Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Logitech G710+ – vkusný design s mechanickými spínači
Logitech G710+ – vkusný design s mechanickými spínači
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 1.5.2013
Logitech G710+ – vkusný design s mechanickými spínači

Mechanické klávesnice zažívají v poslední době comeback, a to především v herním světě. Stejně jako většina výrobců herních periferií i Logitech přichází se svojí herní klávesnicí s mechanickými spínači. Její označení je G710+, má robustní konstrukci, decentní design i pěkné podsvícení. Jdeme ji pořádně prověřit!


Mechanické klávesnice, nebo chcete-li klávesnice s mechanickými spínači, zažívají v poslední době neuvěřitelný comeback a doslova se s nimi roztrhl pytel. Proto ani takový velikán jako je Logitech nemohl zůstat stranou a přišel se svojí mechanickou herní klávesnicí s označením G710+. Než se ale dostaneme k samotnému představení klávesnice, rád bych připomenul hlavní výhody, a vlastně i důvody, proč se výrobci k mechanickým klávesnicím vracejí. Mechanické klávesnice byly postupně vytlačovány všemi možnými druhy membránových a jiných řešení, a to především z důvodu ceny, protože mechanické spínače pro celou plochu klávesnice jsou celkem nákladnou záležitostí.

Logitech G710+ – vkusný design s mechanickými spínači

Lidé ale často opomíjí do oči bijící výhody mechanických klávesnic. Za výhody lze v první řadě považovat velmi, ale opravdu velmi dlouhou životnost, která se pohybuje okolo 20-30 milionů úhozů. Hlavním současným dodavatelem mechanických spínačů pro klávesnice je společnost Cherry, která už před nějakou dobou přišla se svými novými mechanickými spínači z řady MX, u nichž se životnost pohybuje až kolem 50 milionů úhozů. MX spínače jsou samozřejmě použity i u produktu Logitechu, ačkoliv přesné označení spínačů výrobce nikde neuvádí, jedná se o spínače MX Brown, které lze považovat za středně tuhé.

Logitech G710+ – vkusný design s mechanickými spínači

Dlouhá životnost ale není jedinou výhodou mechanických spínačů. Další zásadní výhodou je také rychlost reakce kláves, jinými slovy mechanické klávesnice poskytují výbornou odezvu při hraní PC her. Klávesy také mají jistý odpor při stisku, který zajišťuje zpětnou vazbu.

Logitech G710+ – vkusný design s mechanickými spínači

Mechanické klávesnice asi neohromí uživatele, kteří jsou zvyklý na nízkozdvihové klávesnice. Musím konstatovat, že mezi tyto uživatele patřím i já a i přesto si mě klávesnice s mechanickými spínači svým způsobem získaly. Když už jsme si vyjmenovali několik zásadních faktů o mechanických klávesnicích, je na čase pustit se do zevrubného testu modelu G710+ od Logitechu. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
36 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.