Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
autor: Pavel Urbánek , publikováno 27.11.2018
SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha

Top senzor, minimální LOD, bezdrátová, rychlé nabíjení, RGB, nebo vyvážení. To jsou body, na které nás láká nov Rival 650 s přídomkem Wireless. Jde o další krok v evoluci Rivalů, který bude představovat nový standard herní myši, nebo je to jen slepá vývojová větev?


SteelSeries poskytuje svoje herní myši do recenzí už nějakou tu dobu. Máme tak možnost porovnávat historické kousky, které se staly legendami s novými produkty se stejným jménem. Ano, původní Rival získal oblibu mezi mnoha hráči i uživateli. V SteelSeries si to uvědomili a na dobrém jménu začali stavět celou řadu produktů. Rival 650 Wireless není výjimkou. A nejde o levnou výjimku – cena se vyšplhala na poměrně vysokých 3300 Kč.

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha

V následujícím textu budu referovat Rival 650 bez Wireless dodatku čistě z lenosti vypisovat celý název.

Od svých předků se ale liší hned v několika bodech. Tím nejzajímavějším je bezdrátová technologie. Herní vybavení bylo doslova spojeno kabelem s počítačem a kdo se opovážil navrhnou bezdrátovou variantu byl považován za heretika. Tuto mantru se ale výrobci periferií snaží zlomit a nabídnout bezdrátové, a přitom opravdu herní myši. Logitech se svou G900 budiž příkladem.

Čeho se bojí průměrný hráč, čeho progamer a čeho 24/7 caster u bezdrátové myši? První na pořad dne přijde snad vždy zpoždění. Bezdrát má přece nějakou tu latenci proti instantnímu USB kabelu s 1000Hz pollingem. Nemusím být fyzik ani IT-expert abych to selským rozumem potvrdil. Místo přímého spojení USB je do řetězce zařazen převod do bezdrátové komunikace, samotný přenos a na druhém konci znovu převod a vice versa. To logicky musí přidat zpoždění. Otázkou je, zda díky moderním technologiím nejde o zanedbatelnou položku.

Progamer se nebude obávat jen zpoždění, ale namítne i zvýšenou hmotnost myši. A proč je bezdrát těžší? Hmotnost vysílače/přijímače je minimální. Zato baterka se projeví celkem značně. Někdo by mohl namítnout, že se ušetří na kabelu a měl by pravdu. Také dobré vyvážení může vést k celkově lepšímu dojmu z použití. Jak je na tom Rival 650 v tomto ohledu? Další otázka, na kterou se podíváme za chvíli.

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha

No a v neposlední řadě musíme řešit výdrž na baterce. Pokud budete myš držet v podstatě celý den v ruce a pořád s ní něco dělat, tak se to určitě projeví na spotřebě a tím i na nutnosti pravidelného dobíjení. A není nic horšího než představa, že vám dojde baterky v půlce hry. A to není jediný problém baterií. Jak jsme zvyklí z mobilů, tak baterky s intenzivními a častými cykly dostávají zabrat a jejich použitelná kapacita časem klesá. Bude mít Rival s bateriemi také problém? 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.