Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska
Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska
autor: Michal Učeň , publikováno 2.1.2006
Seznam kapitol
1. Vzhled a design
2. Ergonomie
3. Závěr
Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska

Saitek se po joysticích, gamepadech a myších pustil i do herních klávesnic. Speciální klávesnice s podsvětlením Saitek Eclipse je z velmi kvalitních materiálů a je určena nejen hráčům ale i náročnějším uživatelům. Se svými vlastnostmi má velmi dobré předpoklady zbořit bariéry Logitechu a Microsoftu, kteří na trh s těmito produkty jen tak někoho nepustí.


Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska

Bohužel se nám do rukou dostala krabice od jiné klávesnice od Saiteku, takže nemohu popsat obsah originálního balení. V našem případě to byla pouze klávesnice a předložka pod ruce.

 Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska

Klávesnice je celá z kvalitní plastové hmoty, která na pohled i dotyk působí odolně. Tělo je zahaleno do černého hávu a aby v něm vynikly klávesy, tak jsou naopak stříbrné. Všechny hrany jsou důkladně zakulaceny a s X-ovitým tvarem působí zaměření klávesnice jako kombinace hráčské a luxusní klávesnice pro náročné uživatele. Opravdu, Eclipse bych doporučil nejen hráčům, ale i těm, kteří na svůj stůl hledají něco extra s elegantním vzhledem.

Klávesnice má celkem 104 kláves a jejich rozložení odpovídá klasickému QWERTY. Multifunkčních kláves tu mnoho není, v pravém rohu nad numerickou klávesnicí jsou tři tlačítka ovládající hlasitost(zvýšení, snížení a mute) a jedno na regulaci podsvětlení.

Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska

Na spodní straně najdeme čtyři gumové nožky s celkem velkou plochou. Pokud jste zvyklí do klávesnice u her bušit jak o život, vězte, že Eclipse se ani nehne :) Na horní hraně jsou také dvě vysunovací nožky pro nahnutí klávesnice, které asi většina uživatelů také využije.

Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska

Předložka pod ruce je nastavitelná do dvou poloh. Osobně mi více vyhovovala vysunutá, jak je na první fotografii, ale záleží na velikosti ruky a délce prstů uživatele. Každopádně je to dobrá a jednoduchá možnost, kterou většina výrobců nepodporuje.

Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska
- Pro zvětšení fotografie na ni klikněte -

Kompletně složená klávesnice se zasunutou předložkou na ruce už ztrácí trochu na svém zvláštním tvaru:

Saitek Eclipse - Podsvětlená kráska 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
294 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 135Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.