Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Eurocase ML-N800 – jaká je skříň za pět set korun?
Eurocase ML-N800 – jaká je skříň za pět set korun?
autor: Jan Štěpánek , publikováno 18.10.2010
Eurocase ML-N800 – jaká je skříň za pět set korun?

Poslední dobou tu máme recenze hlavně „lepších“ case, kde cena začíná někde nad hranicí dvou tisíc. A abychom tento trend trošku rozrazili, vybrali jsme tentokrát to nejzákladnější, co můžete koupit. Právě tímto „kouskem“ je bezesporu novinka od českého Eurocase s označením ML-N800. Jak si tato levná case povede? Jaké jsou její kvality? To uvidíte na následujících stránkách.


Nebudu zde rozebírat nějaké obecné informace o společnosti EuroCase, o které jsme tu už v rámci jedné recenze nedávno mluvili. Myslím si, že velká část lidí, kteří se pohybují mezi počítači již ví, že Eurocase je českým výrobcem a producentem mnoha typů počítačových skříní a dalšího příslušenství, jež se vyznačují především výbornou cenou. O kvalitě už se samozřejmě dá pochybovat.

Eurocase ML-N800 – jaká je skříň za pět set korun?

A právě segment levných a designové zajímavých skříní je také upřednostňován většinou prodejců počítačových sestav, jelikož stále bohužel přetrvává jakýsi, pro mě nepochopitelný, trend, že na case je zbytečně vynaložit nějaké velké náklady a rozhodně si vystačíme se základem, který nám trh nabízí.

Nemusím snad z mojí pozice říkat, že toto je absolutně špatně. Ano, taková case vám samozřejmě pro svůj primární účel dostačovat bude, tedy sestavu vám jakžtakž pohromadě udrží a z venku bude PC vypadat i celkem přijatelně. Horší je to ale pak v okamžik, kdy začnete řešit, proč vám tolik vibruje stůl, jak je možné, že se komponenty přehřívají a proč vedle zapnutého počítače nemůžete v klidu usnout?

Eurocase ML-N800 – jaká je skříň za pět set korun?

To jsou věci, které prostě řeší až výrobci vyšších modelů, respektive dražších case. To by se ale stále ještě dalo chápat, ale co už ne, když si při jednoduché montáži základní desky poraníte ruku do krve, apod. situace, které rozhodně v tomto segmentu nelze považovat za neobvyklé. Pokud mluvím za sebe, tak mě osobně se toto stalo již několikrát a to si myslím, že už vím, nač si dát pozor a jak s case manipulovat. Bohužel vždycky se někde objeví nečekaně ostrá hrana, apod.

Nerad bych však prozrazoval výsledek dnešní recenze již dopředu, takže neberte výše napsané jako nějaké resumé. Já osobně bych nejdříve dal modelu N800 šanci, je třeba na všechny case nahlížet nestraně, i když samozřejmě určité předpoklady si již každý model sebou nese.

Pojďme se ale podívat nejdříve na specifikaci:

Eurocase ML-N800 – jaká je skříň za pět set korun?

Balení a příslušenství

A dostáváme se ke skříni konečně fyzicky. Tedy nejdříve k obalu. Ten pravděpodobně nemůže nikoho překvapit, protože se jedná o naprosto standardní kartonovou krabici, ve které je dodávána naprostá většina počítačových case. Příjemně však může působit potisk s náhledem skříně a zároveň také nejpodstatnější informace ke specifikaci.

Eurocase ML-N800 – jaká je skříň za pět set korun?

Balení je naprosto obyčejné, ale s potiskem - zde se evidentně nešetřilo.

Pokud krabici otevřeme, zjistíme, že i zajištění case proti poškození při přepravě je více než standardní. Obyčejné polystyrenové profily zakrývající spodní a vrchní část. Přes igelitový pytel na vás pak kouká náhled čelného panelu case.

Než však case úplně vytáhneme ven, je třeba si říci ještě něco k příslušenství. Upřímně řečeno, to vlastně není žádné. V balení totiž nenajdete ani obyčejný návod. Je pravda, že jeho přítomnost je pro většinou lidí zbytečností, ale na druhou stranu si myslím, že jako základní věc by toto mělo být součástí balení. Jediné příslušenství, které můžete očekávat, je tedy malý pytlíček s montážním materiálem. Bohužel při zkušební montáži sestavy mě velmi překvapilo, že šroubky jsou v podstatě na počet a rozhodně se nestane, že by vám nějaký zbyl. Tedy alespoň v mém případě nic. Mimo to jsem z kvality šroubků neměl příliš dobrý pocit, závity vypadaly jako nějaká druhá nebo třetí jakost. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
61 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 24.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.