Hlavní stránka Hardware Grafické karty Asus Radeon HD 5870 Matrix — ultimátní predátor
Asus Radeon HD 5870 Matrix — ultimátní predátor
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.5.2010
Asus Radeon HD 5870 Matrix — ultimátní predátor

Novinka ze známé série Asus ROG s označením Matrix přináší opravdu vyladěný Radeon HD 5870 s nereferenčním designem, hybridním chladičem, pokročilými možnostmi ladění, vytříbenými komponenty a navíc využívá nestandardního napájení pomocí dvojice 8pinových konektorů. Podařilo se inženýrům Asusu navrhnout ultimátní kartu?


Asus Radeon HD 5870 Matrix — ultimátní predátor

Kromě klasických modelů, které se mnohdy od referenčních neliší, se občas dostane na trh produkt doslova vymazlený. Inženýři výrobce se všemožně snaží vybrousit takový klenot k naprosté dokonalosti. Opravdoví experti jsou v tomto směru „hračičkové“ ze společnosti ASUS. Jejich invence a nápady jsou v některých odvětvích zcela unikátní, i když ne pokaždé praktické.

Své umění a nevyčerpatelnou studnici nápadů nám předvedl ASUS již několikrát. Ať už jsou to netbooky a počítače řady Eee, nebo desky série R.O.G. a podobně. V tomto případě nám produkce této společnosti nabízí také skutečně vypiplané grafické karty, které by neměl žádný fanoušek zajímavých technologických řešení přehlédnout. Stejně jako ve sci-fi filmu, kde protagonisté dokážou prakticky cokoliv, jsou grafické karty s přídomkem Matrix něčím jedinečným.

Asus Radeon HD 5870 Matrix — ultimátní predátor

Nereferenční grafika s jádrem Cypress nese plných 1600 unifikovaných jednotek, využívá 256bitové paměťové rozhraní a disponuje rovnou 2GB rychlé videopaměti GDDR5. Jádro akcelerátoru běží na 894 MHz (900 MHz je hodnota profilu „Gaming“) a paměti poté na 4800 MHz. Na čele pak naleznete výstupy DVI, HDMI a DisplayPort. Designově se jedná o povedený produkt, muziku navíc ještě „tvrdí“ slušivý zadní backplate. Karta využívá bestiální napájení pomocí dvojice 8pin konektorů. Základní model si vystačí s dvěma 6pinovými konektory. Přetaktováním vás provede známý softwarový nástroj iTracker 2.

Asus Radeon HD 5870 Matrix — ultimátní predátor 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
113 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 54.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.