Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku
Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku
autor: Daniel Wojtěch , publikováno 25.9.2013
Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku

Tento rok s sebou zatím přinesl mnoho novinek, vznik nové společnosti je ale i tak raritou. Nová značka s exotickým, možná až trochu indickým jménem Raijintek má zatím v nabídce jen minimum produktů z oblasti chlazení procesorů. Premiéra se jí ale povedla dobře – v testu dvou chladičů jsme rovnou udělovali naše nejvyšší ocenění!


Německá společnost Raijintek je opravdu čerstvým kandidátem na poli chladičů – podíváme-li se na jejich oficiální stránky, mnoho produktů zatím nenalezneme. Pro začátek nám naservírovali čtveřici procesorových chladičů a pár ventilátorů. U nich ale zůstat nehodlají a v plánu je jak výroba počítačových skříní, tak i zdrojů. Postupem času by se v nabídce mělo objevit i příslušenství pro tablety a smartphony. Podobně tomu je i u společnosti Arctic.

Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku

Raijintek Ereboss

Nám se do rukou dostaly hned dva chladiče, které se honosí názvy z řecké mytologie, Ereboss a Aidos. Pokud vám chladiče připomínají výrobky jiné společnosti, a to konkrétně Xigmateku nebo CoolerMasteru, tak jste doopravdy všímaví. Za vznikem firmy stojí právě spolupráce těchto dvou firem.

Nové hvězdy na trhu – test chladičů od Raijinteku

Raijitek Aidoss

Co se týče výběru, pro test jsme zvolili vlajkovou loď Ereboss a jako opak Aidos, který bude konkurovat levnějším chladičům v ceně kolem 500 Kč. Právě druhý jmenovaný nás nakonec uchvátil poměrem cena / výkon. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
24 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.