Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče NZXT Phantom 530: návrat legendy
NZXT Phantom 530: návrat legendy
autor: Jan Štěpánek , publikováno 15.2.2016
NZXT Phantom 530: návrat legendy

Nadpis možná působí trochu nadneseně, ale u výrobce NZXT a speciálně u řady Phantom to platí doslovně. Právě ta totiž stála za nejvýraznějším rozmachem skříní této značky. A to především v temných dobách slonovinové šedi a „krabicoidních“ tvarů. Najednou tu byla case nejenom kulatější, ale také barevnější a extravagantnější.


Od uvedení první generace se ale doba změnila. Trh je přesycený agresivně tvarovanými a světélkujícími skříněmi. Zákazníci už spíš vyhledávají decentnější design a především maximální funkčnost. Hezký kabátek a příjemné tvary nikdy neomrzí. A proto se NZXT rozhodl oživit kultovní sérii Phantom a my tak máme v dnešním testu model 530.

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Tak trochu lacině vypadající zběsilé tvary a podivně kvalitní plasty jsou pryč. Nejnovější Phantom má sice stále svůj osobitý styl, ale v kultivovanějším kabátku, který navíc vypadá jako jeden celek. Vše koresponduje a pevně věřím, že takováto case si své zákazníky jednoznačně najde.

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Pojďme se tedy podívat na specifikaci tohoto drobečka, který spadá do kategorie full-tower a nabízí tedy optimální prostor pro výkonnější sestavy. Za klad lze také označit podporu vodního chlazení, ke které se ještě vrátíme.

NZXT Phantom 530: návrat legendy

Zajímavé jsou také barevné varianty, ze kterých můžete vybírat. My jsme k testu dostali variantu bílou, která dle mého názoru působí velmi elegantně. Lze ale také zakoupit trochu klasičtější černou verzi a naopak o poznání extravagantnější verzi červenou. Všechny jsou navíc prodávány za stejnou cenu.
Zatím vše vypadá velmi slibně a case poměrně atraktivně, tak nebudeme otálet a podíváme se na ni blíže.

NZXT Phantom 530: návrat legendy 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.