Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry
Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry
autor: Michal Učeň , publikováno 15.3.2006
Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry

Nudí vás už otřepaný a stereotypní vzhled počítačové techniky? Zatoužili jste někdy po přirozeném vzhledu, který by se zároveň hodil k vašemu nábytku? Stejné otázky si asi na svém začátku položili ve společnosti SWEDX. Ta se od roku 2000 soustředí na výrobu periferií v úhledném dřevěném materiálu.


Historie

Podle názvu firmy vás jistě napadne, že se jedná o švédskou společnost a opravdu je tomu tak. Na trhu s počítačovými periferiemi působí od roku 1995, se stylovým dřevěným "nábytkem" však začala až v roce 2000. Hlavní směr, kterým se SWEDX ubírá, jsou do dřeva zasazené LCD monitory, které patří mezi krásné doplňky kanceláře, na druhou stranu "krásná" je i jejich cena, která se pohybuje od 25 000 až do nějakých 180 000 Kč bez DPH. Za luxus se platí a tak i přes svou cenu se staly tyto výrobky velmi žádanými, svůj úspěch slavily už na CeBITu v Hannoveru roku 2002.

Postupem času se portfolio produktů rozšiřovalo především o další LCD /TFT monitory a přibyly i další menší periferie jako myšky a klávesnice, kterým se budeme věnovat právě v dnešní recenzi.

 Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry

Spousta uživatelů už jistě zajásala, že se konečně něco vyrábí mimo východní Asii, ovšem i v tomto případě vás zklamu. SWEDX sice sídlí poblíž Stockholmu, ale jde jen o centrální pobočku, výrobní továrna je zasazena do města Dongguan v Číně.

Další produkty

Protože si dnes představíme jedny z těch dostupnějších produktů, ve zkratce se také podíváme, co nabízí SWEDX náročnějším uživatelům.

Prioritou číslo jedna jsou LCD displeje, jiné věci v katalogu společnosti téměř nenajdete. Jedinou výjimkou jsou přídavné repráčky a alternativní varianta bezdrátové verze myšky a trošku jinak designovaná klávesnice, než které se budeme dnes věnovat.

Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekryPeriferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry

XV1-15-BE1 - 15" LCD v provedení bukového dřeva

Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry

XMTV17-XKS1-XM1 v buku s klávesnicí a myší ze stejného materiálu
 

Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry

XV1-19AV-AS1 - 19" LCD ve dřevě z jasanu

Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry

XV1-26 LCD-TV - Televize v provedení buk s úhlopříčkou 26"

Periferie ve dřevě - pro opravdové fajnšmekry

Model nejvyšší třídy XV1-32 LCD-TV v mahagonovém dřevu s úhlopříčkou 32" 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
147 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 65.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.