Hlavní stránka Hardware Ostatní Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu
Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu
autor: Voigts Martin , publikováno 16.3.2005
Barebone systémy mají mnoho podob. Minule recenzovaný AOpen XC Cube patřil mezi typičtější zástupce, tedy Small Form Factory. Ovšem nejen ty tvoří nabídku barebonů, a tak jsme se rozhodli otestovat i systém poněkud bližší běžným stolním počítačům, a to ASUS Vintage-S800. {mospagebreak title=Představení}

Asus je společnost, která má portfolio produktů skutečně široké. I mezi barebone systémy existují mnohé varianty řešení, u tohoto výrobce najdete prakticky hlavně systémy Small Form Factor (S-Presso) a klasické minitowery šité na míru základním deskám formátu microATX. Dnes recenzovaný Vintage-S800 patří do té druhé skupiny. Už název Vintage (klasický) tomu napovídá a já vás z omylu rozhodně nevyvedu.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Balení

Balení je tvořeno zvenčí klasickou kartonovou krabicí, nejedná se tedy o počítač, který by byl díky bedýnce tak dobře vidět v obchodu na pultě. Jiné produkty ASUSu disponují elegantnějším obalem, například v polovině prosince u nás recenzovaný barebone ASUS S-presso. Uvnitř najdeme samotnou skříň zabalenou do igelitového pytle a chráněnou proti otřesům pěnovou hmotou, která je však o poznání pružnější než klasický polystyren. Součástí balení je kromě samotného počítače také napájecí kabel, manuál a instalační CD. IDE kabely jsou již zasunuty v příslušných konektorech na desce.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Technické parametry skříně

Specifikace barebone Asus Vintage-S800

Skříň mini tower
Zdroj 250W
5,25" pozice 2 otevřené
3,5" pozice 2 otevřené (z toho 1 výhradně pro FDD), 2 skryté
Základní deska Asus P4S800-MX (micro ATX)
Přední konektory 2x USB 2.0, sluchátka, mic-in
Rozměry 170 x 355 x 385 mm

Technické parametry základní desky

Specifikace základní desky

Formát microATX
Rozměry 245x245
Napájení ATX 2.03
Čipset SiS661FX (+ SiS963L)
Socket 478, Pentium 4 a Celeron, 400/533/800MHz FSB, Hyper-Threading
RAM 2 DIMM, max. 2GB DDR400/333/266
Sloty 3x PCI, 1x AGP8x
Řadič 2x IDE Ultra ATA/133, 1x floppy
Integrovaná síťová karta VIA, 10/100Mb/s
Integrovaná zvuková karta AC´97, ADI AD1888, 5.1-ch, S/PDIF-out
Konektory 4x USB 2.0, 2x PS/2, 1x VGA, 1x COM, paralelní, RJ45, line-out, line-in, mic
Headery 2x USB 2.0, CD-in, S/PDIF-out, game port

 

{mospagebreak title=Design a skříň celkově}

Vzhled tohoto počítače je... takový strohý. Skříň je celá černá a má velmi jednoduché linie.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Na čelní straně najdete v horní části dvě otevřené 5,25" pozice, jednu úplně otevřenou 3,5" pozici a jednu pozici určenou pro disketovou mechaniku. Vedle horní 3,5" záslepky najdete také nápis Powered by ASUS. Když už byla řeč o mechanikách, tak se zmíním ještě jednou o barvě skříně. Tato černá má tu výhodu, že k ní ladí prakticky libovolná mechanika, která má už z výroby černé čelo. Jiné skříně (například hliníkové nebo modré či stříbrné) tuto výhodu nemají - mechaniky v těchto barvách se běžně nevyrábějí a ne každá skříň používá barevné záslepky, které by mechaniku skryly. Příkladem budiž známý Chieftec.

Přesně v polovině čelního plastu je hrana a pod ní se nalézá bohatá perforace tvořená velmi jemnými dírkami. Takřka uprostřed perforované plochy se nalézá tlačítko pro zapnutí a nad ním dvě diody typu LED oznamující, zda je počítač zapnutý, a indikující aktivitu disku. Níže pak najdete plošku a na ní konektory - dva pro připojení standardního 3,5mm Jacku na sluchátka a mikrofon a dva pro připojení standardního USB 2.0 zařízení. Celé čelo lze sundat velmi jednoduše - pod levou bočnicí stačí uvolnit tři packy a už jej jde odklopit do strany. Pak za něj stačí zatáhnout a je dole. Z tohoto by se leckteří výrobci mohli poučit. Pro sundání čela obvykle bývá třeba sundat bočnice obě, a to mi přijde poněkud zbytečné, zvláště po zkušenosti s tímto systémem. Všechny součásti tohoto mechanismu vypadají dostatečně bytelně, aby vydržely.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Aby bylo celé čelo správně tuhé, je část s dírkami vyztužena z vnitřní strany většími odlitky inspirovanými přírodním tvarem plástve. Toto řešení je vskutku velmi inteligentní a má opravdu dobrou tuhost, a tak je často využíváno i pro tvorbu tvaru perforací zadní stěny zdrojů osazených 12cm ventilátorem, ale i jinde.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

V zadní části nás nečeká žádné velké překvapení, jedná se o naprostou klasiku. Jak vidno, IO shield je úplně standardní, k dispozici jsou čtyři sloty a skříň je osazena 8cm ventilátorem. Obě postranní bočnice jsou samostatné a přišroubované klasickými šroubky pro křížový šroubovák, horní bočnice je přinýtovaná a nejde sundat jinak než velmi hrubým násilím.

Levá i pravá postranní bočnice mají vylisovaný nápis Powered by ASUS. Levá má navíc na dvou místech perforace. Ty jsou umístěny tak, že mají skutečně význam. Jedna je přímo naproti chladiči procesoru, jedna u disků.

Celkový dojem z této skříně mám velmi dobrý. Je opravdu velice pevná, nekroutí se, jsou na ni použity kvalitní materiály. Ostré hrany nikde nenajdete, zpracování je skutečně na úrovni. Jemné nedostatky lze nalézt snad leda na otvorech pro konektory v čelním panelu - ty nejsou úplně dokonale hladké, nicméně odsuzovat takovéto detaily je už velmi malicherné.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu
- pro zvětšení klikněte -

Pohled dovnitř opět potvrzuje, že se jedná o standardní microATX systém. Pro instalaci disků jsou k dispozici tři 3,5" pozice v případě, že pro pevný disk využijete i jednu z pozic otevřených. Poměrně nešťastný je ale dle mého názoru cable management. Vzhledem k tomu, že se jedná o barebone systém šitý na míru dané pevné desce, mohl se uspořádání kabelů výrobce věnovat poněkud více. V tomto ohledu tento Asus prostě trochu pokulhává. Takto to vypadá, že se prostě vzala malá skříň, do ní se vrazila deska a barebone systém byl hotov. Je jasné, že rozměry dovolují lepší chlazení, a tak není až taková potřeba vymýšlet složitá vlastní řešení, nicméně mě osobně by to potěšilo. Některé dražší skříně totiž takovéto možnosti mají, a to nejsou určeny přímo pro jednu jedinou základní desku.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Uchycení mechanik ve skříni je klasické šroubkové, což někteří ocení, jiní na něj budou nadávat. I když je při montáži méně pohodlné, lze se domnívat, že v budoucnu zabrání rezonancím, které by mohly vznikat opotřebením kolejniček po častém vyměňování mechanik na kolejničkovém způsobu uchycení.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

{mospagebreak title=Základní deska, chlazení}

Základní deska použitá v tomto systému je klasického formátu microATX, má čtvercový tvar o rozměrech 245 x 245 mm, což je standard. Lze ji tedy v případě potřeby vyměnit za jinou (například podporující jinou platformu), dodržet se musí pouze to, aby byla stejného formátu. Srdcem základní desky Asus P4S800-MX je čipová sada SiS 661FX, která podporuje 800MHz FSB, DDR400, HyperThreading, AGP 8x/4x, komunikační sběrnice MuTIOL má rychlost 1066MB/s. Za intelovským i865G zaostává pouze jednokanálovým paměťovým řadičem.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu
- schéma čipové sady 661FX -

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu
- jižní most použitý na desce je ale 963L běžný u sady 748 -

Na této desce je čipová sada kombinována se southbridge 963L, který má být standardně dodáván k sadě SiS748. K sadě SiS 661FX oficiálně patří southbridge 964, ktery oproti staršímu 963L nabízí řadič serial ATA a o dva USB 2.0 porty více. Jižní most 963L použitý na této desce tak bude větším zklamáním hlavně pro uživatele, kteří hodlají využívat výhod SATA disků.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu
Rozložení základní desky odpovídá standardům specifikace uAtx

Do patice Socket 478 lze osadit procesor Pentium 4 (včetně Prescottu) nebo Celeron s frekvencí sběrnice 400/533/800MHz až do frekvence 3,4GHz. Až 2GB DDR400 paměti lze osadit do dvou DIMM slotů. Na desce je integrovaná grafická karta (SiS Real256E), síťová karta (VIA 10/100Mb/s) i zvuková karta (ADI AD1888 5.1-ch). Ke dvěma kanálům řadiče IDE lze připojit až čtyři zařízení Ultra ATA/133 a nižší, rozhraní Serial ATA deska nemá. Slot AGP8x umožňuje použít výkonnější grafickou kartu. Další možnosti rozšíření nabízejí tři PCI sloty, ve všech (včetně AGP) lze použít karty plné výšky.

BIOS a možnosti nastavení

BIOS je typu AMI a musím říci, že mi sedí o něco méně než klasický Award, byť mám ve svém PC desku Asus, která má AMI také.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Možnosti nastavení jsou naprosto standardní a odpovídají běžným požadavkům.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Jumpery pro nastavení frekvence procesoru byste na moderní desce hledali marně.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Jak je vidět, Asus i u takovéhoto systému myslel na přetaktování, a to jak frekvence sběrnice,

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

tak i u nastavení frekvence operační paměti.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

BIOSem podané informace o procesoru jsou takřka vyčerpávající.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Zvyk je železná košile, a tak bych uvítal spíše BIOS od Awardu, nicméně odhlédnu-li od této osobní tak trochu antipatie k AMI, mohu říci, že možnosti nastavení jsou velmi dobré a rozhodně se za ně tato deska nemusí stydět.

Konfigurace

Pro potřeby testu jsem Vintage-S800 osadil stejnými komponentami jako v případě minule recenzovaného XC Cube od AOpenu. Jedná se tedy o Pentium 4 Prescott běžící na frekvenci 3 GHz s velikostí vyrovnávací paměti cache  1 MB a pracující s 800MHz FSB. Operační paměť tvořily dva 256MB moduly DDR466 od výrobce A-Data, pevný disk byl Western Digital WD400, mechanika DVD-ROM byla značky Pioneer a nesla typové označení 106s.

Chlazení a zdroj

Narozdíl od Small Form Factor systémů spoléhá Vintage-S800 na uživatele, jaké zvolí chlazení. Protože nejjednodušší volbou je Intelem dodávaný BOX chladič, použil jsem právě jej. Ten totiž bude v sestavách postavených na základě Vintage-S800 asi nejčastější.

Teploty se pohybovaly mezi 43 (bez zátěže a se zapnutým HyperThreadingem), resp. 46 (idle s vypnutým HT) a 50 stupni (15 minut Prime95, vypnutý HT), z čehož je patrné, že je někde chyba. Rozdíl teplot u procesorů Prescott by měl být spíše okolo 10 a více stupňů mezi stavy bez zátěže a v plné zátěži. Z toho lze usuzovat, že teplotní čidla této desky lidově řečeno kecají.

Celkově mě dost zklamala hlučnost tohoto počítače. Nízká byla paradoxně po delší době provozu, kdy deska začala z nepochopitelných důvodů regulovat otáčky ventilátoru. Jinak ale přídavný větrák běžel naplno a protože nepatří k nejtišším, připadal jsem si, jako bych seděl u vysavače.

Zdroj je standardní a splňuje specifikace ATX. Vzhledem k tomu, že je pouze 250Wattový, doporučuji jej při použití výkonné grafické karty zaměnit za výkonnější. Zdroj se svým ventilátorem nepatři mezi nejhlučnější, dokázal bych si jej ale představit i tišší - zejména pokud by byl osazen 120mm ventilátorem odsávajícím teplý vzduch přímo zevnitř počítače. Ze zdroje je vyvedeno pět molex konektorů pro 5,25" mechaniky, dva pro disketové jednotky, 20pinový konektor ATX, jeden dvanáctivoltový konektor pro napájení základní desky pro P4 a jeden 6pinový konektor AUX PSU.

Specifikace zdroje

+ 3.3 V + 5 V + 12 V - 12 V - 5 V + 5 Vsb
20 A 27 A 13 A 0.8 A 0.3 A 2 A

Z tabulky maximálních proudů, které zdroj umí dodat na jednotlivé větve, je jasné, že Wattáž zdroje není vše. Porovnáte-li tuto tabulku s tabulkou u AOpenu XC Cube, zjistíte, že ač zdroj v tomto Asusu je co do počtu Wattů slabší, hodnoty proudů má na jednotlivých větvích v některých případech až velmi významně vyšší.

{mospagebreak title=Výkon}

Co do výkonu je na tom tento systémek překvapivě dobře - alespoň tedy ve srovnání s XC Cube, který byl až na základní desku defakto ve stejné konfiguraci. V benchmarku CPU Mark 99 dosáhly oba systémy shodných 176 bodů.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

V testu aritmetiky procesoru dosáhl Asus o něco vyšších výsledků než AOpen XC Cube, ten měl v testu ALU 7163 MIPS a v FPU/iSSE2 3642/6259 MFLOPS

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Zde je výkon obou systémů vyrovnaný, AOpen měl výsledek Integer testu iSSE2 21574 it/s a ve Float testu dosáhl iSSE2 28831 it/s. Takto malé rozdíly nejsou směrodatné, jelikož při několikanásobném spuštění testu na stejném systému dává Sandra mírně odlišné výsledky.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

V testu paměťové propustnosti je výsledek pochopitelně ovlivněn absencí dvoukanálového paměťového řadiče na desce Asusu. Čipset 865G dosáhl v tomto testu takřka dvojnásobného výsledku, tedy 4465, resp. 4469 MB/s.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Pokud jde o grafický výkon, je na tom tento Asus se svou SiS Real256E ještě o něco hůře než Intel Extreme Graphics 2, jinými slovy hráče integrovaná grafika zkrátka nepotěší. Útěchou ale může být právě fakt, že tento počítač lze rozšířit o lepší grafickou kartu o poznání snadněji. Nemusíte totiž koumat nad tím, jestli se grafika vejde nebo ne. Rovněž chlazení je vzhledem k větším a hlavně standardním rozměrům skříně jednodušší. Výrobci grafických karet totiž designují PCB tak, aby problémy s chlazením nebyly především ve standardních skříních, a to Vintage splňuje. Jediné, z čeho bych měl při výměně grafické karty obavy, je slabý 250W zdroj. Ve spojení výkonné grafické karty se žroutským procesorem tak může jít o život celého systému. Naštěstí i zdroj má standardní rozměry, a tak i ten lze nahradit.

{mospagebreak title=Závěr}

Tento počítač mě na první pohled úplně nenadchnul, to se musím přiznat. Uvítal bych o něco odvážnější design, nicméně eleganci nepostrádá a tváří se podobně seriózně jako jiné značkové počítače. Vzhledem k tomu, že jsou použity naprosto standardní komponenty, bych se nebál případného budoucího rozšíření nebo přestavby pro jinou platformu. Výkon je dobrý, omezením je hlavně jednokanálový paměťový řadič, absence řadiče SATA a integrovaná grafická karta. S druhou a poslední jmenovanou věcí však lze poměrně jednoduše něco udělat - jak grafická karta, tak i řadič se dají dokoupit a jejich instalaci do systému standardních rozměrů nic nebrání.

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Celkově tak tento barebone nevypadá rozhodně špatně, netrhá sice všechny rychlostní rekordy, na druhou stranu ale má velmi příznivou cenu (2322 Kč bez DPH), což je velmi příjemné. V poměru ceny a výkonu tak tvoří něco, co rozhodně lze označit slovy "dobrá koupě".

Asus Vintage-S800
Klady Zápory
+ Cena - Nevýkonné integrované grafické jádro
+ Poměr cena/výkon - Absence dvoukanálového pam. řadiče

+/- Vzhled

Doporučená koncová cena: cca 2322,- bez DPH

Barebone Asus Vintage-S800 zapůjčila firma Levi, které tímto děkujeme

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
16.3.2005 07:31:00   0.0.0.xxx 6360
Tak neviem, preco robia vacsinu barebone pre P4? Prave som docital clanok o spotrebe Prskotov na svetahardware a prislo mi trochu zle... ...podla ich merani, system s P4 hravo presiahne spotrebu 200W... ...a to sa jednalo o system s minimom komponentov nenarocnych na energiu... ...250W zdroj v tomto barebone je vhodny mozno tak pre Celeron... ...takze cely barebone je nanic... ...jedine vyuzitie: kancel... ...a rozmyslat nad tym, ze si kupim barebone a potom ho vykucham a vymenim zdroj, pripadne dosku, tak to je trosku odveci... ...to mozem takisto kupit cele PC a potom vymenit jednotlive komponenty... ...a to je asi blbost...
16.3.2005 07:39:11   0.0.0.xxx 6460
je to drahý a hnusný. Daleko lepší je třeba: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=45634
má display s teplotou... je hezčí, levnější...
Výhodou těchto bedýnek je, že jsou malé a přitom se do nich vejde jakákoli miniATX deska, takže snadný upgrade, narozdíl od skutečných barebone. Jo a nacpal jsem tam 1xDVD a 3xHD!!! (tedy ten třetí do vlastnoručně dobastleného držáku). Součástí bedny jsou i 3 ventilátorky+1 ve zdroji...
Podrobnější info:
http://www.eurocase.cz/Czech/Q1.htm
http://www.eurocase.cz/Czech/Q2.htm
http://www.eurocase.cz/Czech/MS32.htm
http://www.eurocas e.cz/Czech/KS01.htm
16.3.2005 07:40:49   0.0.0.xxx 6665
pardon, smaozřejmně microATX...
16.3.2005 08:01:02   0.0.0.xxx 6764
Pekne su tie case, isiel by som do toho, ale microATX dosky su na tom vacsinou horsie z hladiska pretaktovania, ja by som potreboval nejaku overclockersku microATX na platformu AMD64 a s poriadnou zvukovkou integrovanou, nie softwarove realteky a pod... Ked taka bude, tak si kupim microATX..
16.3.2005 08:39:32   0.0.0.xxx 67203
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
16.3.2005 09:48:04   0.0.0.xxx 6966
Podla mne je to pekne prevedenie. Skoda len pouziteho cipsetu. Dnes by to malo uz byt osadene skor cipsetmi umoznuje osadenie Pci-e. Skor ide o klasicku skrinu osadenu mATX doskou co ale nie je mozne povazovat na zavadu na rozdiel od inych barebonov "kde kazdy pes je ina ves". Pouzitie mAtx dosky predsa len umoznuje v buducnosti osadenie doskou postavenou na inom modernejsom cipsete. Vzhlad je skor konzervativny a to je aspon pre mna urcite plus. Nemam rad tie kolotocove prevedenia...
16.3.2005 10:48:40   0.0.0.xxx 7267
Zdroj je lepsi polozit naplocho, rovnobezne s deskou, a presadit jej pres ni. Tim by se usetrilo dobrejch 12cm na vysku.
16.3.2005 10:50:10   0.0.0.xxx 6965
Mam na stole podobny stroj od HP, je to dx6100 a ma velmi pekny a podobny design ako tento asus. mozno trochu konzervativny, ale pekny. takze je to asi vec nazoru. k osadenej doske sa nevyjadrujem, da sa tam dat ina, ak je potrebne.
16.3.2005 10:51:43   0.0.0.xxx 6964
No, záleží na tom. Tahle deska je total odpad a OC je vlastně žádné. Např. ale na bb Solteku pro P4ku (kostky) je OC víc než solidní - dají se nastavovat voltáže (např. ramky 2.9V), atd. Taky je to i865-based a ne stařičkej SiS.

btw: zdroj u tohohle asusu je taky bezva - stačí asi tak právě na Prescotta s opt. mechanikama, jedním diskem a možná nějakou GF4MX.

Za tu cenu to účel splní, ale je jinak je to zastaralej krám.
16.3.2005 11:24:14   0.0.0.xxx 7066
No tak ten for so zdrojom sa ti fakt podaril... ...to co tu naznacujes je to najidiotskejsie umiestnenie zdroja, ktore sa kedysi pouzivalo v midi toweroch (ci middle?)... ...dosledkom bola totalne nepristupna doska, 5cm sirsia bedna, a nemoznost pouzitia akehokolvek normalneho chladica... ...usporiadanie tejto bedne je jedno z najvacsich pozitiv ktore ponuka... ...ono je to vlastne zmodernizovana AT bedna...
16.3.2005 11:47:52   0.0.0.xxx 6966
Opravdu si stojíte za touto hláškou? Neznamené náhodou zkratka LED - Light Emiting Diode? Tedy Světlo Emitující Dioda?

http://www.webopedia.com/TERM/L/LED.html
16.3.2005 13:42:48   0.0.0.xxx 6965
Je to to samé jako disky CD nebo LCD displej. Jak jinak byste to nazval? Dobře, disky mohu nahradit slovem médium, ale u té diody zrovna není asi ideální říci LE dioda nebo dioda typu LE. LED je vžitý pojem a tak se s ním zachází a je třeba zdůraznit, že se jedná o anglické zkratky. Jinými slovy kdyby se to jmenovalo BFZ, kde Z by znamenalo zikurat, ale v cestine by to byla dioda, taky byste protestoval proti oznaceni dioda typu BFZ?
16.3.2005 14:59:02   0.0.0.xxx 7065
...nechci prispevek zacinat zle a ani nechci se zlou skoncit. Za ta lete mne hluk PC jiz vcelku unavil. Od barebonku (vysvetlete, jestli toto barebone zrovna je..;) ), jsem si sliboval skladnous a snad i vyreseny hluk na rozumne urovni. Po resersi jsem loni zvolil XPC SB61G2 od Shuttle, ktere jako prvni zacalo s vyrobou a ma asi patentovane i jiste chladici vychytavky,. ktere jinde nejsou. Uprimne vam reknu, ze 3.0 GHz Prescott je hlukovy magnat. Jeho rychla vymena za analogicky Northwood pomohla jen trochu. Letos jsem vse vymenil za XPC SN95G5 s AMD64 3200+. Pak byla najednou hlucna grafika, takze doslata medeneho Zalmana. Nyni mam ticho a klid...tedy neklid, protoze jsem se sam musel dobrat oproti vsem recenzim barebonu (i zde) k poznani, ze Intel se do maleho pocitace NEHODI. Pls, autori, ubezpecte mne, ze vas Intel neuplaci, treba i jinym způsobem, nez prodejni firmy...!
16.3.2005 15:18:02   0.0.0.xxx 6968
je na velkou <-> !! :-)
16.3.2005 15:32:40   0.0.0.xxx 6965
Problem je v tom, ze analogickych pocitacu postavenych na A64 s939 s jadrem Winchester je velmi malo a jsou malo dostupne, a to i pro recenze. Testovane PC proto porovnavame mezi sebou zatim v ramci jedne platformy, platforma AMD proste tak snadno dostupna neni. Je to dano i tim, ze intelisti leta tvrdili, ze intel je ten jediny stabilni, a tak se AMDcka spousta lidi boji - a prave v tomto segmentu, tedy v segmentu barebonu (zejmena SFF) je to mozna jeden z duvodu, proc se takove pocitace s CPU AMD prilis nevyrabi. Osobne mohu rici, ze AOpen testovany nedavno me co do hlucnosti prekvapil prijemne, tento ASUS je mnohem hlucnejsi. Nikdo nas neuplaci, ale take musime vychazet z toho, co se nam dostane do ruky. Treba zminovany AOpen nebyl dostupny snad mesic nebo dva...
16.3.2005 15:35:47   0.0.0.xxx 6965
Jeste k te hlucnosti - emitorem hluku samozrejme neni procesor, ale chladic. Prave proto me tento ASUS co do hlucnosti trochu nastval. Vyvojari si s chlazenim mohli pohrat mnohem vice. Pri pouziti medeneho pasivu s heatpipes, kde by jednotliva zebra byla rozumne husta, tj. dostatecne mnozstvi, ale i rozestupy, sel by pouzit tichy vetrak bezici na male voltazi. To je jen priklad, ale timhle smerem by se to proste dle meho nazoru melo ubirat. Ne spolehat na BOX chladic (ten je sice tichy, ale proc tam tedy je navic pridavny ventilator v zadni stene case, ktery za tichy rozhodne povazovat nelze?)
16.3.2005 16:10:14   0.0.0.xxx 70203
a taky je ten ASUS s zakladovkou, a zdrojem, coz povazuju pri 2200,- za DOST slusny. Na tom alzasoftu mas jenom skrin za 1900,-
16.3.2005 21:16:56   0.0.0.xxx 6864
z techto barebonu jsem vybavil jednu ucebnu, spokojenost, jen jsem menil vsechny zdroje za 12cm vrtule, vetraky v casu vyndal, tyto dva dily delaj strasnej kraval.

jinak barebony stavim jen z AMD 64, shuttle je ma chlazeny pasivem !
19.3.2005 10:25:20   0.0.0.xxx 6863
ušetřilo by se místo a chlazení by bylo ok, kdyby se použil zdroj se spodním, při vertikálním umístění s bočním nasáváním vzduchu z vnitřku skříně(nexus,fortron a jiné..).
jinak je to opravdu nevýhoda umístit takto zdroj.
4.1.2006 11:59:34   213.151.84.xxx 6764
ta cena je bez osazeni komponentama nebo ne?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.