Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče
Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče
autor: Miroslav Ježek , publikováno 16.1.2019
Seznam kapitol
1. Úvod, balení, parametry
2. Design, tlačítka, ergonomie
3. Senzor a software
4. Závěr
Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

No nedivte se. I alternativní jedinci chtějí občas hrát. Otázka je, jestli se vertikální myšoid osvědčí jako pařanské náčiní. V kancelářích a jiných pracovních kobkách už myši občas panáčkují, ale mezi hráče si ještě cestu nenašly. Testovaný model Rexx má spojovat oboje, jak skvělou ergonomii, tak schopnost posloužit v herní seanci.


Úvod, balení, parametry

Dnešní test je určen pro zdravotně uvědomělé a svědomité občany. Pro ty, kteří dbají na to, aby se dostali do hrobu ve stoprocentním stavu a kromě toho, že umřou, budou úplně zdraví. A nebo pro ty, kteří mají místo karpálního tunelu Arlberg Straßentunnel a chtějí si kapánek ulevit. Do této sorty spadá i Vašek Vlček a jeho chromá vlčí tlapa. Z toho důvodu jsem byl obdarován vertikální myší, abych jí provětral kožich a zjistil, zda se vašnostovi uleví. Ale není to obyčejná myš za kilo, nýbrž herní turbo hlodavec. Což znamená, že by měla mít solidní senzor a nějakou nadstandardní výbavu.

Vertikální myš už není žádná horká novinka. Spíš se ještě pořádně neprosadily a většina hráčů také kouká po obvyklém placatém náčiní. Zásadní potíž je v tom, že vertikální myš není tak přesná, jako běžná krysa. V důsledku ergonomické extáze je třeba, aby pracka ležela celá na těle myši. Uživatel je potom nucen hýbat buď celou paží nebo aspoň dlaní a to jednoduše není tak precizní, jako postrkovat myš jen prsty. Samozřejmě i myš na stojáka lze čapnout prsty, ale pak asi nedosáhnete pohodlně na tlačítka. Ale nebudeme předbíhat. Myš jsem otestoval při běžném flákání, hraní, senzor provětral v programu Mousetester 1.5.3 a dojmy vydestiloval do kapitol. Začneme klasicky prezentací.

Balení je sympatické, žádné strakaté omalovánky nebo úderná odborářská hesla. Prostě jen myš, název a pár hlavních vlastností. To samé platí i pro zadní stranu. Po vydolování obsahu uvidíte jen průhledný plastový kotec s myší a dvě pidibrožury. Je vidět, že chlápci z firmy Trust neplýtvají zdroji. Ovladač a manuál si musíte stáhnout z oficiálních stránek. To neberu jako mínus, ale jako praktičnost. Na internet se dnes připojíte i v jeskyni přes plechovku od párků.

Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

Myš samotná je prostá nějakých blbostí a extravagantních nedodělků. Jde o drátový a šesti tlačítky vybavený vehement. Největší odvaz je RGB podsvícení loga, dvou tlačítek a kolečka.

Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

Parametry jsem ukořistil z oficiálních stránek.

Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.