Hlavní stránka Hardware Grafické karty GTC 2013 první den – pomalý rozjezd a ukázky posterů
GTC 2013 první den – pomalý rozjezd a ukázky posterů
autor: Jan Buriánek , publikováno 19.3.2013
Seznam kapitol
1. GPU Technology Conference 2013
2. Poster Session
GTC 2013 první den – pomalý rozjezd a ukázky posterů

Stalo se velmi vítanou tradicí, že společnost nVidia každý rok pořádá konferenci GPU Technology Conference (GTC), kde si dají dostaveníčko nejrůznější uživatelé GPU technologie a navíc se na stejném místě oznamují (většinou průlomové) zprávy o budoucím směru v tomto oboru. Přinášíme postřehy z prvního dne přímo z USA.


GTC se tradičně koná v San Jose (California, USA) v obrovském moderním konferenčním centru, které bez problémů pojme tisíce vědomostí chtivých návštěvníků. Hlavní přednáškové sály (Key Note Halls) pojmou najednou 5000 diváků a v případě většího zájmu je sál rozšiřitelný o další, stejně velký prostor.

Právě na GTC byly oznámeny takové věci jako technologie Fermi, Kepler nebo Cloudové řešení VGX.

GTC 2013 první den – pomalý rozjezd a ukázky posterů

Jelikož samotná konference vždy přináší něco převratného, rozhodli jsme se vás informovat o dění na konferenci doslova „on-line“. Náš externí redaktor Jan Buriánek se vám pokusí přímo z místa informovat, co ho nejvíce zaujalo o čem byla nejvíce „řeč“.

Den první – tutoriálový

Konference GTC 2013 se koná od pondělí 18.3. do čtvrtka 21.3.2013. Tady si neodpustím poznámku, že odlet z Prahy provázely teploty -7 stupnů Celsia a silná chumelenice. Ve slunné Californii je tou dobou 20 stupňů nad nulou a sluníčko. Bohužel toho si účastníci GTC neužijí, protože je většina z nich od 9 ráno do 17:00 na konferenci...

GTC 2013 první den – pomalý rozjezd a ukázky posterů

První den je takový speciální, nVidia pořádá celý den tutoriály na téma: programování CUDA, detailní optimalizace driverů pro profesionální karty, API a SDK pro práci s clustery, knihovny funcí apod. Je to opravdu vzácná „škola“ pro odborníky, protože lektoři jsou přímo autoři příslušných nástrojů od nVidia. Sám jsem ocenil, když přednášející na dotazy mnohdy odpovídal větou typu: „...No, já jsem to tak implementoval, protože mě to připadá nejlepší z těch a těch důvodů...“ aj. Prostě informace přímo od zdroje. K tomu všemu jsou zde k dispozici i tzv. hands-on meetingy, tj. doslova setkání, kde si člověk doslova na technologie „sáhne“ a je nucen cosi naprogramovat, nastavit nebo dokonce nakonfigurovat. Sám jsem si rád oprášil programátorské dovednosti a dál jsem si dokonce kurz poslední verze akcelerovaného jazyka CUDA nebo speciální nadstavbu pro zpracování obrazů a lineární algebru od Accelerays.

GTC 2013 první den – pomalý rozjezd a ukázky posterů

Co mě mj. zaujalo je velmi dobrá organizace konference (nechybí Apps pro organizaci přednášek, ve všech koutech konferenčního prostoru je zdarma WiFi, spousta přehledných nástěnek s programem, orientační systém, knihkupectví atd.). Problém je jen jeden: tutoriály a meetingy jsou vedeny paralelně a prakticky je nadlidské vše stíhat, nejde to. Je třeba pečlivě vybírat a oželovat i opravdu zajímavé věci. Naštěstí budou příslušné přednášky k dispozici on-line. Nejprve registrovaným účastníkům a následně široké veřejnosti, alespoň tak je to hlásáno v materiálech. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.