Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011
Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011
autor: Jan Štěpánek , publikováno 7.12.2011
Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011

Model TJ08 ze série Temjin od známého výrobce skříní SilverStone není zrovna novinkou. Výrobce ale tento oblíbený mini-tower inovoval. Písmeno E, které přibylo do označení skříně jako výraz Evoluce, tak sice příliš na změny neupozorňuje, nicméně zdání klame. Celý interiér skříně je nový a změny zasáhly i exteriér. Zajímavý drobeček...


Už je tomu celých 5 let, co společnost SilverStone přišla na trh s malým a velmi elegantně vypadajícím modelem ze série Temjin. Ten si vysloužil označení TJ08, čili se podle struktury označení jedná o osmý modelový kus série Temjin, která je v podstatě nejtradičnější pro tuto značku.

Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011

Právě označení Temjin v minulosti značilo především velmi elegantní, luxusní design a dokonalé zpracování. Skříně této série by se daly srovnávat s výrobky LianLi vyšších řad. Bohužel tento drobeček jako by tuto tradici narušil a i přes zjevně elegantní design degradoval luxusní provedení konstrukce a interiéru. Při pohledu na vnitřní zpracování a použitý materiál měl totiž člověk pocit, že koupil case ala napodobeninu LianLi. Kde jsou ty doby, kdy trhu vládl neuvěřitelně luxusní TJ05?

Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011

SilverStone Temjin TJ08 – první verze minitoweru Temjin (2006)

Naštěstí si ale tuto chybu uvědomili i konstruktéři firmy SilverStone a připravili jakýsi facelift této malé case. Rozhodně ale nejde jen o těch několik kosmetických rozdílů, které vidíte z pohledu zvenčí, ale evoluce proběhla především pod kapotou. A právě proto se za modelové označení umístilo nenápadné písmeno „E“ značící právě tuto zásadní evoluci.

Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011

Už předchůdce se pyšnil sloganem, že se jedná o malou case s plnohodnotným chlazením. Bohužel toto tvrzení nemohu posoudit, jelikož jsem daný model k dispozici neměl. Pro potřeby dnešního testu nám ale výrobce zaslal inovovanou verzi, takže u ní už si slibovaný potenciál vyzkoušet můžeme.

Specifikace

Nu což, konec srovnávání a především konec polemizování, pojďme se na tohoto černého drobečka podívat podrobněji. První na řadě je samozřejmě tabulka se specifikacemi, která možná mnohé překvapí. Díky malým rozměrům skříně se totiž nezdá, že by se dovnitř mohlo vejít tolik rozměrného hardwaru.

Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011

V perexu jsem zmiňoval, že se jedná o mini-tower, podpora základních desek je tedy značně omezená. Nicméně ten, kdo kupuje case o rozměrech 210 × 374 × 385 mm asi ví, že maximem, co dovnitř nainstaluje, je microATX deska. V současné době ale není problém postavit velmi výkonné PC i na této platformě, takže v tom nevidím problém.

Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011Skříň SilverStone Temjin – nejlepší skříň roku 2011

Když jsem tak uvažoval nad svými potřebami, skoro si říkám, že bych ani větší case nevyužil. Kdo dnes potřebuje více než dvě 5,25“ pozice a jednu 3,5“ externí? Komu by nestačil interní koš pro čtyři 3,5“ disky a ještě jeden 2,5“? Já bych se tedy s tímto řešením spokojil, tedy samozřejmě pouze v případě, že se dokáže i bezproblémově postarat o komponenty. A na to si zkusíme odpovědět na následujících stranách. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
49 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 21.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.