Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke
autor: Pavel Urbánek , publikováno 31.10.2016
Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke

Jaká je ta nejlepší herní myš? Kdo je ten opravdový expert, který dokáže říct, kde leží ideál? V Ozone vsadili na světoznámého hráče League of Legends: xPeke. Jeho herní zkušenosti byly zúročeny při návrhu myši Exon F60. Podíváme se, nakolik je to na této myši od Ozone znát a komu bude F60 vyhovovat nejvíc.


Jak vyrobit myš, která se stane legendou, jako jsou například dnes již historické kousky typu MS Wheel Mouse Optical nebo Intelli Mouse Explorer? Co zajistí myši nesmrtelnost v herní komunitě a výrobci pak neustávající přísun zisku? To jsou asi celkem běžné otázky managementu výrobců periferií.

Protože dnes je výběr myší opravdu široký, je potřeba aplikovat každou páku, kterou můžete sehnat. Co by to mohlo být? Tak začnete třeba dobrým senzorem. Dnes letí zase optické senzory a to díky jejich schopnosti přesně sledovat pohyb myši. Jenže dobrý senzor má řada myší, co dál?

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke

Kvalita provedení u často velmi zatěžovaných herních periferií je klíčová. Navrhnete tedy pevné, ale současně lehké tělo myši, jemuž dáte protiskluzový povrch pro lepší úchop a současně zajistíte, aby se pogumování neodrbalo po třech měsících používání. Jenže to nabízí konkurence také.

Z klasických vlastností jsme ještě nevyčerpali ergonomii. Ta je bezpochyby důležitá a u myši to platí dvojnásob. Vyberete tedy vhodný tvar těla, tlačítek i jejich umístění. Pak můžete přihodit ještě nějaké extra funkce jako je podsvícení, nebo konfigurovatelnost skrze software. Opět nic, co by konkurence neměla.

Ozone Exon F60, myš, kterou navrhla eSport legenda xPeke

Zbývá tedy váš produkt spojit s nějakým velkým eSport týmem nebo jménem, což dělá řada výrobců výměnou za sponzoring na turnaje. Ozone se ale chlubí ještě něčím navíc. Tvrdí, že legenda z LoL Enrique „xPeke“ Martinez myš Exon F60 přímo navrhoval. A kdo je lepší expert na herní výbavu, než ten, jehož úspěch by bez dobrého hardwaru možná vůbec neexistoval? Nebo je to úplně jinak? To nás zajímá a podíváme se na Exon F60 podrobně v následujících kapitolách. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.