Hlavní stránka Hardware Disky /CD /DVD /BR Otestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDD
Otestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDD
autor: Redakce PCT , publikováno 18.9.2012
Otestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDD

Po delší době jsme připravili ve spolupráci s Alfa Computers opět poněkud komplikovanější soutěž, ve které jste ale zase mohli vyhrát pěkné SSD disky značky Kingston. Bohužel, sešlo se nám poměrně hodně slušně řečeno "podivných odpovědí" a tak nám trvalo vyhlášení poněkud déle. Museli jsme i změnit systém hodnocení.


Začněme tím jednoduchým - do soutěže se nám sešlo celkem 265 výsledků. Zadání bylo tentokrát komplikovanější a bihužel musíme přiznat, že zadaná pravidla umožnila poměrně jednoduše různé manipulace a machinace s výsledným časem.

Změna pravidel pro vyhodnocení

Při probírání výsledků jsme bohužel zjistili, že poctivost se dneska moc nenosí a odlišit reálně naměřené časy od těch vymyšlených nebo upravených je prakticky nemožné. Případně by to znamenalo mravenčí práci. Při vyhodnocování jsme začali s výsledky seřazenými podle času uvedeného v mailu. Na prvních místech vévodily sedmihodinové testy. Bohužel velice rychle se ukázalo, že naprosto neodpovídají statistickému průměru zbytku výsledků. Prošli jsme nakonec detailně prvních patnáct výsledků s nejdelšími udanými časy a ani jeden neodpovídal realitě. A tak jsme po dohodě se partnerem soutěže společností Alfa.cz došli k závěru, že musíme změnit pravidla pro hodnocení. Poctivým soutěžícím se tímto omlouváme, ale není reálné odlišit ty slušné od masy zmanipulovaných výsledků. Proto místo hodnocení podle zaslaného času použijeme výsledné skóre z AS SSD Benchmarku.

Ze zaslaných 265 obrázků z benchmarku jsme vybrali ty, které měly výsledek nižší nebo rovný 11 bodů. Z nich vylosujeme výherce náhodně. Bohužel když jsme procházali výsledky, nedopatřením jsme vybrali pouze 9 místo aktuálních 39 (!), za což se moc omlouváme. V dnešní finální variantě vyhlášení už by mělo být poctivě probraných 39 výsledků. Zkontrolovali jsme zda sedí správně rozhraní disku (SATA), zda nebyl testován na USB připojení a podobně. Znova proběhlo slosování.

Přehled zařazených výsledků

Otestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDDOtestujte svůj disk – vyhlášení soutěže o nejpomalejší HDD 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
40 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.