Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki
Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki
autor: Daniel Wojtěch , publikováno 27.12.2011
Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki

Po dlouhé době se vracíme k testům chladičů CPU. S novou metodikou budeme každý měsíc přidávat alespoň čtyři nové kousky do nově vznikající databáze výsledků. Dnes se podíváme na zoubek čtyřem chladičům od Xigmateku, Zalmanu a Arcticu, přičemž nebude chybět ani srovnání s boxovanou klasikou.


Společnost Xigmatek není na trhu žádným nováčkem a za dobu svého působení již vydala celou řadu (nejen procesorových) chladičů. Nadále v jejím sortimentu nalezneme počítačové skříně, ventilátory, zdroje a další příslušenství. Také je to jedna z mála firem, která začala vyrábět chladiče s technologií H.D.THeat-pipe Direct Touch.

Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki

Po zakoupení si domů přinesete docela malou krabičku, která obsahuje kromě samotného chladiče ještě přislušenství a 92mm ventilátor s PWM technologií. Samotný hliníkový heatsink o rozměrech 92 × 50 × 134 mm a hmotností 430 gramů je vybaven třemi měděnými heatpipe o průměru 6 mm. Všechny tyto parametry se dají vyčíst i ze samotného názvu SD963. Devítka značí průměr ventilátoru, šestka s trojkou odkazují na heatpipe trubice.

Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki

Kompatibilní je s většinou moderních procesorů, které lze osadit do socketů AMD AM2/AM2+/AM3 a Intel 775/1156/1366. Základna chladiče, jak jsem se již zmínil, disponuje technologií H.D.T. Odtud se teplo přivádí do celkem 42 kusů hliníkových žeber s 2mm mezerou mezi každým z nich.

Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki

Dodávaný 92mm ventilátor dosahuje podle výrobce rozsahu 1200 až 2800 ot./min s průtokem 52 CFM a hlukem pohybujícím se v rozmezí 20 až 28 dBA. MTBF, neboli životnost ventilátoru, je stanovena na 40 000 hodin. K základní desce se připojuje pomocí čtyřpinového konektoru podporujícím PWM technologii.

Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki Test čtyř chladičů CPU – zabodoval Xigmatek Loki

Pro zvětšení klikněte

Základna testovaného chladiče byla absolutně rovná, za což musím výrobce pochválit. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
48 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 21.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.