Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Creative Mouse Gamer HD7600L - vylepšený senzor v mainstreamu
Creative Mouse Gamer HD7600L - vylepšený senzor v mainstreamu
autor: Michal Mitrega , publikováno 17.1.2007

Série Fatal1tyho myší nejsou určeny pro každého, což si Creative velmi dobře uvědomuje. Spolu s novou Fatal1ty Professional (pokračovatel Fatal1ty 1010) proto vypustil do světa právě Mouse Gamer HD7600L, který má doplnit mezeru v portfoliu společnosti. V recenzi se dozvíte jak si tento nový hlodavec, no. 1 na stránkách výrobce, vede...


Balení

Creative HD7600L se dodává v pěkné bytelné krabici opatřené výřezem, aby bylo na myšku pořádně vidět. Samotná myška je navíc tradičně chráněna velmi tuhým plastovým výliskem. Balení je velmi pečlivé, najdete na něm stejně podrobné specifikace jako na stránkách výrobce, včetně užitečných specifikací senzoru.

Creative Mouse Gamer HD7600L - vylepšený senzor v mainstreamu
balení

Balení obsahuje kromě tradičního příslušenství i dvě vyměnitelné krytky, kterými si můžete přizpůsobit myšku podle vkusu nebo podle momentální nálady. Dohromady tedy myška nabízí 3 krytky: matnou červenou, lesklou zelenohnědou a lesklou modrofialovou. Lesklé krytky jsou zajímavé tím, že mění barvu v závislosti na úhlu pohledu. V balení se samozřejmě schovává i tradiční příslušenství: instalační CD a rychlá startovní příručka. Příručka je přeložena do 18ti jazyků včetně našeho. Dozvíte se v ní jak připojit myšku, nainstalovat software, nastavit tlačítka, změnit rozlišení a vyměnit krytku. Příručka se velmi nápadně podobá příručkám od Logitechu, v podstatě je to trošku pozměněná kopie.

Creative Mouse Gamer HD7600L - vylepšený senzor v mainstreamu
barevné krytky

Creative Mouse Gamer HD7600L - vylepšený senzor v mainstreamu
CD s ovladači a rychlá startovní příručka

Specifikace

 • podporované OS: Windows 98SE, Me, 2000 a XP
 • drátová myš, pozlacený USB konektor
 • 2m dlouhý a cca 2,75 mm tlustý ocásek
 • rozměry 121 x 70 x 42 mm
 • váha cca 100 gramů
 • laserový snímač (vlnová délka světla 850 nm)
 • rozlišení 2400 CPI
 • snímání 10000 snímků za sekundu
 • akcelerace až 15G
 • maximální rychlost 1,02 metrů za sekundu
 • teflonové nožičky
 • 2 boční tlačítka + kolébka pro změnu CPI pod kolečkem
 • dvousměrné kolečko
 • myš přestává reagovat krátce po zvednutí nad povrch podložky (vlastnost implementovaná firmwarem)

Velmi zajímavě vypadají parametry senzoru. Výrobce se zřejmě rozhodl jít správnou cestou zvyšování počtu sejmutých snímků za sekundu místo bezhlavého zvyšování rozlišení. Rozlišení se proto zvýšilo jen nepatrně na pěknou hodnotu 2400 CPI. Akcelerace a maximální rychlost mírně zaostávají, ale stále se drží v normě. Rychlejší pohyb než 1 metr za sekundu mnoho lidí nezvládá (je to stejná vzdálenost jako přejetí velké látkové podložky tam a zpět). Druhou otázkou je, jestli kurzor není možné utrhnout při krátkých a rychlých pohybech. Na tuto otázku si samozřejmě odpovíme na závěr recenze.

Creative Mouse Gamer HD7600L - vylepšený senzor v mainstreamu
Creative HD7600L se zelenohnědou krytkou

Součástí recenze je samozřejmě také měření rychlosti komunikace s USB portem. Ta překvapivě dosáhla poměrně slušné hodnoty kolem 500Hz, což odpovídá skvělé odezvě 2 milisekundy. Menším zklamáním jsou občasné úskoky v rozmezí ±50Hz, což odpovídá asi ±0,2ms. Sami ale uznáte, že takové odchylky jsou opravdu malé a samy o sobě nejsou schopny uživatele rozhodit.

Creative Mouse Gamer HD7600L - vylepšený senzor v mainstreamu
screenshot z programu Mouserate Checker 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
162 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 74.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.