Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty
Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty
autor: Jan Štěpánek , publikováno 9.11.2011
Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty

Po výborných skříních Enermax Clipeus a Hoplite prošel redakčním testem i největší model tohoto výrobce. Nejde sice o úplnou novinku, nicméně z papírových údajů nám přišel SpineRex jako velmi zajímavá case a hned jsme po ní skočili. Po testu už tak nadšení nejsme – kdepak, tudy cesta nepovede. Jedině po snížení ceny.


Enermax poslední dobou chrlí jednu počítačovou skříň za druhou. My jsme měli nedávno možnost otestovat hned dva modely ve velikosti middle-tower, respektive full-tower (menší Clipeus, větší Hoplite)

Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty

V rámci dnešního testu se zaměříme ještě na větší úlovek, kterým je v tuto chvíli jediný aktivně prodávaný big-tower s logem Enermax – SpineRex. Ten v podstatě vystřídal v sortimentu značky úspěšný model Uber Chakra, který vycházel z middle-toweru Chakra.

Chakra byla ve své době velmi úspěšná, a tak její modifikace do větší velikosti měla logický podnět. SpineRex však nevychází z žádného prodejně úspěšného modelu menší velikosti, jedná se o původní big-tower. 

Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty

Od toho by se samozřejmě dal odvozovat i název – „spine“ je páteř, „rex“ pak evokuje obřího dinosaura – rozhodně lze tedy chápat, že se nebude jednat o malou case. Z big-towerů jsme tu v poslední době měli snad jen Xigmatek Elysium, takže jsem zvědavý na porovnání těchto dvou skříní, stejně jako na srovnání s menšími case z předešlých testů.

Specifikace

ECA5010, jak je tento case označován výrobcem, by se měl vyznačovat především použitím kvalitních materiálů, jelikož specifikace uvádějí 1mm ocelový plech. To by bylo tedy po dlouhé době příjemné překvapení.

Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty

U big-toweru asi nepřekvapí ani celkový počet jedenácti 5,25“ pozic, které je samozřejmě možné různě kombinovat s těmi 3,5“, o tom ale až později.

Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty

Celkově je vidět, že je SpineRex koncipován v moderním (neříkám ideálním) vzdušném provedení. Hodně perforací a dostatek ventilátorů. Opravdu mi není jasné, jestli zákazníci po tomto řešení tolik touží, že každá druhá nová case je obdobně zpracovaná. Oproti minulým letům jsme se sice zbavili slonovinové šedi, ale přivítali jsme další jednotvárnou éru, tentokrát perforace.

Bezpáteřní obr Enermax SpineRex – krok z cesty

Dalším aspektem, který nelze rozhodně opomíjet, je cena. Ta se v tuto chvíli drží těsně kolem hranice 3 tisíc Kč, což je za big-tower slušná nabídka, nicméně uvidíme na konci článku, jestli si opravdu toto ohodnocení zaslouží. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
36 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 18Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.