Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče NZXT Source 530 - sympatický tank
NZXT Source 530 - sympatický tank
autor: Jan Štěpánek , publikováno 1.2.2016
NZXT Source 530 - sympatický tank

Full tower Source 530 od NZXT nabízí spoustu prostoru a především zajímavě řešený interiér. Ten zaujme více než její vzhled. Spíše než příznivce jednoduchých a elegantních řešení osloví ty, kteří se v počítači rádi a často vrtají. Nabízí totiž dobrý přístup k osazeným komponentám a velkou variabilitu, díky níž můžete interiér uzpůsobit a nasázet do něj, co se vám zamane.


NZXT je výrobcem, o kterém je poslední dobou slyšet čím dál více. V začátcích platil za producenta, který dokázal nabídnout poměrně netradiční design, jenže za vyšší cenu, než by člověk čekal. Skříně této značky rozhodně nepatřily mezi špičku v kvalitě či inovaci, ale mohli jste se spolehnout na extravaganci.

NZXT Source 530 - sympatický tank

Jak je ale vidět, trh si diktuje, co je třeba, a tak i v NZXT pochopili, že nejen počítačoví nadšenci, ale i běžní uživatelé dnes sázejí především na jednodušší design. A také chtějí kvalitní zpracování a určitý stupeň inovace. Skříň by měla navíc nabízet výraznou variabilitu, protože různých variant vnitřního uspořádání je dnes více než kdy jindy. Vždyť různých chladičů a systémů chlazení či ventilace je možné do skříně namontovat nepřeberné množství. Ideální case tedy musí umět pojmout jak boxový chladič, tak i rozsáhlejší vodní chlazení, apod.

NZXT Source 530 - sympatický tank

Právě testovaný model s označením Source 530 by měl být tím pravým kouskem, který zaujme jak běžné uživatele, tak zájemce o kvalitní a promyšlený design. Tento model je aktuálně nabízen pouze v černé barvě, která mu ale sluší. Jde o full-tower, který je schopen pojmout i výměníky vodního chlazení.  Pojďme se podívat na specifikace:

NZXT Source 530 - sympatický tank

Pokud se máme bavit o tom, že se jedná o full-tower, tak tomu specifikace v podstatě odpovídá. A to jak svými rozměry, tak i dalšími údaji. V rámci ceny navíc obdržíte dva již předpřipravené ventilátory, které sice nepatří ke špičce, ale ani neurazí. Jejich hlučnost je na slušné úrovni. Skříň má hmotnost 9,2 kg, což je řekněme průměrné číslo a lze tedy usuzovat, že plechy zase nebudou tak masivní, jak možní napovídá obrázek. Ale o tom se přesvědčíme později.

NZXT Source 530 - sympatický tank

I ze specifikací je patrné, že výrobce nejvíce sází na variabilitu – to je znát například z počtu pozic pro disky, či možností instalace ventilátorů. Nebudu tedy dále čekat, pojďme case vybalit z krabice a podívat se na reálnou podobu. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.