Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Logitech, Microsoft a A4Tech: bezdrátové sety do 700 Kč v testu
Logitech, Microsoft a A4Tech: bezdrátové sety do 700 Kč v testu
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.10.2014
Logitech, Microsoft a A4Tech: bezdrátové sety do 700 Kč v testu

Sady klávesnice s myší jsou velmi oblíbené hlavně u bezdrátových řešení – obě zařízení pořídíte spolu výhodněji než samostatně. Podíváme se na produkty tří populárních výrobců, ověříme dosah, u myší zkusíme, jak si poradí s různými povrchy a také zjistíme, jak se píše na klávesnicích a nakolik jsou vhodné pro příležitostné hraní.


Pro někoho může být představa bezdrátové klávesnice zbytečným luxusem, nebo naopak přítěží kvůli nutnosti dobíjení baterií. Jiní si však bez bezdrátových periferií práci nedokáží představit. Právě pro tyto uživatele je určena dnešní recenze, v níž si představíme trio bezdrátových setů klávesnic a známých značek.

Logitech, Microsoft a A4Tech: bezdrátové sety do 700 Kč v testu

Koupit set klávesnice s myší je vždy risk, protože Vám nemusí vyhovovat buď klávesnice, nebo myš. Na druhou stranu bývají sady cenově výhodné a spoustu zajímavých bezdrátových klávesnic bez myši prostě nepořídíte.

Jedná se tedy o zajímavou volbu například pro firemní využití nebo pro ovládání domácího HTPC. My se blíže podíváme na sety bezdrátových klávesnic a myší od značek A4Tech, Logitech a Microsoft a posoudíme, k čemu a nakolik se hodí.

Logitech, Microsoft a A4Tech: bezdrátové sety do 700 Kč v testu

Jedná se o cenově dostupné sety, které tedy cílí zejména na běžné uživatele a nehodí se třeba pro náročnější hráče. Všechny klávesnice jsou totiž vybavené membránou nikoliv mechanickými spínači kláves. Myši potom nejsou vybavené snímačem s vysokým rozlišením a hromadou tlačítek, zato jsou mobilní a vydrží poměrně dlouho bez nutnosti dobíjení baterií.

Proč právě tuto trojici? Snažili jsme se vybírat z prodávanějších klávesnic s nepříliš vysokou cenou, ale také ne z těch nejlevnějších, u kterých lze předpokládat nižší kvalitu a horší snímače. A také jsme se snažili omezit na sady, u jejichž klávesnice výrobce příliš neexperimentoval s rozložením kláves. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.