Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice
Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice
autor: Pavel Urbánek , publikováno 20.6.2018
Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice

MS120 je novinka od Cooler Masteru, která v sobě kombinuje herní myš s top senzorem i ergonomií a membránově-mechanickou klávesnici s RGB podsvícením. Celek je za cenu, která je lákavá, protože u konkurence za 1600 korun často neseženete ani samotnou klávesnici. Vyplatí se koupí setu ušetřit?


Není to tak dlouho, co jsme se měli možnost podívat na herní myš od Cooler Masteru určenou především pro claw grip, tedy držení v dlani se zahnutými prsty. Šlo o model MM520. A proč se dnes balíme o nějaké myši od minule? Protože testujeme set MS120 od Cooler Masteru a ona MasterMouse MM520 je součástí tohoto setu. To je také důvod, proč se dnes budeme soustředit na část klávesnice.

Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice

A máme se na co těšit, protože nejde jen tak o nějakou klávesnici, nýbrž o novinku, která je osazena hybridními spínači. Výrobce tento typ klávesnice označuje jako mem-chanický, což je zkratka pro membránově-mechanickou technologii. To je nový vítr mezi masou herních mechanických klávesnic, které buď používají Cherry MX, nebo čínské klony.

Myšlenka mem-chanických spínačů je zajímavá, mělo by jít o kombinaci dobrých vlastností mechanické klávesnice a membránové technologie. Jak to dohromady funguje, se podíváme v jedné z následujících kapitol dopodrobna. Klávesnice má každopádně blíže k mechanickým než k membránovým modelům, takže ji budeme řadit mezi ty mechanické.

Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice

Alternativní mem-chanický spínač ale není to jediné, na co by se měl uživatel soustředit. Určitě nás bude zajímat to, jak je klávesnice zkonstruována, jestli jsou povrchy odolné, charakter podsvícení, tvar a uspořádání kláves a mnoho dalšího. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.