Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2
Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2
autor: Jan Štěpánek , publikováno 11.4.2013
Seznam kapitol
1. Nadpis stylu Heading1 - slouží pro rozdělění do kapitol
2. Plechařina
3. Čelní panel
4. Tmelení a lakování
5. Kompletace a drobné úpravy
6. Závěrem
7. Galerie
Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2

Včera jste si mohli přečíst podrobné informace o průběhu soutěže Boost my PC, dnes na to navážeme a podrobně si projdeme úpravu skříně pro výherce. Podíváme se na vznik myšlenky a první čáry na papír, zaskřípeme plechy v dílně a ukážeme některá zajímavá řešení. Naleštěný výsledek – včetně ztracených dvířek mechaniky – stojí za to.


Jelikož u prvního dílu, bylo poměrně vyčítáno, že nebyly zveřejněny žádné extra fotografie hotové case, ale pouze video z předávání, rozhodli jsme se v rámci druhého kola postup trochu změnit. Dnešní článek tak má za úkol podrobněji zmapovat výhradně úpravu počítačové skříně.

Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2

Než se vůbec dostaneme k nějakému železu, bylo by nasnadě vysvětlit samotnou koncepci. Tak především, jelikož původní case, ve které byly několik let uloženy komponenty, se kterými majitel pracoval, již není zrovna ideální pro nějaké výkonnější komponenty, bylo nutné zvolit adekvátní náhradu. Samozřejmě, jelikož se jednalo o ATX platformu, bylo by teoreticky možné původní case použít, nicméně rozsah úprav by se výrazně zaměřil na úpravu šasi a konstrukce a nezbylo by tolik prostoru na zevnějšek.

Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2

Ve výsledku tak bylo rozhodnuto, že se pořídí modernější case, která bude již bez omezení připravena pro nový hardware a nabídne i více prostoru a kvalitnější zpracování. Volba nakonec padla na model Arc Midi značky FractalDesign, který za rozumné peníze nabízí opravdu zajímavý potenciál a především nevypadá tak úplně usedle, jako bratrský model Define. Požadavek byl především na rozumné rozměry s ohledem na vnitřní prostor. A samozřejmě také funkční airflow uvnitř skříně.

Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2

Druhou věcí v pořadí, kterou bylo nutné řešit, je samotná stylizace. Majitel měl možnost v přihlašovacím mailu zmínit několik informací o tom, co by si v případě výhry představoval. V tomto případě byla tato specifikace poměrně jednoduchá - kombinace oranžové a černé barvy. Díky tomu jsem měl poměrně volný pracovní prostor, takže jsem přemýšlel, jak vhodně tyto dvě barvy spolu zkombinovat.

Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2

Velmi vděčným nástrojem pro získání přesnější inspirace jsou sportovní automobily. Těch je nespočet a výrobci se předbíhají nejenom v atraktivnosti designu, ale také v barevné kombinaci. Právě kombinace oranžové a černé se tak objevuje často. Nakonec jsem se tedy nechal jedním z těchto vozů inspirovat, konkrétně jde o vůz Marussia ve verzi B1. Nejde o zrovna nejznámější model, což je dle mého názoru i dobře.

Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2

A proč právě tento vůz? Zaujaly mě jeho linie a také styl, jakým jsou obě barvy na karoserii zakomponované. Jednoduše to ladí, o což jsem se snažil následně i já v případě case. Úprava však nespočívala pouze v kompletním přelakování, ale bylo nutné ještě výrazněji zasáhnout do tvaru skříně. Arc Midi je sice poměrně zajímavým modelem po stránce vzhledu, nicméně při pohledu na obrázek auta jde o dost jiný tvar. Pořád je to totiž jen hranatá krabice.

Od návrhu po leštění – modding skříně pro Boost My PC 2

Půjčil jsem si tedy některé linie vozu a použil je přímo na case. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
59 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 28.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.