Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Fractal Design Define S: chlazení až na první místě
Fractal Design Define S: chlazení až na první místě
autor: Jan Štěpánek , publikováno 26.1.2016
Fractal Design Define S: chlazení až na první místě

Společnost Fractal Design, potažmo sérii počítačových skříní Define, bych asi představoval zbytečně. Nenápadný výrobce si velmi rychle vydobyl výsadní postavení mezi tichými skříněmi se zaměřením na jednoduchý design a především funkčnost. Série Define je přitom v tomto ohledu vlajkovou lodí. Již ale delší dobu bez inovace.


U řady Define jsme se už dlouho nedočkali žádných významnějších změn. To by se ale mělo nyní změnit. Na počátku tu byl Define R2, který byl jakýmsi světlem na konci tunelu. Kvalitní, jednoduchá a maximálně funkční case, jejichž cena navíc nebyla nesmyslně přemrštěná jen proto, že nabízí něco inovativního. Rázem se tedy stala leaderem na trhu nespecifikované kategorie tichých case.

Fractal Design Define S: chlazení až na první místě

Naprosto tedy chápu, že výrobce chtěl na tomto základu navázat a nehledal tedy nic extra nového, jen po malých krůčcích inovoval to fungující a oblíbené. Přes Define XL, či Define Mini jsme se dostali až k modelu Define R5, který je stále neméně oblíbený.

Fractal Design Define S: chlazení až na první místě

Výrobce se ale rozhodl pro další rozšíření sortimentu a přichází s modelem Define S. Těžko přesně specifikovat, co ono písmeno S má symbolizovat, protože možností je několik. Důležitý je především účel, respektive zaměření této skříně. A v tom máme jasno, výrobce chce nabídnout skříň, která je maximálně uzpůsobená touze po kvalitním a tichém chlazení. Tomu odpovídá odhlučnění, ale i počet pozic pro ventilátory nebo neskutečná podpora vodního chlazení. Samozřejmě bude skříň při své ceně zase něco postrádat, ale o tom později. Sortiment řady Define se bezpochyby tímto dostává na další úroveň.

Fractal Design Define S: chlazení až na první místě

Pojďme se tedy podívat na specifikaci testovaného modelu. Dovolím si jen podotknout, že jsme k testu dostali verzi bez okna, která je dle mého názoru trochu vhodnější pro zájemce o maximální ticho. Kdo chce ale ukázat vyladěný interiér, může za příplatek pouhých cca. 80–100 Kč získat verzi s oknem. V zahraničí je snad k dostání i samotná bočnice s oknem, ale na českých e-shopech jsem ji v nabídce zatím nenašel.

Fractal Design Define S: chlazení až na první místě

Verze s oknem

Abych zmínil i obal, ve kterém case dostanete, tak zde je to pro Fractal Design typická kartonová krabice s natištěnou specifikací a nejdůležitějšími informacemi.  To nás ale asi zajímat úplně nebude, takže pojďme case vybalit a podívat se na ni přímo. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
52 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 24.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.