Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?
Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?
autor: Pavel Urbánek , publikováno 30.8.2016
Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?

Mechanické klávesnice byly dlouhou dobu symbolem kvality a špičkových vlastností, ale také luxusu, protože jejich ceny mnohonásobně překonávaly ostatní klávesnice. Natec nám ale nyní představuje mechanickou klávesnici Genesis RX75, jejíž cenovka je velmi lákavá a současně klávesnice vypadá profesionálně.


Tentokrát se podíváme na zajímavou herní klávesnici od Natecu, konkrétně od jeho herního brandu Genesis. Na rozdíl od jiných menších herních značek nabízí Natec Genesis opravdovou haldu všeho možného herního příslušenství, takže člověk má problém si vybrat ne z nedostatku, ale z přebytku.

My jsme každopádně sáhli po vrcholu řady klávesnic Genesis: mechanické RX75. A rozhodně nešlo o náhodný výběr! Genesis RX75 je totiž vybavena spínači jiné značky než Cherry MX, což je vždy zajímavé pro srovnání, také má netradiční tvarování korunky jednotlivých kláves. Nakonec také slibuje vylepšené usazení velkých kláves, což by mělo zajistit konzistentnější chování celku.

Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?

RX75 by se dala zařadit do kategorie klasických klávesnic, není totiž podsvícená, rozložení je také standardní a vzhled také nevybočuje. Jak tedy osloví potenciálního zákazníka a přesvědčí ho ke koupi právě tohoto modelu? Cenou! Zatímco jsme si zvykli, že mechanické klávesnice stojí několik tisíc, občas přelezou i hranici 5000Kč, tak Natec zde útočí s velmi nízkou cenou začínající lehce přes 1500Kč.

To je přece nabídka, která se neodmítá. Nebo je v tom snad háček? Tak trochu ano. Zatímco u zavedených výrobců mechanických klávesnic, kteří staví na osvědčených Cherry MX, víme v podstatě dopředu, do čeho jdeme, tak u Genesis RX75 je hned několik neznámých. Dvě největší z nich budou kvalita provedení a ne-Cherry MX spínače. Jak je na tom RX75 nejenom v těchto ohledech, se podíváme dále.

Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500? 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
26 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.