Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl
Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl
autor: Miroslav Ježek , publikováno 14.2.2019
Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Myš Harpoon už nějakou dobu ve vodách herního oceánu korzuje. Ale pořád ji svazovala nutnost kabelového spojení s PC pevninou. A to se muselo změnit. Naštěstí nejsme o nic ochuzení, neboť možnosti připojení se rozšířily a nikoli jen obměnily. Harpoon tak využijí nejen wireless fanatici, ale i drátová stará škola.


Úvod, balení, parametry

Tempo, s jakým výrobci vydávají komponenty, periferie, příslušenství a další nepostradatelné haraburdí je občas velice dynamické. Skoro abychom měnili každý měsíc komplet výbavu. Corsair je z té sorty firem, které chrlí na trh nové výrobky bez velkých prodlev. Tentokrát mám na stole novou myš Harpoon RGB v bezdrátovém provedení. Uvidíme, jak se podařilo nového myšáka vyšlechtit.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Nejdůležitější a nejlepší na harpuně je to, že nabízí tři možnosti připojení. První možnost je bezdrátově s klasickým USB donglem. Dále myši voní i Bluetooth, takže se velmi hodí k notebookům. A pro konzervativní tvrdé jádro je tu starý dobrý kabel. Já osobně na kabel nedám dopustit, hlavně kvůli tomu, že neřeším stav baterie a netrápí mě latence. Ačkoli právě latence je u modelu Harpoon sražena na prakticky neměřitelnou hodnotu jedné milisekundy. Stojí za tím firemní technologie Slipstream, která posílá dvakrát tolik paketů a neustále skenuje optimální frekvence. Kdoví, jaké další čáry se uvnitř dějí, ale spokojíme se s tím, že to asi funguje. Pak je tu samozřejmě RGB podsvícení, ale tentokrát jen decentní. Na myši září pouze logo na zádech a tlačítko na změnu CPI. To se může vydrápat až na hodnotu 10000, ale jako obvykle je to zcela mimo použitelné spektrum. Za zmínku stojí ještě váha 99 g a spínače Omron s výdrží až 50 milionů kliknutí. Zajímalo by mě, kdo by to po pár milionech vzdal první, jestli tlačítka, nebo prsty. Všechny důležité parametry jsou v tabulce.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Zcela překvapivě začneme krabicí, ale vezmeme to jen tak fofrem. Klasická žlutočerná malba s vyobrazením ukrytého výrobku ničím neoslní. Jen je na boku veselé zvolání, že vyhrajeme bez kabelů. Pak jsou tu obyčejné heslovité popisky vlastností a parametrů, nic co by potřebovalo detailnější popis.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Uvnitř se skrývá kousek složeného kartonu a v něm hlodavec a USB ocas. Pak vyskočí ještě tři brožury, manuály, tiskoviny, pamflety, prostě takové ty vytištěné zbytečnosti.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.