Hlavní stránka Hardware PC sestavy nVidia Little Monster — malý herní počítač pro fandy GeForce
nVidia Little Monster — malý herní počítač pro fandy GeForce
autor: Tomáš Šulc , publikováno 31.1.2013
nVidia Little Monster — malý herní počítač pro fandy GeForce

Sestava Little Monster bude zajímat především fanoušky společnosti nVidia. Jde totiž o herní počítač tří konfigurací montovaný do malé stylové skříně s airbrushovými obrázky na motivy tohoto výrobce. Cena sestavy přitom není nijak šílená, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dle konfigurace se pohybuje od 18 do 29 tisíc s daní.


nVidia Little Monster — malý herní počítač pro fandy GeForce
GeForce GTX 660 je dle mého názoru nejlepší karta v současné nabídce nVidie

Když se řekne nVidia, pravděpodobně si většina z vás představí grafické karty GeForce. To ale samozřejmě nejsou jediné produkty, které má tento americký výrobce počítačového hardwaru ve svém portfoliu. nVidia v posledních letech prodává značné množství procesorů Tegra do chytrých telefonů a tabletů, v minulosti pak společnost kupříkladu vyráběla čipsety. Počítačové sestavy do nabídky této společnosti přinejmenším doposud nepatřily. Přesto se české a polské zastoupení nVidie rozhodlo, že pro své zákazníky sestavu připraví.

nVidia Little Monster — malý herní počítač pro fandy GeForce

Nabídka konvenčních herních počítačů je na současném trhu široká a nabízí je v zásadě každý velký internetový obchod. Srovnání tří takových sestav do dvaceti tisíc jsme vám ostatně přinesli v říjnu minulého roku. Cílem nVidie proto od samého začátku nebylo prorazit s typickým herním počítačem, ale nabídnout spíše zajímavou a stylovou alternativu. Výsledkem je malý počítač Little Monster. Ten má dle slov zástupců nVidie nabídnout jak požadovaný dobrý poměr cena/výkon, tak i onu stylovost. Sestava, která je dodávaná ve třech výkonnostních úrovních, je totiž montovaná v malé stylové skříni BitFenix Prodigy (viz její nedávná recenze). Ta je navíc ozdobena airbrushovými obrázky na motivy nVidie.

nVidia Little Monster — malý herní počítač pro fandy GeForce

Zmiňovaný airbrush byl dělán přímo na objednávku nVidie, vyrobeno bylo celkem 500 takto upravených skříní. 100 z nich je určeno pro český trh, zbylých 400 pak pro Polsko. V jiných zemích se tyto sestavy prodávat nebudou a nVidia tvrdí, že ani při velkém zájmu nenechá vyrobit další kusy. Omezený je také počet prodejců, v České Republice bude malé herní sestavy nVidia distribuovat pouze Alza. Je tedy Little Monster v jistém slova smyslu exkluzivní? Těžko říct. Dobré herní sestavy se totiž u nás prodávají právě v počtu kolem 100-200 kusů. nVidia tak dle mého názoru nechala vyrobit přibližně stejný počet skříní, jako lze očekávat prodeje.

nVidia Little Monster — malý herní počítač pro fandy GeForce

nVidia samozřejmě není v oblasti malých herních počítačů průkopníkem. Podobný počítač si můžete sestavit sami doma do skříní výrobců jako je třeba Lian-Li (skříň Mini-Q PC-Q08B) nebo třeba právě BitFenix Prodigy, kterou použila i nVidia. Ještě menší počítače už dlouhé roky nabízí Shuttle se svými barebone (set skříně, zdroje, základní desky a chladiče procesoru). Minulý rok jsme kupříkladu testovali barebone Shuttle SX79R5, který jsme osadili šestijádrovým procesorem Intel Core i7-3960X a grafickou kartou nVidia GeForce GTX 680. Rozměry použité počítačové skříně jsou přitom s trochou nadsázky srovnatelné s běžnou krabicí od bot. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
70 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 27.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.