Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou
Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou
autor: Michal Mitrega , publikováno 26.1.2007
Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 je ergonomickým bonbónkem z dílen této společnosti. Myš má ambice na post zajímavého kancelářského pomocníka či herního "kanónu" a my se v dnešní recenzi přesvědčíme zda-li tomu tak opravdu je. Myš spadá do třídy laserových bezdrátových myší, což je v dnešní době jistě velmi atraktivní artikl.


Balení

Červená krabička zaujme jak líbivým potiskem, tak i netradičním tvarem s ozdobnými a ochrannými prvky ve tvaru trojúhelníku. Microsoft je snad jediný výrobce, který nekopíruje balení konkurence - jde si svým vlastním směrem. Kromě bytelné krabice je myš uvnitř chráněna ještě obvyklým plastovým výliskem. Na krabičce jsou informace o několika zajímavých vlastnostech, pro podrobnější informace je ale lepší pečlivě prozkoumat dokumentaci na stránkách výrobce. Na balení jsou přilepené dva plastové štítky, které mění obraz v závislosti na úhlu pohledu, a tak názorně informují o správném způsobu držení myšky.

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou
elegantní balení

Balení obsahuje CD s ovladači, příručku o používání bezdrátového přijímače, příručku, která pojednává o bezpečnosti používání produktů od Microsoftu, leták o správném uchopení myšky, 2 AA baterie a samotný bezdrátový přijímač. Vzhled přijímače se ve srovnání s produkty Logitechu dvakrát nepovedl. Slabý je i dosah (pouhých 1,8m), rušení se přitom může dostavit i u vysílání přes 2 centimetry tlustou desku stolu. Mezi přijímačem a myškou by tedy neměly ležet žádné velké překážky. Absentující rychlou instalační příručku částečně nahrazuje štítek u USB konektoru, který informuje o tom, jak ho správně zapojit do počítače a kdy nainstalovat software.

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou
leták jak správně držet myš, příručka o používání přijímače a CD s ovladači

Specifikace

 • podporované OS: Windows 2000, XP (32-bitová, 64-bitová, Media Center Edition a Tablet PC Edition), Vista a Mac OS X verze 10.2 a vyšší
 • bezdrátová myš komunikující s přijímačem na frekvenci 27MHz
 • bezdrátový přijímač s udávaným dosahem 1,8m a kabelem dlouhým 1,5m
 • napájení na 2 AA baterie
 • rozměry 105 x 83 x 64 mm
 • váha 144 gramů
 • laserový senzor
 • rozlišení 1000 CPI
 • snímání 6000 snímků za sekundu
 • maximální rychlost 0,38 metrů za sekundu
 • teflonové nožičky
 • 2 boční tlačítka
 • čtyřsměrné kolečko
 • životnost hlavních a bočních tlačítek 1 milión stisků
 • životnost kolečka 150 tisíc stisků, 100 tisíc otáček od uživatele, 300 tisíc otáček k uživateli a 150 tisíc naklopení na každou stranu

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou
přijímač a dvě AA baterie

Na specifikacích je jasně vidět, že MS Natural 6000 není žádná herní myš, naopak dobře se prosadí při nenáročné práci v "oknech". Na toto použití ukazuje jak větší váha, tak i parametry senzoru, které nejsou nejlepší. To se týká především maximální rychlosti, která je na špatné úrovni. Malá hodnota maximální rychlosti většinou nepřímo poukazuje na slabší hodnoty maximální akcelerace, která v podstatě udává jak rychlý pohyb senzor ještě zachytí. Velmi dobře hodnotím podrobně rozepsané životnosti jednotlivých snímačů stisku tlačítek a mechanizmu, který zaznamenává pootočení kolečkem.

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou
pohled zepředu

Komunikace USB přijímače s počítačem se překvapivě pohybuje na hranici 142Hz, což odpovídá odezvě 7 milisekund na dráze přijímač - základní deska. Jen občas se objevily úskoky do oblastí s nižší komunikační frekvencí. Otázkou tedy je, jak moc ještě myšku brzdí bezdrátová komunikace myška - přijímač.

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou
screenshot z programu Mouserate Checker 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
147 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 63.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.