Hlavní stránka Hardware PC sestavy Ukaž svojí sestavu – hledáme nejhezčí a nejvýkonnější počítač
Ukaž svojí sestavu – hledáme nejhezčí a nejvýkonnější počítač
autor: Redakce PCT , publikováno 30.10.2012
Seznam kapitol
1. Výkonné sestavy
2. Nejhezčí case modding
3. Trošku inspirace
Ukaž svojí sestavu – hledáme nejhezčí a nejvýkonnější počítač

Máme tu „soutěž“ pro všechny fanoušky hardwaru. Postavili jste si nadupaný počítač a pochlubit se můžete jen na fórech? Zabýváte se case moddingem a ví to jen vaši přátelé? Škoda práce, která není vidět, pochlubte se většímu publiku – zašlete nám obrázky se specifikací a my vybereme ty nej kousky do samostatného článku!


K nápadu ukázat, co máte ve svých pokojících a pracovnách, nás přivedla kritika. Prakticky pod každým testem nabušené sestavy nebo moddingem počítače čteme, že tohle by šlo udělat lépe, tamto je odfláknuté a celkově to vůbec nemá žádnou úroveň!

Naštěstí je takových případů jen málo a od největších kritiků vlastně ani nic nečekáme. Pořád jsme ale přemýšleli, co máte doma vy? Zajímá nás, jak moc velcí jste fandové do hardwaru, jak řešíte chlazení, jaké máte skříně a kolik vlastně do svých sestav investujete.

Ukaž svojí sestavu – hledáme nejhezčí a nejvýkonnější počítač

Odměnou za vaše show nebudou nijak hodnotné ceny, ti nejlepší dostanou jen upomínkové předměty. Chceme dát hlavně prostor nadšenům a ukázat, jestli mají Češi (a Slováci) ještě stále zlaté ručičky. V souhrnném článku pak ukážeme ty nejzajímavější kousky, a to ve dvou kategoriích:

• výkonné sestavy

• case modding

Jaký je tedy postup?

Výkonné sestavy

Pokud vám šlo při stavbě hlavně o hrubý výkon, zašlete nám fotografii interiéru vaší skříně, specifikaci a pár vět, jak sestava vznikla. Nemusí jít o vaši práci, může to být klidně zakázková výroba, zpravidla ale máme na výrobce nějaké požadavky, a tak můžete popsat, proč jste chtěli zrovna takové komponenty. Stačí přidat jen pár vět. Jestli to dokážete spočítat, přihoďte i celkovou cenu za vaší sestavu.

Ukaž svojí sestavu – hledáme nejhezčí a nejvýkonnější počítač

Výkon nám změřte v PCMarku7 a 3DMarku11. Pokud přihodíte i výsledky z jiných benchmarků, nebudeme se zlobit ;-) Výsledky se vám zobrazí na webu, zkopírujte nám na ně odkazy. PCMark můžete stáhnout zde, 3DMark11 zde.

Ukaž svojí sestavu – hledáme nejhezčí a nejvýkonnější počítač

Text v redakci učešeme, abychom na stránkách neměly nejrůznější „samyce“ nebo překlepy, a vydáme i s fotografií vašeho mazlíka.

Protože ne každý má čtvrt milionu na nejnovější komponenty, budou nás zajímat kromě hardwaru i další věci – jaké máte odhlučnění, jak jste si poradili s cable managmentem, jak elegantně máte vyřešené chlazení. Takžr i v případě, že nemáte tu nejvýkonnější sestavu, stále můžete vyjít na stránkách PCTuningu.

Suma sumárum:

  1. vyfoťte vnitřek svojí skříně a zmenšete obrázek na nějaké rozumné rozlišení, aby velikost přílohy nebyla větší než 200 kB
  2. napište nám specifikaci komponent
  3. přidejte krátký popis, jak sestava vznikla, k čemu slouží, kolik jste do ní investovali
  4. změřte výkon PCMarkem7 + 3DMarkem11 a přiložte URL adresy výsledků; jiné benchmarky jsou nepovinné, ale uvítáme je!
  5. vše odešlete na adresu

Ukaž svojí sestavu – hledáme nejhezčí a nejvýkonnější počítač

Do konce tohoto roku chceme mít vše uzavřené, času tedy máte docela hodně. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
57 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 26.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.