Hlavní stránka Hardware Disky /CD /DVD /BR SSD Kingston A1000 a UV500 (480 GB) ve dvaceti aplikacích
SSD Kingston A1000 a UV500 (480 GB) ve dvaceti aplikacích
autor: Z. Obermaier , publikováno 21.5.2018
SSD Kingston A1000 a UV500 (480 GB) ve dvaceti aplikacích

Naše srovnání SSD pro SATA, NVMe a klasického mechanického disku mělo značný čtenářský úspěch, dnes tento článek doplníme o další dvě kategorie SSD. Na vaše přání otestujeme nejlevnější NVMe SSD disk na trhu a SATA disk ve formátu M.2 v praktických testech. Oba disky nabízejí solidní kapacitu a hlavně nízkou cenu. 


2× SSD disk Kingston v testu

Před časem jsme otestovali trojici disků v reálných aplikacích, konkrétně jsme testovali běžný SATA SSD disk, nejrychlejší NVMe disk Samsung a pevný mechanický disk. Srovnání to bylo zajímavé a přineslo spousty odpovědí na věčnou otázku, zdali se vyplatí investovat horentní sumy do extrémních SSD disků. Čtenáři se ale dožadovali většího spektra srovnávaných disků, jelikož nejvýkonnější NVMe disk není zcela běžným diskem, většina uživatelů spíše volí z levnějších alternativ. A jelikož nám Kingston poslal dva stejně velké disky, jeden NVMe a druhý AHCI, doplním jejich výsledky do původních grafů.

SSD Kingston A1000 a UV500 (480 GB) ve dvaceti aplikacích

Test napříč dvaceti aplikacemi bude tedy proveden na mechanickém HDD, běžném SATA SDD, M.2 AHCI disku, levném disku M.2 NVMe a nejvýkonnějším M.2 NVMe. Tím bude obsažené celé portfolio pevných disků, jelikož si každý najde ten nejbližší výkonem tomu svému. Testovaná dvojice disků je navíc hodně zajímavá, jelikož jde o nejlevnější disky pro M.2 na trhu. Zejména NVMe A1000 je skvělou volbou (1 TB verzi jsme testovali zde). Také kapacita 480 GB už je celkem slušná, respektive v současnosti už nejnižší rozumná.

AHCI vs NVMe

Už z názvu článku je jasné, že dnes doplníme výsledky dvou disků. První je disk A1000 s NVMe, který už jsem testoval ve verzi s vyšší kapacitou. Tentokrát otestuji 480GB variantu, stejně velký je i druhý disk UV500, což je dvojice úplně nejlevnějších M.2 disků Kingston (možná dokonce na trhu). Za cenu 3300 a 3600 Kč s daní jde o levné disky, varianta s NVMe vyjde paradoxně o 300 korun levněji, tudíž je po všech stránkách zajímavější volbou. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
35 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.