Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Arctic Accelero Hybrid — prvotřídní vodní chlazení pro grafiky
Arctic Accelero Hybrid — prvotřídní vodní chlazení pro grafiky
autor: Tomáš Šulc , publikováno 12.9.2012
Arctic Accelero Hybrid — prvotřídní vodní chlazení pro grafiky

Univerzální chladič grafických karet bez kompromisů. Tak lze označit nový počin Accelero Hybrid od společnosti Arctic. Jak už název napovídá, chladič kombinuje klasické vzduchové chlazení s vodním okruhem. Že jde o naprostou špičku na trhu netřeba pochybovat, obhájí však Accelero Hybrid extrémní cenu převyšující tři tisíce?


Arctic Accelero Hybrid — prvotřídní vodní chlazení pro grafiky
Arctic Accelero S1 Plus

Společnost Arctic (dříve Arctic Cooling) je pravděpodobně tou poslední, která se stále ve velkém měřítku zabývá výrobou univerzálních chladičů grafických karet. Svoji práci však odvádí na jedničku a nabízí škálu produktů pro všechny typy zákazníků. U nich navíc v drtivé většině platí, že všechny mají špičkovou kvalitu a z recenzí (včetně těch našich) si většinou odnesou ocenění.

Základním produktem v nabídce Arcticu je už dlouhá léta chladič Accelero S1, kterému byla před časem rozšířena kompatibilita s moderními grafickými kartami a přejmenoval se na Accelero S1 Plus. Za rozumnou cenu okolo osmi set korun zákazník dostane chladič jednoduché konstrukce, který je schopen řadu méně náročných karet uchladit v pasivním režimu. K chlazení náročnějších karet jej pak lze osadit takřka libovolným ventilátorem. Recenzi Accelera S1 Plus jsme vám přinesli přibližně před měsícem.

Arctic Accelero Hybrid — prvotřídní vodní chlazení pro grafiky
Arctic Accelero Twin Turbo II

O stupeň výš než Accelero S1 Plus je Accelero Twin Turbo, aktuálně nabízené ve druhé generaci. za cenu okolo tisíce korun už koupíte velmi schopný chladič, který tiše uchladí i nejvýkonnější karty na trhu jako je nVidia GeForce GTX 580, AMD Radeon HD 6970 a podobně. Vzhledem k široké kompatibilitě s grafickými kartami, rozumné ceně, vysokému výkonu a tedy ideálnímu poměru cena/výkon je tento model ideální volbou pro většinu zájemců. Na PCTuningu můžete najít recenzi starší verze Accelero Twin Turbo PRO.

Arctic Accelero Hybrid — prvotřídní vodní chlazení pro grafiky
Arctic Accelero Xtreme III

Dosud nejvýše v hierarchii Arcticu byly chladiče Accelero Xtreme. Ty jdou skutečně až na hranice samotných možností „běžného vzduchového chlazení“, což dokazuje nejen množství heatpipe, tři ventilátory a téměř stovka žeber, ale především chladící výkon v kombinaci s téměř naprostým tichem. Však si je toho také výrobce velmi dobře vědom a cení si tyto chladiče od patnácti set do dvou tisíc korun. Recenzi aktuálního univerzálního provedení Accelero Xtreme III jsme vám přinesli před měsícem.

Arctic Accelero Hybrid — prvotřídní vodní chlazení pro grafiky

V předchozím odstavci jsem uvedl, že řada Accelero Xtreme již není tím nejlepším chladičem grafických karet v nabídce Arcticu. Společnost totiž uvedla chladič ještě o stupeň vyšší. Postavit univerzální výrazně výkonnější a tišší chladič konvenčním způsobem by nebylo lehké. Volba tak padla na kombinaci vodního a vzduchového chlazení, od kterého je odvozen i samotný název chladiče — Accelero Hybrid. Jeho cenu nastavil výrobce skutečně extrémně na tři a půl tisíce včetně daně a byl jsem proto velmi zvědav, jak si tento na první pohled nekompromisní chladič v testu povede, obhájí svou vysokou cenu a zda překoná problémy, kterými obvykle tyto univerzální systémy vodního chlazení trpí. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.