Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku
Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku
autor: Dušan Šimonovič , publikováno 21.4.2009
Seznam kapitol
1. Základní popis a charakteristika
2. Chlazení
3. Konstrukce
4. Instalace
5. Hodnocení a specifikace
Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku

Skříně s logem Vento asi znáte spíše z herní řady společnosti Asus. Novinka s decentnější stylizací, pevnou konstrukcí, prostorným vnitřkem a hliníkem zaujme uživatele hledající kvalitní skříň. Jednoduchý design s extrémním počtem sedmi větráků se snaží o účinné chlazení a oslovit může i zajímavou cenou.


Pamatujete si na výstřední skříň Asus Vento? Nový přírůstek do této rodiny exkluzivních skříní od Asusu se vydal poněkud odlišnou cestou. Na pohled jednoduchá hliníková skříň má klasické tvary i konstrukci, až na pár drobností příliš nevybočuje z davu.

Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku

Hliník je pro počítačovou skříň vhodným materiálem, pokud se náležitě zpracuje a použije se v dostatečné tloušťce. Asus v tomto případě vsadil na dobrý zvuk hliníkových skříní a většina Vento TA-U2 je vyrobena z tohoto moderního materiálu. Na těle skříně vlastně téměř nelze najít nekovové části, jako celek působí téměř industriálně.

Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku

Jednoduchý čelní panel s decentním zdobením neoslní, ale ani nezklame. Těsně pod čtveřicí 5,25" pozic obsahuje panel s čelními vstupy a výstupy, na kterém nechybí moderní eSATA konektor - nahradil FireWire, což může rozzlobit majitele starších kamer.

Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku

Mezi záslepkami nechybí ani hliníková krytka pro optickou mechaniku, díky které se nemusíte starat o sladění jejího vzhledu s barvou skříně

Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku

Horní část skříně již vybočuje z řady. Tvoří jí totiž obrovský hliníkový pasiv, který nepochybně přispěl k velké části celkové hmotnosti skříně. Jeho diskutabilní přínos chlazení vyvažuje pevnost, kterou skříni nepochybně dodává. Vše je pevně spojeno se zadním i čelním panelem a spolu s tlustým dnem vytváří bytelný základ této skříně.

Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku

Na zadní straně se našlo místo i pro gumové průchodky určené na hadice vodního chlazení. To by při lepším rozvržení vnitřních komponent a využití potenciálu horní části šlo zabudovat i dovnitř. Nechybí ani ruční šrouby pro obě bočnice, možnost osadit zámek tentokrát zcela chybí.

Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku Asus Vento TA-U2 - pořádný průvan v hliníku

Na spodní straně tentokrát nejsou žádné větrací průduchy, zdobí ji pouze čtveřice nožiček. Ty jsou vyrobeny z cíle omezit vibrace za pomoci gumových částí. Účinnost by se dala označit za střední - snaha byla, výsledek ale není dokonalý. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
135 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 65.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.