Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická
Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická
autor: Pavel Urbánek , publikováno 12.11.2018
Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická

Herní klávesnice, která si na nic nehraje a dělá to, co bychom od mechanické klávesnice v roce 2018 očekávali. Kvalitní provedení včetně kovových prvků, kvalitní a v testované verzi i tiché spínače, plně individuální RGB podsvícení, nebo uživatelské profily – to jsou klíčové vlastnosti, které Corsair slibuje u své K70 MK.2.


Corsair je významným hráčem na poli herních periferií a zejména u klávesnic jej lze považovat za špičku. Pokud jste vybírali mechanickou klávesnici, tak se mám možná do hledáčku dostala K70 nebo K95. K70 MK.2 je nástupcem originálního modelu K70 a staví na jeho úspěchu a přidává některé vlastnosti z K95.

Je to už pár let, co jsou klávesnice jako K70 a K95 v nabídce a konkurence nespí. Člověk by sice na první pohled mohl získat dojem, že základy mechanických klávesnic jsou dané a neměnné – a měl by z velké části pravdu – ale existují i smysluplná vylepšení. Co je to u verze Mark 2?

Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická

Na první pohled došlo k designérským úpravám, zejména pak původní logo Corsair se změnilo z plastového výlisku na plně podsvícené pomocí RGB LED. To je sice fajn, ale design není to, co je u klávesnice primární. Z funkčního hlediska Mark 2 získává tři hardwarové uživatelské profily (podobně jako K95). To už je lepší, zejména pokud nechcete udržovat na svém stroji instalovaný SW (CUE). Ale stejně jako RGB logo nejsou hardwarové profily nic světoborného.

Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická

Co mě zaujalo, a možná bude zajímat i vás, jsou mechanické spínače ve verzi Cherry MX Silent. Ty nevídáme zdaleka tak často, jak by si zasloužily. Přestože nejde o jedinou variantu MK.2, tak jsou to právě MX Silent spínače, které ji odlišují od původní K70.

Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická

Co ale euforii značně brzdí je cena. Corsair K70 MK.2 stojí okolo 4200 korun. To je docela slušná pálka a klávesnice se tak řadí mezi prémiové modely, které představují tvrdou konkurenci. Jsou její vlastnosti dostatečně přesvědčivé, aby legitimizovali koupi takto drahého produktu? 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.