monitory ergonomicky

Jinou nespornou výhodou je pak stabilita. Bojíte se, že svoje nové monitory třeba omylem převrhnete? Nemusí to být ani vaše vina, stačí děti nebo i domácí mazlíčci a monitor je na zemi. Samozřejmě zase záleží kus od kusu. Některé monitory sedí na stole více, jiné jsou více náchylné k převrhnutí. S držákem problém není, protože je přišroubovaný ke stolu pomocí ocelové svorky. A komu ani ta nestačí ke klidnému spaní, tak může dokonce prošroubovat držák ke stolu skrz desku.

Každý má jiné představy o svém pracovišti nebo multimediálním zábavném koutu, takže i výhody si snadno najde. Pojďme se ale už podívat na to, co nás čeká dnes ve srovnání. Jde o dva držáky na dvojice monitorů, oba modely by měly zvládnou montáž až 27palcových modelů.

Arctic Z2 Pro

První z testovaných je od švýcarského výrobce Arctic, který se u nás stal oblíbený především díky svým cenově dostupným chladičům pro CPU i pro grafické karty. Nyní máme možnost vyzkoušet i jeden ze série držáků monitorů. Varianta Z2 Pro se vyznačuje na první pohled masivní základnou s dvěma rameny odpovídajícím standardu VESA 75 a 100. Udaná cena je 75 Euro, tedy okolo 2100 Kč. Výhodou je napájený USB 3.0 Hub.

Srovnání držáků LCD: dva monitory ergonomicky

CONNECT IT Twin Arm

Proti Arcticu jde lépe vyzbrojený Twin Arm od firmy CONNECT IT. Zatímco jeho základna je kompaktní, tak ramena mají nejen výrazně větší rozsah než Z2 Pro, ale také jsou individuálně výškově nastavitelná. V těchto nadstandardních vlastnostech se také promítla poněkud vyšší cena, která atakuje hranici 3000 Kč.

Srovnání držáků LCD: dva monitory ergonomicky 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
44 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 19.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.