Hlavní stránka Hardware PC sestavy Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele
Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele
autor: Ondřej Košťál , publikováno 10.5.2010
Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele

Opravdu výkonných sestav vhodných jak na hraní, tak i na profesionální práci v obchodech dneska moc nenajdete. Výrobci se zřejmě bojí, že by o ně nebyl zájem. Prestigio Gamer 7 Fermi je ale výjimka, za kterou by se nemusel stydět žádný hráč. Jak vypadá počítač za téměř osmdesát tisíc se dočtete v dnešní recenzi.


Jak již název napovídá, jde o prestižní sestavu, která ale nebude pro všechny. To zejména cenou, která je opravdu hodně vysoká. Za tuto cenu si samozřejmě zkušenější uživatelé můžou postavit silnější počítač, pokud potřebují brutální výkon. Ale ne každý je odborník a méně zkušenější uživatelé ocení opravdu nadupanou sestavu, kterých na stránkách našich obchodů moc nenajdete. Nadupaný stroj vám umožní hrát hry ve 3D Vision Surround na plné detaily, k čemuž je potřeba (ať jenom pro 3 aktivní monitory nebo rovnou 3D Vision Surround) dvou grafických karet nVidia (u ATi stačí jediná).

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele

Na druhou stranu tento počítač nemusí být použit jenom na nejnovější herní tituly, ale třeba i na práci v grafických programech nebo na úpravu videa. Za zmíňku stojí třeba nejnovější Adobe Creative Suite 5, který je naprogramován v nativně 64-bit kódu a podporuje více-jádrové procesory a nakonec Mercury Playback Engine v Adobe Premiere Pro CS5, který využívá právě CUDA technologie.

Nevím, co víc by se slušelo na úvod napsat, protože když vám tahle sestava přijde domů, jste schopni říct akorát: „Skvělý“ nebo „Páni!“. Proto se tedy pojďme podívat, co vám vlastně přijde. Celá sestava je v původní bedně od skříně CoolerMaster HAF 932. Ta je celá elegantně černá a dominuje jí červeně podsvícený přední ventilátor. Po krajích se můžete dočíst o přednostech této skříně, jimiž je bezšroubková montáž pevných disků, možnost doplňování kapaliny do vodního okruhu bez sundání bočnice, díry pro rozmístění kabelů a možnost osadit dovnitř radiátor pro vodní chlazení.

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele

Skříň je zabalena v igelitovém pytli a chráněna polystyrenem. Takto zabalená skříň je umístěna v kartonové krabici. Počítač je dobře chráněn, ale pro jistotu bych při přepravě dával pozor. Přeci jen, sestava je plně složená. K této krabici ale budete mít ještě jednu, velikostně stejnou jako se dávají ke klávesnicím. V ní najdete různé manuály a příslušenství, na které se později také podíváme.

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele

A co že tato sestava vlastně obsahuje? Základním stavebním kamenem je deska ASUS P6T Deluxe V2 s paticí LGA1366, ve které je osazen procesor Intel Core i7-975X s frekvencí 3,33GHz. Díky odemčenému násobiči nebude problém s taktováním, tedy pokud vyměníme chladič za nějaký výkonnější. Osobně bych ale místo zmíněného procesoru volil stejně drahý šestijádrový Intel Core i7-980X, ale pravděpodobně bude pořád hůře dostupný a tak výrobce použil starší model. Vzhledem v celice podobné ceně se dá ale očekávat, že se do sestavy bude brzy standardně montovat devětsetosmdesátka. Paměť obstarávají tři 2 GB moduly DDR3 značky Kingston běžící na 1333MHz. Škoda, že výrobce nepoužil modely s rychlostí alespoň 1600 MHz, cenový rozdíl je už zanedbatelný Systém je nainstalovaný separátně na SSD disku od společnosti Kingston, konkrétně se jedná o model SSDNow V-Series 64GB. Není to sice takový rychlík, jako novější modely, ale je plně dostačující. Pro data je vyhrazen 1TB disk od firmy Western Digital Caviar Black s 64MB vyrovnávací paměti. Opět si nemohu odpustit malé rýpnutí a to ohledně použití disku s podporou SATA3 na desce, která toto rozhraní ještě nepodporuje. Ale to je opravdu jen drobnost, protože jeden samotný HDD klasické konstrukce stejně nevyužije plnou rychlost SATA2. Nakonec potom to nejlepší. Tím je dvojice nejvýkonnějších jednočipových grafik od nVidia, GTX480 zapojené v SLI. Celou sestavu pohání 1250W zdroj Enermax Revolution85+ a je poskládána do skříně CoolerMaster HAF 932. V tabulce níže najdete všechny ostatní komponenty, jako je mechanika atd.

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele

Příslušenství

V příslušenství nejvíc najdete manuály k jednotlivým komponentám. Nezůstanete ochuzeni ani o pouzdro na kabely od Enermaxu nebo stahovací pásky. Navíc dostanete i kolečka, která můžete vyměnit za nožičky. V dalším pytlíčku jsou pak nevyužité součásti, jako třeba přední krytky pozic. V neposlední řadě najdete i CD s ovladači a softwarem a nakonec napájecí kabel.
Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatelePrestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatelePrestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatelePrestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
76 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.