Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Elgato Stream Deck XL – všechno jediným tlačítkem
Elgato Stream Deck XL – všechno jediným tlačítkem
autor: Jakub Metelka , publikováno 6.11.2019
Seznam kapitol
1. Krátké seznámení
2. Na velikosti záleží
3. Bez softwaru ani ránu
4. Závěr
Elgato Stream Deck XL – všechno jediným tlačítkem

Doba, kdy streameři museli přemýšlet nad komplikovaným způsobem, jak při streamován ívše ovládat klávesovými zkratkami a co chvíli alt tabovat pro přepínání scén, je dávnou minulostí. A to díky firmám, jakou je právě Elgato a produktům, jako je Elgato Stream Deck XL. Ale hromadu programovatelných tlačítek s displejem neocení jen streameři...


Pro ty, která vymoženost pod názvem Stream Deck XL absolutně minula, je nutno krátké seznámení (ostatní mohou přeskočit na další odstavec). Elgato je výrobce, který cílí primárně na tvůrce obsahu, streamery. Ať se to týká interních/externích záznamových karet se schopností nahrávat až ve 4K a 60fps, rolovacích green screenů nebo kompaktních studiových LED světel ovládaných pomocí různě velkých speciálních zařízení s názvem Stream Deck.

Elgato Stream Deck XL – všechno jediným tlačítkem

A k čemu slouží Stream Deck XL? Nejjednodušší vysvětlení se samo nabízí ihned po prvotním zapojení do počítače. Jde o speciální klávesnici, která má pod každou klávesou OLED display s rozlišením 72 × 72 bodů zobrazující požadovanou informaci nebo uživatelem zvolený obrázek, který umí indikovat stav „On/Off“ atp. Pomocí softwaru si můžete nastavit téměř vše a už to nemusíte komplikovaně hledat nebo se učit klávesové zkratky.

Elgato Stream Deck XL – všechno jediným tlačítkem 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.