Hlavní stránka Hardware Grafické karty AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana
AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana
autor: Štefek Petr , publikováno 27.4.2005
AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana
Ve válce o nejlepší procesor existují od nepaměti dva znepřátelené tábory, které za každou cenu prohlašují, že právě ten jejich názor je správný a jimi vybraný procesor ten nejvýkonnější. Rozhodl jsem tedy udělat malý test platforem Intel a AMD, kde byly u každé z nich použity mainstreamové procesory, které jsou relativně dostupné a hodí se právě ve spojení s dnešním králem mainstreamových grafických karet GeForce 6600GT. Tuto kartu považuji za jedno z nejlepších řešení pro domácí počítač, který bude užíván k rozličným činnostem. {mospagebreak title=Platformy pod drobnohledem - INTEL}

V táboru Intelu je poslední dobou neklidno a i skalní příznivci této strany mají poněkud obavy, co bude vlastně následovat. Architektura NetBurst použitá u současných jader Prescott se moc nevyvedla, protože v daleké minulosti Intel spekuloval o tom, že dnes už bude mít dávno 4 a více gigahertzová CPU (Central Processing Unit).

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Nic takového se nakonalo a Intel sužovaný tím, že po letech opět nedrží výkonnostní rekord  sahá k opatřením, která jsou sice logická, ale dlouhodobě nesmyslná. Řeč je o neustálém zvyšovaní cache procesoru, která daný procesor značně prodraží. Nedávno Intel uvedl novou sérii Pentium 4 600, která má oproti starší pětistovkové řadě dvojnásobnou L2 cache, která má dopomoci k vyššímu výkonu.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Použil jsem tedy rovnou nový kousek z této série a byl jsem opravdu zvědav, jak se v konkurenci Athlonu 64 ukáže. Osobně chci za své peníze co možná největší výkon a vůbec mi nezáleží na tom, jestli to bude Intel či AMD. První nepříjemná věc, kterou musím zmínit, je cena použitého modelu Pentia 4 630 (3GHz), která se vyšplhala na hranici 7 tisíc s DPH, což už není zrovna zanedbatelná částka. Pro informaci je to o 20% více než u Pentia 530J (revize E), ale dá se očekávat, že nová série 600 půjde časem s cenami dolů. Samotný Intel má stanoveny téměř shodné ceny, ale jako obvykle něco jiného je stanovená cena výrobcem a něco jiného krutá realita tržního světa.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Samotný model podporuje samozřejmě i nové instrukce SSE3 a EM64T, což je technologie, která najde využití v novém 64-bitovém operačním systému Microsoftu se kterým velmi dlouho otálel. Není však důvod panikařit a hromadně nakupovat tento systém, protože zatím není dostatek aplikací a her, které by tento přechod ospravedlnily. Výhoda 64-bitů je nesporná, ale v současné době nezbývá nic jiného než čekat.

Intel má krom méně povedených jader Prescott také velmi silnou zbraň v podobě mobilního Pentia-M, které dokáže po přetaktování hravě zatočit s tím nejvýkonnějším procesorem Intelu Pentiem 4 3.73GHz EE. Do nedávna byl problémem nedostatek základních desek pro tento procesor, které navíc nedisponovaly nejmodernějšími technologiemi jako je PCI Express nebo duální paměťový řadič, avšak i přes tento handicap dokáží potrápit ty nejvýkonnější Intel Pentia 4 a AMD Athlony FX.

S příchodem nové mobilní platformy Sonoma společnosti Intel se snad dočkáme i desktopových základních desek, které už nebudou mít žádná omezení a ukáží Pentia-M v plné zbroji. To ale není obsahem tohoto srovnání, i když se jedná také velmi zajímavé téma na které si pravděpodobně také posvítíme.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana
- kliknutím zvětšíte -

Použitá základní deska je velmi solidní model společnosti DFI s čipsetem Intel 925X, který je sice už překonán co se týká vybavenosti, ale ve výkonu jasného přemožitele zatím nemá ani v nových čipsetech i945/955. Konkrétně se jedná o model LanParty 925X-T2, který je určen pro procesory LGA775. Tato deska samozřejmě vyžaduje paměťové moduly DDR2, a tak jsem použil osvědčené moduly Corsair Value Select, které pracují na 533MHz a dají se sehnat za velmi rozumnou cenu. Základ sestavy Intel je tedy velmi solidní a my přejdeme dále k platformě AMD.

{mospagebreak title=Platformy pod drobnohledem - AMD} 

Společnost AMD svými Athlony 64 velmi tvrdě atakovala Intel, který si najednou neví rady a je ve velmi těžké pozici. Samozřejmě samotná společnost má problém jen s výkonnostní stránkou svých procesorů, protože objemy prodeje má stále o mnoho větší než AMD, které vedle Intelu vypadá jako jeho chudý příbuzný. Poměr se stále vyrovnává, takže jednou se opravdu můžeme dočkat rovnocenných partnerů i v oblasti prodejů.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

AMD má jeden zásadní problém, kterým je zvučné jméno Intelu. Sám se setkávám s uživateli, kteří chtějí systém na procesoru Intel, ale důvod sami neznají. V odpověď zazní jednoduše: "Je to prostě Intel". Jméno zase jednou znamená víc než cokoli jiného. Ovšem netvrdím, že AMD je ve všech disciplínách nejlepší, protože také není. Pokud bych si vybíral systém na specifické aplikace, které častokráte více sedí Intelu, tak bych ho také neváhal vzít. Dnes nás ale zajímají hry, které vyžadují opravdu výkonné CPU.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Procesory AMD jsou rozděleny do dvou enkláv, z nichž jedna představuje low-endové Semprony, které existují jak pro starší socket A, tak i pro novější socket 754, který bude i nadále domovem těchto levných procesorů. Zlí jazykové prorokovali brzký úpadek socketu 754, ale s příchodem nového mobilního procesoru Turion 64 svitla nová naděje a je možné, že se bude opakovat situace s Pentiem-M i na této platformě. Značná výhoda AMD však spočívá ve velkém kvantu kvalitních základních desek, které snad s tímto procesorem půjdou zprovoznit jednoduchým updatem BIOSu.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Do testu byl vybrán prodejní hit AMD Athlon 3000+ s jádrem Winchester, které je založeno na 90nm technologii SOI a jde velmi dobře taktovat až na hranici top modelů řady FX. Bohužel má oproti řadě FX jen 512kB L2 cache, takže stejného výkonu se nedočkáme (bráno na stejné frekvenci). Za malou chvíli dorazí na trh nové jádro Venice, které jde podle prvních ohlasů taktovat až na hranici 3GHz, což už představuje opravdu solidní výpočetní sílu, která s přehledem porazí úplně každý single-core procesor v libovolné disciplíně.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana
- kliknutím zvětšíte -

Základní deska je opět velmi povedený kousek, ale tentokráte od společnosti MSI a jedná se rovnou o top model K8N Diamond na čipsetu nForce 4 SLI. Tento čipset se opět nVidii mimořádně povedl a pokračuje v nastoleném směru vysoké kvality. Deska sice není tak overclocking-friendly jako top model od DFI, na který jsme se podívali v článku DFI LANPartyUT NF4 Ultra-D - základ, jaký jsme tu ještě neměli - komponenty třeste se!, ale pro naše potřeby bohatě postačí.

{mospagebreak title=Jak určit výkon svého CPU v grafech a testovací sestavy}

Jak najít v grafech své CPU

Samozřejmě většinu uživatelů bude zajímat jestli se GeForce 6600GT hodí právě k jejich CPU. Znalý uživatel si najde v grafech právě to co potřebuje, ale teď se pokusím poradit těm, kteří si nejsou jisti na jaké výkonové hladině se jejich CPU pohybuje.

V následujícím grafu jsou přiloženy výsledky procesorů na jednotlivých testovaných frekvencích v programu Super Pi, který počítá velmi známou konstantu pi (Ludolfovo číslo) na velký počet desetinných míst (až 33 500 000). Tento test sice nemá s hrami nic moc společného, ale pro základní orientaci postačí. Stáhněte si tedy tento zajímavý prográmek a udělejte si svůj vlastní výsledek (při nastavení 2M).

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Držte se však jednoho zásadního pravidla, pokud vás výsledek bude horší než 140s, tak pro vás koupě GeForce 6600GT nebude mít příliš velkého významu a raději investujte do levnější GeForce 6600 nebo nového CPU. Když si porovnáte výsledky z her a ze Super Pi, tak snadno zjistíte, že nějaká spojitost tady je.

Testovací sestavy

Do testu tedy máme dva systémy založené na jiných typech platforem. Budeme tedy posuzovat jak si tyto systémy poradí s oblíbenými herními hity, které jsou vysoce náročné na výkon CPU. Oba systémy jsou shodně osazeny 1GB Ram (2x512MB v dual-channelu) a mají rovněž shodnou grafickou kartu Leadtek GeForce 6600GT na základních frekvencích. U Pentia 4 630 je nutné použít pamětí DDR2, které mají o něco vyšší propustnost, což se ale u her projeví jen minimálně.

V případě Athlonu 64 moc nezáleží na vysoké FSB při přetaktování, takže výsledná frekvence téměř přesně odpovídá modelům s vyšším multiplikátorem, ale taky zde je jedna výjimka v podobě modelů řady FX, která má 1MB L2 cache a totéž platí u Athlonu 64 4000+, kde se v podstatě jedná o přeznačený Athlon FX-53.

Pentiu 4 630 zvýšená FSB pomůže, takže na stejné frekvenci by mělo být o něco výkonnější než modely se základní FSB na 200MHz (4x200MHz). Stejně tak by se měla projevit větší cache L2 (2MB).

Pro oba systémy jsem použil dodávaných boxovaných chladičů, ať jsou podmínky stejné. Paměťové moduly jsou nastaveny podle SPD a žádné agresivnější časování jsem neuplatňoval. Oba systémy pracovaly na čisté instalaci Windows XP SP2 s posledními ovladači dané platformy, takže podmínky úspěšného testu jsou splněny. Jako doplnění uvádím, že bylo potřeba updatovat BIOS DFI základní desky, jelikož starší verze měla s novým Pentiem problémy. Ovladače grafické karty jsou klasicky verze 71.84 WHQL.

Grafická karta je tedy GeForce 6600GT pro sběrnici, konkrétně se jedná o model Leadtek PX6600GT THD. Tento model je tedy obyčejná varianta se základními takty 500MHz pro jádro a 1000MHz pro paměti GDDR3. Srovnání s konkurencí vidíte v tabulce, kde je přítomen i Radeon X700Pro a levnější GeForce 6600.

  Radeon X700ProGeForce 6600GTGeForce 6600
VPURV410NV43NV43
Výrobní proces0.11 ľm TSMC0.11 ľm TSMC0.11 ľm TSMC 
Technologie čipu256-bit256-bit256-bit
Počet transistorů120 milionů147 milionů147 milionů
Paměťová sběrnice128-bit DDR
(I - III)
128-bit DDR
(I - III)
128-bit DDR
(I - III)
Paměť128-256 MB128 MB128-256 MB
Takt čipu425 MHz550 MHz300 MHz
Takt pamětí430 MHz
(860 DDR)
560 MHz
(1120 DDR)
275 MHz
(550 DDR)
Paměťová propustnost13,8 GB/s16.0 GB/s8.8 GB/s
Fill-rate (single-texturing)3400 Mpixel/s4000 Mpixel/s2400 Mpixel/s
Fill-rate (multi-texturing)3400 Mtexel/s4000 Mtexel/s2400 Mtexel/s
Vertex Shader633
Počet Pixel Pipelines888
Počet TMU/pipeline111
Vertex Shader verze2.0 3.03.0
Pixel Shader verze2.0 3.03.0
DirectX9.0 b9.0 c9.0 c
AntiAliasing2-4x RGMS
6x Sparse
2-4x RGMS
2x OGSS
2-4x RGMS
2x OGSS
AA specialityTemporal AA,
Centroid Sampling
kombinace SS+MSkombinace SS+MS
Integrované RAMDACy2x 400MHz2x 400MHz2x 400MHz
Cena (s DPH)450055003300

Testy jsou prováděny v rozlišení 640x480, 1024x768 a 1600x1200, kde nejnižší rozlišení ukáže výkon samotného procesoru, který není brzděn grafickou kartou. V nejvyšším rozlišení se naopak projeví limitace samotné grafické karty.

 

Hardware

  Procesor  AMD Athlon 64 3000+ (1800MHz, 512kB cache)
Intel Pentium 4 630 (3000MHz, 2MB cache)
  Chladič CPU  BOX
  Paměť2x512MB Corsair DDR 400 CL2,5
2x512MB Corsair DDR2 533 CL3
  Čipset, MotherBoardMSI K8N Diamond 54G (nForce 4 SLI)
DFI LanParty 925X-T2 (i925X)
 

Software

  Operační systém

Windows XP Professional SP2

  DirectX

Microsoft DX9.0c

  Ovladače grafické karty

nVidia ForceWare 71.84 WHQL

  Herní testy

Doom III 1.1
FarCry 1.31
Half-Life 2
Unreal Tournament 2004 3355
 

 

{mospagebreak title=Doom 3}

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Verze 1.1
RozhraníOpenGL
Heslovitý popisCube Maps, Stencil Shadows, Normal Mapping
Nastavení648x480, 1024*768, 1600x1200 ~ high-detail (s/bez FSAA)
Návod jak testovat[ctrl]+[alt]+[~]
com_preloadDemos 1[enter]
timedemo demo1.demo[enter]

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Doom 3 dopadl jednoznačně ve prospěch AMD, ale rovněž je zajímavé pozorovat rozlišení 1600x1200, kde se framerate na Intelu pohybuje podstatně níže než u AMD. Samozřejmě je to nepodstatné, neboť v obou případech je hra nehratelná.

{mospagebreak title=FarCry}

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

VerzeFarCry 1.31
RozhraníDirectX 8/9
Heslovitý popisPixel Shader 1.x / 2.0 a 3.0, Vertex Shader
Nastavenímax. quality 640x480, 1024x768, 1600x1200 (s/bez FSAA 4x a 8AF)
BenchamrkBench Em All

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

FarCry trošku pomůže Intelu k pár kladným bodům, protože se zde nekoná takový propadák jako v předchozím případě u hry Doom 3. Opět je zajímavé pozorovat rozlišení 1600x1200, kde je platforma Intel limitována na 12FPS.

{mospagebreak title=Half-Life 2}

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

VerzeHalf-Life 2
RozhraníDirectX 9/8/7
Heslovitý popisPixel Shader 1.x / 2.0 , vertex shader, physical engine
Nastavenímax. detail, 640x480, 1024x768, 1600x1200 (s/bez FSAA 4x a 8AF)
BenchmarkBenchEmALL

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Half-Life 2 ukazuje, že i Intely jsou zde důstojným soupeřem a nemusí se za svůj výkon stydět. V testech jsou záměrně vybrána dema, která výrazně zatěžují procesor, což je vzhledem k povaze tohoto článku logické.

{mospagebreak title=Unreal Tournament 2004}

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

VerzeUT2004 3355
RozhraníDirectX 8/7
Heslovitý popismulti-texturing, bump mapping - vylepšený engine, při nastavení téže kvality (x UT2003) nabízí vyšší výkon
Nastavení640x480, 1024x768, 1600x1200 Max Detail (s/bez FSAA 4x a 8AF)
BenchmarkBenchEmAll - Torlan (custom)

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

UT 2004 ukazuje, že v případě mapy Torlan (ONS) a zapnutí všech 16 botů Intel na AMD prostě nestačí. Tato hra je na GeForce 6600GT hratelná i v rozlišení 1600x1200 s FSAA, ale k dokonalému komfortu je třeba 60+ FPS.

{mospagebreak title=Závěr}

Jsou výsledky nějakým zásadním překvapením? Odpověď zní ne. Intelu se skutečně daří ve hrách o poznání hůře než AMD. Jediné modely Intelu, které zachraňují čest na tomto poli patří do rodiny EE (Extreme Edition někdy rovněž označované v žertu jako Extreme Expensive). Potvrzujícím faktem jsou také renomované zahraniční servery, které ve valné většině používají jako testovací systémy pro oblast grafických karet právě AMD platformu.

Skalním příznivcům Intelu se to líbit nemusí, ale AMD na tomto poli skutečně vede, což ovšem neznamená, že takto s přehledem porazí procesory Intelu ve všem, to opravdu ne. V práci s multimédii zase většinou vede Intel a AMD ho jen stěží dohání. Pokud chcete ultimátní herní mašinku, tak se rozhodně vyplatí šáhnout po procesoru Athlon 64, který dneska ukázal, že opravdu umí.

AMD vs. Intel a jejich vliv na GeForce 6600GT aneb komu zvoní hrana

Další věc, kterou je třeba vzít v potaz, se týká cen obou procesorů a zde opět AMD chytá kladné bodíky, protože dnes testovaný Athlon 64 3000+ stojí velmi pěkných 4500 s DPH, což je o poznání levněji než celých 7000 u Pentia 4 630. Konečný verdikt tedy je ve prospěch AMD, ať se někomu líbí či ne.

Jak je vidět ze samotných grafů, tak i GeForce 6600GT lze s dostatečně výkonným procesorem donutit ke slušným výkonům a ve spojení s dnes testovaným Athlonem 64 budou po přetaktování tvořit dokonalý pár, který vám nějaký ten pátek vydrží a zahrajete si beze stresů i nejmodernější hry. Samozřejmě pokud někdo zvolí Intel, tak zásadní chybu neudělá, protože i s tímto procesorem lze bez problému zvládnout nejnovější hry.

Základní desku DFI zapůjčila firma Ridea distribution, které tímto děkujeme

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
27.4.2005 06:43:40   0.0.0.xxx 53
No to bude flame pod článkem, až se vymaštěný mozky budou diskutovat, co je lepší a horší
27.4.2005 07:18:08   0.0.0.xxx 34
Nemyslim, ze tady bude nejaky flame, clanek preci naprosto jasne ukazal, o kolik je co pro hry s GeForce 6600GT lepsi i levnejsi. Proti reci cisel snad ani zaryty Intelar nemuze postavit zadny argument, ne? Takze proc flamy?
27.4.2005 07:21:37   0.0.0.xxx 33
Takovejhle clanek vzdycky potesi, zvlaste kdyz mi doma tika v sestave prave A64 3000+ a jeste pretaktovanej na 2400MHz. AMD RULEZ....
27.4.2005 07:22:15   0.0.0.xxx 34
velice zajimavy clanek a pekne napsany.dekuji.
27.4.2005 07:23:39   0.0.0.xxx 37
Intel je stejně nejlepčí... A vůbec, kdo má čas hrát hry, tak je nezralý a kvality Intelu stejně nedokáže ocenit. Tak! :-))
27.4.2005 07:24:11   0.0.0.xxx 33
existuji i jine hry nez jen fps ...
Ja je treba vubec nehraju a myslim ze nebudu sam.
Oni i 3D strategie nebo RPG ci hry typu NFS, Colin potrebuji poradny vykon.
Me by treba zajimal vliv cpu na WoW... coz je sice mmorpg a myslim ze nebudu sam koho by to zajimalo
27.4.2005 07:26:02   0.0.0.xxx 33
zpracovaný článek s jasnou vypovídací hodnotou. Jen tak dál.
27.4.2005 07:26:03   0.0.0.xxx 33
tak je opravdu smysluplny prispevek.

napis pls v cem vsem je INTEL nejlepsi...

anebo jen provokujes a zakladas flame?
27.4.2005 07:39:57   0.0.0.xxx 34
Jak nekdo nahore rekl, porad se testuji jen FPS hry, chapu ze si nekdo mysli ze tam je vysoky pocet snimku/s nejvice patrny ale to neni az tak pravda, co treba LOTR:Battle for middle-earth, to je HW narocnejsi hra nez cely HL2! Tam se teprve ukaze sila CPU a grafiky.
27.4.2005 07:52:23   0.0.0.xxx 33
Teda pane Štefek takhle pekny test už jsem na netu nečetl pěkně dlouho. Vy vite jak cloveku po ranu zvednout naladu.
27.4.2005 07:53:25   0.0.0.xxx 34
No to mas pravdu, je najlepsi...mozno tak vo vysokych taktoch svojich procesorov...ked tak na to pozeram tak AMD 2.2GHz je v podstate tak rychle ako Intel 3.8GHz...Intel inside, Idiot outside...
27.4.2005 07:53:30   0.0.0.xxx 33
Od kedy mám PC s P4, tak v zime nemúsím tak silno kúriť. Pri PC sedím len v gaťkách a hore bez. Vie niekto toto vysvetliť? A dokonca keď si kávu položím na bednu a zabudnem ju vypiť, tak večer je ešte vždy teplá
27.4.2005 08:03:03   0.0.0.xxx 33
taky by mne zajimal vliv vykonu cpu v jinych hrach jako je wow atp. , clanek chvalim pane Stefku
27.4.2005 08:06:20   0.0.0.xxx 34
AMD Rulezz 1337 yeaaah... Intel suxorz zble magogovo lejno
27.4.2005 08:15:14   0.0.0.xxx 33
Musím sa pridať, že článok je veľmi kvalitný a pekne spracovaný. Po suchotách na svethardware je u Vás čím ďalej zaujímavejšie.
Pre info: ja mám len Athlon XP 1700+ @ 2,0 GHz a grafiku Sparkle 6600GT (agp), 1GB ram. S tým "Pí pri 2M" mám prených 120 sekúnd, a v testovaných hrách (skúšal som len Doom3) nepatrné rozdiely. Veľký zmysel upgradu (hlavne na Intel) nemá - a to radím aj ostatným. Pre 6600GT je 3,0 GHz zbytočný procesor. Len pre porovnanie v 3Dmark03 ja mám 7131 bodov a z výsledky čo sú na webe s 3,0 GHz procesormi sa chýbu okolo 7800-8200 bodov. V 3Dmark05 je rozdiel len 200-300 bodov (ja mám 3226 bodov). V hrách len pár fps a to mám 3 roky starý procesor, ktorý už každý odpisuje. Stačilo mi ho len trochu pretaktovať (pôvodný chladič, obyčajný Titan) a vymeniť grafiku ati9100 na nVidia 6600GT.

Intel by som zaručene nebral kvôli spotrebe. Tých 70W čo zožerie naviac od mojho procáku je veľa. Mne Pc ide denne min. 10-12 hodín, čo činí cca. 0,6 kW/den a ročne (keď len 250 dní a pri cene za kW= 6 Sk) to je 1230 Sk. Keby som ešte zmenil 19"CRT na 17"LCD tak ročne len na elektrike ušetrím cez 3000 Sk
5.9.2005 06:35:43   217.197.145.xxx 310
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
27.4.2005 08:36:20   0.0.0.xxx 33
... no tam je teda pekne zadupanej engine, protoze neni mozny aby se ulozena pozice reloadovala sna pres 2 minuty na Bartonu 2500+@3200+ s ATI 9600Pro (i kdyz ta grafika na samotnej reload vliv samozrejme nema), navic kdyz sem pak hral novy setllery, tak engine je srovnatelny, mozna lepsi a tam je reload do cca 20i sekund...
27.4.2005 08:39:14   0.0.0.xxx 33
Mohli by ste zacat testovat aj na novsich hrach, napr. Chronicles of Riddick a pod. Pripadne pouzit aj nejake letecke simulatory. Diky
27.4.2005 08:40:00   0.0.0.xxx 33
V grafech je uveden procesor AMD na různých frekvencích, ale testováno bylo pouze s Athlonem 64 3000+@1,8. Tipuji tedy, že ostatních frekvencí bylo dosaženo přetaktováním - je to tedy tak, že se na této základní desce MSI dá dosáhnout stabilních 2,6 GHz?
27.4.2005 09:01:23   0.0.0.xxx 33
Taky me to zajima, jestli ten overclock byl dosazen s timto procesorem a referencnim chladicem. A jake FSB pro jednotlive frekvence byly?
27.4.2005 09:01:30   0.0.0.xxx 33
No asi ta hra neni dobre optimalizovana, protoze na mym systemu: A64 FX53@2750Mhz 1GB RAM, X850XT@580/610 se hra obcas cukne.
27.4.2005 09:04:13   0.0.0.xxx 43
Nejak nechapu co ma spolecneho system nahravani ulozenych pozic s enginem hry (tedy pokud chapes engine stejne jako ja, tj. jako graficky a fyzikalni model hry). TOBE TA HRA KVULI DELSI DOBE NAHRAVANI CUKA???
27.4.2005 09:09:38   0.0.0.xxx 23
Naprosto souhlasim ...
27.4.2005 09:12:00   0.0.0.xxx 33
a co teprve Act of War .....
27.4.2005 09:22:01   0.0.0.xxx 33
No já mám Athlon 64 3200+ a přetaktoval jsem ho maximálně na 2,5 GHz, výš už byl značně nestabilní. Ale nejsem v tom žádný expert :-)
27.4.2005 09:34:05   0.0.0.xxx 33
nedavno jsem se rozhodoval pro low-end masinu mezi I/A.. a jasne zvitezilo A..:-)
27.4.2005 09:38:54   0.0.0.xxx 45
nooooo....skus napriklad kodovat video na P4 a AMD a budes trochu prekvapeny, pod kodovanim nemyslim pouzit gordian knot ale vlastne nastavenia a strih v adobe premiere pro, popripade uprava v photoshope. je pravda ze sa hreju ovela viac, ale maju narozdiel od AMD aspon funkcne tepelne poistky :-D...schvalne skus dat prec chladic za behu zo svojho AMD a potom u niekoho kto ma intel a mozes si kupit novy stroj(zhoreny AMD so sebou bere fsecko). tak prestan kecat drby ak tomu nerozumies a PC ti treba akurat na hranie hier...kazda platforma ma svoje pre a proti. howgh
27.4.2005 10:03:49   0.0.0.xxx 33
K článku není co dodat. Pro běžného uživatele parádní.Pane mi říká A64 2800+@2000 (socket 754). Bohužel nemám desku s AGP lock :-((
Zkoušeli jsem komprimovat video ve Shrinku 3.2 a porovnávali nepřetaktované Pentium 4 3.0GHz s mým. Samozdřejmě byla použita maximální komprese. A celkem překvapivě bylo AMD rychlejší i když by měl být rychlejší Intel. Zajímalo by mě kde můžu najít výkonostní testy těchto platform při práci s grafikou, videem, rendrování atd. a ne jen herní?? Dík za info.
27.4.2005 10:22:20   0.0.0.xxx 43
Za prvé musím pochválit autora za velice pěkný a srozumitelný článek. Za druhé osobně vlastním PIV 3000@3800Mhz a s výkonem jsem spokojený, nejsem zastáncem ani jedné značky,pravdou však je, že mi jde především o peníze a v tom AMD kraluje. Cena/výkon bezkonkurenční. Lidé, nehádejte se kvůli značce, stejně je to těm papalášům jedno,konkurence musí být a jedině my,uživatelé z toho budem těžit...
27.4.2005 10:26:38   0.0.0.xxx 34
Velice slušně napsaný článek - pochvala autora
Jen mi tu ještě k dokonalosti chybí jedno srovnání:

Spotřeba a tepelný výkon:
Athlon 64 3000+
Maximální proud - 45,6A
Maximální spotřeba a tepelný výkon při max. zátěži - 66W

Pentium 4 630
Maximální proud - 78A!
Maximální spotřeba a tepelný výkon při max. zátěži - 100W!

Pokud navíc vezmeme v potaz výhody technologie Cool'n'Quiet, která Athlonu 64 umožňuje významně snížit spotřebu až na úroveň, kdy počítač např. přehrává film a větrák chladiče procesoru je vypnutý, je jasným vítězem pro tvorbu výkonného a zároveň tichého počítače Athlon 64. A Intel v dnešní době nemá protizbraň - leda kompletně přepracovat architekturu, či aspoň implantovat funkci pro snižování napětí, či frekvence což zas neumožňují dnešní Intelovské základní desky...
15.8.2005 23:39:47   82.202.31.xxx 33
v podstatě se s tímhle co jste napsal dá souhlasit , já osobně mám Intel Celeron.
věc se dá koncipovat tak , že jsou mezi námi dvě skupiny uživatelů , hráči a ostatní pro hráče kterým jsem byl také je důležitý každý
fram a pro ty ostatní zase všechno to co se netýká až tak té rychlosti. je pravdou , že se to ze socketem 775 a jejich procesorů moc nepovedlo ale to samé řešilo dříve AMD. neberte to pořád jako souboj.ostatně největší radost mám s toho když někdo přijde s něčím co nám všem pomůže a o to tu asi jde a je jedno jestli je to AMD nebo INTEL
28.8.2005 12:18:18   62.255.32.xxx 33
Konecne mudre slova
27.4.2005 11:08:18   0.0.0.xxx 33
Ten odber u Intela je jeste vetsi. A co se tyce protizbrane, tak Dothan. Jinak nema sanci.
30.7.2005 18:02:09   84.42.142.xxx 33
To je tim ze mas Celeron... Ale ta hodnota (2M) je spravna... zkus pri tom vypnout vsechny ostatni programy...
27.4.2005 11:16:43   0.0.0.xxx 33
No neviem ci som to dobre testoval tym programkom ale mne po zadani 2M urobi asi 20 krokov a trva to 8min 34s neviem cim to moze byt. Mam notebook CPU celeron 2,8GHz a 256 RAM. Jat to ze je to takevyskoke? Treba brat hodnotu konecnu alebo uz pri napr 5 kroku?
27.4.2005 11:21:29   0.0.0.xxx 33
Větší odběr maji až Pentia 4 od 640 nahoru tam je TDP 130W!!! při max. teplotě 70,7°C. U 630 je to těch 95-100W, při max. teplotě 64,9 °C.
27.4.2005 11:25:40   0.0.0.xxx 33
Nevim co to je konkretne za notebook, ale neni mozne ze mas permanentne nastaveny power save rezim? Treba to checknout v BIOSu.
27.4.2005 11:31:25   0.0.0.xxx 33
Frekvence 2.6GHz je docela vysoko na A64 3000+ to uznávám... nastavení bylo 9*289 pri 4xHT a 1.55V (+8,3% Over CPU VID) takze neco kolem 1.63V. V clanku jsem zminoval, ze byly pouzity boxované chladice. Na teto frekvenci se uz teplota pohybovala hrube pres 50 stupnu (burn). Prime slapalo 24H bez chyby.
27.4.2005 11:31:25   0.0.0.xxx 33
Jo, mas pravdu.
27.4.2005 11:46:02   0.0.0.xxx 33
chlape ty jsi nekde zaspal :o) tve argumenty jsou stare dobre 3 roky
27.4.2005 11:49:28   0.0.0.xxx 33
taky sem se u toho pobavil hehe
27.4.2005 11:57:15   0.0.0.xxx 33
Skoro bych tomu veril, i ta mensi RAM muze hrat roli. Mam take ntb s nejakym mobilnim Pentiem (ne celeron) kolem 1,5G a 512 MB RAM a trvalo to presne 3 min. Ukazoval ze mam volnejch jen cca 160 MB pameti, mel jsem pustenejch dalsich asi 10 aplikaci ale behem testu jsem na nic nesahal. Napajenej je ze site a v power managementu je nastavenej na maximalni vykon. Tech 20 iteraci je samozrejme v poradku a cas je samozrejme spravnej az ten konecnej :-)
27.4.2005 12:06:26   0.0.0.xxx 43
To mi připomíná diskusi o tom, jestli je F1 Renault 2005 rychlejší, než Škoda Fabia 1,4. Protože když prostřelím za jízdy kolo na formuli, tak exploduje a celá se rozmetá na tisíc kousků, kdežto Fabie sjede do příkopu, klempíř ji oklepe a jede se dál, takže když rychlost, tak jedině Fabii :-))) Porovnávat schopnosti CPU oděláváním chladiče za provozu a sledováním reakce, může jen pa_b_l_b... CPU s nasazeným chladičem je podmínka jakékoliv činnosti procesoru.
27.4.2005 12:14:26   0.0.0.xxx 43
co ale zije nekolik let nazpet...
lol
ty jsi asi videl to video THG kde sundavali chladic.. jenze to je vazne nekolik let nazpet.
A to je Intel jen o neco malo lepsi ve zparacovani videa nevyvazi jeho vyssi porizovaci naklady, spojene s vetsimi provoznimi naklady, vyssim provoznim hlukem (BOX chladic opravdu stoji za to a investice do lepsiho chladice dela Intel jeste drazsim).
V prumeru je proste vykonnoste AMD lespi a v ostatnich parametrech s prehledem.
27.4.2005 12:33:02   0.0.0.xxx 33
no ja som mal 2800+barton 1:52 ale este to skusim ked vsetko vypnem
27.4.2005 12:34:14   0.0.0.xxx 33
Klid, je to tím, že jde o notebook. Notebooky nelze srovnávat s běžným PC. Jejich hodnoty (CPU, RAM, ...) slouží ke srovnání především s jiným notebooky.
27.4.2005 12:43:13   0.0.0.xxx 33
V poslední době jsem měl 2 neúspěšné reklamace boxovaného AMD (prý byl přetaktováván - nebyl!) Pokud někomu stavím počítač a vím, že za rok bude chtít nový, postavím mu supervýkoný AMD. Pokud však chce 4 roky záruku, stavím Intel CPU i desku.
1.9.2005 09:35:46   213.235.98.xxx 33
Velice pěkně napsané výhody intelu !(Já např.předpokládám že 4 roky nebudu měnit MB i CPU!(mám P4 505J 2,66 GHz (přet./3,0 GHz),a proto jsem si ho koupil,čekají mě 4 roky klidu,pohody a jistoty...),hluk mě
osobně přijde únosný (když bych přidělal bočnici neslyším vůbec nic),tepelný výkon je naprosto normální -(teď je všude oloko 25oC!),k tomu mám přetaktováno na 3 GHz,a teplota CPU je 42oC !
a cena?,více než zajímavá -(5000 Kč za MB+CPU)!
27.4.2005 12:44:14   0.0.0.xxx 33
ako sa uz spominalo, tiez by som uvital keby sa testy robili na sirsom spektre hier
skala cpu je ok,, snad az na to, ze by sa zislo stale zahrnut aj athlon xp/barton, ktory ma stale vela ludi a videli by sme porovanie axp na 2.2 GHz s a64 na 2.2 GHz
na zaver by som vyzval autora aby urobil podobne testy na 6800gt/ultra, ktoru momentalne ficim na axp na 2.2 GHz a ked pozeram rozne testy na webe tak novsie cpu exceluju na 640x480, low detail, no af/aa (co je samozrejme nepouzitelne) ale ked sa ide na 1280x1024, 4xaa, 4xaf a vyssie tak sa rozdiely stracaju
27.4.2005 12:45:39   0.0.0.xxx 33
Tak teraz som to urobil asi 5 krat. Inac ja mam normalne PC. Dosiahol som 1:48. To teraz znamena ze sa mi 6600GT neoplati kupovat??
27.4.2005 13:11:18   0.0.0.xxx 33
Synček, treba zavolať tatínka a ten ti zráta koľko je sekúnd v 1 minúte a 48 sek. A keď ti povie väčšie číslo (naozaj, vieš čo je to väčšie?) ako 140 sekúnd tak ho nekupuj.

Keby ani tatko to nevedel, tak prezradím ti, že je to 108 sekúnd čo je menej ako 140 sekúnd. Máš rýchle PC. :-)
27.4.2005 13:13:33   0.0.0.xxx 35
Si slepý: 1:48 je proste 148. Neviem kde sa berú takýto borci že je to len 108. To som ešte nepočul.
27.4.2005 13:16:25   0.0.0.xxx 33
Mám dotaz: Ty paměti co jste použil u AMD sestavy,jsou to tyto :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26397 ? Pokud ano a dostal jste s nimi athlon 3000+ na 2.6ghz,tak je to paráda,taky do nich půjdu.Jo a abych nezapomněl,skvělý článek
27.4.2005 13:17:42   0.0.0.xxx 33
Pořád nechápu blbce co haji Intel..dyt je to sracka na treti..malo vykonny, topeni..dobry na zimu, drahy az je z toho blbe..muze koupit jen vymastenej ko**t
27.4.2005 13:18:41   0.0.0.xxx 33
Vo vyšších rozlíšeniach je brzda už aj grafika - zato sa strácajú rozdieli. Ale keď niekto chce hrať hry a chce mať aj LCD tak len také silné PC a s takou grafickou kartou, ktorá v pohode šlape v 1280x1024. Pri nižích rozlíšeniach možno si ogrcáte LCD.
27.4.2005 13:50:19   0.0.0.xxx 33
Naozaj smiesne ze INTEL 3.8GHz nestiha na 2.6GHz AMD.Co sa tyka zhoreneho AMD z ANANDTECH to je pre pamatnikov stary thunderbird co to sem pletiete.Ten co tu dava pc na 4 roky nech sa tiez zobudi.Elektrolity na soc.775 nevydrzia prudove zatazenie PRESCocotta ani rok.Ak tu nieco zhory tak len PRESCocott Taku teplotu nemalo ani taktovane PALOMINO A TO UZ JE CO POVEDAT!
27.4.2005 13:55:04   0.0.0.xxx 33
tak ty jsi hustej matematik ))) 1:48 = 1 minuta 48 vetrin = 60 + 48 vterin = 108 vterin
27.4.2005 14:02:46   0.0.0.xxx 33
Pokud by jsi prodaval compy tak by jsi "ty blbce co haji Intel" mozna trochu pochopil.
Jsem "INTELAK" a mam Intel od 486sx. Mel sem par uletu jako K5 a Cyrix a byla to sracka vedle sracky. Momentalne stavim sem tam masinu a jak nekde vyse psal kolega - pokud vykonou masinu na hry tak AMD - pokud masinu kterou prodam a zapomenu na ni tak Intel.
Intel by se mel probudit a zacit s vykonem neco delat, ted je rozdil vykonu opravdu propastny (pri porovnani cen jeste vetsi). Mobilni market mu pravem patru protoze Pentium M z Izraelske pobocky Intelu je proste skvost. Jestli to pujde dal takhle tak muj pristi PC bude AMD. P4 3.0@3.8 GHz HT 1MB.
27.4.2005 14:21:18   0.0.0.xxx 33
Proč myslíš, že to tak asi je? Třeba už jsem dlouho taky neviděl test při hraní Panzer Generala I...a je jedno jestli to doma hraju nebo ne...a jestli chodíš do školy, zeptej se paní učitelky na shodu podmětu s přísudkem, ONI (strategie nebo hry) vypadá fakt hrozně (mnohem hůř než hraju místo hraji...)
27.4.2005 14:24:09   0.0.0.xxx 33
Pisete, ze Prescott byl nepovedeny ?

Mohl bych se zeptat v cem ?

Upgradoval jsem totiz z Northwooda 2,6 taktnuteho na 3 GHz na Prescotta 3,2 GHz. Narust vykonu cca 15%, teplota snizena o 10 stupnu.
27.4.2005 14:40:29   0.0.0.xxx 33
Sranda je ze ich predavam.OD duronu som zarity AMD .Jedine v com ma INTEL presvedcil bol NORTHWOOD. Vyborny CPU lenze casy sa menia .Kde je INTEL dnes v RITI.Predaj a zabudni,co je to za blbost .Predal som minimalne 30 pc s AMD len n-force2-4 ani jeden sa my nevratil tak o co tu ide . Len cakam kedy sa my zacnu vracat PRESCOTTY.PENTIUM M zatial na desktop nieje ked bude otestujem.Argumenty typu nekupujte AMD lebo zhory a je nestabilny su na smiech to je totalna blbost.Mna zaujima sucastny stav nie minulost
27.4.2005 14:49:48   0.0.0.xxx 33

Nazdar. Jen bych se chtel take trochu pochlubit s vykonem.
Mam 2,5 roku stary notes. CPU je 1,5 roku stary.
sestava : Pentium 4M 2,4GHz@533MHz,DDR 512MB@266MHz RAM, deska intel(i845E), Grafika RADEON 9000 64MB.
Moje skore v PI bylo :
+ 000h 01m 59s [ 2M]


Mam XP+SP1,jela jen FireWall a DaemonTools. Jinak standartni WIN balast.

27.4.2005 14:52:14   0.0.0.xxx 33
Skuste upgradovat z soc.748 na soc.775 pochopite.
27.4.2005 14:53:23   0.0.0.xxx 33

Nejsem zadnej zastance IntEl, ale musim uznat ze ho pouzivam jako servrik. Doma mam totiz Athlon XP 1600+@2000+ a na nem si CSS s hodne botama proste nezahraju. Jinak AMD rulez

27.4.2005 14:54:28   0.0.0.xxx 33
Obecně platí, že NW je na stejné frekvenci v hrách trochu rychlejší než Prescot, míň se hřeje, má menší spotřebu a jde líp taktovat. Takováho NW na 2.4ghz si dáš i na 3.4 - 3.6 ghz. To byl poslední alespoň lehce se chytající procesor Intelu.
Ale v té době jsem měl XP1700+ @ 2800+ a nic mi nechybělo.
Intel by se měl hlavně soustředit na rozvoj slušného Pentia M i do desktopových PC. Má hezkej výkon vzhledem k frekvenci a jde výborně taktovat, o spotřebě nemluvě. Intel ale asi nechce přiznat, že je tenhle z Pentia3 vycházející procesor lepší a že celé Pentiu4 bylo jedno velké fiasko.
27.4.2005 15:24:35   0.0.0.xxx 33
musel si mit jen smulu na blby kusy jelikoz sam sem driv mel bartona 3200+ box chladic sem tam mel a nemel sem problem ani po mensim pretaktovani! AMD64 mam teplotu na nakych 40po taktovani:o))ú a ne nejmensim:-)
27.4.2005 15:26:03   0.0.0.xxx 33
Tak prvne jsem samozrejme snizil frekveci ze zakladu 200MHz na 133MHz a pak nastavil FSB na 289MHz a voala..ono to funguje. Jinak jejich mezni limit kdy jeste funguji spravne je 425MHz.
27.4.2005 15:28:41   0.0.0.xxx 33
ale mam A64 3200+@3500+ (soc. 939) a R X700PRO a hraju to na max detaily na 1280*1024 a v poho:-)
27.4.2005 15:30:18   0.0.0.xxx 33
Na mem Axp Barton 2500+@3200+ na 2,2GHz +Epox nF2 mam 1 minutu a 52 sec.Cili 112celkem
27.4.2005 15:31:36   0.0.0.xxx 33
jsem téhož názoru, chtělo by to něco jiného, než jen FPS, konkrétně LOTR:Battle for middle-earth by byl nyprosto ideální, protože mi správně začal fungovat až s posledníma ovladačema a jde opravdu poznat že si cucá z celého hardware maximum (mam A64 3500+ NO OC, 6600GT OC 535@1180 SLi, vic kvůli pasivnímu chlazení nejdou)
27.4.2005 15:45:10   0.0.0.xxx 33
INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL INTEL
to jest 100 intelov zožerie elektrinu za 525 600 sk/rok (cca.) :-)

No nekúpho aj stokrát.
27.4.2005 15:48:13   0.0.0.xxx 33
Zobuď sa: to je 152 sekúnd.
27.4.2005 16:05:53   0.0.0.xxx 33
LIDI!!!! to jste vážně někteří tak vypatlaní že neumíte spočítat kolik sekund je 1min a 52s????? 112!!!!!!! bože... pak se má člověk divit že se na diskuzích dočítá takové hlody, když oni ani neví kolik má minuty sekund!!!!!!!!!
27.4.2005 16:25:18   0.0.0.xxx 33
Má cena si na P4NW 2.8@3.3 (můžu na 3.5) kupovaz GF6800U?
Na 3.3GHz mám 107 sec.
27.4.2005 16:29:53   0.0.0.xxx 33
Kolikrát jsi propadl v první třídě základky ? Nebo, že už by na Slovensku začali překopávat základní jednotky A minuta má 100 sekund ? To se pak mají pracující na co těšit, 8 hodin v práci 800 minut, v ostatním světě to je 13hodin 20 minut. No to se mají bratia na co těšit, přes 13 hodin makat, ale zas ta dosažená životní úroveň. Tak hele DUBE speciálně pro Tebe. minuta má 60 vteřin a už nepruď a zalez na kotáry.
27.4.2005 16:44:49   0.0.0.xxx 33
Kdyz uz tak radeji 6800GT..proc vyhazovat penize za ultru? Jinak i X800Pro Vivo s cenou kolem 10K a velkou moznosti otevreni na XT a naslednem nataktovani neni spatna volba.
27.4.2005 16:45:31   0.0.0.xxx 33
nic v zlom ale prepočitava sa to takto 1m52s = 60s + 52s = 112s ale ked chceš môžeš to mat ako 152s ked ti to tak vyhovuje
27.4.2005 16:45:52   0.0.0.xxx 33
... ono by to pri trose snahy i slo, treba by se dalo operovat casti "... Oba systémy pracovaly na čisté instalaci Windows XP SP2 ..."
27.4.2005 16:51:48   0.0.0.xxx 33
Ano akurat ked som išiel autobuso na angličtinu tak som zistil ze 1:48s je vlastne 108 ja debil ale nevadi chyby sa stavajú Ešte dobre že také nerobí moj procesor:-D
27.4.2005 17:02:18   0.0.0.xxx 33
...kdyz tu meles takovy kraviny D
27.4.2005 17:02:55   0.0.0.xxx 33
to matik - srandicky srandicky...
27.4.2005 17:12:59   0.0.0.xxx 33
nechcem ti naburavat tvoju logiku a uz vobec obhajovat Intel ale ked to co pises myslis seriozne, tak sa tvoja prva veta vylucuje s tou poslednou
27.4.2005 17:16:04   0.0.0.xxx 33
Ty si pekny debil hnupe nauc se pocitat!!!!
Od kdy ma minuta 100 sekund? Nejsi ty navaleny?
Uz to nehul chlape!!:-)
27.4.2005 17:24:48   0.0.0.xxx 33
na @3.5GHz stabilne? a pri akej voltazi? neviem ci to je celkom dobry napad, tych 250MHz je uz podla mna taky strop. tiez mam Northwooda 2.8GHz a taktil som ho na 3.5GHz ale nebolo to stabilne a viac ako 1.6V som mu nechcel trvalo pustat. odvtedy som to neskusal, i ked uz mam kvalitny nielen zdroj (Tagan 380W) ale aj chladic (Zalman 7000A) a pamate (A-Data 500). Pri tych vyssich napatiach uz dost stupa prudovy odber a aj celkova spotreba a nevidim v tom az taky uzitok (pomer cena/vykon je asi najzmyselnejsim kriteriom). Inak ultru by som ti ani ja nedoporucoval kupit, iba ak by bola pod rukou nejako lacnejsie (za cenu GT by nebolo co riesit, ale to snad len niekto kto by sa jej chcel rychlo zbavit, co je vzdy tiez podozrive)

27.4.2005 19:02:37   0.0.0.xxx 33
No to je pre mňa novinka. Doriti, musím si kúpiť aj nové hodinky.
27.4.2005 19:06:24   0.0.0.xxx 33
mam taky NW posledni revizi 2,8GHz na 3,5GHz s normalnim napetim.FSB 250,odpovidajici pameti,deska P4C800,grafika x800xt a nemenil bych.Mozna je AMD vselku lepsi,ale ja zas mam rad na Intelu ty cipsety.Co do toho strcim to jede.Ten procak mam chlazeny Zalmanem 7000 a ma asi 35/55 rozsah teploty.Denne dekoduju video a zatim bez problemu.Jedu takle asi rok.Mel sem predtim NV 6600GT a parada.Ati jsem si koupil jen kvuli formulim,ktery sou narocny na graf.kartu a 6600 nestihala vyhlazovani
27.4.2005 19:07:08   0.0.0.xxx 33
PI test za 91 sec
27.4.2005 19:36:51   0.0.0.xxx 33
mam MAD 64 2800, 1,25GB RAM, Deska Asuss chpsetem VIA KT800 a udělam ty 2M za víc než 2 minuty, teda vlastně za 217 slovenských sekund. Mi něco iká, že to asi nejni v pořádku :o((
27.4.2005 19:39:34   0.0.0.xxx 1393
Nevím, jak autor měřil, z textu je poznat zarytý příznivec AMD, ale proč ne..

Nicméně na mém Pentium 4E 3,2@3,8 jsem dosáhnul "poněkud" jiných výsledků, a to 81 sekund.

http://hulan.cz/temp/superpi.png

Navíc, SuperPI je prográmek z roku 1995, nepoužívá SSE, SSE2, SSE3 či HT, takže další nevýhoda pro INtel. V reálu je podstatné, že třeba FFDShow, které SSE a SSE2 používá běží na Intelu o 50-80% rychleji než Athlonu 64 stejné ceny, a to je znát. Ne každý hraje hry ;-)

PS: i ty FPS má "poněkud" jinak. Asi si napíšu test, herní, kde Intel vyhraje :-)) V (de)kódování audia, videa, grafiky to není problém již teď..
27.4.2005 19:42:01   0.0.0.xxx 33
Začínal jsem na Pentiích. ale teď jen AMD. Pravda na multimedia opravdu je o něco málo lepší Intel, a ale ve zbytku je to od AMD. Zvlášť K8 jsou povedený. Athlony i Opterony. Krom těch 64bitů, prostě na hry super Athlony. Jistě i na Pentiu to pojede. Ale proč dávat za 3Ghz Intel 7000 když AMD Athlon 64 3000+ Winchester koupim za 4000? Navíc skoro ve všem je lepší, a navíc netopí tak jak ty prescooty. A je jen dobře že AMD se dotáhlo na INtel. Já skládám kompi jen na AMD už asi 2-3 roky. Nepamatuju se že by mi odešel procesor. Navíc na boxovaný AMD je záruka 3 roky. Takže s nějakou kazivostí bych se neoháněl. Pokud někdo uvažuje rozumně a je myslí trochu ekonomicky tak si spočítá 7tis nebo 4tis? Ten rozdíl bych radši vrazil do grafiky. AMD-ATI
27.4.2005 19:49:02   0.0.0.xxx 33
aaaa jaaa chci simulatory kua.... hry s nejvyssim narokem na frejmy!!! teda alespon WW2, zkuste mirit kniplem kdyz se to cuka!!! a to se Pacific figters dokazou zacukat!!!
Nebo i 3 roky stary Forgotten Battles .... kdyz tam clovek da decenti roj bombarderu o 30 Heinkelech... k tomu nejakej doprovod... a je to v ... testujete tohle!!!
27.4.2005 19:51:31   0.0.0.xxx 33
LOL, ty si ten debilko s tym tvojim prihriatym blogom? :-D
Hehe, dobry idiot. Keby si to nebodaj myslel vazne, co tam vselico pises, tak to uz by bolo horsie.
27.4.2005 19:56:16   0.0.0.xxx 33
Tak jsem mírně změnil FSB na 239MHz, a najednou je Pentium 4E (socket 47 na výsledku 79 sekund, tedy stejné jako nejlepší Athlon 64.

Divné? Nikoliv.. Jen autor testu měřil poněkud tendenčně ;)

http://hulan.cz/temp/superpi.png
27.4.2005 19:59:03   0.0.0.xxx 33
No, moje Pentium 4E 3.2@3.8 mi dává "poněkud" jiné hodnoty, autor článku je zjevně zarytý příznivce AMD :-))

79 sekund není špatné pro procesor za 6.000 Kč s DPH, ne? (socket 478, Asus P4C800-E board)

http://hulan.cz/temp/superpi.png
27.4.2005 20:06:31   0.0.0.xxx 33
Ty sa uz zobud. Tie tvoje udajne najlepsie Athlony 64 maju nizsie casy na SuperPI. Winchestery na 2,8-3 GHz daju 2M PI za 1 minut a 2-9 sekund, niektore kompy pod 1 minutu.
Takze este tam trosku polad ten tvoj Intel.
27.4.2005 20:14:52   0.0.0.xxx 33
podle tohoto testu ne, ty velezmrde, nejlepší čas v testu je 79 sekund ;) Ale teenagerovský velezmrd asi neumí číst, co?
27.4.2005 20:22:41   0.0.0.xxx 33
Aha, takze zoberieme hodnoty z testu a k tomu pridame NAS (tvoj) procesor a hned je vsetko jasne.
Tak ked tam montujes tvoj procak, tak tam namontuj procaky aj od inych ludi ty smrad. Aha... oni maju podstatne lepsie vysledky co? Tak to radsej zoberiem vysledky z recenzie iba.

Proste ja som za AMD, ale viem uznat aj kvality Intelu (Northwoody, multimedia, chipsety pre procaky, dostupnost chipsetov a procakov, ...), ale to co ty splietas na tom tvojom debilnom blogu, ako tam vymyslas rozne "testy" a splietas dokopy vety a kdejake radoby-vysledky... Asi ti s tymi testami pomaha postihnuty Jozo od vedla, retardovany Jano od opacneho vedlajska a nakoniec ty... korunovany zaslepenec Intelu a hlavny Meretko.

Idem spat, odpisem az zajtra. Som zvedavy, co za blud tu vypotis. Zrejme nieco, ze mam vek pod 18 rokov, AMD K6-2 v PC a nejaky zaujimavy komplex.
27.4.2005 20:51:41   0.0.0.xxx 33
> tedy stejné jako nejlepší Athlon 64.

no ale tvoj Intel Pentium 4E 3,2@3,8 potrebuje 3.8 GHz aby bol rovnako rychly ako Athlon 2.6 GHz, takze by som povedal ze AMD je vykonnejsie ako Intel...

rad by som videl testy rovnako taktovaneho AMD a Intelu (=rovnake GHz a nie rating) s optimalizovanym softwarom pre SSE, to by mohlo byt zaujimave porovnanie...
27.4.2005 21:00:06   0.0.0.xxx 33
nonono.... Intel Inside Idiot? a co A.M.D. Auto Moto Díly )))) jsi spokojen )))
27.4.2005 21:01:57   0.0.0.xxx 33
Pekny clanek ovsem nejak jsem nepochopil vyznam teto vety: "V práci s multimédii zase většinou vede Intel a AMD ho jen stěží dohání." ??? To vzal autor kde? Ale nechci rypat, pekny clanek.
27.4.2005 21:07:22   0.0.0.xxx 33
Je jasné, že v plovoucí čárce je AMD rychlejší, o tom není pochyb, Intel potřebuje 3.8GHz aby se dostal na 2.6GHz AMD. Nicméně, toto není všechno. Zase takové SSE, SSE2 a SSE3, které se používá v moderních aplikacích pro audio/video/grafiku, tam zase vede Intel, a několikanásobně. FFDShow filtry, optimalizované pro SSE2, vytíží můj Intel na 7% při ripu, kdežto AMD na 60%.. A o tom je real-life performance.
27.4.2005 21:08:01   0.0.0.xxx 33
Okolo PC se motam 11let. Delam spravce uceben na Vysoky skole. Ve vykonu pro normal uzivatele minimalni rozdily ktery nepozna. Kdo bude laborovat tak v multimediich vede P4 3Ghz o 10-15% a ve hrach o to samy vede A64-3000+ Winch.939 .Hry parim stejny na obou strojich.Kolik ale stoji system postavenej na Athlonu a kolik na P4 vite urcite vsichni.....

V praci: P4 3Ghz1MbPrskot478,2x256Mb-400RamCL2.5,Radeon9800,
HDD-IDE Barracuda80Gb 8Mb 7200

Doma: A64-3000+Winch.939,2x256-400RamCL2.5,Radeon9800,
HDD-IDE Barracuda160Gb 8Mb 7200

Jsem spokojenej jak doma tak v praci.
27.4.2005 21:46:49   0.0.0.xxx 33
to je nejake divne! ja mam 1800+ predelany taky na 2,0GHz(2400+)@11x186 (pac mam jednu 333 Ramku) a nevitahnu z toho vic jak 140s (na to Pi).

Tak bud hodne kecas a nebo mas nekde hodne vysoko FPS!!!!!!
27.4.2005 22:14:15   0.0.0.xxx 33
My mame ve skole v ucebne PI 100 s 16MB. Horko tesko tyto stroje prekousavaji webove stranky (a kdyz je tam vlozeny flash > !!!!)
Ale mam radost, ze aspon nekdo ve skolstvi si uziva poradne vypocetni technyky a nekdy si zapari, zatim co my tady nenactem ani stranky skoly!!!!
27.4.2005 23:36:04   0.0.0.xxx 33
Prave jsem docetl fsechny prispjevky. Nejvice me ovsem do SLOVENSKE seKUNDY :o)))) fuck sranda. Nebudu se tu ohanet ruznymi vykony. Ma historie je AMD(90), Intel(120),Intel/Celer(266), Intel/Celer(300A@450), Intel/Celer(800@1024), AMD XP(2000+), AMD XP(2500+B), AMD 64(3000+)939.
Myslim, ze jsem se obje znacku fcelku uzil. Historie proto, abych ukazal ze opravdu nejsem zastancem ani jedne znacky.
Ale k vjeci. V teto dobe si myslim ze je urcite na tom lepe AMD. At uz se podivame na vykon (zde prosim nezapominejme, ze AMD platforma jede vzdy na na nizsi frekvencich nez Intel), podpora 64bitu, ci usporny a setrny cool n quiet. Nejak me totiz nenapada jake prednosti ma intel??? Zravost, drahost, pochybne HT, ci se simulator vysavace (dobre LGA jsou na tom mozna lepe, ale porad to jaksi neni ono) a nebo ze by to, ze se intel chce stat prednim dovozcem domacich primotopů???? Dalsi neprijemnost pro upgrade je nutnost DDR2 pokud chcete PCIe, coz je sice invativni, ale nijak vykonostne bombovni. Dobre nekdo namitne, ze ze v multimedich je rychlejsi, ale proboha za jakou cenu!!! I kdyby byl o 50% vykonejsi treba ve fsem (hry,MM) je stale 2x drahsi (zhruba - neberte me hned za slovo)......Takze podle me je result jasny AMD ma v teto dobe lepsi technologicky zvladnute CPU, za rozumne penize s velmi solidnim vykonem.
27.4.2005 23:40:34   0.0.0.xxx 33
Muj Barton 2.6 nepretoceny dava tech 79 taky, a to vysel na nejake 2200 s dani. Hezke )
27.4.2005 23:42:48   0.0.0.xxx 33
Ups, omluva Uz u toho sedim moc dlouho, sem to prechvalil pri vypoctu. Realita je bohuzel horsi
28.4.2005 01:45:29   0.0.0.xxx 33
V testu nebyly pretocene CPU. Jasny kdys posunete nahoru FSB, bude mit 3,2@3.8 mnohem lepsi vykon nez 3.8 z vyroby D U Winchestra lze taky hybat s FSB a navic, pokud mate pameti co snesou FSB 300+ muzete jit dolu s nasobicem. Kamosuv Winchester 3200+ beha s mirnym zvyseni napajeni na 2,61GHz (9x290) To je pak jeste daleko vetsi hukot. Jen propustnost pametovyho systemu merene stupidni Sandrou vykazuje hodnoty pres 8.000MB/sec
28.4.2005 01:48:38   0.0.0.xxx 33
Nejak jsem si nevsiml, ze by v LOTROVI bylo toto bezne rozliseni pouzivane na LCD monitorech. Jsou tam k dispozici jen rozliseni do 1280x960 a muzu s klidem rict, ze kecate.
28.4.2005 02:03:02   0.0.0.xxx 33
Pokud se nemylim, obsahuje A64 winchester v sobe sady MMX, MMX+, 3DNow!, 3DNow+, SSE, SSE2. Takze ze sad Intelu chybi jen SSE3 ktery stejne neni jeste poradne podporovany ZATO INTELU CHYBI 3DNow! 3DNow!+ BTW, pokud to myslite se zpracovanim videa vazne, nebudete pouzivat naprosto nepresne sady SSE,SSE2 ale pojedete pres plovouci carku v 80-bit presnosti.
----------------------
28.4.2005 05:30:17   0.0.0.xxx 33
Chcel som to otestovat aj ja. Lenze je tu problem zistil som ze 1 minuta ma na slovensku 100 sekund a cechach 60. A teraz ako? S tym si neporadi ani moj winchester .Pockam na dual-core mozno zvladne prepocet z SK na CZ potom vysledky zverejnim .Dnes my nieje jasne kedy konci pracovna doba ak ma minuta 100 sekund no...
28.4.2005 05:38:48   0.0.0.xxx 33
mě to napíše jen chybovou hlášku
28.4.2005 06:23:41   0.0.0.xxx 33
Přesně tak.
28.4.2005 07:52:12   0.0.0.xxx 33
Myslím, že ak jeden Slovák sa tu prejavil ako absolútny hňup netreba hovoriť o "SLOVENSKYCH SEKUNDACH" a zaškatulkovať všetkých Slovákov. Proste možno práve končil základnú triedu druhý ročník.)))
K téme......aj ja sa motám okolo PC, pred 4-5 rokmi to bolo 80-90percent predaja platforma INTEL, dnes 70-80 AMD. A prečo? Pretože všetci čo trochu poznajú problematiku sa priklonia k pomeru cena/výkon. A tam je AMD jednoznančne najlepšie. Howgh
28.4.2005 08:07:59   0.0.0.xxx 33
tusim zacala klesat citanost pctuningu, ked museli zaradit takyto clanok. mi to pripada ako "HW Bulvar". postavime jednu stranu proti druhej a prispevky do fora sa len pohrnu. preco? lebo na jednej, aj druhej strane je vela ludi, ktori sa radi hadaju o to, kto je lepsi a v com. potom budu chodit a citat odpovede a citanost vzrastie...
gratulujem redakcia. kde su clanky, ktore sa naozaj venuju problematike pc tuningu?
28.4.2005 08:49:14   0.0.0.xxx 33
pctuning uz neni davno o tuningu je to proste "bulvar" uz ho procitam jenom kdyz chci mrknout na recenzi nejakeho noveho zeleza ale to je uz lepsi shw...
28.4.2005 09:28:26   0.0.0.xxx 33
V testu ale byly přetaktované procesory! Jak jste si mohl všimnout na začátku článku byly uvedeny dva procesory a ostatních frekvencí bylo dosaženo přetaktováním.

Nicméně Radek Hulán zase NENÍ příznivcem AMD 64, alespoň současných procesorů a jejich architektury. To, že je AMD lepší ve všech hrách na svém blogu popsal jako "v pár hrách").

Souhlasil bych s autorem předešlého článku o nasazení mobilních intel procesorů na desktopy, kde uvažoval nad tím, jak si u intelu oddychnou až prodej procesorů s jádry prescott a jim podobných skončí. Jak ukázaly testy v tom článku má intel připavené eso v rukávě, ale karty s prescottem už na stůl vyložil a bohužel se začíná ukazovat, že to je slepá ulička.
28.4.2005 09:40:55   0.0.0.xxx 33
SSE3 už má AMD taky! Poslední revize AMD64 a Sempron už mají tuto instrukční sadu implementovánu.
28.4.2005 09:48:27   0.0.0.xxx 33
No dost pochybuju, že SSE v jakékoli verzi by bylo pro výpočet superPI jakkoli použitelné, de vyloženě o matematiku. Jinak určitě víš že poslední jádra A64 mají i SSE3(předchozí měli až do SSE2). Co se týče HT, tak doporučuju tenhle článek - http://www.svethardware.cz/art_doc-FC1BD920D09D7CE8C1256FE6006B5412.ht ml abys trochu pochopil o co jde a proč taky v superPI ti bude naprosto naprd, resp spíš na škodu...
28.4.2005 09:55:49   0.0.0.xxx 33
Nechapu proc INTELACI stale obhajuji P4 ktera na A64 ve vetsine aplikaci nema.
Intel ma preci lepsi procesor! Mobilni Pentia M a Celerony M s jadrem Dothan jsou preci velice efektivni pri nizkem taktu a odberu proudu (tedy vlastnosti tak vychvalovane u A64) a test na PCtuning (vyzkousejte Pentium M v desktopu) jasne ukazal ze CeleronM 1MBL2 @1.8ghz porazi P4 1MBL2 @3.0ghz ve vsech parametrech za podobnou cenu a polovicni ucet za elektrinu
skoda ze podpora techto procesoru do desktopu ju ze strany Intelu nulova...
28.4.2005 09:58:03   0.0.0.xxx 33
Najprv som si povedal, že sa nenechám vyprovokovať, ale ...  Jednoducho nedokážem pochopiť ako môže byť niekto kto sa akože venuje PC taký "neprebudený". S takýmto prístupom by sme mohli tvrdiť že: jedine 3Dfx GPU ja naozaj kvalitný. Áno boli, ale teraz ... ? Veď sa zobudte, lebo vám „ujde vlak“. Robím v predajni PC a zistil som, že v poslednej dobe Intel kupujú už len ľudia ktorý sa dokážu riadiť len podľa značky (MB MSI, RW TEAC Plextor, Monitor Philips-Sony, CPU INTEL, …) a vyslovene sa boja vyberať si podľa ozajstných parametrov. Dobre kľudne, ale tý ktorý do toho naozaj vidia tak si INTEL vs AMD prinajmenšom zvážia. Hlavne keď za rovnaký výkon zaplatia o niekoľko tisíc menej... Ak vás to poteší aj ja som mal doma niekoľko Intel-ov a bol som maximálne spokojný s výkonom aj stabilitou. Môj posledný Intel bola C633 pretaktovaná na 950Mhz maximálne spokojnosť – za tú cenu taký výkon a stabilita. A ani som nechcel vidieť testy ktoré dokazovali, že nejaký posratý Duron od nejakého posratého AMD na rovnakej frekvencii dáva o niečo lepší výkon ako moje CPU. A nenávidel som Sandru keď som porovnal Athlon 1Ghz z PIII a zistil som že, dáva výkon porovnateľný PIII na 1,2Ghz. Začal som hľadať iné argumenty prečo je AMD horšia ako Intel, veľmi dobre mi prišiel už spomínaný test v ktorom testovali čo sa stane ak dajú dole Cooler z CPU. Vytešoval som sa aký je ten AMD shitný. (Mimochodom to som aj raz nechtiac vyskúšal môj celoron to prežil ) Takto som sa ukľudňoval že AMD je shit. Až do doby keď som sa zamestnal ako technik v PC predajni. A mal som možnosť poriadne otestovať obe platformy a chtiac či nechtiac som si musel priznať že, AMD začína vyrábať lepšie CPU ako Intel. Ja som so prebudil, ale ešte stále mi sem chodia ľudia, ktorý tvrdia že CPU AMD: sa prehrieva, sú nestabilné, majú mizerný výkon, …

Teraz už viem, že dávať dole chladič z akéhokoľvek bežiaceho CPU je TOTÁLNA pí..vina, že AMD nieje o nič nestabilnejšie ako INTEL, že o nič viac nehrejú, že nie sú ani pomalšie či ináč nekvalitnejšie. Keď sa to niekomu nepáči – kľudne, kúpte si Intel v podstate veľa toho nestratíte. Ale neunavujte nás tu rôznimy argumentáciami prečo tá vaša voľba je to najlepšie, lebo po čase to vyzerá tak, že chcete sami seba ukludniť že ste zvolili správne.

Možno sa po čase kocka zase otočí a znova kúpim Intel, ale možné je aj to že si kúpim CPU takej značky ktorá teraz ešte ani neexistuje - … - ak bude lepší prečo nie.
28.4.2005 10:20:56   0.0.0.xxx 33
je to tak uz 3roky mi tu bezi jak server tak workstation na AMDckach pracuji na tom denodenne workstation mam dokonce prekaktovanou 2500+@11*200 a stabilita je perfektni a ani to nehreje ty PC mi vydelaji mesicne tolik ze bych si je mohl koupit nejmin 5x... Jsou to stabilni, dostatecne vykonny a hlavne rentabilni stroje. CO VIC BY SI CLOVEK MEL OD PC PRAT??? Nerikam ze by Intel nezastal stejnou praci ale nevidim duvod pro upgrade a znova kupovat 3GB ram v DDR2 a dalsi hovadiny co si Intel vymyslel.
28.4.2005 10:25:35   0.0.0.xxx 33
prijde mi arch. P4 jako TFT, taky se proinvestovali liliardy tak se dela vse pro to aby se to vratilo bez ohledu na to ze jsou lepsi/levnejsi reseni.
Pentium M se Intelu doopravdy povedl stacilo by malo (64b, vetsi FSB) a byl by to perfektni cpu. Nevahal bych postavit si na tom ultratiche pc.
28.4.2005 10:32:38   0.0.0.xxx 33
Řekl bych že Tipi má životní zážitek a že má pravdu. Já s nim úplně souhlasím. Pravda je,že nikdo a ani v článku nikdo nenapsal, že Intel je shit. Jen prostě normální člověk se musí zajímat o poměr cena/výkon. Když AMD Athlon64 Winchester 3000+ stojí 4000 Kč. a PIV 3Ghz 630 stojí 6600 Kč no tak si koupím AMD, které je i o něco výkonnější(krom komprimace Divx apod. jestli se nepletu tak je o něco malinko pomalejší). Za ty prachy -těch 6600 - bych si koupil třeba Athlon 64 3200 939sck. a ještě tisícovku ušetřím. A tento na tento Athlon PIV 630 nemá. Kdyby to bylo naopak, tak bych kupoval Intel. Nevím ti co se drží pořád jedné značky,dobře ať si je kupují, ale nemám rád, když uživatelům kteří se v problematice nevyznají nakecají takové nesmysly, jako že se AMD přehřívá, je nestabilní, nemá kvalitní desky atd. to ať si nechají pro sebe. Jen ať se zamyslí nad Prescootama.
28.4.2005 10:35:28   0.0.0.xxx 33
Radoby odbornik Hulan zaklada na sve site nekolikrat do mesice flame, kdy vyzdvihuje i nekolik let stare Intely a to jen proto, aby si zvysil navstevnost :o))) Jak ubohe, ovsem nejlepsi na tom vsem je, ze v reakcich pod clanky se objevuji jen reakce jeho "pritakavajicich poskoku" :o) Ale ani jeden protinazor... Proto Hulane - bez se zahrabat hodne hluboko a nelov tady potencialni ctenare sveho braku!
28.4.2005 10:41:33   0.0.0.xxx 33
Prescootama
28.4.2005 11:25:10   0.0.0.xxx 33
Ano, i AMD má implementaci SSE(2/3-jádro Venice), nicméně, ne tak dobru jako Intel. AMD má lepší FPU, ale pokud používám FFDShow pro zpracování videa online, tak to vytíží INtel CPU na 7% a AMD CPU na 70-80% (takže tam není rezerva a nedá se dělat nic jiného). Aplikace, které používají více FPU, jsou rychlejší na AMD, a které SSE(2/3) zase na Intelu, což je příklad grafiky, audia a videa. Osobně preferuji to druhé, nehovoře o tom, že i výkon FPU je na mém 3.2@3.8 na úrovni toho nejlepšího Athlonu.
28.4.2005 11:29:13   0.0.0.xxx 33
Tak si pozri tu:

http://www.webgrafik.sk/3dmark/3dmark2005.htm

alebo PÍ:

http://www.webgrafik.sk/3dmark/pi.jpg

Ja mám zas 1700+ pretakt. na 2,0 GHz (2400+)@12x166.
Ram ale 2x510 A-data 500Mhz (špičkovým časovaním).
Alen pre teba som vybral jednu ramku (nastavili som ho na 333) a voalá mám pí len 138 sec.
Ináč mám Asus A7N8X-E deluxe (dual-ddr - veľký význam nemá, ale možno niečo aj to robí).
28.4.2005 11:41:25   0.0.0.xxx 33
Athlon XP@2200mhz = 104sec (nf2ultra400 + 2x512mb)
P4 2.8GHz/533/1M = 161sec (i845G + 512mb ram)

Takze AthlonXP je o niecom inom ako A64. A ako vidiet cipova sada ma tiez znacny vplyv na vykon (vid Intel)
28.4.2005 11:45:24   0.0.0.xxx 33
Athlon XP@2200MHz = 104sec (nf2ultra400 + 2x512mb ram)
P4 2.8GHz/533/1M = 161sec (i845G + 512mb ram)

Vykon A64 je o niecom inom! A ako vidiet, cipova sada tiez ma na celkovy vykon znacny vplyv (vid p4)
28.4.2005 11:50:29   0.0.0.xxx 33
Já si ale myslím, že texty Radka Hulána smysl mají. V něčem se s nimi dá souhlasit, v něčem ne - ostatně jako s čímkoliv jiným na internetu publikovaném :-).
To že se neobjevují v diskusích u něj příspěvky s ním nesouhlasící sem tedy nepozoroval. Pokud má příspěvek hlavu a patu tak se tam určitě objeví a nemusí být souhlasný. Pokud ale v tom příspěvku je osobní útok a ne věcná poznámka, případně i osobní útok + věcná poznámka tak chápu že ten příspěvek uveřejněn není.
Ostatně je to JEHO blog a JEHO věc. A my to nemusíme chodit číst, když se nám tam něco nelíbí :-). A Radek je podle jeho textů na blogu prakticky uvažující člověk, takže ví, že pokud by uveřejňoval pouze glorifikující příspěvky, tak tím návštěvnost nezvýší ;-)
28.4.2005 12:28:06   0.0.0.xxx 33
Jednou mi nekdo dal link na ten jeho web, at si poctu clanecek o Intelech...pocetl jsem si...dozvedel jsem se, ze se starymi ovladaci 66.93 (tusim) ma GF6600GT na Intelu skore skoro 4 000 bodů v 3Dmarku05...coz je smesne samo o sobe. Clanek byl plny bludu, ze bylo jasne videt, co autor o CPU vlastne vi. Jestli nekdo pise velmi tendencne tak je to prave on. Jak jsem v clanku podotkl, tak je mi jedno jestli budu mit doma Intel nebo AMD. Pozaduju maximalni vykon v tom na cem delam...coz jsou recenze grafickych karet a proto je AMD proste bezkonkurencne nejlepsi. Pokud ma Radek Hulan takove vynikajici vysledky na Intelu, tak by ho pravdepodobne mel zamestanat samotny Intel, aby mu prozradil sva tajemstvi:-).
28.4.2005 12:36:04   0.0.0.xxx 33
tak hura na SvetHW:-)...aspon nebudes vytezovat nase diskuze takovymi prispevky

Trochu mi vadi, ze narozdil od zahranicnich serveru neumi cesky ctenar nic jineho nez flamovat. Na tamnejsich serverech jsou velmi kosntruktivni debaty, ktere leckdy poukazuji na chyby autora, ale take nabizeji mozna reseni. Bohuzel toho se zde asi nedockame. Tim ovsem nerikam,ze v tomto clanku jsou chyby:-)
28.4.2005 12:54:10   0.0.0.xxx 33
komu to tady cpes co? ja s tim nezacal jenom odpovedel a rekl svuj nazor. Kdyz nekdo bude chtit koupit gf6600 tak se mu tenhle clanek hodi to se nehadam ale pcTUNING...
28.4.2005 13:05:18   0.0.0.xxx 33
No, AMD má dobrou jednotku FPU, ale je to totální propadák pro SSE, SSE2 a SSE3. Osobně mám jak Pentium 4E, tak Athlon 64 (ale taky pár Sun Ultra10 stanic a jeden PowerBook), a pokud si na INtelu pustím televizi a FFDShow, je vytížení Intel CPU jen 7%, na Athlonu 64 je to 45%..

AMD je pro optimalizované aplikace pro audio, video a grafiku prostě brak, a ani fakt rychlá FPU to nezachrání... To, že pár her, co používají hodně FPU, místo SSE, SSE2 a SSE3 jede na AMD dobře, to je fakt, ale to je jediný případ.

Pentium 4E 3.2@3.8 (socket 47
Asus P4C8000-E
XFX 6800GT karta
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050416-cpuz-cpu.png

2M SuperPI: 79 sekund
viz: http://hulan.cz/temp/superpi.png

PCMark04: 5740
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050408-pcmark04.png

3DMark03: 13505
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050416-3dmark03.png

3DMark05: 5922
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050416-3dmark05.png

Chápu, že teenageři, co mají hluboko do kapsy, si rádi zanadávají na Intel, protože rozdíl 1500 Kč mezi Athlonem 3000+ a Pentium 4E 3.2GHz je pro ně moc, ale potom si spustí třeba to FFDShow, a jejich CPU jde do kolen..
28.4.2005 13:05:36   0.0.0.xxx 33
No, AMD má dobrou jednotku FPU, ale je to totální propadák pro SSE, SSE2 a SSE3. Osobně mám jak Pentium 4E, tak Athlon 64 (ale taky pár Sun Ultra10 stanic a jeden PowerBook), a pokud si na INtelu pustím televizi a FFDShow, je vytížení Intel CPU jen 7%, na Athlonu 64 je to 45%..

AMD je pro optimalizované aplikace pro audio, video a grafiku prostě brak, a ani fakt rychlá FPU to nezachrání... To, že pár her, co používají hodně FPU, místo SSE, SSE2 a SSE3 jede na AMD dobře, to je fakt, ale to je jediný případ.

Pentium 4E 3.2@3.8 (socket 47
Asus P4C8000-E
XFX 6800GT karta
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050416-cpuz-cpu.png

2M SuperPI: 79 sekund
viz: http://hulan.cz/temp/superpi.png

PCMark04: 5740
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050408-pcmark04.png

3DMark03: 13505
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050416-3dmark03.png

3DMark05: 5922
viz: http://hulan.cz/blog/img/1/20050416-3dmark05.png

Chápu, že teenageři, co mají hluboko do kapsy, si rádi zanadávají na Intel, protože rozdíl 1500 Kč mezi Athlonem 3000+ a Pentium 4E 3.2GHz je pro ně moc, ale potom si spustí třeba to FFDShow, a jejich CPU jde do kolen..
28.4.2005 14:34:48   0.0.0.xxx 33
zdá se mi to nebo má AMD 1.6 v kombinaci s 6600GT v Half Life 2 v 1024x768 úplně stejnej počet snímků s 4xFSAA/8xAF i bez FSAA/AF? V obou případech tam vidím 36 FPS. To je bezva, že si můžu zapnout FSAA a AF a s kartou to ani nehne - furt jede na 36...
28.4.2005 14:39:45   0.0.0.xxx 33
Ty uz sa zobud z toho tvojho dementneho sna, ze tvoj skvely Intel na 3,8 GHz je na urovni najlepsieho AMD (FPU), ako to tu s radostou omielas dokola. Tvoj Intel taktovany nad 4 GHz (teda viac ako ty) nedohana vo FPU teste Athlony 64 Venice a San Diego. Tak si uz zloz tie modre Intelacke okuliare ty retard.
Keby si sa aspon nehral na to, ze ty hardwaru rozumies a vies perfektne robit objektivne testy. V skutocnosti o tom vies velke CENZURA a ludia sa na tvojom debilnom blogu iba smeju (okrem zaslepenych Intelakov). A prestan sa hrat ako mas doma najvykonnejsie Pentium, ktore s prehladom poraza vsetky Athlony 64.
28.4.2005 15:26:11   0.0.0.xxx 33
tak nahodou doma v pokoji aji 2X BlueGene/L , 4X Columbia a k tomu jeste 10X Thunder?(vsechno sou to super pocitace). A neprogramujes nahodou pro CIA nebo neco podobnyho sifry? Nebo snad Intel nebo AMD navrhujes procesory? Podle tviho arogantniho jednani a vichloubani se mne to tak pripada.
28.4.2005 15:32:55   0.0.0.xxx 33
Nejdriv to tvoje FFDShow vytizi AMDcko na nejakych 45% pak na 60% a vzapeti uz na 70-80% zatimco intel se stale drzi na 7%. Priste se aspon podivej cos psal driv at ti to muze sezrat aspon nekdo kdo o PC nevi VUBE NIC.
28.4.2005 15:52:56   0.0.0.xxx 33
Pokud si dobre pamatuju tak tenhle problem se kdysi davno probyral na games.tiscali. Uz si nepamatuju jak to skoncilo, ale tusim ze se nad tim pozastavovali aji technici z NVIDIE a aji programatori z Valve.
28.4.2005 15:58:23   0.0.0.xxx 33
Tyvoe podobnej zazitek sem mnel aji ja :-) Akorat s tim rozdilem ze o AXP si myslim porad ze sou to shity oproti P4NW ale s Prescotem sou natom asitak nastejno. Jinak v dnesni dobe sou jediny ROZUMNY reseni bud Pentium M nebo A64 939.
28.4.2005 16:38:01   0.0.0.xxx 33
Naopak je to naprosto jasne..to demo je velmi limitovane CPU, takze přes 36FPS se nedostane diky procesoru a nikoli graficke karte, ktera ma jeste znacnou rezervu.
28.4.2005 17:33:15   0.0.0.xxx 33
Záleží na to, JAKÉ Amd.. Pokud to je Athlon XP, přetaktovaný, tak 60%, Barton na 80%, a Athlon 64 na 45%.. Měl jsem takovou anketku na webu a majitelé AMD to tam psali..
28.4.2005 17:36:15   0.0.0.xxx 33
Hele, ty slovenský zmrdlý vyjebanče, zalez zpět do své salaše, a přestaň tady prudit, a závidět, pako jedno bezcenné. Napsal jsi už aspoň jednu smysluplnou větu, kde bys jen nenedával? Už jsi něco v životě udělal? Hovádko..
28.4.2005 17:56:26   0.0.0.xxx 33
Nonono, Schumacher ma na ferrari AMD auto moto dily ak si si nevsimol a vyzera to, ze by mu jeho F1 nejak nebezala? )))
28.4.2005 20:19:49   0.0.0.xxx 33
heh, tak ve skole sbirejte sber a za tech par korunek udelejte upgrade :o)
28.4.2005 21:07:43   0.0.0.xxx 33
Hezký článek.Už když jsem si četl nadpis,tak sem tušil,že to bude pod článkem pěkně hořet.Nejvíc mě pobavily příspěvky jistého Intelisty@3.8G.

Jinak taky jsem byl zarytý intelista. Viz historieI8086)->(I286)->(P100)->(K6-166@233)->(C266@400)->(C 300@450)->(C366@550)->(C566@932)->(Tulen1200@1500)->ZLOM (začal jsem podezřívat Celery z malého výkonu proti AthlonXP)->(Tbred1800+@2200Mhz)->A ejhle trosku jiná šťáva->(B2500+@3200+)->(Winch3000+@2600Mhz).

Musím přiznat,že jako zarytý intelák jsem se hodně bál přechodu na AMD,(že mě to třeba pokouše :-D).Prostě o platformě Intel sem věděl od a po z a AMD ani prd.Ale bylo mi jasné,že Celerům odzvonilo,tak jsem šel do AMD a ještě teď děkuju bohu,že jsem to udělal.Ještě Celerony 566 byly dobrý poměr cena/výkon/overclock,ale dál už to stálo zaprd.Vyměnil jsem v podstatě 1500Mhz za 1500Mhz,ale co mě šokovalo,byl ten propastný rozdíl ve výkonu.Taktak.
28.4.2005 21:44:56   0.0.0.xxx 33
Jaaaj, hehe dosli "argumentiky" :-) Hehe, nemas cim obhajovat tvoje biedne nazory, co? A kazda moja veta je zmysluplna, keby nebola, tak by si jej nerozumel a nemohol by si riadne odpovedat ty sracka.
Neviem co toto ma spolocne s tym co som v zivote urobil alebo neurobil.
A neboj sa, rozhodne ti nezavidim. Sice procesor a dosku mas teraz lepsiu nez ja, ale ja cakam na iste komponenty kym dojdu aj k nam na salas a potom mozeme porovnavat ak dovtedy na teba nezabudnem - co urcite zabudnem, na takeho debilka trapneho.
28.4.2005 22:25:50   0.0.0.xxx 33
Na Bartonu 2,45GHz (10x245) 93 sec.
28.4.2005 22:58:21   0.0.0.xxx 33
No to je fakt v pr.... mam desku intel 850MV procak P4 2,5A 400sys.bus 512k a 2X 256 MB RIMM PC 800 a vysledek Pí 2min 40 sec to jest 160 sec.Kde je problem???Please help
3.8.2005 08:53:13   84.42.161.xxx 33
chlape ja mam 768 mb ram,Athon XP 1800+ a mam Pí neco pres 200 sekund... a tak si rikam, jestli fubec ma cenu koupit 6600 gt nebo ne!? =) a to mam vlastne trochu taktnutej procak tak o 300 mhz ( z 1500Mhz na 1800Mhz)... takze haluzs!!!!!
29.4.2005 00:40:08   0.0.0.xxx 33
To co mam doma za stroj je nepodstatne,ale aby ste boli v obraze tak v super pi mam 8:42 .Jedine co by ma zaujimalo je vec,ktora tu uz bola par krat spomenuta - a to vykon Intel vs Amd v spominanych multimediach - presnejsie v hudbe. Casy, kedy nam stacil na hudbu FastTracker2 + Cubic na prehranie su nenavratne prec. Momentalne pracujem so softami tipu Reason(propellerhead),Sound Forge5, Fruity Loops (3.11,4,5) a pri FL5 uz zistujem silne nedostatky mojej zostavy. Preto uvazujem o upgrade a zrovna tak o znacke-Mate niekdo skusenosti prip. nejake testy ?? Inak dobry testik - Intel ma nijako uz dlhsiu dobu netesi svojim pocinanim-a potvrdzuje sa to. Bohuzial som testoval Bartona 2500 a ten ma tiez nijako neoslovil(na relativne novy procak oproti mojmu neboli vysledky nijak ohromujuce..).
29.4.2005 01:11:55   0.0.0.xxx 33
ohromujuce to bude ked ho taktnes na 3200 PI@2MB 111sec
29.4.2005 06:50:18   0.0.0.xxx 33
jak se všichni pěkně chytli. A já jsem přitom jenom odpovídal na poslední dotaz - proč flame?... Asi jsem tomu smajlíkovi měl ještě přivřít očičko ;-)
29.4.2005 08:23:21   0.0.0.xxx 33
XarLee - pokud chceš na PC dělat jen s multimedii, kup si třeba Intel PiV za 7000tis a když si předěláš nějaký ten song tak budeš to mít o 10vteřin rychleji než na AMDProstě bych Pentium nekupoval, jdi do K8 Winchesteru socket 939, a podle peněz se rozhodni pro model. Když koupiš AMD možná o pár vteřin pojede déle konverze na mp3, ale v ostatních aplikacích to bude mnohem lepší A navíc nezapomeň na cenu! Teď mě napadlo: Z toho vyplývá jestli máme srovnávat AMD Athlon64 3000 939 s Pentiem IV 3Ghz 630, když 630ka stojí skoro jako Athlon 64 3500 a ten je mnohem lepší i v multimediich než PIV 630. AMD-ATI
29.4.2005 08:56:31   0.0.0.xxx 33
no ... meříkám, že má AMD nekvalitní desky, ale když jsem se rozlížel po trhu (rád bych AMD vyzkoušel), tak mě docela výběr zklama - přecejen si přiznejme, že na P4 jsou desky daleko více vybavené (názor bych změnil, kdyby třeba ASUS A8V SLI měla například integrovanou WIFI - přecejen je P5AD2 Premium s technologií trochu výš). Kdyby P5AD2 Premium byla pro 939, tak jsem ochoten za ní dát klidně 10.000,--
29.4.2005 09:06:48   0.0.0.xxx 33
Ano, nemoznost rozumne zmeny rozliseni na LCD je docela dobry duvod, proc si ten nepodareny technologicky paskvil nedavat do HERNI sestavy. LCD je proste skvele do kancelare - jinam nepatri.
29.4.2005 09:11:16   0.0.0.xxx 33
Ja ti trochu pomuzu.

Co se tyce vykonu, tak si znovu precti clanek, pod kterym je tato diskuse.

Pokud jde o spotrebu a emitovane teplo, doporucuji tento clanek:
http://www.svethardware.cz/art_doc-7D4355E4C4C19FE8C1256FC1004ADF34.html

Doufam, ze ti to pomuze rozsirit obzory.
29.4.2005 09:16:29   0.0.0.xxx 33
Slovenske sekundy, LOL :-))) Matik nam tady uspesne zavedl do zivota novy slovni obrat )
29.4.2005 09:24:48   0.0.0.xxx 33
Moc hezky si tady honis perko, Hulane. Zacinas me bavit, mozna se podivat i na ten tvuj blog. Kdysi na Amize taky existoval takovej trotl, ten zase vsechny Amigy valcoval v clancich v ruznych diskusich svymi dvemi PowerMacy a v praci mel IBM PC Pentium III! Byl to proste borec, jeste dnes na nej vzpominam se slzou v oku. Nemuzu si vzpomenout, jak se jmenoval, nevzpomene si nekdo?
29.4.2005 09:28:18   0.0.0.xxx 33
Tak tady uz se da rict jedine:

Radek Hulak for President!
29.4.2005 09:34:09   0.0.0.xxx 33
No a co bys chtel jako TUNIT? Barvit si skrin a delat diry do plexi? Nebo cist clanky o tom, ktery barevny vetracek je lepsi? Nebo neco o vodnim chlazeni, kdyz v obchode sezenes stejne vykonne a tiche vzduchove chlazeni za zlomek ceny vodnika? Zlate casy tuningu jsou pryc, pohrbil je TRH a nabidka v obchodech.
29.4.2005 09:55:17   0.0.0.xxx 33
..pokud vim, tak letos je lepsi RENAULT !!!
29.4.2005 09:55:21   0.0.0.xxx 33
..pokud vim, tak letos je lepsi RENAULT !!!
29.4.2005 10:08:50   0.0.0.xxx 33
Zase jeden .. co si spletl forum .. mam pocit, ze tohle je diskuze o IT ne ČJ ..ty privlastku nebo prisudku ci co...
29.4.2005 10:29:35   0.0.0.xxx 33
Hele chlapi, ja uz tyto diskuze ctu opravdu jenom pro pobaveni .. a clanky typu pokud hrajes jednu z techto her kup si AMD je v nich lepsi uz taky neberu moc vazne..je to trochu smesne .. a taky nechapu vsechny ty priznivce her s kym vlastne polemizuji.. vdyt vam vas herni vykon AMD nikdo nebere, ale uvedomte si, ze ne kazdy ma pocitac na hry!!! A myslim, ze naopak vetsina lidi si kupuje pocitac na praci a multimedia! A sledovat jak se vlastne nakonec sami AMD priznivci mezi sebou urazeji .. tomu se fakt smeju
29.4.2005 10:41:17   0.0.0.xxx 33
O co ti jde?

"ale uvedomte si, ze ne kazdy ma pocitac na hry" Tenhle clanek je jaksi o vlivu CPU na vykon GF ve HRACH. Tvuj komentar je tedy zcela mimo misu.

"A myslim, ze naopak vetsina lidi si kupuje pocitac na praci a multimedia!" To plati ve firmach, doma je vyuziti PC casto jine a hry patri mezi nejpouzivanejsi aplikace. Je to treba mit pri hodnoceni a sestavovani domacich PC na zreteli.

"A myslim, ze naopak vetsina lidi si kupuje pocitac na praci a multimedia!" ?? Tady prudi jenom Intelaci, kteri si potrebuji dokazovat, ze jejich predrazene CPU za ty prachy proste musi byt lepsi.29.4.2005 10:41:44   0.0.0.xxx 33
Verim, ze dneska se da koupit hodne kvalitniho "oc" zbozi, ale i tak se daji delat recenze zamerene na tuning spolu s pretaktovanim (vhodne komponenty atd). Osobne me moc barevne vetraky a plexy nebere. Je me jasne, ze neni lehke se zavdecit pokud mozno co nejvice ctenarum...
29.4.2005 11:04:19   0.0.0.xxx 33
ja nehovorim ze treba davat prec chladic...len ze adm ma trosku problemy s tepelnymi poistkami
BTW som majitelom obidvoch platforiem:
3ghz prescott na 4,2, 1gb ram 2*250gb hdd, ati x850xt pe, audigy 4, enermax 550w atd....
a druhy je athlon fx55 v takej istej zostave....takze bohuzial len osobna skusenost.....na video proste intel na gamesy athlon....ende
29.4.2005 12:02:50   0.0.0.xxx 33
Jak to teda je!Muze mi nekdo nestrane vysvetlit jestli bez obav muzu jit do AMD?Doposud jsem mel Intel.PC vyuzivam
1.Hry
2.Uprava fotek photoshop,corel
3.Prevod DivX a Xvid
4.Muzika prevod do MP3
Jde mi o to jstli opravdu AMD zvladne stejne dobre a stabilne jako intel,nebo jeste lepe.Prave zbran intelaku proti AMD je nestabilita spatny chipset.Uvazuji o nove sestave a mam strach z techto reci.Kaslu na nejaky o 5 sekund lepsi vysledek nabo FPS jde mi o stabilitu!!!Mam 512 Rimm a dalsich 512 me stoji 5600.- a to fakt moc radsi koupim novou desku a procak proto se ptam tak co.Dik
29.4.2005 12:11:14   0.0.0.xxx 33
No sefe na CS servry to chce vypocetni rychlost a pamet. Myslim ze PIII s velkou ramou zvladne cca 16 lidi, ale je to jen muj odhad.

Snazime se ted dat nejakej herni server dohromady tak nevim...
29.4.2005 12:17:22   0.0.0.xxx 33
Je to otazka penazi, ale za urcitu cenu(procak + doska) bude vzdy vykonnejsia platforma AMD, a to v hociakych aplikaciach.
29.4.2005 12:20:09   0.0.0.xxx 33
A to este neratam vykon po O/C a jeho spotrebu.
29.4.2005 12:22:35   0.0.0.xxx 33
100 krat omleta vec...stabilita nForce 3-4 + A64 je naprosto srovnatena s Pentiem na Intel cipsetu.

svihej do obchoda pro DFI nForce 4 (cokoli s nforce4) + A64 3000+ a nebudes litovat...kdybych bral v uvahu vsechno co se na diskuzich a forech nakida, tak si nekoupim zhola nic
29.4.2005 13:30:51   0.0.0.xxx 33
ešte mi povedz načo su ti dva takéto stroje,, podla mna dobre strielaš od pupku len mi nepovedz že na jednom robiš s videom a na druhom sa hraš,,, ake tepelné poistky v biose sa da predsa nastaviť teplota pri ktorej sa vypne,,, a nie mať prehriateho intela ktory ťaha na 80% lebo by sa uvaril zaživa
29.4.2005 13:42:06   0.0.0.xxx 33
V testu bylo provnano P4 3,0 a A64 3000+ vim ze by to melo byt stejne co se tyce vykonu (skoro) ale proc se to porovnava kdyz je o 2500 levnejsi AMD a hlavne za tech 2500 nic navic zadna stabilita ultra tepelne cidlo nic proste 2500 v haji. Proc neporovnavate cenove stejne procesory protoze vetsina lidi kouka na cenu vzdy prvni a potom na vykon jasne ozvou se ty zazobany ale tech je opravdu malo a davat 40000-50000 i vic zapocitac ze mi doom 3 jede na max deteilech o 15fps vic tak to je podle me uplna hovadina. Skuste porovnat cenove stejne pocitace zalozene napr. z tech ceniku co tady pekne delate (opravdu pekna prace.)Setavy jsou cenove steje ale vykon asi bude trochu jiny AMDvsINTEL ATIvsNVIDIA. Maly test k cenikum by byl krasny co myslite ?
29.4.2005 14:39:57   0.0.0.xxx 33
2 minuty a 31 vterin. FSB jedu pouze 266Mhz, 1GB RAM na 333Mhz. Niic mooooc teda
29.4.2005 15:08:44   0.0.0.xxx 33
moc dík za odpoved.
29.4.2005 16:56:40   0.0.0.xxx 33
Renault se myslim ma na co tesit od pristiho zavodu, to uz Schumi dokazal v Italii, ne?
29.4.2005 19:15:38   0.0.0.xxx 33
Hulaku Hulaku ty jeden intelacky chudaku.)))
Bez si hulakat ty svoje kraviny nekde jinde.
30.4.2005 00:18:55   0.0.0.xxx 33
Když koupiš AMD možná o pár vteřin pojede déle konverze na mp3, ale v ostatních aplikacích to bude mnohem lepší

Aby ste ma spravne pochopili- nejde tu o par sekund.. par sekund ma nezaujima - podla mojho vysledku v supr pi si mozes domyslet, ze ryxlost neni u mna prioritna.. Skor vykon ako taky. Ak si videl niekedy niektory zo spominanych programov, tak vies, ze real-timeovo zobrazuju zatazenie cpu. A prave v tom mam dilemu. AK kupim novy procak s doskou, ocakavam od nej, ze nejaky song mi nezozere cpu na 40% - iba pri nahrani danej skladby. - co to potom spravi, ked ju pustim... ze? Prave FL5 a skladby v nom spravene (ukazkove) mi tento problem sposobuju.. Ja sam som naplno vytazil procak s mojou hudbou zatial iba raz... Su tam totiz pluginy(a ze je s coho vyberat), ktore sa cpu o zabavu postaraju..
30.4.2005 06:24:43   0.0.0.xxx 33
LOTR zas tak náročnej neni, rozběhal jsem to i na starym Duron 650 a G4 MX.
Jinak na A64 3000+ a N6600GT běha nadherně. Řekl bych optimálně.

30.4.2005 08:57:27   0.0.0.xxx 33
souhlasím, bylo by zajímavé postavit proti sobě dve sestavy (CPU+MB+RAM+VGA). Jedna s Intelem a druhá s AMD. Tak, aby cena byla celkově stejná. Tím by se dost dobře ukázal poměr cena/výkon.

Hned by bylo jasné, že za stejné peníze si můžu koupit AMD s větším ratingem a tím pádem Intel bude v tomhle strácet.

Kupovat PC podle toho, že Intel je značka a zaplatit více za méně?
Dám li bezdomovcovi kabát od Versaceho nebo obyčejnéj vaťák, co ho víc zahřeje? No přece Versace! To je značka!
=Houbeles, ten houmlesák to Versace prodá a koupí si za něj stejně učinej vaťák, jen bez nálepky Versace. A zbyde mu i na boty, atd.
Co tím říct? pokud chci výkon zruba okolo 3000 (A64 3000+ nebo P4 3,0G) tak proč platit za ten "výkon" o 2 000kč více?(ceny berete obrazně)

Proč? Možná proto, že potom budu mít na počítači nálepku Intel Inside, vždy když uvidím na začátku hry šot i "Runs great on Pentium 4" tak budu pyšný a kamárádům budu říkat, že já si to můžu dovolit. Jám mám prachy, tak je vyhodím za "značku".
Boty Addidas, Sako Versace, v garáži Ferrari, za paničku Blondýnku a v počítači Intel!!!

Nevím, pánové, já radši hezkou a příjenou Brunetku, než rozhazovačnou Blondýnku, radši auto který nehltá litry benzínu a do počíteče AMD, které nejenže je srovnatelné výkonově s Intelem, ale daleko levnější. Prostě, koupím si kvalitu za dobrou cenu a je mi jedno, jestli to bude značkové nebo ne. Nepotřebuju dělat ze sebe snoba a vytahovat se. Ti, co tomu rozumí, pochopí.
A panové inteláci. Ať bude výkon P4 vs. A64 tam lepší a tam horší, AMD je prostě levnější a stejně kvalitní. Jedine hlupákovi tohle nedojde.
A pokud vám došly argumenty, buďte zticha a hlavně nepodnikejte osobní urážlivé útoky. Je to jen k smíchu.

dodatek pro pochybovače: Měl jsem zkušenost s těmito CPU:
486(rulezzz!) P100, P166MMX, K6-333-II, C450, D650, D900, D1000, D1800 AXP2000+, AXP2200+, P4 2,8G, A64 3000+

P.s: proč je Pentium o tolik rychlejší než 486? Protože zatímco 486 počítá, Pentium odhaduje:-)))

30.4.2005 11:30:31   0.0.0.xxx 33
A ak obracias kazdu korunu v ruke,tak ti staci socket 754 nforce3(Abit, MSI) + A64 2800+ a usetrene peniaze(cca 3000.- ) das do grafiky,pamati...
30.4.2005 12:30:14   0.0.0.xxx 33
"To, že pár her, co používají hodně FPU, místo SSE, SSE2 a SSE3 jede na AMD dobře, to je fakt, ale to je jediný případ."

Tyka se to vsech her a je to problem SSE1/2/3 instrukci. Ty jsou totiz pripravene pro konkretni situace vyuziti (zamerene na zpracovani audia/videa) a ve hrach tedy nemaji zadny vyznam (nedaji se na zadne herni vypocty vyuzit). Tedy presneji SSE se vyuzivaji i ve hrach, ale jen v ovladacich graf. karty, kde to k necemu je (nektere transformace s vertexy a maticemi). Ale v samotne hre to nema autor hry jak pouzit - tedy krome toho, ze verzi pro Intely ma zkompilovat s podporou SSE, aby se na Intelech pouzivaly ke standardnim FPU vypoctum SSE jednotky, kterych ma P4 vic nez FPU (AMD ma univerzalni SSE/FPU jednotky, tedy jakoby z pohledu programatora obojich stejne, ale v "rezimu FPU" jsou o neco rychlejsi).
30.4.2005 13:13:10   0.0.0.xxx 33
Prave k tomuto dotazu me vedlo mojich nekolik zkusenosti.Skoro vsichni moji kamaradi maji AMD a skoro vsichni maji s necim problem.Jsou tu a tam vetsi a mensi zavady a nestability.Nedavno jsem jeden komp preinstalovaval a napr. nebylo mozny zapnout DMA 5 byl to pocitac stary 2 mesice.Do dalsiho nesel zinicializovat suplik zatim se to nikomu nepovedlo.Dalsimu nejedou nektere hry grafikou to nebylo me to jelo a pri prehozeni grafiky z mojeho mu ne.Dalsimu nejel antialiasing proste to spadlo.A posledni priklad kamos koupil grafiku NX 6800LE a proste pri zapnuti jakekoliv hry pocitac havaroval.Musel koupit R9800PRO.Z techto veci mam strach,cena AMD je velmi lakava a clovek by byl blbej kdyby to nekoupil ale jestli to neni o stalem ladeni a zkouseni ovladacu.Ja proste potrebuji pocitac abych zapl a fungoval na 100% ve vsem.To jsem zatim poznal u me staricke sestavy deska Intel 850MV P4 2,5GHz 512 rimm.I kdyz ma PI za 160sekund.A chtel bych stejne stabilni pocitac a klidne koupim AMD protoze je levnejsi a vykonejsi ale z tech zavad co jsem popsal mam obavy.je to muj nazor a klidne me ukamenujte ale chci odpovedet od cloveka kterej neni zatizeny prave tou platformou co ma.Dik
30.4.2005 13:39:32   0.0.0.xxx 33
ono záleži ako sa tie počítače skladajú niekedy je proste nekompatibilita,,, preto treba kupiť dobrú dosku a potom je bez problémov ibaže problém je v tom že teraz sú NF4 ešte velmi kratko na trhu takže je nedostatok biosov(je to len otázka času) čo môže spôsobiť s niečim problém,,, v dnešnej dobe by som išiel do dosiek ,,,DFI a ABIT,,, možno Asus,,, stačí si prečítať par diskuzných fór a je po probleme zistiš čo s čim najlepšie funguje a nekompatibilita a problemy budú na 100% vylúčené
30.4.2005 13:42:40   0.0.0.xxx 33
Problemy jsou vsude..napriklad ja pred nedavnem stavel komp na i925XE a Prescottu 530J+ATi X800XL a vsechno taky nebylo na 100 procent...clovek si musel vyhrat nez zajistil, aby vsechno slapalo bez problemu. Napr. Audigy 2 ZS zpusobovala mrznuti systemu a pod. Samozrejme podobne problemy jsou i na platforme AMD, takze bych netvrdil, ze kdo chce stabilitu musi mit zarucene intel. Jinak 6800LE je tak problemova karta, ze az hanba mluvit. Doufam, ze se neozve John.Don:-))))
30.4.2005 13:42:56   0.0.0.xxx 33
Dik
30.4.2005 13:45:53   0.0.0.xxx 33
Asi je to alchymie se vsim vsudy.Dik za odpoved
30.4.2005 14:48:06   0.0.0.xxx 33
Tak se zkus mrknout na MSI K8N Diamond 54G...myslim ze bys mohl byt spokojen...a je i dostatecne draha:-)
30.4.2005 14:50:31   0.0.0.xxx 33
Ja mam semprona 2300+ pretaktovaneho na 9,5x195 - 1850Mhz(viac nemozem koli shit! RAMKE Seitec 400Mhz vitiahne max 380Mhz !!!!!!!!) a dava mi 121s na Pi hehehehe
30.4.2005 15:42:31   0.0.0.xxx 33
Neříkám že AMD nebo Intel jsou Rock stable, ale tvrzení, že je Intel stabilní a AMD ne, je blbost. Většinou je problém někde jinde než v procesoru.
Můj názor na tuhle fámu (nestabilita AMD) je: AMD kupují hlavně setřílkové. Prostě koupí levný procesor (oproti Intelu) a když už sou u toho, tak také LEVNOU desku. A to je ten kámen úrazu!!! Podle mě nevězí ta "nestabilita AMD" v procesorech, ale z motherboardech. Vím to vlastní zkušenosti, udělal jsem to samé. A64 3000+ a Asus K8T-X s VIA KT800. Teď čekám na MSI s nForce 3.

Jinak te deska je k mání za 1500kč. Jen je oveclockers not-friendly(nemá AGP lock)

1.5.2005 11:53:07   0.0.0.xxx 33
jeden mam v robote a druhy doma ty expert
1.5.2005 11:54:43   0.0.0.xxx 33
a ten prescott je chladeny peltierom pri 35stupnoch na maxe.....ty bluff
1.5.2005 15:28:40   0.0.0.xxx 33
Zajimalo by me opravdu jak to autor clanku myslel,protoze jestli se nepletu tak AMD na taktu 2.4GHz je pri ratingu AMD nejakych 3800+ a to se nebavim o 2.6GHz,ktere tak pouzival a vychvaloval.Natoz o jeho cene.Takze az zase nekdo udela "zasvedceny" test,tak aspon at si to trochu srovna.
2.5.2005 06:06:28   0.0.0.xxx 33
to odpovida ja na nepretaktnuten bartonu 2600+ (166x11,5) mam 144s
2.5.2005 11:37:07   0.0.0.xxx 33
DinoComp Mám pocit ako keby som to napísal ja, na 100% sa s totožnujem s tvojim nárom... (a to nemyslím ironicky)
2.5.2005 11:38:53   0.0.0.xxx 33
... názorom ...
2.5.2005 16:52:33   0.0.0.xxx 33
Ze by AMD potrebovalo zvysit prodejnost??? ... tak tohle fakt ne...chcete mi namluvit, ze Athlon 1,4GHz porazi 2GHz ?? Vydel jsem uz hodne testu, ale tohle je fakt prehnany...CO prijde priste?? Radeon 9200 porazi Geforce 6800 Ultra? fakt good clanek...
2.5.2005 17:41:19   0.0.0.xxx 33
muzu vedet kde jsi sehnal x850xt PE? a to jeste 2x? popripade kterou znacku to mas?
2.5.2005 18:30:50   0.0.0.xxx 33
no ja mam Rason 2.5 (trojku sem jeste nemel cs otestovat) a moje sestava je predpotopni (1.2 Athlonek TB kapke pozvednutej na 1.4) s deskou od peqei 512 megabitiku ram, zvuk: sound boooster live 5.1, a kdyz to fakt neprehanim stim ze nemam otevreno asi 10 modulu sampleru v NN-Xt(19) a Rexy ktere skoro nepouzivam, tka mi to frci celkem v poho . je pravda ze u nekterych demo songu ktere si postahuju z Reasonfiles uz moje sestava nestiha ale ty jsou prasacke
2.5.2005 21:36:24   0.0.0.xxx 33
Asus A7N8X-E de luxe.AMD2700+/2,17GHz.DDR 3*256/400.
Moje PI-115 s.
2.5.2005 22:24:22   0.0.0.xxx 33
Radku prosim jeste neco nam napis moc se nam to vsem libi jsi No.1.Nejake recenze a nazory.
3.5.2005 06:17:10   0.0.0.xxx 33
no ja to mam z velkoobch, obidve od asusu z atcopmputers ako aj cele PC, takze musi byt aj v cechach, problemy s dodavkami nemaju
3.5.2005 09:01:05   0.0.0.xxx 33
Mozna nejsem prvni koho to zajima ale bylo by od autora uzitecne kdyby doplnil tuto recenzi(nebo napsal novou) o stejne testy, ovsem s nejakou mainstream od ATI, napr X800SE, X700 nebo neco co jde take dobre odemknout a taktit...

S diky za odpoved MMII
3.5.2005 09:28:45   0.0.0.xxx 43
To by me zajimalo, proc nekdo smazal muj srozumitelny a slusne napsany prispevek.... konecne jsem pochopil, jak to tady na tom serveru chodi...
ZKRESLENE TESTY A DISKRIMINACE NAZORU ... asi mate smlouvu s AMD ze? ..tahat z gamebleru prachy by vam slo ..
3.5.2005 13:44:11   0.0.0.xxx 33
yo od asusu chapu , ja se marne snazil sehnat od sapphiru, nakonec jsme se spokojil s x850xt.
3.5.2005 15:59:53   0.0.0.xxx 33
ono od saphirru sa vobec neda zohnat...teda o tom aspon neviem a ja som akosi zatazeny na asus a podobne "neznackove" firmy:-)
3.5.2005 18:06:17   0.0.0.xxx 33
no ja bych zase do asusu nejak moc nelezl uz jen pomer ceny/vybava mi nejak nestymuje ale kazdemu podle gusta.
5.5.2005 06:48:12   0.0.0.xxx 34
Přesně jak jsem očekával, věčný souboj I vs. A ) Inteláci dite do prdele! Sami vidíte, že se ten procák už nedá používat, tak co o tom tak žvaníte. Dokonce už i u serverů se začíná prosazovat AMD.
Po velmi zdařilém článku sem se hodinu bavil při čtení fora, a musím říct, že to stálo za to. PEACE! Mějte se a smějte se!
5.5.2005 07:29:53   0.0.0.xxx 23
S tvojho príspevku je každému jasné, že sa v tom vyznáš...

Ja ti to vysvetlým ináč. Zoberme si taký motor z zo stihačky II sv. vojny. Nejakých tých 14L (14000 cm kub.) - 500 koní - pekný výkon, až na to že na tých 500 koní ti dnes môže stači hoc aj 1,5L (1500 cm kub.). Takže je jasné, že usudzovať výkon motora podľa objemu je pekná blbosť. A to isté platí aj o CPU.
Ide skôr o to, že blbečkovia ako ty sa radšej chvália "mám doma 3 litrový benzinák" ako keby sa mali zamyslieť nad ozajstným výkonom...
5.5.2005 16:46:30   0.0.0.xxx 33
ak kupis maticnu za 1500 Sk nejaku ECS, a zdroj za 500 Sk, tak pocitac kludne moze byt nestabilny ... a zavada neni v "AMD" ani v procaku...
ak nakupis dobre a pouzijes najnovsie ovladace z netu, nemas problem (moj pripad) mam A643200+, MSI K8N NEO a Enermax a nemam jediny problem ;)
problem je v tom ze ludia ak kupuju AMD tak kupia aj ostatne veci lacne, lenze pri tych ostatnych veciach lacne = nestabilne, problemove... radsej kupia silnejsi procak pod vidinou vyssieho vykonu...
a tiez ak si niekto aj kupi spravne komponenty, ale zle ich nainstaluje / nastavi... tak vznikne problem ...

podla mna "afera nestability AMD" bola vyvolana tym ze okrem lacneho procaku si ludia kupovali aj lacne komponetny, ktore neovplyvnuju vykon z ich pohladu (maticnu, zdroj) a potom im to padalo... ak niekto kupil drahsi Intel tak kupil aj lepsiu maticnu / procak ... osobne nemam nijake zle skusenosti so systemami poskladanymi kvalitne, bez setrenia na nespravnych veciach
6.5.2005 15:34:41   0.0.0.xxx 33
precti si este jednou ten prispevek ... a vlastnost AMDaku je asi stourat se v kazde picovine aby si dokazali ze koupili vyhodneji PC nez intelaci... myslis, si snad ze gamebleri tvouri betsinu lidi co si domu kupujou pocitac??? a jak si vubec prisel na to, ze ja mam doma intel... he?? ty chces tvrdit o necem ze to plati ve firmach a neco plati pro lidi co maj komp doma??? ty se prober kamo... nechces to tem doma jit i naistalovat s nejakou hrou a poradit jim co s tim pocitacem maj vubec delat?? proc je nenechas at se rozhodnou sami ....
6.5.2005 15:37:41   0.0.0.xxx 33
a rekni mi co tvuj prispevek ma co spolecneho s tim clankem, kdyz ja jsem mimo misu, tak ty jsi kde ?? na ubrusu?? rozebiras tu moje vety... napis si vlastni.. nebo reaguj na clanek podle sebe ... o co jde tobe ?? ..prevecit zbytek sveta at hrajou hry?
9.5.2005 00:32:04   0.0.0.xxx 33
nahnevani radek -čech ....smiesne..ale tvoja nasratost je opravnena
11.5.2005 12:44:21   0.0.0.xxx 352
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
25.7.2005 01:10:18   194.108.195.xxx 33
chtělo by to nějakou jinou značku, aby to tak o 50% převalcovalo obě firmy a už by se nikdo nehádal.
25.7.2005 01:34:52   194.108.195.xxx 144
Koupím si hru Far Cry, a Grafiku GeForce 6600GT abych si hru vychutnal v rozlišení 1600x1200 ....

Intel: procesor za 20000 Kč a stejně se mi hra bude sekat (pokud já vím,tak fps 12 je spíše Slide Show než hra ... pozn.: pokud je fps větší než 16 tak to je pro lidské oko plynulý obraz)

AMD: procesor za 5000 Kč a zahraju si!

Závěr...Pro inteláky je horší počkat chvilku na zpracování multimedií než hrát hru, která se trhá!!!

AMD Forewer
30.7.2005 18:10:37   84.42.142.xxx 33
Jen tak pro info - plynula grafika je 25 - 30 fps (filmy jsou 25fps) lol
28.8.2005 20:33:54   62.209.217.xxx 376
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
5.9.2005 06:30:26   217.197.145.xxx 440
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
5.12.2005 16:17:50   62.240.183.xxx 33
Jeezis intelaci zas*any vzbudte se tento clanek neni o dekodovani videa ale o vlivu CPU na GF6600GT a 100% vyhralo AMD tak tady nekecej neco o dekodovani videa v kterem uz AMD taky vyhrava

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.