Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku
SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku
autor: Pavel Urbánek , publikováno 28.9.2017
SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku

Hledáte ideální herní myš? Tak už nehledejte, je tu nový Rival 310 od SteelSeries. Zdědil a zdokonalil vynikající ergonomii původního modelu, přidal lepší, lehčí a odolnější materiály, snížil hmotnost, nasadil nový optický senzor a integroval rychlé spínače s velkou výdrží. Co víc si můžete od herní myši přát?


Rival je už jméno, které má mezi hráči nějakou váhu. SteelSeries totiž uspěli s původním Rivalem a díky zlepšování a ladění detailů jsme se dostali ke kusům, jako jsou například nedávno testovaný Rival 500 či 310, na který se podíváme dnes.

SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku

Od vydání původního Rivala uplynula dlouhá doba, a přesto jej pořád mám doma a aktivně využívám. To se projevilo na některých prvcích myši. Zejména gumové bočnice utrpěly používáním hodně a v podstatě se prošoupaly až na plast. Jinak ale nemám původnímu modelu moc co vyčíst, což je vzhledem k délce používání úctyhodný výsledek.

Starý Rival byl jen jeden, dnes SteelSeries nabízí hned několik variací. Například pro 500 je charakteristický počet tlačítek a směřuje spíše na RPG/RTS/MOBA hráče – tím se liší od svého praotce poměrně dost. Pro ty, kteří chtějí co nejpřesnějšího nástupce původního modelu, je tu právě model 310.

SteelSeries Rival 310: herní myš, která posouvá laťku

Otázkou je, jak moc se liší a to po stránce tvaru a ergonomie, tlačítek, kabelu, provedení ale i senzoru. Laťka byla nastavena vysoko a v sázce je toho hodně – na herní myši lze leccos pokazit. Proto se dnes na Rivala 310 podíváme podrobněji a zjistíme, jak si vede ve srovnání nejen s letitým předchůdcem, ale hlavně i s dnešní špičkou v oboru. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.