Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč
CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč
autor: Jan Štěpánek , publikováno 4.1.2012
CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč

Model Silencio 550 je nejnovějším přírůstkem v rodině tichých a hlavně kvalitních case od firmy CoolerMaster. Podle ohlasů zákazníků v diskusích dokonce kvality svých předchůdců překračuje, a to jak v designu, tak ve zpracování. Je tomu opravdu tak? Vyzkoušeli jsme si ji v praxi a ano – předčila všechna naše očekávání.


Společnost CoolerMaster znamená pro trh s počítačovými skříněmi tolik, že asi jen těžko zde budu psát poznámku, kterou byste nevěděli. Vyrábějí miliony kusů skříní, nabízejí desítky různých modelů v několika sériích a v podstatě je možné říci, že z řadového výrobce se CoolerMaster stal nejmasovějším producentem plechovým obalů na počítačové komponenty poslední doby.

CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč

Jsem si naprosto jistý, že mezi vámi čtenáři se najdou desítky lidí, kteří teď zrovna tento článek čtou a pod stolem jim počítač hučí uložený právě ve skříni této značky a s velkou pravděpodobností to bude některý z modelů série Elite. Ta patří ke špičce v poměru ceny a kvality. A často jmenovanou devizou je také velmi příjemný design těchto skříní.

Dnes testovaný kousek je ale trochu něco jiného. A to jak cenově, tak funkčně a vzhledově. Ale opravdu jen o trochu. Jedná se totiž o nejnovější přírůstek v modelové řadě Silent. Nechci tvrdit, že by tento model výrobce dodal na trh až teď, to samozřejmě ne. I v České republice jej koupíte už řadu měsíců. Nám se ale podařilo jeden kousek nečekaně ukořistit na test, takže proč toho nevyužít?

CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč

Průkopníkem, tedy lépe řečeno zakladatelem této řady, byl model Sileo 500, který jsme tu testovali asi před rokem a půl. V danou chvíli se jednalo o velmi zajímavé řešení, které bylo opravdu konkurenceschopné díky své ceně a kvalitě zpracování. I design působil svěžím dojmem, i když částečně trochu překombinovaně. Po velkém úspěchu tohoto modelu se výrobce nechal inspirovat trochu u konkurenčních firem (např. Antec) a nabídl svým zákazníkům model Silencio 450, který se stále prodává a je dokonce o několik set korun levnější než dnes testovaný kousek. Jeho zrod nebyl o moc delší, protože na trh přišel jen asi s měsíčním zpožděním, přesto nese honosnější označení Silencio 550, takže z celé série působí efektem vlajkové lodi. V praxi tomu ale v podstatě tak být nemusí, protože proti „450tce“ se liší snad jen designově.

CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč

Model Silencio 450, který pořídíte ještě o 200 Kč levněji

A nutno přiznat, že i když je vzhled velmi individuální záležitostí, těžko asi někdo může vyvrátit fakt, že právě Silencio 550 vypadá ze všech nejdecentněji. A to já osobně oceňuji a proto mohu první dojem označit za pozitivní. Pojďme se ale podívat rovnou na specifikaci, aby bylo vidět, jak si tento černý elegán povede v tabulce.

CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč

Z uvedeného vyplývá, že case poměrně dobře splňuje rozměrové standardy formátu full-tower, kam jej ale neřadíme. Jedná se totiž o standardní middle-tower, pouze s upraveným vnitřním rozložením. Od svého staršího bráchy odrostl hlavně do hloubky, kde přibylo nějakých 20 mm, které ale moderní komponenty ihned využijí.

CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč CoolerMaster Silencio 550 – nejlepší case za cenu okolo 1800 Kč

Díky větším rozměrům je zvláštní, že hmotnost je takřka o půl kilogramu nižší, takže Silencio 550 asi prošel hubnoucí kúrou – no uvidíme, jaké to na něm nechalo následky. Jedna z největších výhod, které zmohutnělý Silencio 550 nabídne, jsou přední dvířka, která chce nechce budou mít pozitivní vliv na odhlučnění. A je tedy jasné, že to byl asi hlavní záměr, proč je výrobce u tohoto modelu použil. Dvířka totiž nabídne i model 450, ale v trochu jiné podobě. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
57 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 26.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.