Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Test bezdrátových myší Logitech
Test bezdrátových myší Logitech
autor: Michal Učeň , publikováno 12.10.2005
Test bezdrátových myší Logitech

V poslední době se s novými myškami doslova roztrhl pytel. Některé jsou teprve na cestě, spousta z nich však už dorazila i na náš trh a poptávka po nich je vysoká. Velký boom způsobil hlavně Logitech, když odpověděl na výzvu Razeru ve formě nového modelu Copperhead a vydal celou sérii nových myší, určených pro práci i hry. V našem megatestu nových myší se v prvním díle podíváme na pět bezdrátových kousků z dílny Logitechu, mezi kterými nechybí ani dlouho očekávaná pecka Logitech G7 Laser Cordless Mouse.


Jako první se podíváme na zoubek jedné z menších kancelářských myšek, která má tu výhodu, že je univerzální jak pro leváky, tak pro praváky. Seznamte se, tohle je Logitech LX5 Cordless Optical Mouse.

Obsah balení

Balení je tvořeno kombinací tvrdé papírové krabice a plastového průhledného obalu. Při přepravě se pravděpodobně nic stát nemůže, u dražších myšek je ale balení lepší a pevnější. Pravá strana odkrývá samotnou "eLxpětku" a obal kopíruje její tvar, takže si můžete i v "supermarketovém" obchodě vyzkoušet, jak se asi drží. Ostatně tak je to téměř u všech myší Logitechu...

Test bezdrátových myší Logitech

V balení najdeme jen ty nejzákladnější věci, které potřebujeme - myš, CD s ovladači, uživatelskou příručku, přijímač pro bezdrátovou komunikaci, redukci na PS/2 a dvě AA baterie.

Test bezdrátových myší Logitech

Design a zpracování

Jednoduchý design myšky je účelný, scházelo mi snad jen tlačítko zpět a dopředu, na které jsem si zvykl už u MX500. Střední kategorie, do které myš spadá, toto kritérium splňovat nemusí a spousta uživatelů hledajících spolehlivou a dobrou myš pro práci nechce zbytečné komplikace v podobě nastavování dalších tlačítek. Myš je souměrná z obou stran, na své si tak přijdou i leváci.

Test bezdrátových myší Logitech

Zpracování je kvalitní a sice není nijak extravagantní a nezaujme na první pohled, ale důležitá je funkčnost a jednoduchost. Boční hrany zdobí podle nové módy lesklá černá hrana a pod ní černý matný pás pro prsty. Držení je slušné, nekopíruje ergonomii podle ruky, ale přesto máte v uchopení jistotu. Dominantou stříbrné skořápky je pětisměrné kolečko a dvě základní tlačítka. Ta začínají přibližně od poloviny a u kořene jsou spojena v jeden kus plastu. Mezi nimi je indikace stavu baterie. Část, kterou máte v dlani naopak skrývá baterie.

Test bezdrátových myší Logitech

Test bezdrátových myší Logitech

Test bezdrátových myší Logitech

Narozdíl od strany svrchní, ta spodní je zajímavá alespoň netradičními teflony, na které bohužel neseženete zatím mouse skatez. Myš však není určena hráčům, a tak to nebude problém. Snímač používá okem neviditelný paprsek, činnost přístroje můžete zkontrolovat pomocí diody a tlačítek On/Off a Connect. Mezi teflony u patky je posuvník pro uvolnění záklopky na baterie. Chvíli mi trvalo, než jsem na celý mechanizmus přišel. Musí se na to s trochou násilí, ale pak už snadno odklopíte krytku seshora.

Test bezdrátových myší Logitech

Na následujících fotografiích můžete vidět naprosto identické strany, s trochou fantazie uvidíte i mírně prolnutí stran za účelem pevného uchycení prsty.

Test bezdrátových myší Logitech

Test bezdrátových myší Logitech

Instalace, software a konfigurace

Instalace je velmi jednoduchá, stačí vložit alespoň jednu baterii, nainstalovat z přiloženého CD program SetPoint a nastavit potřebné věci. V případě, že vám ani tak myš nefunguje, zkuste resetovat připojení zespodu myšky.

Test bezdrátových myší Logitech

Test bezdrátových myší Logitech

Testování v praxi

Přestože je myška určena především pro kancelář, hanbu vám nepřinese ani ve hrách. Odezva bezdrátového připojení je dobrá, jen vzdálenost od přijímače signálu musí být menší než tři metry. Velká plocha teflonů dobře sedne na vaši podložku a i rozložení vyšší hmotnosti je slušné. Výdrž baterie šplhá podle výrobce až na vynikajících osm měsíců. Tlačítek je sice poskrovnu, vynahrazuje to však z části kolečko s funkcí Zoom, tedy zvětšení/zmenšení fotografií a obrázků.

Test bezdrátových myší Logitech

Zhodnocení

Logitech LX5 Cordless Optical Mouse je myška vhodná především pro kancelář a relativně nízká cena 681 Kč s DPH je na tak kvalitní myšku slušná. Vytknout se jí dá snad málo tlačítek a slabý dosah, naopak pochválit univerzálnost, výdrž baterií a dobré snímání.

Tabulka parametrů

Test bezdrátových myší Logitech

Tabulka hodnocení

Test bezdrátových myší Logitech 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
476 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 214.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.