Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Noctua opět v testu – tři chladiče včetně obřího NH-D14
Noctua opět v testu – tři chladiče včetně obřího NH-D14
autor: Daniel Wojtěch , publikováno 15.10.2013
Noctua opět v testu – tři chladiče včetně obřího NH-D14

Během krátké chvíle je to již druhá recenze s výrobky od věhlasné společnosti Noctua, ale proč si je neotestovat, když je doopravdy o co stát. Do testu jsme tentokrát vybrali větší modely v čele s populárním DH-14, tedy těžkotonážním chladičem s hmotností přes 1 kilogram. Jak si všechny vedly v testovací sestavě?


Nedávná recenze chladičů Noctua nám přinesla pohled na nízkoprofilové chladiče a model NH-C12P, který se sice svými rozměry jako nízkoprofilový označit nedá, ale konstrukcí ho značně připomíná. Jejich výsledky nebyly nijak zázračné, a tak jsem se rozhodl do testu zařadit další chladiče od společnosti Noctua, ale rozdílné, věžovité konstrukce. Tím už budeme mít otestovány prakticky všechny jejich výrobky a zároveň se dozvíme, která konstrukce je z hlediska výkonu lepší.

Noctua opět v testu – tři chladiče včetně obřího NH-D14

Noctua NH-D14

 

Noctua NH-D14 není novinkou, do testu byla zvolena na přání čtenářů a také proto, že se stále jedná o nejvyšší model Noctuy. Na trhu je navíc jeden z nejvýkonnějších, proto by byla škoda si ho do výsledků nezahrnout. Recenzi jsme již před pár lety sepsali, ovšem tehdy byla v redakci jiná testovací sestava, a tím pádem tehdejší výsledky dnes už nemůžeme porovnávat.

 

 Noctua opět v testu – tři chladiče včetně obřího NH-D14

Noctua NH-U14S

Zbylé dva chladiče si jsou konstrukčně velice podobné, ale liší se především v rozměrech, kdy NH-U14S je osazena 140mm ventilátorem a nižší model NH-U12S, jak už z názvu vyplívá, pouze 120mm ventilátorem. Abych pravdu řekl, ten větší je dokonce vyšší než monstrum na prvním obrázku a měl jsem to tip ťop, abych na své skříni dovřel bočnici.

Noctua opět v testu – tři chladiče včetně obřího NH-D14

Noctua NH-U12S

 

Ceny začínají na 1600 Kč u nejmenšího modelu a končí na 2000 Kč u největšího. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
33 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.