Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum
NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum
autor: Adam Vágner , publikováno 31.7.2017
NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum

Dnes se podíváme na jednu hodně netradiční skříň. Má uhlazený a přitom extravagantní design, propracovanou konstrukci a hodně netradiční rozvržení interiéru – jde o kompaktní řešení, které kombinuje titěrnou desku mini-ITX s nejdelšími a nejvýkonnějšími grafikami a zdroji a ještě umožní vše uvnitř uhladit a vystavit tak, že vám bude každý závidět.


NZXT jako jeden z mála výrobců nenabízí jen skříně klasické koncepce, ale zaměřuje se i na různá speciální řešení. Jedním z těch zvláštnějších je dnes testovaná skříň NZXT Manta. Navenek se jeví jako kompaktní skříň, do které dáte desku micro ATX, nějakou nepříliš rozměrnou grafiku a někam nacpete všechny kabely a budete doufat, že se to nějak uchladí.

Nic by nebylo dál pravdě. Manta je určená pro výkonné komponenty a vzhledem ke svým rozměrům je až překvapivě vzdušná a pojme i ty nejdelší grafiky anebo zdroje. A nabízí i hromadu prostoru pro vodní chlazení.

Na čem výrobce ušetřil místo? V duchu moderních trendů zmizely koše pro mechaniky a pevné disky, ale hlavně – je určená jen a pouze pro desky formátu mini-ITX. A to je v podstatě jediné významné omezení.

Skříň se vyrábí ve čtyřech variantách, pro příznivce klasiky jsou to dvě černé varianty s prosklením a bez, dále „futurističtější“ bílá verze s černými prvky, a pokud budete chtít ještě jedovatější provedení, je tu červeno-černá verze, která pasovala k převážné většině „gamingových“ komponent, u nichž byla právě kombinace červené a černé nejčastější – aspoň než výrobci začali přecházet na monochromatičtější vzhled a barvičky přidali nastavitelné přes RGB LED.

NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrumNZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrumNZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrumNZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum

My se podíváme na bílou variantu. Už z krabice se dá vytušit, že na designu si dali v NZXT záležet. Jednoduchá čistá grafika (tedy u té naší zcestovalé už moc čistá není) na čele a zádech, po bocích jsou pak shrnuté klíčové funkce a vlastnosti.

NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrumNZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum

A čím se výrobce na krabici chlubí? Z jedné strany je to pětice vlastností:

Fluid lines – skříň je vyrobená inovativním procesem, její zakřivené panely jsou ze strukturálně vyztužených ocelových plechů.

Epic views – díky největšímu oknu na ITX skříních v historii se nestane, že by krása vaší sestavy unikla pozornosti (sarkasticky dodám, že největší okno je to hlavně proto, že je to možná největší ITX skříň)

Effortless builds – montáž bez námahy, stabva této skříně má být efektivní díky oceňovaným funkcím z promyšlené konstrukce mid towerů výrobce

Double cable management – dvojnásobek prostoru pro kabely oproti většině tradičních skříní s bezkonkurenční podporou pro tři radiátory a největší dostupné napájecí zdroje (opět musím říct no ještě aby ne při těch rozměrech)

Unrivaled cooling – podpora pro dvojici dvouventilátorových 280mm AiO chladičů Kraken X61 umožní i při formátu mini-ITX uchladit ty nejvýkonnější sestavy

Na protější straně je ve funkcích vyjmenováno prakticky totéž v řadě dalších jazyků, navíc je ještě zmíněný zdroj ukrytý pod přepážkou pro uklizený interiér a prachové filtry na vstupech skříně.

NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum°

A pod jsou ještě specifikace:

 • rozměry: 245 × 426 × 450 mm (š × v × d)
  • materiál: exteriér plně krytý ocelovými plechy
  • hmotnost: 7,2 kg
  • formát základní desky: Mini-ITX
  • externí konektory: 1× sluchátka, 1× mikrofon, LED nasvícení I/O panelu
 • chlazení
  • čelní: 2× 140 nebo 2× 120 mm (dodávané)
  • horní: 2× 140 nebo 2× 120
  • zadní: 1× 120 mm
 • maximální rozměry komponent
  • chladič CPU: 160 mm (výška)
  • délka GPU: 363 mm
  • délka zdroje: 363 mm
 • pozice pro mechaniky:
  • interní 3.5": 2
  • Interní 2,5": 3 (jedna společná s 3,5" pozicí)
  • rozšiřující sloty PCIe: 2×

SkříŇ je balená klasicky do dvou velkých polystyrenových výztuží.

NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum

V příslušenství najdete šroubky na disky, šroubky na mechaniky s metrickým závitem, distanční sloupky, šroubky na zdroj, manuál, stručnou instalační příručku, stahovací pásku a nálepku NZXT. A ještě ořech pro montáž distančních sloupků pomocí šroubováku.

NZXT Manta: Malá skříň pro velké monstrum

A už pojďme na samotnou skříň... 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.