Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec
Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec
autor: Michal Mitrega , publikováno 29.9.2006
Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec

Jonathan "Fatal1ty" Wendel je známou mediální figurkou ve světě progamingu. Jeho herní série hardwaru a jiného vybavení jsou pro zákazníky ukázkou toho nejlepšího, co se dá na trhu sehnat. Dnes se podíváme na myš Fatal1ty 1010, která oplývá neokoukaným designem, ergonomií a celou řadou dalších vylepšení...


Balení

Fatal1ty 1010 se dodává ve velmi pevné kartónové krabici, která se otevírá vyklopením víka nahoru. Víko drží na svém místě dva slabší magnety, které svou práci odvádějí skvěle. Skrz otvor uprostřed je vidět na myš. Krabice je designově vyvedená v černo-rudé barvě, které je pro Wendelovy produkty typická. Na krabici se nachází klíčové informace v angličtině i němčině.

Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec
fortelná krabice

Po odklopení víka je velmi dobře vidět na myš, sadu vyměnitelných závaží a poctivě pozlacený USB konektor. Vše je zalisováno do kusu plastu, který je po stranách velmi pevně přilepen ke krabici. To zajišťuje izolaci od povrchu krabice i velmi pevné a pružné uchycení. Myšce se tedy při přepravě nemůže nic závažnějšího stát.

Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec
po odklopení víka

Na spodku krabice se samozřejmě nachází instalační CD a manuál "Rychlý start". Manuál je v angličtině a ve zkrácené verzi (bez názorných obrázků) v dalších 9ti jazycích včetně češtiny. Dozvíte se v něm k čemu slouží jednotlivá tlačítka, jak připojit myš a nainstalovat software, jak změnit funkce na tlačítkách a jak změnit závaží a rozlišení. Mimo jiné se dozvíte, že nejlehčí závaží je určeno pro vysokou rychlost myši a nejtěžší naopak pro maximální přesnost a vyvážení. Každopádně si tyto odlišné vlastnosti raději ověříme v praxi. Fatal1ty se naštěstí zdržel veškerých komentářů ke změnám DPI, což je více než rozumné.

Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec

Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec

Specifikace

 • podporovaný OS: Windows XP
 • drátová myš, pozlacený USB konektor
 • 1,8m dlouhý "kvalitní" měděný ocásek
 • typ snímače: optický
 • 16ti bitová datová cesta
 • rozlišení 1600 DPI
 • snímání 5,8 megapixelů za sekundu
 • zrychlení až 15G
 • rozměry 104 x 70 x 41 mm
 • váha 114,5 gramů
 • vyměnitelné závaží: 3,5; 11 a 26 gramů
 • třetí tlačítko, kolečko, tlačítko pro změnu DPI a tlačítko na boku

Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec
systém uchycení závaží

Nejzajímavějším údajem ve specifikacích je typ snímače. Optický snímač se samozřejmě nemůže rovnat laserovému snímači, který snímá povrch pod sebou přesněji, ale i tak by měl být při rozlišení 1600 DPI velmi přesný. Parametry senzoru jsou tedy dostačující i pro hraní. Zajímavostí je použití 16ti bitového datového přenosu. Jak moc tento typ přenosu pomůže závisí především na tom do kolika bitů se vejde informace o barvě snímaných bodů (v odstínech šedé).

Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec
Fatal1ty 1010 na podložce

Zajímavé je, že se spousta výrobců nechlubí s odezvou, kterou jejich "svěřenec" zvládá, ačkoliv je mnohdy čím se chlubit. U Fatal1ty 1010 je to částečně pochopitelné, protože je komunikační frekvence velmi nestálá a kolísá od 500Hz výš (naměřeny byly i 2kHz úlety). Myš tedy zvládne bez problémů skvělou odezvu 2 milisekundy. Vzhledem k nestálosti odezvy ovšem doporučuji nastavit frekvenci na 500Hz. Na této hladině je odezva poměrně stálá. Ovladač bohužel nedokáže sám přinutit pracovat USB port na vyšších rychlostech, takže ho musíme přinutit utilitou Mouserate Switcher 1.1.

Myš Creative Fatal1ty 1010 - přesný střelec
screenshot z měření odezvy 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
153 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 62.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.