Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Logitech Cordless Desktop S510 - elegantní "nízkozdvihovka"
Logitech Cordless Desktop S510 - elegantní "nízkozdvihovka"
autor: Filip Eckstein , publikováno 20.2.2008
Logitech Cordless Desktop S510 - elegantní

Kancelářské klávesnice jsme na PCTuningu poslední dobou docela opomíjeli. Dnes se ale na jednu takovou podíváme. Ačkoliv se jedná o dlouhou dobu známý model, svými přednostmi konkuruje na poli kancelářských klávesnicových setů i dnes. Teď už ale dost povídání, pojďme se tomuto modelu věnovat plnými doušky...


Nebyl by to Logitech, kdyby ani tento model nevybavil typickym bílo-zeleno-modrým krabicovým obalem. Ten navíc vůbec nepatří mezi nijak prostorově úsporné - po zakoupení S510-ky totiž budete muset ve sklepě / na poličce ukousnout asi pěkný kus místa :-( Joro: na druhou stranu s tímto setem, věnovaným jako dárkem, uděláte docela "parádu". Vím to, sám jsem tuto klávesnici dostal k narozeninám - a jakou jsem měl radost!

Obal je jen obal - co na nás v balení vlastně čeká? Mimo samotné bezdrátové klávesnice S510 a myšky LX5 balení obsahuje ještě nezbytný USB radiový přijímač, dva páry kvalitních alkalických baterií, stručný instalační manuál a nakonec CD médium s ovladači SetPoint.

Logitech Cordless Desktop S510 - elegantní \
Balení je ve skutečnosti daleko mohutnější, než se na první pohled může zdát

Přijímač

Jak už jsem výše zmínil, nedílnou součástí balení je mimo jiné také radiový přijímač. Ten s celým klávesnicovým setem komunikuje na frekvenci 2.4GHz. Co se jeho maximálního možného dosahu týká, určitě bych ho řadil mezi lepší kousky - s klávesnicí se můžete uvelebit na posteli vzdálenou poměrně slušných 10 metrů! Ačkoliv mi klávesnice fungovala dokonce i na delší vzdálenost, u myši již docházelo k vynechávání tlačítek a celkové nestabilitě radiového spojení.

Design přijímače je poněkud zvláštní, připomíná jakousi "přehnutou" černou plastovou fólii, o čemž se můžete přesvědčit na obrázku níže.

Logitech Cordless Desktop S510 - elegantní \
"Přetékající" radiový přijímač působí vskutku originálně

Přijímač lze zapojit jak do USB, tak do PS/2. Pokud zvolíte zapojení USB, stačí vám jen jedna zástrčka. PS/2 varianta však vyžaduje zapojit každou komponentu zvlášť - USB skrze fialovou PS/2 redukci´+ přiložený zelený konektor.

Co tam ještě máme....

Součástí balení je také stručný instalační manuál s CD médiem obsahující ovladače SetPoint 3.3. K těm se ale ještě vrátíme v závěru článku. Logitech nezapomněl přibalit ani dva páry bateríí - 2x AA a 2x AAA.

Logitech Cordless Desktop S510 - elegantní \
Balení "naštěstí" obsahuje i CD s ovladači

Možná bych měl trošičku objasnit komentář pod výše uvedenou fotografickou ilustrací. V nedávno uveřejněných článcích jsem si stěžoval na absenci ovladačů k některým modelům myší. Uvnitř balení jsme mohli nalézt pouze lísteček, jež nás za doprovodu příslušné webové adresy nabádal k jejich stažení z internetu. Samozřejmě, u myší, jejichž cena přesahuje hranici dvou tisíc Kč, by se dalo předpokládat, že její majitel bude mít k síti internet přístup. I přesto si však myslím, že tento způsob distribuce ovladačů není dané společnosti nijak reprezentativní. S tímto chováním jsem se zatím setkal jen u nových modelů příslušenství společnostní Microsoft a Logitech. Nelze však vyloučit, že se tomu tak nebude dít ani u jiných výrobců.

Podrobné specifikace

Logitech Cordless Desktop S510 - elegantní \

specifikaceLogitech Cordless Desktop S510
klávesnice
 • Logitech S510
 • layout kláves - český
 • počet multimediálních kláves - 15
 • počet předprogramovaných 'fn' kláves - 9
 • počet programovatelných kláves - 4
 • baterie - 2x AAA
myš
 • Logitech LX5
 • rozlišení 800DPI
 • čtyřsměrné skrolovací tlačítko
 • baterie - 2x AA
spojeníbezdrátové; 2,4GHz radiový přijímač
podporované operační systémyMicrosoft Windows 98, 2000, ME, XP a Vista
features
 • nízký profil
 • indikátor stavu baterie
 • podpěrka pod dlaně
 • dosah až 10 metrů
 • kvalitní layout
orientační cenaasi 1250 Kč s DPH (únor 2008)


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
223 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 101.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.