Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu
LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu
autor: Jan Štěpánek , publikováno 24.8.2010
LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Toužíte po velmi elegantní a maximálně funkční skříní? Chcete něco menšího a přitom stále dostatečně prostorného pro svojí fullATX desku? Tak možná právě pro vás bude vhodný dnešní článek. Podíváme se totiž na case LianLi PC-A05N, která dokáže nabídnout obě tyto vlastnosti a navíc poměrně rozumnou cenu a slušnou výbavu.


Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná opět o jednu řadovou a ničím výjimečnou case od tohoto již velmi proslulého výrobce. Ano, LianLi vyrábí skříně opravdu velmi kvalitní a co do funkčnosti také velmi praktické. Jejich koncepce je však v rámci nižší a střední třídy (tedy té dostupné), dost podobná již řadu let. 

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Vše trošku zamíchala platforma ITX, která donutila ty výrobce, kteří chtěli tyto skříně nabídnout, vytvořit něco nového. I to se podle mého názoru právě LianLi povedlo a důkazem mohl být již dříve testovaný model Q-07, stejně tak několik dalších modelů, které jsou doslova trpaslíky.

Kde ale skončily dříve tolik oblíbené mini-towery? Skříně, které jsou schopné pojmout ATX desku, i když velmi často pouze v provedení micro, ale není nutná investice do všech nových komponent právě pro ITX. Zároveň existuje jistě mnoho lidí, kteří prostě ITX řešení domů nechtějí a jsou stále věrní starému a dobrému ATX. A možná právě pro vás, pokud do této kategorie patříte, nabídla před časem společnost LianLi dnes testovaný model s označením PC-A05N.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

A05N totiž spadá právě do segmentu mini-tower skříní, která v našem případě je schopna pojmout dokonce fullATX desku! Ptáte se, jak je to při takových rozměrech možné? No samozřejmě odlišnou koncepcí interiéru skříně. Ten je totiž naprosto netypicky přeorganizován, ale k tomu se dostaneme později. Nejdříve je potřeba nahlédnout na celkovou specifikaci tohoto modelu a poté teprve vytáhnout case z krabice.

Specifikace:

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Balení a příslušenství

Co říci ke krabici, než „typická“? V tomto případě opravdu nečekejte nic tak revolučního, aby z toho zrak přecházel. LianLi už dlouhá léta svoje skříně balí stejným způsobem. Tedy žádné barevné a grafikou přeplněné krabice z lesklého kartonu, jako známe např. od CoolerMasteru. Pouze velmi pevná bedna z obyčejného žlutého kartonu, která je jen opatřena nejnutnější grafikou, aby byl možný náhled na specifikaci a vzhled skříně a samozřejmě nesmí chybět ani logo výrobce.
Překvapení nečeká ani uvnitř, jelikož ve chvíli, kdy krabici rozlepíte, najdete zde maximálně dva marketingové letáky, kde na jednom je možné najít další skříně tohoto taiwanského výrobce a na druhém tzv. univerzální příslušenství, s kterým se v poslední době u LianLi nějak „roztrhl pytel“.

LianLi PC-A05N – špičková HTPC skříň za příjemnou cenu

Balení je jednoduché, ale přitom pro LianLi naprosto typické.

Pak už snad jen polystyrenové odlitky a velký igelitový pytel a jsme u samotné skříně. Krabice a celkově uložení skříně je však naprosto dostačující pro bezpečnou přepravu a i když se mi to u LianLi ještě nestalo, věřím, že ani větší náraz by se skříní nic neudělal.

Je mi ale jasné, že povídačky kolem obalu skříně vás tolik zajímat nebudou, takže konec a pojďme se podívat konečně na tu krásku. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
44 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 18.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.