Hlavní stránka Hardware PC sestavy Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...
Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...
autor: Kuchař Martin , publikováno 24.11.2006
Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...

Není tomu tak dávno, co jsme zde testovali high-end PC od společnosti FOX, která se snažila postavit ten nejlepší stroj z běžně dostupných komponent. Jelikož ale doba pokročila a máme na trhu mnoho zajímavých novinek, vznikl prostor pro sestavení dalšího našlápnutého stroje - tentokráte se o jeho tvorbu postaral Comfor.


Na serveru PcTuning narazí čtenáři na samostatný test celé počítačové sestavy jen velice zřídka - naposledy testovaný FOX Cult X2 byl testem hotového PC asi po celém roce. Mezi dnešní a předchozí recenzí se ale doba poněkud zkrátila a to především díky příchodu několika zcela zásadních komponent, které jsou v dnes testovaném modelu samozřejmě obsazeny. Je ale potřeba si uvědomit, že hotové sestavy nejsou pouze o jednotlivých komponentech.

V tomto počítači se totiž nachází zcela nabroušený procesor Intel Core 2 Quad, který jak název napovídá v sobě nese plné čtyři pracovité jádra s taktem 2,66GHz. K tomu se nám přidává grafická karta GeForce 8800GTX o které si naši čtenáři mohli již párkrát přečíst chvalozpěvy. Už z tohoto výčtu se dá předpokládat, že v dnešním testu se podíváme na zoubek opravdovému "kladivu", které bezesporu nechá za svými zády mnohé konkurenty.

Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...

Je ale potřeba si uvědomit, že hotové sestavy nejsou pouze o jednotlivých komponentech. Výrobce musí velmi citlivě zvolit takové součásti, které budou spolu pracovat bez jediné chybičky a navíc poskytnou vyvážený výkon ve všech oblastech. Je například zbytečné osadit počítač čtyř-jádrovým procesorem, když bude v celém PC pouhých 512MB RAM apod. Na tento stroj se tedy podíváme opravdu velice podrobně a kromě samotných testů si ukážeme i kvalitu dílenského zpracování a prověříme vzájemnou kompatibilitu jednotlivých komponent. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
393 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 175.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.