Hlavní stránka Hardware Grafické karty Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition
Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition
autor: Adam Vágner , publikováno 26.1.2018
Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

Dnes se podíváme na jeden z (jazykoví puristé prominou) nejextrémnějších Radeonů RX Vega 64, který najdete v nabídce výrobců – verzi Nitro+ napájenou trojicí osmipinových konektorů s s obrovským tříslotovým chladičem, který žravou kartu dokáže udržet na 70 °C a ani se při tom příliš nezapotí.


Radeon RX Vega 64 a později i RX Vega 56 jsme si podrobněji představili už v recenzi s jejich uvedením. Na nereferenční karty jsme si ale počkali pořádně dlouho. Nějaké prototypy a předprodukční karty se sice objevovaly už dlouho, do prodeje se ale dostaly až nyní. Tedy dostaly do prodeje, těžko říct, jak moc se prodávají – jsou k dispozici testovací vzorky pro novináře a v obchodech karty sice najdete, ale jako téměř u všeho si můžete jen nechat zdát o tom, že by karty byly skladem.

My se dnes podíváme na první nereferenční kartu s názvem Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition.

Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

Na úvod si jenom připomeneme parametry referenčních karet. Vega 64 existuje ve dvou verzích – se vzduchovým a s vodním chlazením. Testovaná karta má parametry blíže k té vodní variantě – takt s boost je až 1630 MHz, zatímco klasická vzduchová běží jen na „až 1546 MHz“.

Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

Karta má dva BIOSy, na pohled vypadají v GPUz stejně, liší se ale limitem spotřeby. S úspornějším je příkon sestavy zhruba o 60 W nižší a takty v zátěži se pohybují kolem kolem 1400 MHz. My se ale dnes budeme věnovat tomu výkonnějšímu.

Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited EditionTest Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited EditionTest Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited EditionTest Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited EditionTest Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited EditionTest Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

Balení a příslušenství

Nebudu opisovat seznam vlastností Nitro+ a už vůbec ne výbavu RX Vega 64, vypíchnu jenom věci, které moc neznáme – Turbine-X System Fan Control je možnost řídit systémové ventilátory v PC zapojením přímo do karty tak, jak to známe od Asusu, dále nabízí vyměnitelné ventilátory Quick Connect, nastavitelné podsvícení pomocí RGB LED, které jsme u karet od Sapphire taktéž zatím nevídali, duální BIOS s tíchým a výkonným režimem a možná ještě zdůrazním chladič s vapor chamber.

Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited EditionTest Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition

U testovacího vzorku bylo v příslušenství k mání pár letáčků a speciální podpěra, která se instaluje k záslepkám. U prodejních karet nejspíš najdete ještě DVD s ovladači a hodila by se i napájecí redukce (opět je možné, že u měla být, ale zmizela), protože třetí konektor na kartě (bez nějakého extrémního taktování pod vodou nebo pod dusíkem) tak trochu pro parádu, ale spousta zdrojů, které by Nitro+ jinak utáhly, mají jenom dva osmipinové konektory PCIe power.

Test Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.