Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W
Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W
autor: Pavel Boček , publikováno 16.6.2016
Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W

Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W s certifikací 80 PLUS Silver je zástupcem poměrně nové řady mainstreamových zdrojů, nahrazující předchozí L8. Vzorek máme sice k dispozici nějakou dobu, ale během testování jsem narazil na něco, kvůli čemu se zpracování protáhlo. A výsledek nakonec není moc oslnivý.


Úvodní představení

Model Be Quiet Pure Power 9 CM 600 W je inkarnací poslední rodiny zdrojů Pure Power. Ta je poměrně čerstvá, prodeje začaly 22. března; vzorek jsem měl k dispozici ještě před tím, bohužel kvůli průtahům vysvětleným později se recenze zdržela. U této rodiny došlo oproti původní L8 k zásadní změně: platforma od HEC/Compucase byla nahrazena platformou Fortron Raider od FSP Group. Zdroje tak mají podobně jako modely Raider certifikaci 80 PLUS Silver (při 115 V). Oproti modelům od HEC je toto dle mého názoru zlepšení, ačkoli konkurence rovněž nespí a také upgradovala.

Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W

Be Quiet! poskytuje na tento model tříletou záruku. Cena je zhruba stejná, jako u předchozí řady, v tento moment okolo 2200 korun. Při 600 W je to dle mých kritérií stále mainstream, byť trochu těsně. Jak v FSP, tak v Be Quiet! mají rádi mnoho větví, proto má L9-CM-600W dvě +12V větve, jednu pro 32 A, druhou pro 28 A (48 A/576 W kombinovaně). Výkon na nižších větvích je pro tuto platformu běžný, jak je možno vidět na štítku.

Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W

Povšimněte si množství bezpečnostních certifikací, mimo jiné ověřených nezávislými autoritami. Dle Be Quiet! má zdroj plnou sadu ochran, včetně ochrany proti přehřátí. Toto může být první zdroj postavený na platformě Raider/Aurum, který má skutečnou OTP.

Balení a příslušenství

Krabice tohoto zdroje má zhruba střední velikost. Zdroj uvnitř je pouze vložen do bublinkového sáčku a překryt kusem kartonu. Kabeláž a další příslušenství leží vedle.

Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W

Přední strana krabice vyobrazuje zdroj a připomíná nejzákladnější parametry. Zadní strana pak obsahuje tabulku s distribucí výkonu, specifikací kabeláže a nějaké další věci. Nic o profilu ventilátoru.

Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W

Co se týče doplňků, máme zde napájecí kabel, všechny modulární kabely, nějaké šroubky, manuál a pět stahovacích pásků. To by snad stálo za půlbod.

Recenze zdroje Be Quiet! Pure Power 9 CM 600 W 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
54 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 24.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.