Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání
Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání
autor: Daniel Wojtěch , publikováno 29.5.2012
Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání

Do dnešního testu nám dorazily dva chladiče od poměrně známého výrobce Gelid, jedním je velmi oblíbený Tranquillo a druhým GX-7. Proti oběma jsme postavili „značkovější“ Arctic. Jak myslíte, že srovnání dopadlo? Jako už po několikáté se vyplatí šetřit peněženku. Levnější verze nakonec dosáhla stejných výsledků!


Jelikož se spousta čtenářů dotazovala, proč neotestujeme velice oblíbený chladič, který se nabízí za velice slušnou cenu a je na něj spousta pozitivních ohlasů, vybrali jsme jeden model do dnešního testu. Vaše tipy uvítáme i v dnešní diskusi.

Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání

Chladič nám do redakce dorazil v obyčejné krabičce, která na sobě nese všechny důležité informace a vše je přehledně uspořádáno. Ze zkušeností musím říci, že je to jedno z těch lepších balení, které jsem kdy viděl. Stejně tak je tomu i uvnitř, kde je vše bezpečně zabaleno a poškození při přepravě je tak nepravděpodobné.

Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání

Po vybalení mě překvapilo opravdu vynikající zpracování heatsinku, který měl dokonale rovnou styčnou plochu a velice dobře vyřešené uchycení k základní desce. Jediným zklamáním byl dodávaný 120mm ventilátor, který je při plném výkonu trochu hlučnější, ale při 1100 ot./min se stává tichým a přitom chladí stále dokonale.

Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání

Heatsink o rozměrech 74 × 125 × 153 mm je tvořen měděnou základnou a čtyřmi 6mm heatpipes trubicemi, které odvádí teplo do celkem 40 hliníkových žeber s tloušťkou 0,4 mm a vzájemným rozestupem 2,1 mm. Osadit ho lze jedním 120mm ventilátorem.

Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnáníGelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání

Pro zvětšení klikněte

Kompatibilita je zaručena pro všechny dnešní procesory, tedy Intel LGA 775 / 1155 / 1156 / 1366 (LGA 2011 bohužel chybí) a AMD AM2 / AM2+ a AM3. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
27 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.