Hlavní stránka Hardware Grafické karty Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro
Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro
autor: Vlček Ondřej , publikováno 3.2.2003
Seznam kapitol
1. Page #

Na trhu se po starším typu ATI RADEON 8500 All-in-Wonder (televize+grafická karta) objevila jeho nová verze od Herculesu. Podívejte se, co všechno za své peníze dostanete a jestli se to vůbec vyplatí... {mospagebreak title=Bundle}


Po otevření na dnešní dobu malinko konzervativní krabice na vás vykukne velká spousta igelitových balíčků s kabeláží, instalační manuály, 2 CD, dálkový ovladač s přijímačem a samozřejmě samotná video karta.

1.1 Kabeláž

Kabely dodané k této kartě působí profesionálním dojmem. Nejsou to žádné klasické ořezávátka, které jsou ke koupi v běžném elektru. Kabely mají až 3x vetší průřez než je v tomto low-end segmentu běžné. Díky jejich silnému stínění tak nemusíte mít obavu, že dojde ke zkreslení signálu kvůli elektromagnetickému vyzařování počítače.

  • kabel VIDEO OUT

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

  • na jehož konci je panel se vstupními konektory (kompozitní video cinch, hosiden S-video, LR audio cinch)

 

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

  • S-video kabel

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

  • cinch-cinch kabel pro kompozitní video signál

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

  • VIDEO OUT - kabel, který sdružuje výstupy z karty: video out, S-video out, digitální audio SPDIF out, analogové audio 3.5´´ jack out (zapojuje se do line-in vstupu audio karty)

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

  • DVI / VGA redukce

1.2 Instalační manuály

U karty téhle výbavy jsem čekal velkou bichli s popisem všech možných i nemožných funkcí. Nestalo se. Nejtlustší 7-mi jazyčný (čeština samozřejmě chybí) manuál obsahuje pouze popis HW a SW instalace a jednoduchý popis dálkového ovladače. ATI si ale reputaci zlepšuje tím, že ačkoliv jsou programy v angličtině, helpy jsou počeštěné! Jako další je v krabici barevná A4 s popisem vstupů a výstupů karty. Dále černobílá A4 s upozorněním pro epileptiky. Na konec, pro udobření manuálem zdrcených zákazníků, najdete kartičku se spoustou malých barevných nálepek :o)

1.3 Instalační CD

První obsahuje ovladače (Catalyst 2.4) a software pro příjem TV, teletextu atd. Druhé pak Video Studio 5.0 pro střih a úpravu video nahrávek.

1.4 Dálkový ovladač

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

Nevím jaké slovo bych přesně použil pro popsání dálkového ovladače. Vím ale, jaké slovo použiji pro popsání svých pocitů z něho. Naprosté rozčarování. Ovladač je přímo nabitý funkcemi pro ovládání většiny audio/video programů, ať už se jedná o programy dodané ke kartě nebo jiné,běžně používané. Je na něm dokonce i jakási nouzová náhrada myši (největší 8-mi směrové tlačítko). 6 programovatelných tlačítek mě určitě potěšilo. Co mě ale naopak velmi zklamalo je použitý materiál. Tlačítka jsou vyrobena z kluzkého silikonu (že by přidružená výroba v továrně na vibrátory? ;-). Nevýhody takto měkkých tlačítek si jistě dovedete představit. Srovnal bych to k některým měkkým klávesnicím mobilních telefonů. Nakonec mě ale nejvíc překvapila jiná věc. Ačkoliv je ovladač vybaven rádiovým a ne IR přenosem, jeho rozsah nepřevyšuje 3 metry. Ke všemu už zhruba od dvou metrů musíte ovladačem "mířit", což se mi zdá právě u rádiového ovladače nepřípustná vlastnost. Situace se nezměnila ani poté co jsem 1.2V akumulátory vyměnil za nově koupené 1.5V alkalické baterie a zkusil jsem přijímač připojit na USB prodlužovačku, abych odstranil nežádoucí rušení počítačem a monitorem. Zase žádné zlepšení.

Ptali jsme se na tuto "vadu" výrobce. Uvádí, že ovladač běžně funguje na vzdálenost 5-ti metrů. Snad se tedy jednalo o vadný kus. Nebo je tu ještě poslední možnost a to ta, že kovová IKEAcká postel působí jako tzv. Farradyova klec :-)

1.5 ATI Radeon 9000 PRO + TV tuner

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

klikněte pro plnou velikost

Hercules tentokrát dodal kombo s plnohodnotným grafickým akcelerátorem Radeon 9000 PRO. Nejsem si jistý staršími typy, ale např. verze s Radeonem 8500 měla oproti samostatné verzi podtaktované jádro i paměti.

Nebudu v článku popisovat přesné specifikace akcelerátoru, recenzi už jsme na našem webu uváděli. Velmi rozsáhlý recenzi Radeonu 9000 Pro najdete zde.

Snad jen ve zkratce: GPU R250-275 MHz, 64 MB DDR-270 MHz, plná podpora DirectX 8.1. Pro představu jsem kartu otestoval v 3D Marku 2001. Před a po přetaktování na 310/285 MHz. Testováno s Athlonem XP 2200+ Palomino.

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

V nepřetaktovaném stavu

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

V přetaktovaném stavu

Většina zákazníků si sice kartu pořídí především pro její TV část, podle výsledků 3D marku jde ale vidět, že je karta dostatečně výkonná i pro většinu dnešním a budoucích her.

TV tuner od firmy Philips zachytává video až do rozlišení 720x576 a 30-ti snímků za sekundu. Pracuje s normami PAL B/G/D/K/I a SECAM/L/D/K. Video výstup pak pracuje s rozlišením až 1024x768.

Na panelu PCI záslepky najdeme vedle sebe DVI konektor (VGA zcela chybí) a proto je pro použití s klasickým CRT monitorem přibalená redukce. Dále konektor pro 75 ? koax. anténu. Vstupy a výstupy jsou pro jejich velké množství sdružené do společných konektorů. Konektor pro vstupy je tedy vyveden do již popsaného panelu. Konektor pro výstup pak sdružuje video out, S-video out, SPDIF out, audio out.

{mospagebreak title=Software a použití}

Po instalaci (která vám mimochodem přelinkuje přiřazení většiny video formátů na ATI přehrávač) se vám na pravé straně monitoru objeví panel pro spouštění jednotlivých programů. Pojďme se s nimi podrobněji seznámit.

2.1 TV verze 7.9

Při prvním spuštění vás přivítá průvodce inicializací, kde nastavíte jednotlivé funkce a spustíte automatické ladění TV kanálů. Ladění má několik režimů a v každý pracuje malinko jiným způsobem. Než naladíte všechny stanice (až 125), je třeba si s tunerem pohrát.

Mezi řečí: prozkoumávám možnosti nastavení skinů a ostatních podrobností a narazím na kontrolu kompatibility systému. Zkusím ji tedy spustit. Paradoxně jediná nevyhovující položka je grafický adaptér. V závěrečném resumé mi tedy test doporučí:  Instalujte grafickou kartu třídy ATI RADEON. Tak nevím, že by jedna nestačila? :-)

Pokud úspěšně dokončíte prvotní inicializaci a naladíte stanice, objeví se ovládací panel. Lze u něj, podobně jako u ostatních, změnit vzhled (v základu 2 volitelné skiny).

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- TV listening

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- spustí nahrávání

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- uloží fotku právě probíhající scény

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- vrátí TV okno do původní velikosti

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- zobrazí titulky - teletext s. 888 (nepovedlo se mi rozchodit diakritiku)

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- dětský zámek (můžete si nastavit heslo pro sledování určitých kanálů)

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro-volba vstupu: tuner / kompozitní / S-video

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- stereo / mono, 1. / 2. zvuková stopa

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- změna nastavení TV (ladění, zachytávacího kodeku, formát screenshotů atd.)

U zachytávání můžete zvolit jeden z interních (ATI, MPEG 1-2, WMA) nebo nebo externích AVI enkodérů. Nevím, jestli výrobci nedůvěřují výkonům dnešních procesorů, ale když u enkodérů zvolíte např. AVI / XviD, enkóduje se pouze v rozlišení 320 x 200. Parametry nejsou přístupné. Doporučuji proto enkódovat do MPEG 1 s vysokým datovým tokem a do DivX / XviD převádět externě např. VirtualDubem.

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro-TV on demand - funkce pro dočasné uložení TV kanálu (můžete si tak film přetáčet nebo zastavit, pokud musíte odejít)

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro-pausa pro funkci TV on demand

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro- přepínání kanálů

 

Obraz je kvalitativně shodný s běžnými televizními kartami firmy ATI. Přepínání mezi kanály probíhá rychle. Občas (zvláště u satelitních programů) dojde asi ke 2 vteřinovému problikávání, než se obraz stabilizuje. Je to ale spíš výjimkou. Grabování do MPEG 1 probíhá jak z tuneru, tak z obou externích vstupů beze známek snížení kvality (samozřejmě s dostatečným datovým tokem). Ani při rozlišení 720x576, 25 fps a tocích kolem 10 Mb/s nedocházelo k vynechávání snímků (tzv. dropped frames).

2.2 DVD verze 7.9

DVD přehrávač jsem bohužel nestačil vyzkoušet.

2.3 VCD verze 7.6

Protože Video CD asi moc lidí na počítači nepřehrává a možností při přehrávání je jen minimum, nebudu se o tomto přehrávači zbytečně rozepisovat. Najdete v něm klasické funkce jako: play, pausa, stop, volbu dabingu, změnu hlasitosti a velikosti video okna a screenshoty.

2.4 CD verze 7.6

CD přehrávač se po vložení hudebního CD dokáže automaticky připojit na server CDDB a stáhnout tak informace o kapele a jednotlivých skladbách. U přehrávání můžeme zvolit náhodný výběr, 10-ti vteřinovou ukázku začátků skladeb nebo klasické přehrávání. Čas lze zobrazit ve formátu: od začátku / do konce / celková délka a to jak pro jednotlivou skladbu, tak pro celé CD.

2.5 Player verze 7.8

Na to, že ATI přelinkuje většinu video formátů na jejich interní přehrávač, je jeho vybavení velice chudé. Strčí ho do kapsy snad všechny běžně používané přehrávače (Media Player, microDVD, BS Player, Next GEN atd.). Svou výbavou se vyrovná přehrávači VCD, kromě volby druhé zvukové stopy, která zde chybí. Pokud tedy máte vícejazyčné AVI, přehrávač pustí obě zvukové stopy zároveň. Chybí dokonce možnost načíst titulky. Jako malé plus se dá zmínit snad jen to, že přehrávač nepřetěžuje CPU (zhruba úroveň WMP 6.4) a lze s ním použít ffdshow filtr, což některé přehrávače neumožňují.

2.6 TV Listenings

Pomocí TV Listenings se můžete napojit na internetový TV magazín a najít si tak programovou skladbu stovek světových knálů.

2.7 Library verze ?

Zkoušel jsem to nesčetněkrát...pořád se stejným výsledkem.

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

2.8 Teletext verze 3.0.0.141

K prohlížení teletextu musíte spustit TV přehrávač a naladit stanici, u které chcete teletext prohlížet. Prohlížet můžete jak v klasické televizní podobě, tak v ryze textové verzi.

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 ProHercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro

Teletext si po prvním projetí uloží všechny stránky do paměti. Vyhledávání je tak bez nepříjemného čekání. Mile mě potěšila možnost uložit celý teletext na HDD a také vyhledávat v celém teletextu zadané slovo. Naopak jsem marně hledal projíždění stránek o jednu dopředu nebo zpět, jak jsme zvyklí u klasické televize.

{mospagebreak title=Ulead Video Studio 5.0} 

Zkuste si přestavit slušně vybavený Mercedes a dejte do něj motor z Trabanta. Takhle by se místy dala specifikovat práce s programem firmy Ulead. Některé operace v programu, který je nabitý funkcemi, jsou neskutečně pomalé i na mém poměrně výkonném PC (VIA KT 400, Athlon XP 2200+, HDD Segate Barracuda IV, 256 MB DDR 333). V pauzách, kdy program "přemýšlí" téměř nebliká kontrolka HDD a procesor běží zhruba na 15% výkonu. Zdá se tedy, že je chyba jinde. Že by špatná práce programátorů? HW konflikt?

Protože by popis produktu zabral samostatný článek (pokud by byl zájem může se v budoucnu objevit) přikládám pouze  screenshot a přehled funkcí:

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro
klikněte pro plnou velikost

Start - zde se nastavuje jméno projektu a kodek ve kterém bude nakonec celé video uloženo Při náhledech program celé video nejprve enkóduje a pak teprve pustí. Operace tak může trvat i několik minut.

Capture - tady si můžete nahrát do programu video z externích zdrojů (TV tuner, analogová / digitální kamera). Ani po pátém pokusu se mi nepovedlo uložit video ve větším rozlišení než 320 x 200. Proto jsem k zachycení obrazu z kamey použil ATI TV tuner.

Storyboard - Tady se celé dílo skládá po jednotlivých kusech dohromady. Můžete na snímky aplikovat některý z mnoha efektů (mozaika, kaleidoskop, průtok vody a 27 dalších).

Effects - Nyní si mezi jednotlivé střihy můžete vložit některý z mnoha desítek efektů (klasické prolínačky, 3D rotace, stírání atd.) a ten si pak podle svého gusta doladit.

Title - Titulky všech možných tvarů, stínování, pohybů, rozmazávání. Stačí jen trocha času a fantazie, výsledky jsou obdivuhodné. Můžete si zase vybrat některý z přednastavených efektů.

Voice - Nahrajte si komentář

Music - Doplňte video o hudbu z CD / MP3

Finish - A nakonec si své dílko uložte do libovolného formátu.

Program pracuje s video soubory a jejich střihy odlišným způsobem než např. klasický Adobe Premiere. Trvalo mi tak hodinku, než jsem pochopil jeho "ideologii". Práce ale potom byla poměrně intuitivní a rychlá.

{mospagebreak title=Závěr}

Kartu pořídíte za cenu zhruba 6500,- bez DPH. Nevím tedy jestli je integrace běžného TV tuneru s ATI RADEON 9000 PRO cenově výhodnou volbou. Co vám jistě přijde vhod, je kabeláž s panelem, který pohodlně používáte na stole a nadstandardní S-video vstup. Program Video Studio může být pro mnohé také lákadlem. Jeho ovládání se zdá sice zezačátku nelogické, ale po čase jistě pochopíte "vocogou". Jako další plus bych viděl jeden ušetřený PCI slot, zaručenou vzájemnou kompatibilitu a dostatečný 3D výkon. Jako bonus pak dostáváme společně s kartou i zmiňovaný dálkový ovladač. Jsem osobně zvědav, kolik kupců si tato karta najde. Když zvážím, že chystaný RADEON 9100 (bývalý 8500) bude téměř za babku a ATI TV tuner pořídíte taky za celkem rozumné peníze, zřejmě budou muset prodejci s cenou dolů.

Závěrem zbývá jen říct, že se během února objeví nový All-in-Wonder Radeon 9700 Pro. Z hlediska TV tuneru by měl být hodně podobný ne-li stejný jako u AIW R9000 Pro, ale grafické jádro bude Radeon 9700 Pro. Pouze cena bude hodně vysoká - kolem 15 000 Kč bez DPH.

Hercules All-in-Wonder Radeon 9000 Pro 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
2.2.2003 23:22:25   0.0.0.xxx 00
Některé operace v programu, který je nabitý funkcemi, jsou neskutečně pomalé i na mém poměrně výkonném PC (VIA KT 400,
Athlon XP 2200+, HDD Segate Barracuda IV, 256 MB DDR 333). V pauzách, kdy program "přemýšlí" téměř nebliká kontrolka HDD a procesor běží zhruba na 15% výkonu. Zdá se tedy, že je chyba jinde.
Neni to nahodou zpusobeny chybkou v chipsetu na desce??? KT400 ma prece problemy s prenosem vetsich dat na disk. Aspon teda u MSI - testovali jsme tri kusy a vsechny se sekaly uz pri prenosu cca 50MB.

3.2.2003 07:35:28   0.0.0.xxx 10

Dálkový ovladač Ati Remote Wonder mám, ale problémy s krátkým dosahem ne. Při sledování filmu mám počítač v jedné místnosti, televizi ve druhé a není s ovladačem problém. Vzdálenost mezi "vysílačem" a ovladačem je cca 5 metrů + paneláková zeď. Neznám jiný ovladač, který by tohle zvládal. Jen je třeba si uvědomit, že je rádiový a podle toho se k němu chovat, takže pokud vysílač zahrabete za plechový case, pod ocelovou postel apod., dosah Vám rapidně klesne.

3.2.2003 08:03:38   0.0.0.xxx 10
Nevim co se autorovi nezda na cene, All in Wondery byly vzdy cenove jinde nez reseni Radeon+TV Tuner (i kdyz bez pridavnych "ficurek").
Jen by me zajimalo zda ma tento Wonder taky tu vlasnost kterou se chlubil Wonder 8500 a tj., ze pri sledovani TV a jejim pauznuti se zacne TV automaticky nahravat a divak tak neprijde o dej.
3.2.2003 08:52:47   0.0.0.xxx 01
Muze mi prosimvas nekdo vysvetlit co je to za slovo "hosiden" u konektoru S-Video ? Ja si vzdycky myslel (pokud to je oznaceni konektoru) ze to je Mini-DIN.
3.2.2003 09:48:37   0.0.0.xxx 10
A je ten tuner stereo? to je dost dolezite.
3.2.2003 10:18:32   0.0.0.xxx 01
Co já vím tak od AIW 120 PRO jsou tyto karty stereo.Navíc tahle má mít nový Theatre chip. S programy bych moc nedal na to co bylo u karty, sice už zlepšili ovladače, ale stále asi bude platit že to chce trošku experimentování, myslím že MMC 7.8 bylo celkem OK, navíc i v češtině.
Ze po pauznutí televize se začne nahrávat to má, bylo to psané i v recenzi.
3.2.2003 11:42:31   0.0.0.xxx 10
Chtěl bych se někoho zeptat jestli neví zda to má digitální dekodování TV signálu nebo analog? Někde jsem četl, že AIW 8500 měl nějakej čip na digit. a AIW 7500 a starší analog. příjem. Možná to byla nějaká blbost tak nevím, ale ten digit. příjem měl být mnohem lepší a ne tolik náchylnej na rušení obrazu. Mám zkušenosti s AIW RagePro - mono (bez čipu Theater)a ten měl tak špičkovej obraz, že kdyby měla i tato karta něco podobnýho neváhám ani chvilinku. Potom jsem testoval AIW RagePro - stereo s Theaterem a obraz byl na stejné sestavě hroznej a to jsem zkoušel několik verzí ovladačů, různých nastavení a bastlení včetně kabeláže, odrušení atd.
3.2.2003 11:56:16   0.0.0.xxx 12
Ptali jsme se na tuto "vadu" výrobce. Uvádí, že ovladač běžně funguje na vzdálenost 5-ti metrů. Snad se tedy jednalo o vadný kus. Nebo je tu ještě poslední možnost a to ta, že kovová IKEAcká postel působí jako tzv. Farradyova klec :-)

To sem tedy nepochopil, co má co společné faradayova klec s infra????? -jestli spíš není problém mezi ovladačem a postelí
Ten autor snad ani nedával bacha při fyzice na zš
3.2.2003 12:14:29   0.0.0.xxx 11
s infra to nema spolecnyho nic, ale pokud jsem dobre cetl, tak ovladac je radiovej ...
3.2.2003 12:26:09   0.0.0.xxx 01
Ty jsi zase nedával pozor v hodinách čtení na prvním stupni ZŠ. :-) Přehlédl jsi, že ten ovladač není infra, ale radiový. :-)
3.2.2003 12:34:45   0.0.0.xxx 11
"Digitální" tuner měl jenom AIW8500 všechny předchozí a další mají zase klasický tuner.
3.2.2003 13:22:14   0.0.0.xxx 11
"Ze po pauznutí televize se začne nahrávat to má, bylo to psané i v recenzi." ...nevim v jake, ale v teto jsem tuto informaci nenasel.
3.2.2003 15:30:05   0.0.0.xxx 10
hezka recenze

JSEM VLASTINEM AIW 128/32
ja osobne bych uz AIW nepustil do domu a ikdyby se snazil sebevic. V dohledne dobe hodlam upgradovat na R9100 a externi kartu z BT878a. Msuim ruct ze tak podelane SW vybaveni jako AIW 128 snad nikdo nema (trvalo rok nez vznikla verze MMC pro Win2K a stejne v nich nechodi cestina a musite rucne preplacnout 1 soubor v system32 a verzi z starsiho MMC a prestane vam choit stereo)

Opravdu nevim jak to je s AIW postavenejch na Radeonech

Tato karta zmenila nazirani na firmu a to tak ze ATI obsolutne kasle na Evropu a ignoruje vsechno na vychod od Nemecka

Jinam ATI dela dobre karty (ale ne TV karty)
Nejlepsi tv karta je s BT878b, protoze je nejlepsi verze BT a pritom je BTxxx nejrozsirejensi na svete
3.2.2003 15:38:50   0.0.0.xxx 01
Mam doma dosku s KT400 chipsetom (Abit KD7) a ubezpecujem Ta, ze funguje absolutne perfektne. Co sa tyka combo kart, podla mna sa to absolutne neoplati kupit. Za rovnaku cenu mam graficku kartu a KVALITNY TV tuner, ktory mi ostane, aj ked graficku kartu vymenim.
3.2.2003 18:46:25   0.0.0.xxx 10
Koupil jsem si ten ovladac taky a dosah byl asi jen 0,5m. Trvalo mi pul roku, nez jsem prisel na to, ze ten prijimac musi byt co nejvis, alespon na urovni stolu, cim vic tim lip a hlavne nejdal od zdroje PC. Koupil jsem si USB prodluzovacku a je to v pohode i z druhe strany bytu.
3.2.2003 18:46:33   0.0.0.xxx 01
Koupil jsem si ten ovladac taky a dosah byl asi jen 0,5m. Trvalo mi pul roku, nez jsem prisel na to, ze ten prijimac musi byt co nejvis, alespon na urovni stolu, cim vic tim lip a hlavne nejdal od zdroje PC. Koupil jsem si USB prodluzovacku a je to v pohode i z druhe strany bytu.
3.2.2003 18:56:11   0.0.0.xxx 11
Ja mam ABIT KD7-Raid a take bez problemu, tyka se to jen MSI, tu ABIT mohu jen doporucit, skoda, ze ji uz prestali vyrabet.
3.2.2003 18:57:48   0.0.0.xxx 10
Ja mam ABIT KD7-Raid a take bez problemu, tyka se to jen MSI, tu ABIT mohu jen doporucit, skoda, ze ji uz prestali vyrabet.
3.2.2003 19:55:38   0.0.0.xxx 01
vlastnim TVWonder a na ty ovladace pro W2k jsem taky cekal dost dlouho na to, abych ATi zacal nenavidet :-/
Dnes jsem videl, ze ATi uz elegantne odstranila problem nefunkcni TV pod XPckama...(=drzeni SHIT/CTRL pri spousteni TV centra)
3.2.2003 21:32:08   0.0.0.xxx 01
Tuhle funkci softik ma, popsal jsem to v clanku Je to prave ta funkce TV ON DEMAND
3.2.2003 21:47:02   0.0.0.xxx 00
Mám přesně tu samou kartu a nezbývá než souhlasit, už bych si znova nic podobného nekoupil. Přesně kvůli výše uvedeným argumentům.
4.2.2003 13:27:55   0.0.0.xxx 11
Mam popasny ovladac pripojeny pres 5m prodluzovaci kabel do prostred pomerne velkeho bytu 4+1 schovany za skrini. Dosah mam po CELEM byte, balkone, koupelne, na chodbe, proste vsude,, nejzassi mista jsou vzdalena tak 6-7m (vzdusnou carou), vse funguje skvele.
4.2.2003 13:39:18   0.0.0.xxx 10
pujde velmi brzo vyrazne dolu, aspon mam takove info. Dostane se na zajimavou uroven (tak aby bylo zajimave si koupit AIW reseni nez kartu + tv)
4.2.2003 23:38:03   0.0.0.xxx 11
Za 6500 Kč (8000 Kč) si koupím mnohem lepší věci, tak jednak Radeon 9000 Pro sežene člověk dneska už za 2500 Kč, k tomu si koupí docela dobrou TV kartu za 1500 Kč a za poloviční cenu má skoro to samé, ne-li lepší! Pokud budu uvažovat o slušnější výbavě, tak si koupím ATI Radeon 9500 + ATI TV za těch zmíněných 8 000 Kč a 3D výkon je pak úplně něco jiného (obzvláště po softpřetaktu na 9700)!
6.2.2003 09:37:21   0.0.0.xxx 10
Ty jseš nějakej chytrej. Kde myslíš, že seženeš "docela dobrou TV kartu za 1500 Kč" ? Pokud nechceš úplnej šunt, počítej spíš cca 2500 Kč a i tak budeš mít hlavu jako pátrací balón, než to rozchodíš k jakés takés spokojenosti.
6.2.2003 20:19:14   0.0.0.xxx 01
Tenhle ovladač jsem si taky asi tak před měsícem koupil a nemám s ním nejmenší problém, přijímač je vedle bedny pod stolem a příjem je i přes 20 metrů, počítač jde ovládat i z místnosti o patro níže :o)
7.2.2003 20:41:20   0.0.0.xxx 11
Tak si stou tvou kartou za 1500 zkus nejakej ten TV porad zachytit nebo treba z videokamery a nebo to pak zkus
nahratzpatky na tu kameru samosebou myslim v nejake prijatelne kvalite.Proste tadle karta je myslena trochu jinak, a ma jine uzivatele.
Mam AIW Radeon 7500 a nemohu si stezovat, ze zacatku byl trochu problem se zvukem, ted jsou jiz ale ovladace daleko lepsi a v XP neni problem.
7.2.2003 23:15:05   0.0.0.xxx 10
Dálkový ovládání je OK i na vzdálenost 10 Metrů a mířit se sním nemusí testováno přes dva pokoje. Pozor na ppppaaaannneeeelllááááákkkkkyyyyy!!!!!!!
8.2.2003 18:40:13   0.0.0.xxx 01
nemohu souhlasit s dosahem o dálkového ovladače - zkoušel jsem jeho dosah a fungoval mi bez problému na vzdálenost 10m, taky jsem zkoušel, jestli signál projde skrze zeď a taky jsem uspěl, skrz zeď fungoval na vzdálenost asi 5 m
11.2.2003 19:46:02   0.0.0.xxx 00
Zajímalo by mě, jak je na tom tahle karta s výstupem zpět na analog. Vlastním AIW8500DV a u té mám nahoře a dole na obrazu široké černé pruhy, které činí export sestřihaných videí zpět na VHS nepoužitelným.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.