Hlavní stránka Hardware Ostatní ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
autor: Kwolek Jirka , publikováno 17.6.2003
ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
Miniaturní počítače mi přirostly k srdci. I když nebývají tak rozšířitelné jako ty v klasických skříních, více se přibližují k ideálu moderního PC budoucnosti: jsou malé, tiché a stále lépe vybavené. A zatímco stále čekáme na SARS-em zpožděný projekt nabroušeného domácího Mega PC od MSI, podívali jsme se na ASUS Pundit, štíhlý minipočítač který míří do trochu jiné, poněkud pracovnější oblasti. Mezi své přednosti uvádí: kombinovanou čtečku paměťových karet (4-in-1), slot PCMCIA, výstup DVI, S-Video, optický SPDIF... {mospagebreak title=Pundit: ASUS AB-P 2600}

ASUS Pundit je typickým představitelem počítačů kterým se říká barebone (čili berboun) Pod pojmem "barebone" (nepleťte si to s Barbone - obdobně znějící značkou českých počítačů) se obvykle skrývá polokompletní počítač integrovaný do zvláštní počítačové skříně. Druh a rozmístění komponent, vedení kabelů a chlazení celého systému je většinou předem vyřešenou záležitostí. Na uživateli většinou je, aby do systému osadil jen několik vitálních komponent (je to jakoby vkládal Golemovi do čela šém :) Pundita například k životu přivede procesor (Pentium 4 nebo Celeron), paměť a disk... zatím však klidně dřímá v krabici.

Vejdi a neuškoď

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Krabice ve které Pundit cestuje je velká asi jako klasická PC skříň. Uvnitř je manuál (ten je anglicky, ale je poměrně podrobně ilustrovaný pro montáž typu "krok za krokem"), CD s ovladači, jeden na IDE kabel, sada šroubků a stříbřité tělo našeho "golema".

Pundit vyloupnutý z kartónového lože (ouuups, je docela těžký!) nevypadá opravdu špatně!

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
Pundity se dodávají v černé nebo stříbrné verzi (hádejte kterou jsme testovali :))

I když jeho konstrukce není hliníková (bohužel - dříve testovaný Shuttle SS51G byl díky tomu o dost lehčí), vypadá kabátek Punditu velmi exkluzivně (a co teprve, až sytém běží, tehdy se prostřední tmavá "škvírka" prozáří intenzivním modrým světlem).

Čistý a jednoduchý design čelního panelu je opravdu příkladný: většina ovládacích prvků a portů se nachází pod odklopným krytem umístěným vpravo (na něm se, jako malý klenot, leskne tlačítko ON/OFF). Šuplík CD mechaniky skrývají výklopná dvířka umístěné vlevo.

Maskování CD/DVD mechaniky - jen tak dále!

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Celý nápad spočívá ve speciálních dvířkách (už jsem je viděl dříve) které jsou vybavené malými páčkami / nájezdy pro samočinné zavírání a otevírání v závislosti na vysouvání šuplíku mechaniky. Druhou vychytávkou je prosvětlené tlačítko na čelním panelu s jednoduchým převodem tlačícím na původní "Eject" mechaniky.

Do sestavy jsem zkoušel instalovat několik mechanik s mírně odlišnými designy čelních panelů a šuplíků (včetně vypalovačky DVD NEC ND-1300A) a vše fungovalo (k mému překvapení) nečekaně dobře. Že by byl nalezen ten pravý způsob, jak integrovat CD mechaniku do skříně tak, aby vzhledově s ní zcela splynula? Pokud ano, tak i kdyby se celý Pundit propadl do prachu zapomnění, rád bych, aby se podobný nápad ujal v jiných PC skříních.

Začněme tedy s předstartovní prohlídkou...

{mospagebreak title=Co umíš, Goleme?}

Pokud na jednu stranu rovnice dáme komponenty, které budeme pro rozběhnutí Pundita potřebovat: procesor (Pentium 4 nebo Celeron pro Socket 478), paměť DDR a disk, případně mechaniku CD/DVD R/RW, co nám nabídne na straně druhé?

Inspekce vnějšku jistě naznačí potenciál sestavy:

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Pod pravým "klikacím" krytem se skrývají porty a prvky, které budeme nejvíce (alespoň podle předpokladů výrobce) potřebovat mít stále po ruce.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
...Pundite, otevři se!

Po odklopení panelu na vás vykoukne:

 • slot pro karty PCMCIA (typ 1) - tím se Pundit tak trochu dostává mezi notebooky,
 • kombinovaná čtečka flash karet typu 4in1 (MMC, SD, SM, Memory Stick),
 • optický vstup a výstup SPDIF,
 • 6 pinový port IEEE 1394 (FireWire),
 • 4 pinový miniaturní port IEEE 1394 (iLink),
 • dva porty USB 2.0,
 • zásuvka pro sluchátka a mikrofonní port...

V zadní části pokračuje palba dalších konektorů - jsou zde:

 • analogové linkové výstupy zvuku 5.1,
 • výstup TV / S-Video (Hosiden) + výstup kompozitního videosignálu,
 • dva porty USB 2.0 (celkem jsou tedy 4),
 • paralelní port, sériový port,
 • 10/100mbps LAN (RJ 45),
 • analogový VGA výstup,
 • výstup pro ploché panely DVI,
 • testovaný Pundit byl navíc vybaven analogovým modemem osazeným v první PCI pozici.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Dva sloty naznačují, že systém lze rozšířit dvěmi PCI kartami (jedna byla v průběhu testování osazena modemem). Bohužel - vše nasvědčuje tomu, že osazení dodatečnou AGP kartou nebude možné. Zvedněme tedy stříbrnou kapotu a podívejme se na "motor"...

{mospagebreak title=Pod kapotou...}

Odstrojení celé sestavy je otázkou povolení dvou šroubků. Masku sestavy - přední panel lze snadno odmontovat po sejmutí krycího plechu který blokuje tři plastové zámky.

Sestava "bez kapotáže" ukazuje, že ve skříni není rozhodně místa nazbyt. Disk, mechanika CD-ROM, chladič procesoru, zdroj i blok karet PCI má své jediné možné, konstruktéry určené, místo.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Chlazení procesoru je provedeno podobně jako v dříve na PCtuningu rozebírané koncepci "větrné tunely" (viz. článek Větrné tunely - to nejlepší pro chlazení Vašeho PC). Větráček na procesoru používá krátký vzduchovod vedoucí od otvorů na boční straně skříně, horký vzduch z vnitřního prostoru počítače odsává centrální větrák počítače umístěný ve zdroji.

I u toho barebone je ventilátor chladiče procesoru (zde AVC o průměru 80mm) regulován v závislosti na teplotě. Od okamžiku zapnutí do okamžiku plné inicializace BIOSu (po dobu cca 5s) systém nasadí nejprve vysoké otáčky (asi 6000ot./min.), pak se spustí regulace a otáčky klesnou na cca 3600 ot./min. - hluk je v tomto režimu malý, regulace na mě působila dojmem, jako by "z oka vypadla" některým... notebookům.

Systém je koncipován jako částečně modulární:

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
modul disku a CD-ROM (disk drive assembly) je snadno vyjímatelný...

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
PCI karty dlí v modulu BL-Raiser - jejich výměna je pak otázkou 2 minut..

Po instalaci všech komponent (pokud máte pro počítače cit, zvládnete ji za 15 minut i bez pomoci obrázkového návodu) zjistíte, že celý systém je doslova napěchovaný až po okraj.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Pokud použijete mechaniku CD-ROM delší konstrukce (zkoušel jsem jich několik) zjistíte, že poněkud ztěžuje větráku ve zdroji jeho práci - zadní čelo mechaniky může být v horším případě od mřížky zdroje vzdálené pouhý jeden centimetr!

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
mechaniky, procesor i paměti lze instalovat poměrně snadno...

Malým zázrakem je, že přístup k jednotlivým částem je, ač smontovaný počítač vypadá, že by jim nepropadl špendlík, i po osazení velmi dobrý - stále lze pohodlně vyjímat a instalovat moduly paměti, nemluvě o snadné výměně PCI karty (vyjmete jen BL-Raiser).

Zdroj

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Použitý 200W zdroj (s funkci PFC) od Delta Electronics (12V/10A, 5V/21A, 3.3V/14A) se jeví, vhledem k omezené koncepci Punditu, jako plně dostačující. ASUS ve své specifikaci uvádí, že systém lze osadit procesory "Intel Pentium 4 Socket 478 2.8GHz+" (což bychom mohli chápat, jako "dokonce nad 2.8GHz").

{mospagebreak title=Vnitřní SiS-tém}

Systém, konkrétně v něm použitá základní deska ASUS P4S8L, je postavena na bázi čipové sady SiS651 (tu v barebone počítačích a noteboocích vídáme v poslední době nečekaně často). Čipset je určen pro Pentia 4 a podporuje procesory se sběrnici 400 i 533MHz (externí frekvence FSB 800MHz není podporována) a zvládá paměti od DDR 200 až po DDR 400 (takt 200MHz). K dispozici jsou dva, relativně dobře přístupné, 184pinové DDR DIMM sloty schopné pojmout dohromady maximálně 2GB.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
Southbridge (jižní most) SiS 962 stále patří k velmi kvalitním čipům...

Čipset obsahuje integrovaný grafický 2D/3D akcelerátor SiS 315, jehož výkon odpovídá přibližně grafické kartě nVidia TNT2 - není to tedy žádné řešení pro milovníky 3D her.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
...digitální výstup DVI (bílý konektor) umožní Pundita začlenit i do kombinací s náročnými TFT panely,
a TV výstup S-Video umí normy NTSC i PAL B/G (maximem je rozlišení 1024x768)

Poznámka: Podle údajů ASUSteku je vnitřní takt grafického čipu zvýšen oproti standardu (Faster Engine Clock).

Řadiče IDE, USB, LAN

Jižním mostem (southbridgem) čipsetu je SiS962. Podporuje čtyři porty USB 2.0 a obsahuje diskový IDE řadič s podporou až UltraATA133. Funkce LAN je řešena výkonným čipem Broadcom BCM4401.

Audio

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
integrovaná zvuková karta dokáže pracovat v režimech 2, 4 i 6 kanálů (5.1)

Audio obstarává čip ALC650, je to 18-bitový plně duplexní AC97 v2.2 stereo kodek s nativní podporou šestikanálového audia (5.1). Výstupy jsou: přední pár, efektový / zadní pár, center + subwoofer.

Systém využívá i SPDIF vstupu a výstupu - oba jsou optické, což je v domácím hifi nejrozšířenější digitální propojení.

BIOS

Jakmile vstoupíte do Setupu zjistíte, že se nejedná o příliš kompromisní základní desku - což je u tak malého systému poměrně překvapující. Jsou zde například přístupné i některé volby na které jsme zvyklí z "velkých počítačů", například včetně možnosti... overclockingu.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Frekvenci FSB lze nastavit v rozmezí 100 až 166MHz (v krocích po 1MHz), paměti lze taktovat frekvencemi 100, 133, 166MHz a 200MHz (DDR 400). Ze specialitek tady snad chybí pouze možnost zvýšení napětí paměti a procesoru.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

{mospagebreak title=Testy a závěr...}

Rozhodl jsem se systém osadit procesorem z horního spektra doporučených procesorů (zajímalo mě, jestli tuto zátěž zdroj hladce "utáhne"). Použil jsem Pentium 4 2.8GHz (FSB 533MHz, jádro Northwood, 512kB L2 cache), oba paměťové sloty jsem osadil 256MB moduly Kingmax DDR400, použitý harddisk rotoval 7200ot./min: 40GB Maxtor D740X (ATA133).

Instalace operačního systému Windows XP Professional SP1 proběhla bez problémů - v jejím průběhu jsem využil ovladačů z instalačního CD.

Test propustnosti paměti - Sandra 2003 Standard

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Propustnost paměti se pohybovala kolem poměrně solidní hodnoty 2500MB/s (pokud uvažujeme procesory s fsb 533MHz). Přes podporu paměti DDR 400 se jako nejlepší ukázala volba taktování 166MHz (jako DDR333) při nastavení agresivního časování (2-2-2-6). Poznámka: základní desce nečinilo potíže zvládnout dva moduly DDR 333 nebo DDR 400 (dříve mívaly čipsety SiS s více osazenými paměťovými sloty problémy).

PCMark 2002

PCMark 2002 je benchmarkem měřícím několik aspektů sestavy - měří výkon procesoru, stanoví orientační propustnost paměti a výkon diskového subsystému.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Pokud srovnáme dosažené hodnoty s internetovou databází zjistíme, že výkon Punditu se pohybuje někde ve středu pole obdobně vybavených "stolních" počítačů, zatímco netebooky nechává daleko za sebou.

Grafický subsystém...

...je, pokud hodnotíme výkon z hlediska provozování 3D her, nejslabším článkem Punditu. Přes jeho ne zcela tragické výsledky (viz. níže) kdy poměrně hladce zvládá hry typu Wonfenstein, NHL 2002, Battlefield 1942, Medal of Honor... je na dnešní poměry rozhodně podprůměrný.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Grafika rezervuje ve sdílené paměti oblast v rozsahu 8 až 64MB - tato paměť je pochopitelně taktována stejně jako hlavní paměť systému (zde 200MHz). Čip SiS M651 se opírá o SiS301, který zajišťuje (poměrně kvalitní!) TV výstup.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
TV výstup - nastavení parametrů obrazu je relativně podrobné
(možné je i nastavení posunu a velikosti obrazu ve dvou osách)

Výkon

3D akceleraci jsem srovnával s dnešním králem low-endu, s kartou postavenou na bázi GeForce4 440MX (64MB DDR).

1024x768 3D Mark 2000, 16b 3D Mark 2001, 32b
GF4 MX440 9 495 6 028
SIS651@200MHz 5 260 1 743

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Jelikož výsledek, zejména v 3D Marku 2001, nevypadá nijak povzbudivě zajímalo mě, jak si uživatel v polepší, využije-li rozlišení 800x600 a nastaví 16bit. barevnou hloubku. Výsledek, zejména v režimech s nízkými detaily, není vůbec tragický (jak na integrovanou grafiku):

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Co se týče kvality 2D zobrazení integrovaného adaptéru - v rozlišeních 800x600 a 1024x768 je vše v pořádku, při 1280x1024 již dochází k neostrosti typické u levnějších grafických karet. Digitální DVI výstup je pochopitelně bezproblémový.

Přehrávání DVD a DivX

Jelikož je systém vybaven TV výstupem provedl jsem doma malou zkušební projekci. Pundita jsem doplnil dříve testovanou sadou reproduktorů 5.1 (Altec Lansing 5100) a nainstaloval jsem softwarový přehrávač Power DVD 4.0 XP a kodeky pro přehrávání DivX.

Ihned po zapojení na TV jsem ocenil, že počítač nepotřebuje k tomu aby nabootoval připojený monitor (v BIOSu je vhodné nastavit výstupní normu na PAL). Kvalita přehrávání videa je na vysoké úrovni (odpovídá moderním grafickým kartám) - pokud přepnete do režimu "full screen" prakticky nezjistíte že signál nejde ze stolního DVD přehrávače.

Nebýt toho, že se klasický televizor k práci na počítači vůbec nehodí (je to opravdu "o oči" - fonty jsou velmi malé a špatně čitelné, částečně pomůže rozlišení 800x600 nebo nižší) mohl by se Pundit usadit v leckterém obýváku natrvalo, například jako inteligentní filmový, mp3 a herní přehrávač.

Závěr

Je jasné, že ASUS Pundit není systémem pro každého. Pokud toužíte po velkém prostoru pro několik disků či mechanik CD/ DVD/ RW, musíte zvolit klasickou sestavu. Pokud svůj počítač a jeho komponenty nenecháte chvíli v klidu, zvolte také raději klasickou "PC stavebnici". Pokud hledíte na to, aby cena bylo co nejnižší, také asi nebudete volit tento systém (i když rozhodně není přehnaně drahý). Na druhou stranu zde je skupina lidí, kteří na podobný počítač dlouho čekali.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...

Je to systém pro ty, kteří:

 • Hledají něco malého, elegantního a tichého a nechtějí se vzdát výkonu "stolního" procesoru a kompatibility s PC - systém může sloužit jako alternativa klasického desktopu, a to rozhodně lépe, než jakýkoliv notebook,
 • touží po něčem, co by vypadalo dobře a nedělalo ostudu v reprezentačních prostorách kde na vzhledu rozhodně záleží,
 • potřebují kompaktní avšak výkonný systém (vč. diskové kapacity), který je možné občas, avšak pohodlně přenášet - organizátoři prezentací, lidé, kteří se několikrát ročně stěhují, ti kteří potřebují PC pro řešení dlouhodobých zakázek u klienta apod...
 • Na bázi Punditu lze také postavit (navíc s minimem komponent) LAN PC - počítače které lze využít jako elegantní síťové stanice.

Náš "golem" má však, mimo výše zmíněných předností, i svou pověstnou Achillouvu patu - je ji integrovaná grafika která systém diskvalifikuje u herních nadšenců.

Cena Punditu by se měla pohybovat kolem 6500 Kč bez DPH.

ASUS Pundit: v polovině cesty k ideálu...
výrobek zapůjčila firma LEVI International

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
17.6.2003 02:01:30   0.0.0.xxx 1414
Sympaticke PC, pokud je opravdu tiche, tak bych klidne menil (zatim setrim na vodnicka),cena taky neni vysoka. Recenze celkem precizni. Jenom se mi troachu nezdala ta GeForce 4 MX jako kral lowendu?? Myslim, ze tim je Ati 9100...
Jinak ocenil bych testy periferii (scanery, tiskarny, ale i treba mysky ci klavesnice - tem se nevenuje takova pozornost).
17.6.2003 03:55:17   0.0.0.xxx 1414
za takovou cenu dostat pulku pocitace a dokoupit jen procak, pameti a hadr a muzem koukat na Divx i v obyvaku a jeste k tomu se zvukem v 5.1 a jeste to muze mit DVD! no to je narez!
Urcite se to taky vyplati lidem, co pocitac pouzivaj spis jen na net a psani dokumentu, nebo veci do skoly...
17.6.2003 07:36:04   0.0.0.xxx 1714
Vzhledem k tomu,že je to jen "prumerna" deska v malym case, tak mi to prijde jako draha zbytecnost...To same, v malinko vetsi bedne by se dalo poridit za polovinu.Takhle mi to prijde jako predrazenej luxus na nic.....
17.6.2003 08:33:35   0.0.0.xxx 1414
Mega PC od MSI sa už na slovensku predáva v AGEMe.
17.6.2003 09:52:57   0.0.0.xxx 1414
Kdyby to mělo možnost AGP, šel bych do toho. Líbí se mi to! A navíc je to od ASUSu ;-)
17.6.2003 10:00:31   0.0.0.xxx 1414
A co takhle grafiku do PCI.jestli se nepletu tak do PCI byla GF2 i GF3Ti... ) a GF3 uz doela staciii.
17.6.2003 10:15:40   0.0.0.xxx 1414
GF3 Ti do PCI? neposral ses ty magore? TA plně využívá AGP 4x a dát to do verze pro PCI by byla pěkná píčovina. Víš vůbec jaký by to bylo zpomalení výkonu. Jestlis to někde čet, tak mi dej prosimtě adresu na ten web. kon
17.6.2003 10:16:37   0.0.0.xxx 1414
Dost dobra a nadupana masinka, akorat by to chtelo postavit na Intel chipsetu a prihodit AGP slot.
17.6.2003 10:19:22   0.0.0.xxx 1414
Zbytecne vyskakujes, frajere. Jedina realna vyhoda AGP proti PCI je rychlejsi nahravani textur, protoze pochybuju, ze jeste nekdo v soucasny dobe pouziva treba DIME. Se slusne dimenzovanou pameti nemas behem hrani zadnou sanci poznat rozdil AGP/PCI.
17.6.2003 10:44:11   0.0.0.xxx 1414
Proc na Intelu? pokud je mi znamo tak ma Intel se svymi procesory posledni dobou problemy, tak proc zrovna ten? ale AGP by se hodilo
17.6.2003 10:59:00   0.0.0.xxx 1414
http://www.3rsystem.co.kr/english/product/case/images/neonlight/neonlight13.jpg
http://www.3rsystem.co.kr/english/product/case/images/air/air_15.j pg
Za slušný peníze super casy. Fungujou báječně (z vlastní zkušenosti).
17.6.2003 11:32:09   0.0.0.xxx 1414
hmm to mas pravdu jsou starsi a dobre se do nich stavi jen jediny co me na nich vadilo jsou teplotni cidla.... a zadni krytka/mrizka/ za ventilatorem zdroje
17.6.2003 11:57:35   0.0.0.xxx 1414
Pokud chcete slot AGP, tak tu Soltek prodává čtyři kostky,
jednu dokonce s čipsetem Nvidia a integrovanou grafikou GF4MX, ale slot AGP tam je (8x)
17.6.2003 13:37:30   0.0.0.xxx 1414
do PCI se dela i GF4MX... myslim ze verze 440 je i do PCI slotu...
... ikdyz podle tveho stupidniho prispevku pochybuji ze to vubec pochopis
17.6.2003 15:10:33   0.0.0.xxx 1414
Inu, berte to tak, ze k Intel CPU davam prednost Intel chipsetu. Dceri jsem koupil jeden z prvnich Shuttle XPC s VIA chipsetem a integrovanou S3 a je to dost tragedie, takze bych si radsi par stovek priplatil a dostal Intel. SiS je mozna lepsi, ale uz bych neriskoval:-)
17.6.2003 15:20:17   0.0.0.xxx 1414
Co máš konkrétně na mysli s čidly?
17.6.2003 16:25:18   0.0.0.xxx 1414
Z tech kostek se mi zda lepsi Shuttle, hlavne ma dobre udelany chlazeni procesoru.
Mimochodem, nevite nekdo o nejakym kejsu kterej by mel sirku klasicky hifi komponety (435mm) do 15cm vysky, na ATX zdroj a mikroATX desku? Celkem dlouho se po takovym poohlizim a jedinej kterej jsem nasel je Coolermaster ATC-610 kterej vypada super az na tu cenu.
17.6.2003 17:34:05   0.0.0.xxx 3314
Můžete prosím uvést (třeba i do mailu) nějaké kontakty na prodejce? Zatím jsem našel všude jen MSI a Asus. Soltek ani Shuttle snad nikdo v čechách neprodává. To MegaPC od MSI není špatné, ale docela postrádám TV výstup. Je teda v ČR někdo, kdo prodává třeba Soltek EQ3701? Mě se nepodařilo nikoho vygooglovat.
17.6.2003 18:07:14   0.0.0.xxx 1414
shuttle prodava proca
17.6.2003 19:00:52   0.0.0.xxx 1414
Jojo, GF4MX (obvykle 420) a i Radeon 9000 :-) V praxi je ovšem rozdíl znatelný - v určité fázi (pod úrovní GF4MX) se už rychlost dál nezvyšuje...

Maximálně mě u tohohle PCčka zklamala absence fíčur, které čekám u takového stroje - nekonvenční a ultratiché chlazení procesoru (viz např. IBM), min. 6x USB a 2x 1394, stejně jako velice chabá (rozuměj "standardní") vnitřní koncepce. Tohle modré světýlko nezachrání :-)
17.6.2003 20:24:58   0.0.0.xxx 1499
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
17.6.2003 21:15:31   0.0.0.xxx 1414
No, bylo by to na dlouhej pokec, ale i pres laborovani s ruznejma driverama se mi nepodarilo treba zprovoznit TV-Out (cca v 50% pripadu prepnuti shodi system), na prehravani videa se da pouzit pouze MicroDVD player (BSPlayer shodi system, mplayer2 tusim nejel), v NFS5 je porad cervena obloha, v NOLF jsem videl akorat naznaky 3D objektu atd. atd. Na vine je ocividne integrovana S3 Savage, pevne verim tomu, ze "externi" PCI grafika tomu pomuze.
17.6.2003 21:19:03   0.0.0.xxx 1414
Dneska sem kupoval jeden MicroATX od Yeong Yang - http://www.yeongyang.com/. Vejska sedi, vzhled je relativne slusnej, ale je uzsi - nevim, jestli ti to vadi nebo ne. Stal nejakych 69EUR vcetne zdroje.
18.6.2003 06:55:53   0.0.0.xxx 1414
Byl jsem se tam juknout, nejsem priznivec tady tech micto/mini... beden me zase dost zaujal ten jejich YY-W201, super bedna, skoda ze je bez zdroje, ale i tak cena bratru 130$ neni zase tak moc
18.6.2003 07:02:41   0.0.0.xxx 1414
Heh, v dnešní době vychvalovat dvířka před mechanikou? Vždyť to už se alespoň rok běžně používá.
Autore, probuď se !
18.6.2003 07:48:59   0.0.0.xxx 1414
Na Yeong Yang jsem taky narazil, ale ty jsou zbytecne uzky (jde mi o to ze ho chci hodit pod receiver) navic nema standardni atx zdroj. Klidne bych za nej dal 5 litru ale musi trochu vypadat a mit prostor na standardni PC komponenty. Ten Coolermaster je v tomhle smeru uplne idealni, naplocho zdroj , mikroATX, dve velky a dve maly pozice a v celkem maly bedne. Bohuzel nasel jsem ho u nas jenom u jediny firmy a tam stal desitku.
18.6.2003 07:54:40   0.0.0.xxx 1414
ty si taky sto roků za opicema ty omrdku vyjebany, bez si vyhonit
18.6.2003 12:10:21   0.0.0.xxx 1414
Vyborna recenze. Koupil jsem ho u Alzasoftu za 5000,- bez DPH. Jedine minus - malo mista pro PCI karty (na vysku) karta pro zpracovani videa DC10+ mi tam vlezla tak,tak.
Urcite neni pro hrace,ale pro programovani a zpracovani amaterskeho videa mi bohate staci - moje osazeni P4 1,7GHz,512MB DDR 333,HD WD 80 GB - 8 MB cache.
K CD-ROM - umisteni neni spatne,ale dostat se k necemu jinemu na cele mechaniky prakticky neni mozne.
ZIP pripojuji pres USB.
Mile vne prekvapil ciste provedeny vnitrek skrine.
18.6.2003 12:27:54   0.0.0.xxx 1414
a jak je to z hlukem a jeste by me zajimala kvalita TV-Out (okraje ostrost atd) treba s porovnanim s ATI Radeon.
19.6.2003 20:41:52   0.0.0.xxx 1414
No nevim. Já radši preferuji větší case, tohle se strašně špatně rozšiřuje. I když netvrdím, že pro některé lidi to může být ideální volba. Co se týče toho hluku, docela by mě zajímalo, jak dlouho ten větrák běží v tom "tichém modu", než se to zahřeje a přepne se do "hlučného"?
19.6.2003 23:59:18   0.0.0.xxx 1414
Proc to nedostalo zlatou hvezdu to nechapu, nebo aspon stribrnou, proste silver award nebo jak tomu rikate???
Vzdyt ASUS potvrdil zase svuj potencial... VELKY potencial byt - bigger & bolder / rougher & tougher - proste THE BEST!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.