Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?
Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?
autor: Polívka Karel , publikováno 13.9.2004
Při koupi či upgradu počítače je většinou prioritou co nejvyšší výkon či možnosti využití. Nicméně určitý komfort práce s počítačem - to je kolikrát často opomíjeno. Ač se to třeba nezdá, tak myš je právě tím elementem na kterém se nevyplácí příliš šetřit. Dnes je optická myš naprostým standardem jež má zastoupení i v úplném Low-Endu. A proto uzrál čas na něco nového. Firma Logitech jako první uvedla High-Endovou bezdrátovou myš se zcela novým snímačem pohybu. Místo LED diody je totiž poprvé použit laser. {mospagebreak title=Design myši}

Obsah balení

Už samotná krabice svým zpracováním napovídá, že jde o něco doposud nevídaného. Samotný fakt, že jde o první myš s laserovým snímačem pohybu dává Logitech samozřejmě výrazně najevo už hned na krabici (všimněte si jedničky v levém horním rohu), čemuž se samozřejmě nelze divit. 

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Po otevření krabice se na vás vyvalí kromě myši příslušenství v podobě nabíječky, nabíjecího doku jež zároveň slouží jako přijímač signálu, redukce z USB na PS/2 a samozřejmě manuál a CD se softwarem.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Nabíjecí dok (a zároveň přijímač signálu - připojení k PC pomocí USB) je poměrně robustní a myslím, že díky tomu se vám v tomto případě nemůže stát, že by si myš nesedla správně (jako se to někdy mohlo stávat v minulých případech). Tentokrát stačí myš jen vsadit a spokojeně drží - respektive sama se uvelebí (díky tvaru jež tomu napomáhá).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce? Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Zpracování

Přestože myš nese označení MX1000, tak se, pokud jde o design, od předchůdců v podobě MX500, MX510, MX700 a MX900 odlišuje hned na první pohled. Stejně jako v předešlých případech je použitý materiál shodný - to znamená na velmi vysoké úrovni, což bylo již za celou dobu existence série MX ověřeno nejedním oceněním a spokojeným uživatelem.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Logitech dává najevo svou vůdčí pozici kde se dá - na samém "zápatí" myši je poměrně výrazné označení MX LASER. Však taky proč ne, když se jedná o "vychytávku" takového kalibru.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce? Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Jak je z okolních obrázků zřejmé, tak design myši se oproti předešlým zástupcům řady MX změnil poměrně výrazně (přestože se drží základní rysů, tak ergonomie je zase o krok dále). Je rozšířena základna a celkem dost byl zvětšen prostor pro palec, díky čemuž se vám teď již nestane, že by se vám dotýkal podložky - je stále uvelebený v pohodlném myším zákoutí.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Také pravá strana je mírně upravena pro lepší úchop. Celkově se MX1000 drží lépe než předchůdci. Osobně (sice jde o subjektivní dojem, nicméně...) vlastním dnes již postarší myš Logitech Mouseman Dual Optical a asi před rokem jsem "upgradoval" na MX500. Po týdnu používání jsem se ale velice rozhodným způsobem vrátil zpět k mému starému dvouokému hlodavci, jelikož mi jeho tvar prostě sedí víc (tím neříkám, že má MX500 tvar špatný - to rozhodně ne, ale Dual Optical mě osobně více sedne a soudě dle mnohačetných diskuzí na internetu nejsem úplně sám, komu se to jeví stejně).

Ale proč se o tom zde zmiňuji? Důvod je zcela prostý. MX1000 je svým tvarem totiž první myš, na kterou bych poměrně s klidem upgradoval ze svého dvouokého hlodavce v případě jeho výpovědi z aktivní služby (on se totiž už bohužel poměrně dost dlouhou dobu neprodává - což je velká škoda). Nicméně pokud sám neodejde do "věčných lovišť", tak ani MX1000 mě nepřesvědčí o změně... MouseMan Dual Optical je dle mého názoru stále o něco lépe (ale už to je hodně diskutabilní) padnoucí myš (teď nemluvím o technologii snímání, tu má série MX na vyšší úrovni, ale o tvaru). MX1000 nehraje do karet její vyšší hmotnost, jelikož díky tomu není ve finále tak obratná.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Tilt Wheel - aneb ve stopách Microsoftu

Změny nenastaly jen v ergonomii ale také v oblasti funkčnosti. Doposud myši Logitech používaly kolečko s funkcí krokového rolování a jeho stisknutím jako prostředního tlačítka - překvapivě. Nicméně Logitech v této oblasti pokročil a po vzoru Microsoftu integroval do tohoto favorita "Tilt Wheel", což je kolečko, které zastává funkce jako doposud, ale navíc přibyla možnost jeho vyklápění do stran (při zachování krokování). To je použitelné například v dokumentech typu Microsoft Excel nebo na internetových stránkách, jež jsou navrženy pro vyšší rozlišení, než právě používáte - nemusíte pak kurzorem najíždět na lištu s vodorovným posuvníkem - stačí vyklopit kolečko do příslušného směru. Jinak je v tomto případě skrolování kolečka nahoru a dolu o poznání jemnější než v případě předchůdců v podobě série MX a bytelnost Tilt Wheel v podání Logitechu se zdá být na vyšší úrovni než u myší Microsoftu. Ke stisknutí kolečka je potřeba poměrně dost přitlačit.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Další změnou v oblasti funkčnosti je jiné zpracování všech přídavných tlačítek. Pokud jde o funkce Cruise Up a Cruise Down (skrolování nahoru a dolu - vlastně rychlejší suplování kolečka), která byla doposud prezentována formou samostatných tlačítek nad a pod kolečkem, tak byly obě nahrazeny jedním dvoupolohovým tlačítkem objímajícím celé kolečko. To se mě dost zamlouvá, jelikož teď je tato funkce daleko lépe použitelná.

Další změna stejného charakteru nastala v případě tlačítek Forward a Back (dopředu a dozadu), jelikož dvě samostatná tlačítka byla nahrazena opět jedním dvoupolohovým. Poslední změnou je přemístění tlačítka Application Switch, které slouží na přepínaní mezi aktivními okny (mezi právě spuštěnými aplikacemi). Doposud se nalézalo na velice špatně dostupném místě (tedy z ergonomického hlediska) pod kolečkem a tlačítkem Cruise Down. Nyní je jeho místo na levém boku uprostřed dvoupolohového tlačítka pro funkce Forward a Back. Z hlediska jeho použitelnosti je to dobrá volba, nicméně jeho stisknutí ve hře (pokud je nastavena výchozí funkce na přepínání mezi aplikacemi) způsobí minimalizaci či v některých případech dokonce pád cele hry. Jelikož ale lze všechna tlačítka libovolně "namapovat" (přiřadit jim libovolnou funkci) tak se tomu lze tímto vyhnout (naštěstí).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

A pokud jde o podvozek? Nečekaně tady najdete senzor, 4 teflony, dva kontaktní spoje pro nabíjení a dvoupolohový přepínač s tlačítkem. Přepínač slouží k aktivaci a deaktivaci myši, pročež ono tlačítko nese označení Reset (jehož funkce je jasná už z jeho popisku :-).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?
Pro zvětšení klikněte myší

{mospagebreak title=Nový senzor, nabíjení, komunikace} 

Snímání pohybu - laserový senzor

Nejvýznamnější (a nebudu přehánět, když ji označím za revoluční) změnou je nahrazení již zaběhnutých optických senzorů (které využívají již notoricky známé diody produkující červenou září pod hlodavcem) něčím zcela novým - ke slovu se dostává laser vytvářející světelný paprsek s pevně danou vlnovou délkou díky čemuž jej lze přesněji zaměřit narozdíl od světla o různých vlnových délkách pocházejícího z LED diod, které využívaly všechny dosavadní optické myši.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Rozlišovací schopnost použitého laserového senzoru je 5.8 megapixelů za sekundu. Díky tomu se tak nová myška chlubí tím, že disponuje 20x přesnějším senzorem než tomu bylo doposud.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Přestože zespodu myši nevychází žádná červená záře, kterou známe ze všech dosavadních optických myší, tak pokud byste se zadívali přímo proti senzoru (musíte být ale ve stejné ose, jako je směrován laserový paprsek), tak byste viděli v samotném nitru nepatrné (ale opravdu nepatrné) "věčné světlo", které asi po 5 vteřinách ztratí na intenzitě (společně s LEDkami indikujícími stav akumulátoru) až do doby, než myší opětovně pohnete. Za žádných jiných okolností nic neuvidíte, takže pokud jste si přivykli na červenou záři, budete si opět muset zvyknout na "mrtvou" myš. Jako demonstraci jsem nasměroval objektiv do osy laserového paprsku (který lidským okem není vidět) tak, aby jej částečně zachytil... podařilo se tak vyfotit (i když rozostřeně díky optice) to, co okem neuvidíte (a poukázat na zdroj světla :-)).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Výsledný praktický efekt nového senzoru je takový, že myš je schopná fungovat i na povrchu, kde by normální optika už nezvládala plnit svou funkci. Dokonce i na lesklém obalu časopisu nebo lesklé stolní desce je tato myš provozuschopná (tzn. tam, kde u klasických optických  myší - i třeba MX510 - skákal kurzor jak se mu zachtělo - vyzkoušeno, ověřeno).

Myší potrava - energetická stránka věci

Jak již bylo řečeno, tak přijímač je současně i nabíjecí kolébka. A tady se dostáváme k další inovaci, která je na jedné straně velkým plusem, ale současně s sebou přinesla i menší nedostatky. Oproti dřívějšku (u Logitechu modely MX700, MX900) je zde živení myši řešeno jiným způsobem. Namísto doposud používaných Ni-Cd AA nebo AAA baterií je zde v myši zabudován Li-On (Lithium-Ion) akumulátor jež se obecně vyznačuje vysokou kapacitou a nízkou hmotností. Myš je ale přesto ve výsledku poměrně těžká.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Výraz zabudován jsem použil záměrně, jelikož to je právě ten největší kámen úrazu této jinak velmi nadprůměrné myši. Dovnitř se totiž nedostanete aniž byste neztratili nárok na uplatnění záruky. Takže v případě, že při velmi častém používání se akumulátor po nějaké době přece jen opotřebuje a chtěli byste jej vyměnit za nový, budete muset myšku buď poslat do servisu za účelem této výměny a nebo si to udělat sami s tím, že obětujete záruku. To mi přece jen u takovéto High-Endové myši nesedí a nebýt toho, jednalo by se o současnou naprosto bezkonkurenční volbu v oblasti bezdrátových myší - pokud teda nejste zrovna vysazeni na výrobky Logitech.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?
Do prázdného konektoru patří napájení

O aktuálním stavu akumulátoru vás informuje indikátor na straně myši, který je složen ze tří zelených LEDek (aktivních v případě nabitého stavu) a jedné červené LEDky (aktivní v případě vybitého stavu). Podle výrobce vydrží fungovat po plném nabití po dobu 21 dní. Při vybití by měla být schopná po deseti minutách nabíjení dalšího provozu po dobu 24 hodin. Kompletní nabíjecí proces údajně trvá 4 hodiny.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

 

Bezdrátový přenos - FastRF

Mnoho lidí, především náruživých hráčů, hledí na bezdrátové myši s menší nedůvěrou. Pamatují totiž zcela jistě první (tedy ty komerčně první) pokusy o bezdrátové myši u nichž se dalo mluvit o naprosto viditelném opoždění (a to jste ani nemuseli hrát žádnou hru). Sám si pamatuji dobu, kdy mi přítelkyně ukazovala svou bezdrátovou myšku a já se na toho hlodavce díval s menším opovržením (v té době jsem byl ještě v právu). Nicméně doba pokročila a i bezdrátová technologie ušla znatelný kus cesty směrem k "lepším zítřkům". Již model MX700 používal velice vyspělou bezdrátovou technologii FastRF. MX1000 v tom zdárně pokračuje (27 MHz, 125 přenosů za vteřinu)a podle všech ohlasů je na tom lépe než předchůdci MX700 a MX900 (což v porovnání s Bluetooth verzí tedy samozřejmě není překvapením). MX1000 je rychlostí odezvy na úrovni připojení pomocí USB kabelu... respektive nevyskytují se již žádné lagy. To mohu potvrdit - myška se chová jako "přivázaná" a není s ní problém vyfragovat své oponenty (samozřejmě pokud na to máte "Um" :-)).

Pokud jde o dosah, tak podle mých pokusů reaguje bez problémů ještě ve vzdálenosti 2.5 metru a nevadí jí překážky typu stůl, nebo židle. Na trochu větší vzdálenost už vypadává a po 3 metrech nereaguje vůbec. Nicméně nevidím opodstatněnou potřebu k tomu ovládat kurzor na vzdálenost 5 metrů. Maximálně a jedině v nouzi jako místo dálkového ovladače pro základní funkce (například kolečko může zastat funkci zesílení/snížení hlasitosti) při přehrávání muziky nebo videa.

{mospagebreak title=Software, závěr a hodnocení} 

Software - SetPoint

K hlodavci je přiloženo CD se softwarem SetPoint. Jedná se ovládací program s velice zdařile provedeným uživatelským rozhraním (jak po grafické, tak i obsahové stránce - hlavně bez problémů funguje). Každému tlačítku (samozřejmě kromě levého a pravého) lze přiřadit kteroukoliv funkci i mimo těch firemních alá Logitech (takže například kopírování, vkládání, zavření aplikace atd.).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Další menu obsahuje nastavení týkající se pohybu myši a rychlosti skrolování.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

V programu nechybí ani diagnostika stavu nabití akumulátoru. V případě nízkého stavu vás na to program včas upozorní (abyste najednou v zápalu čehokoliv nebyli bez nejlepšího přítele pařana - bez své věrné myši).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

No a samozřejmě nemůže chybět něco jako informační centrum, odkud se snadno dostanete třeba do nápovědy nebo na stránky výrobce (také si odtud lze spustit jednoduchého průvodce, který vám ukáže krok za krokem co a jak).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Závěr a hodnocení

Prvotní nadšení z "laserové myši" ani po několika dnech používání neopadlo. Naopak jsem si k ní celkem přivyknul a myslím, že můžu bez pochybností prohlásit, že se jedná o důstojného nástupce modelů z řady MX a vlastně i všech předešlých modelů z produkce Logitech. Navíc (a to hlavně) nejde jen o lépe tvarovanou myš, ale také o průkopníka nové technologie - což se vždy cení jedině kladně. Navíc jak se zdá, tak to Logitech hned na poprvé zvládnul na výbornou - i když kdo ví, co na nás ještě teprve chystá. A pokud byste si položili otázku, zda na MX1000 přejít z MX500 či MX510? Na to by byla nelehká odpověď, jelikož myslím, že MX500 a MX510 mají již své (a to opodstatněné) místo v pomyslné historii myší slávy jisté.

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

Po technické stránce je provedení excelentní - jen mohla být o něco lehčí a škoda té záležitosti s interním akumulátorem. Ale i přesto nezbývá, než tohoto revolučního hlodavce doporučit (zejména pokud vlastníte MX700, tak by šlo o upgrade zcela bez debat, majitelé MX900 se nejspíše svého Bluetooth hubu jen tak nevzdají, přestože s odezvou myši to již tak slavné není). U majitelů drátových předchůdců záleží na tom, zda jste již přivykli na novou vlnu a jste ochotni upustit od svého případného (samozřejmě nemluvím o všech) přesvědčení, že myš bez kabelu = skákající klokan s hbitostí želvy. A pokud jde o tvar samotný? Musím říci, že se velice povedl a hlavně jak to tak vypadá, tak myš sedne jak do velké tlapy, tak i do dlaně menších rozměrů.

Závěrečné hodnocení

Klady

Zápory
Velice přesný laserový snímač Nemožnost si vyměnit baterii
Vylepšené kolečko - Tilt Wheel Poměrně těžká
Bezdrátová technologie FastRF Tuhý stisk kolečka
Podařený a funkční software  
Hmotnost: 170g

Orientační cena - 2310 Kč bez DPH

Určitě vám chybělo nějaké názorné porovnání s předchůdcem v podobě MX700, že? Tak vězte, že v horizontu několika dní vám toto přímé porovnání přineseme. No a aby to bylo zajímavější, tak máme "pozvané" i myší zástupce Microsoftu. Budou se testovat i schopnosti za specifických podmínek na různých površích. Berte proto tento článek jako jakýsi teoretický úvod a představení nové technologie... za pár dní budou následovat praktické testy.

Myši Logitech MX1000 udělujeme ocenění Silver Award za pokrokovou technologii snímání pohybu pomocí laseru a za precizní zpracování. Jen o vlásek jí uniklo ocenění Golden Award. To bohužel nedostala kvůli záporu v podobě nemožné výměně akumulátoru bez ztráty záruky (nutnost servisního zásahu v takovém případě potřeby) a kvůli vyšší hmotnosti. Přece jen pokud pracujete s počítačem drtivou část dne, tak pochybuji, že akumulátor vydrží takový nápor nějakou delší dobu (například moje myš mi slouží už dva a půl roku a zatím bez sebemenšího zaváhání). Pokud se brzy objeví tato myška s kabelovým propojením, tak zcela jistě Golden Award dostane (pokud ovšem konkurence Logitech něčím nepředežene), jelikož by se tím pádem jednalo o naprosto bezkonkurenční volbu (pokud by cena nebyla samozřejmě nějak přemrštěná).

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?
Září 2004, Logitech MX1000
"Silver Award za pokrokovou technologii a precizní zpracování"

Za zapůjčení myši Logitech MX1000 děkujeme společnosti Levi

Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce?

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
13.9.2004 08:58:10   0.0.0.xxx 35
mam MX510 a sem s ni spokojenej, az na to neustaly popotahovani kabelu, vsak to znate..no a dost sem se tesil na nejakou recenzi MX1000, protoze uz je dostupna na obchodech a mohla by me problem s kabelem vyresit..bohuzel tato recenze me moc nenadchla z meho pohledu progaming hrace. myslim ze informace ohledne her a zkusenosti v praxi s MX1000 jsou dost strohy a doufam, ze se dockam nejake podrobnejsi recenze, totiz zakladni udaje ktere jsou tu prevazne vypsany, uz jsem mel moznost precist si mesic predem na jinych ruznych sajtech. jinak mys je super, uz sem ji drzel a muzu potvrdit, ze tvarove je lepsi jako MX510, skoda jen ze se nic nevi presne o jejich vlastnostech.
13.9.2004 09:17:25   0.0.0.xxx 59
Nekupovat, tu myš utrhneš a to se ani nemusíš moc snažit. Pro hráče něčeho jiného než šnečích závodů nepoužitelné. Z jednoho zahraničního fóra.
13.9.2004 09:24:01   0.0.0.xxx 45
cekal jsem trosku vic od recenze, nez jen prelozit tech. informace Nejaky ten test k recenzi by mel byt vzdycky

btw jak rychly je prenos pres PS2 a USB?

jsem fanfa hlodavcu od MS ale mozna bych i tuhle rad vyzkousel, ale na to musi byt poradna recenze... takze verim ze bude nekdy napsana recenze druha (nohem lepsi...)
13.9.2004 09:24:54   0.0.0.xxx 45
No a kterou mys teda neutrhnes?? navic jak to vypada ze utrhnes mys? Nak
13.9.2004 09:33:13   0.0.0.xxx 65
pastni sem pls link na to zahranicni forum, prave si nejsem jistej ze by se dala urvat, teda aspon podle toho srovnani te frekvence, ktera ma byt na urovni klasickyho kabelu..jinak me na te mysi zaujali ty velky teflony, protoze si myslim, ze by se nemusely skejty ojizdet rychle jako v pripade malych ploch u MX510.
13.9.2004 09:44:06   0.0.0.xxx 55
tak jsem si to nasel driv nez mi nekdo odpovedel

tedy pro ty ktere to zajima taky

many of you think that USB mouse is the best! but your all wrong.
PS/2 allowing to control Sample Rate speed (20,40,60,80,100,200) USB sample rate is 125hz Max and not allowed to be
controlled.
(calculation:125mhz = 8ms respond from the mouse to the computer)
while PS/2 supports 200hz Max (calculation: 200hz = 5ms respond) 200hz is not the default value!. you need Windows
2000/XP to control PS/2 Sample Speed rate value.
(device manager - PS/2 Mouse properties)
if you got Win95/98/ME you can use PS/2 rate (small utility can be obtained from udpsoft.com) used to modify the PS/2
Sample Speed rate clock.
since PS/2 takes less CPU cycles and has better stability. (many users reporting about Input lag with USB Mices in CS/other games)
its recommended to use PS/2 bus (you can purchase small USBtoPS/2 adapter)
PS/2 = less CPU cycle,controllable Sample Speed,stable,non PnP (connect devices when system power is OFF)
USB = easy use,cannot to control the sample speed,many users report on Input lag,PnP
13.9.2004 09:48:13   0.0.0.xxx 85
...jestli jste si nevšimnul, tak na konci článku je zmíněno, že bude následovat článek v němž bude tato myš srovnávána s MX700 a s dalšími od Microsoftu... v praktickém porovnání... ono by to možná chtělo si článek přečíst celý, než hned prudit :-)

13.9.2004 09:54:18   0.0.0.xxx 45
ja ho cely cetl, ale jak uvadite, bude to srovnani neboli test mysi coz je jasne ze tam testy budou.
ale ja myslel to ze u teto recenze neni nejaky test (nemusel byt velky ale aspon nejaky) prece jen hola recenze s technickymi fakty se precte kazdy i v anglictine
13.9.2004 09:57:37   0.0.0.xxx 65
Jelikož ten další článek bude následovat již za pár dní, tak jsem to rozdělil na dvě části... teď teoretická a za pár dní praktická stránka věci.
13.9.2004 10:03:06   0.0.0.xxx 55
no tak to je pak jina... ;)
ale kdo to ma vedet ze to bude za "par dni" ;)
13.9.2004 10:07:52   0.0.0.xxx 56
no myslim, ze nikoho nezajima srovnani teto novinky s MX700 a s kouskama od microsoftu. podle myho nazoru se o tuto mys budou hlavne zajimat hraci, protoze se da s uspechem pochybovat, ze nekdo kdo dela v kanclu na PC, tak da za mys 2500,-..rad bych navrhnul, aby test hlavne zahrnoval srovnani hlavne MX510 a MX1000 a jasne dal najevo, jestli se uz da koupit bezdrat pro ucely narocnyho progamingu..
13.9.2004 10:08:11   0.0.0.xxx 55
...to je fakt. Moje chyba... měl jsem to určit přesněji... už se stalo :-)
13.9.2004 10:12:16   0.0.0.xxx 55
to si nemyslim... proc tam nezahrnout i mice from MS jen at je to srovnani poradne MS nema tak spatne mysky jak si vsichni myslite... jsou rychle,presne ani ne drahe a i progameri s nimi hraji...
13.9.2004 10:27:34   0.0.0.xxx 55
samozrejme tvuj nazor beru, taky je otazka jak komu kterej hlodavec podne do ruky, ale vseobecne je znamo, ze prozatim MX510 nema konkurenci coz je overeno v praxi a pokud by si ji mel, tak by si to uznal i ty sam. pokud by si terba nastivil lanku typu PGCH kde je na jednom miste az 300 hracu, videl by si ten pomer jasne, logitech ma vzdy 90% zastoupeni. ted je otazka jestli MX1000 nahradi MX510 a nebo az nejaka dalsi kabelova verze s laserovou technologii.
13.9.2004 11:16:21   0.0.0.xxx 55
To bych taky rád věděl, co to znamená "utrhnout" myš. Někde jsem čet, že je to jako když kurzor dostane smyk, ale to se mi nikdy nestalo a to mám obyč. Logitech...
13.9.2004 12:02:49   0.0.0.xxx 55
OMG lamky
13.9.2004 12:06:14   0.0.0.xxx 55
mrdka trueDD
OMG lamky, nekdo do tebe zacne strilet z boku a chces se rychle otocit a sejmou ho a misto otocky se ti zacne tocit nebe, to je utrhnuti mysiDD
13.9.2004 12:07:29   0.0.0.xxx 55
Ja sem si MX1000 koupil, protoze me u MX500 uz hodne stval kabel... ze zacatku sem ji ve hre (UT2k4) proklinal byla nezvykle dost citliva a musel sem ji hodne zvedat, ale jak sem zjistil je to o zvyku a o "grifu". Co se tyka toho "utrhnuti mysi" to se mi nestalo, ale diky vetsi citlivosti hodne zalezi na podlozce (na drsne podlozce se mi zda ze se obraz trese, ale mozna mam jen vidiny
13.9.2004 12:14:19   0.0.0.xxx 55
zapomel si na programatory a lidi co delaj CADy. Je pravda, ze porovnani s MX510 by bylo dobry aspon tak jako s MX700 mebo MS hlodavcema.
Jinak mam takovou divnou tezkou bezdratovou krysu od rusaku Maxxtro a je uplne hrozna, jenze protoze nema drat tak z ni neboli ruka pri dlouhym pouzivani(10h a vic). Az mi jednoho dne upadne na zem a rozpadne se, poridim si urcite neco od logitechu a urcite bezdratovyho.
13.9.2004 12:16:50   0.0.0.xxx 55
utrhnout mys je slangovy vyraz, vpodstate jde o to ze mys nestihne mezi jednotlivym "focenim" podlozky vykalkulovat smer kterym se mys pohla - dojde k prehlceni procesoru ktery tento vypocet provadi a vysledek = chybne vypocitany posun mysi - projevi se to tak ze kurzor ti na monitoru provede nejakou haluz.. popr. se ani nepohne...

senzor snimajici podlozku ma rozliseni treba 12x12 pixelu, a blika (foti podlozku) rychlosti 125x za sekundu, vypocet posunu se provadi tak ze tyto malicke snimky podlozky porovnava procesor v mysce mezi sebou a sleduje jak se aktualni snimek proti tomu predchozimu lisi a kterym smerem se pohl, udaje pak spocita a posle do PC, PC ti pohne kurzorem. Pokud ale pohnes mysi tak rychle, ze jsou jednotlive snimky podlozky uplne jine (tzn. ze jsi mysi posunul v jedne stopetadvacetine sekundy o vice nez 12px) tak procesor v mysce obdrzi 2 naprosto rozdilne snimky podlozky a z tech zakonite nedokaze vypocitat posun mysi...
zkus rychle škubnout mysi a uvidis jestli se ti to podari... pokud mas mys lacinou tak to nebude problem (jelikoz treba snima podlozku v malem rozliseni a ma slaby procesor), pokud mas ale lepsi mysku tak to bude problem (kazdopadne by to melo jit - jde jen o to jestli se to da udelat pri bezne praci s mysi.. ), MX500 zpracuje 4.7Mpixelu/s - takze pokud bys ji chtel utrhnout tak sni musis skubnout rychlosti cca 1.2 metru za sekundu...

snad sem to napsal dost srozumitelne..
13.9.2004 12:20:34   0.0.0.xxx 54
to je rukama.. a btw... mash napitchu komp.. =D
13.9.2004 12:37:56   0.0.0.xxx 55
No neviem ako by mohol pomoct ten adapter, ked ta mys pracuje s rozhranim USB teda tych vyssie spomenutych sample rate 125MHz.
13.9.2004 12:46:11   0.0.0.xxx 55
No neviem ako by mohol pomoct ten adapter, ked ta mys pracuje s rozhranim USB teda tych vyssie spomenutych sample rate 125MHz.
13.9.2004 13:55:44   0.0.0.xxx 55
Rofl to vis ze jo Tu tvou sunku dam vzdy
13.9.2004 14:09:05   0.0.0.xxx 55
si postavim domaciho vodnika a jeste mne zbude na pifko..
13.9.2004 14:12:22   0.0.0.xxx 55
Zcela jiste se bude jednat o nejaky nestandardni li-ion akumulator, ktery bude veliky problem sehnat i v zahranici,natozpak v CR,takze by me zajimalo, na co by vem byl o, kdyby ten akumulator byt pristupny beze ztraty zaruky. Mili autore, zkuste se nejdrive trochu zamyslet, nez neco napisete..
13.9.2004 14:17:56   0.0.0.xxx 55
a neboli te z ni ruka, zdala se me docela tezka?
13.9.2004 14:23:22   0.0.0.xxx 55
Docela by mě zajímalo jestli ta myš s ovladači od logitechu funguje bezproblémů v Autocadu? Mám zkušenost, že třeba zoomování tam funguje jen s windowsáckejma vladačema...
13.9.2004 14:25:33   0.0.0.xxx 55
To je strašně k smíchu
13.9.2004 14:34:16   0.0.0.xxx 55
Dik za skvele vysvetleni, hned jsem otestoval sveho hlodavce, opticka mys od MS - hruza. Uthrnout ho neni zadny problem.
13.9.2004 14:48:07   0.0.0.xxx 55
Muzu se zeptat jakou MS mys mate ? IE2.0 a vys snima plochu pod senzorem cca 6000x za sekundu a utrhnout ji na podlozce je snad nemozne. To je taky rozdil v oznacovani rychlosti. MS udava snimky za sekundu a Logitech MPx.
13.9.2004 14:52:58   0.0.0.xxx 55
Umoznuji ovladace priradit pro ruzne programy ruzne fce tlacitek ?
13.9.2004 17:00:22   0.0.0.xxx 55
někde na esreality, nemůžu to teď najít, protože jim prakticky nejede web
13.9.2004 17:19:49   0.0.0.xxx 55
Je to napsasno velmi dobre, jen mam 2 pripominky:
- mys podle me nefoti 125x za sekundu - to je rychlost usb (mys pokud vim foti nekolik 1000 obr za sekundu).
- rad bych videl ten vypocet, kterym jste dosel k od 7.7 Mpix/s k 1,2m/s (nebo je to jen odnekud opsane ?)
13.9.2004 17:24:49   0.0.0.xxx 55
Ptal jsem se proto,že sem to eště neviděl a zatim v nejbližší době neuvidim. Moje myš se neutrhne, ať chci sebevíc.
Panebože - co budu dělat? Nevěděl jsem, co je to utrhnout myš, jsem lama a budu se muset jít zastřelit!
A víte, proč mě to štve? Protože to nevim vod narození, jako třeba mrdka a berserker. Voni se narodili a hned se připojili k internetu a už všechno věděli a nemuseli se na nic ptát. Kdežto já se to dozvídám prostřednictvím internetovejch diskuzí a tudíž sem úplnej debil. Správně bych to měl jaksi automaticky mít v hlavě. :-)
13.9.2004 18:07:29   0.0.0.xxx 55
hehe zase si to tak neber, jen me to proste rozesmalo, ten tvuj dotazDD
13.9.2004 18:17:18   0.0.0.xxx 55
Já si to tak neberu. Taky mám na konci :-) Já sem vo tom už slyšel, ale pořád sem to nemoh nějak pochopit, protože sem to prostě nikdy neviděl. Tak už sem z toho měl pocit, že sem buď slepej nebo si to ty lidi snad vymejšlej nebo co. A lama je bezvadný slovo, jenomže pochop, že sou taky lidi, co progamingem tak nežijou a zase třeba ví jiný věci, akorát nedostávaj záchvaty smíchu z toho, že to někdo jinej neví. Někdy mám pocit, že ty lidi, co takhle někoho nazývaj lamou, maj nějaký komplexy a v diskuzích si něco dokazujou. Tomuhle sem říkal na základce posmívání. Jenomže já už nejsem na základce... :-)
13.9.2004 18:20:37   0.0.0.xxx 55
no nevim az vyjde mx1010 s dratem a bez baterii bude vazit 100 g a bude mit takovy senzor jako mx1000 tak do ni pujdu , nema cenu ted odstupovat od mx500 kterou jsem si ulehčil a vazi mi 110g plus ze hraju 73cm/360 a zadny trh , myslim napovazeni co mx dokaze...drat mi vubec nevadi :FFFF navic se mi tam libi ut2k4 rulz... jinak v ut2k4 0,5 sens bez mouseware ( sux )
13.9.2004 21:13:54   0.0.0.xxx 55
Ten udaj je na webu logitechu. Kde presne nevim, naposledy jsem na tom webu byl pred nekolika mesici kdyz jsem kupoval MX510 ale vim jiste ze tento udaj tam je. Pokud to chcete hledat tak bych se zameril na technicke specifikace MX500/510.
13.9.2004 21:23:15   0.0.0.xxx 55
Na prvni pohled ta mys vypada moc pekne. Myslim si ale, ze presunuti task switch tlacitka tam kde ted je nebyl zrovna dobry napad. Na MX510 je presne tak, ze pri "normalni" ruce je na nem kloub prostrednicku a jeste se mi nestalo ze bych se omylem ukliknul. Ted kdyz je na boku mi to ukliknuti prijde dost pravdepodobne.
BTW nevite nekdo jestli logitech neplanuje konecne dodelat do MouseWare nastaveni podle aplikace, nebo alespon jestli neexistuje nejaky 3rd party soft, ktery tohle MX myskam umozni?
13.9.2004 21:35:54   0.0.0.xxx 55
Ahojky ke vsem.Rad bych hned ze zacatku podotknul neco k clanku. Je to velka chyba, ze neni primo uvedeno, ze se nehodi pro levaky - tvar mysi je primo tvarovan pro pravaky... Bohuzel to tam neni nikde vubec napsano, a nejenom tady, ale i na strankach vyrobce Na prvni pohled to neni naprosto jasne. Jak to vidim, mysi, ktere by mohli pouzivat levaci - tedy z tech lepsich, moc neni. Jedine od MS(Microsoft Wireless Optical Mous) . Ta je bohuzel jednoducha - ma jen tri zakladni tlacitka Nevite nekdo o nejake dalsi? Dekuji
13.9.2004 22:36:52   0.0.0.xxx 55
Ja som spravil to iste, na MX500 mi kablik zacinal vadit.
Teraz mam MX1000 a citlivost je naozaj vyssie. UT2004 chcelo trosku cviku, spociatku som si znizoval citlivost v hre, ale uz je to OK.
Tuto mys sa mi utrhnut este nepodarilo...
13.9.2004 23:13:57   0.0.0.xxx 55
Treba co vim tak Logitech MX 310 .
13.9.2004 23:15:23   0.0.0.xxx 55
mno, ja mam par cca 200m od mista kde bydlim takovou malou zapadlou prodejnu VARTA a jeste se mi nestalo, ze bych tam jakoukoliv baterii nesehnal...od tongovskeho vysavace do auta, pres holici strojek philips az po jakysi bezdrat phone co snad ani znacku nikdy nemel :o) I PRESTO JE VSAK JASNE ZE AZ SE PO ZHRUBA DVOU LETECH TENHLE AKUMULATOR ZHROUTI, TAK TU MYS MUZES ZA NORMALNICH OKOLNOSTI ZAHODIT, je zde jasne videt ze vyrobci na nejakych "detailech" opravdu nezalezi....JEDNODUSE NEBRAT!!!
13.9.2004 23:21:19   0.0.0.xxx 55
Tak ja mam MX310 a sem sni absolutne spokojenej. Hodi se jak pro pravaky tak pro levaky. Je mala, lechka, ma stejnej sensor jako mx500 respektive mx500 ma stejnej sensor jako mx310 :-) Ma sice jen 3 programovatelny tlacitka jedno je prakticky nepristupny, ale max510 ma 2 tlacitka u kolecka vyvedte me z omylu ale myslim si ze sou taky docela spatne pristupny. No proste Logitech RULEZZZZZZ a jestli ude mx1000 s vocasem tak se vo ni da uvázovat .)
14.9.2004 00:50:10   0.0.0.xxx 55
Lidi prosim existuje nejaka bezdratova mys s rychlou odezvou(vhodna k hrani 3D her), ktera by stala max. 1000KC ???????
14.9.2004 05:52:15   0.0.0.xxx 55
No to mě tedy zajímá i srovnání s MX700. Hlavně co se týče hmotnosti, výdrže běhu na jedno nabití atd.
14.9.2004 05:58:58   0.0.0.xxx 55
Používám MX700 s Autocadem už více jak rok a nemůžu si stěžovat. Na tlačítku Application Switch mám přiděleno Delete, což se v Autocadu dost hodí a díky umístění na myši MX700 ho není možné zmáčknout omylem.
14.9.2004 06:33:13   0.0.0.xxx 55
Logitech MX 1000 je poměrně velká a těžká, navíc většinou málo ty bezdrátové vydrží. Na druhou stranu ergonomie a přesnost a rychlost bývá excelentní. Jen asi nesedne levákům. A cena je opravdu vysoká.
14.9.2004 06:55:43   0.0.0.xxx 55
Jsou to obecně ty nejlevnější myšky od MS - ty se utrhnou sem tam i při pomalých pohybech a prakticky vyžadují jednobarevnou podložku, ale co by člověk chtěl za 230Kč... :-) (ale mě to stačí, já stejně nehraju, a že mi 2x - 3x za den skočí kurzor, no...)
14.9.2004 08:18:41   0.0.0.xxx 55
Uz se tady ptal Petr a ja se ptam znova: Umi tahle mys priradit tlacitkum ruzne funkce pro ruzne aplikace? Pokud ne, pak je to velke zklamani. Nevim proc tuto funkci odstranil MS z ovladacu pro sve mysi (ve verzi 5 uz to neni), ale ja bych uz mys (resp. software) co to neumi tedy nechtel.
14.9.2004 08:45:12   0.0.0.xxx 55
Taky vam pripada tento Logitech tvarem podobny Microsoftimu IntelliExploreru 2?? Takze krome snimace zadna revoluce ale evoluce z ciziho zdroje(vcetne Titl Wheel)
14.9.2004 09:02:55   0.0.0.xxx 55
Mam to chapat tak, ze mys se obcas sekne?
14.9.2004 09:13:43   0.0.0.xxx 55
Pokud vim, tak je tam baterie od Nokie. Tusim ze 3310? Nevim presne, je to 3-kova rada.
14.9.2004 09:32:40   0.0.0.xxx 55
OMG, zkus se podivat jak vypada MX500 a MX510... má to stejny tvary jako tyhle dvě myši a vychází z těchto modelů... MS je absolutně jina věc a je to shit, kdo zkusil ví a logitech se s timto MS shitem nedá srovnávat. Osobně sem zkoušel nějaky MS myši a sou tam posrany jak tlačitka, tak kolečko. Prostě hnus nepoužitelny...
14.9.2004 09:34:14   0.0.0.xxx 55
pochybuju, že se dá jednotlivým programům přiřadit tyhle tlačítka, maximálně si to můžeš nastavit na keystroke a pak u těch programů si navolit tu klávesu podle tvyho výběru.
14.9.2004 09:36:38   0.0.0.xxx 54
tak ut nemusim, ale jinak s tebou souhlasim - mnohem lepší je podle mě zatím volba mx510... nemám rád těžký myšky a taky sem si mx500 odlehčoval a tady se tahat s baterkou to by mě jeblo
14.9.2004 09:38:29   0.0.0.xxx 55
tlačítko reset je pokud vim u každé bezdrátovky, je to občas potřeba ale nepoužívá se to nijak často a myš se podle mě sekat nebude
14.9.2004 09:39:35   0.0.0.xxx 55
cena je adekvátní k výbavě - laser, bezdrátovka, novinka...

jinak souhlas...
14.9.2004 10:18:00   0.0.0.xxx 55
Co jsem zjistil, tak ani ovladace u MX1k tuto fci nemaji-po dvou letech zvyku na Intellipoint 4.12 sem si na tu fci proste zvykl a nechci to menit. IE4.0 ma desny kolecko a 3.0 uz nekoupim (nevite kde by ji mohli jeste mit???). Takze si v klidu necham starou mys a pockam az doslouzi...
14.9.2004 11:37:14   0.0.0.xxx 55
...keystroke. To mi bohate staci. Umi tohle tenhle logitech? A logitechy obecne?
14.9.2004 11:48:13   0.0.0.xxx 55
Jako kazdy matfyzak ma od narozeni v hlavne vsechny metody vypctu diferencialnich rovnic, tak kazdy gamer vi od narozeni vsechno mozne i nemozne o mysich - soucasnych i budoucich :-P
14.9.2004 12:19:06   0.0.0.xxx 55
Add k tomu ze Microsoft sa ohana kolko snimkou urobi za cekundu (6000) a Logitech ze ma 5.8Mpixela. Tak aby ste vedeli mrkvosoftaci ze MX510 ma okolo 6500obrazkov za sec a ma ovela viac pixelov--> Nie to ze windows je blbost(akurat ze vsetko na nom ide tak preto ho este mam) ale aj misky microsoft si kupovat tak to je hroza
14.9.2004 12:21:42   0.0.0.xxx 55
...MX1000 umí. Je to vidět hned na prvním obrázku u software... Keystroke assigment.
14.9.2004 12:31:11   0.0.0.xxx 55
umi
14.9.2004 14:44:47   0.0.0.xxx 57

Vemu to rychle, poridil jsem MX1000 jako nahradu MX500 s umyslem definitivne presunout Duala k sereveru na balkon;o( Ale vse dopadlo trochu jinak. Prvotni nadseni MX1000 vyprchalo uz prvni vecer ;o( pokusim se podelit s vama proc mi uz asi tyden lezi MX1000 odpojena na stole a nevim co sni ;( Takze hlavni negativa MX1000 :1. Hmotnost, je nejtezsi z mejch krys ;( MX1000 = 168g , MX500=126 a DualOptical=102g (obe lehci po vyndani zavazi samozrejme). Na FuncSurface pouzivam hruby povrch a bohuzel za to muze dilem hmotnost dilem velke teflony , ale MX1000 proste silene blbe klouze po podlozce ;(( Odpor je vyrazne vyssi nez u obou zbejvajicich krys ;(((


2. Tvar je supe, jen bych uvital vice prostoru pro palec. Problem sou ale TLAKA, sou silene spatna ;( Treba tlaka u palce sou silene blbe udelana, takze se mackaj o nekolik trid hure nez na Dualu ci MX500 , k tomu to prostredni na palce je natolik vystouple, ze se casto zmacne omylem ;o( . Naopak ty pred a vzad sou hure mackatelna. To bych jeste prezil, ale dalsi pruser je s KOLECKEM. Diky jeho vyklonu je tezke udelat MIDDLE CLIKC ;( casto nejdrive kliknu doboku a jelikoz drivery napsal naprostej imbecil nejde uklonu kolecka priradit stejna fce jako zmacknuti ;o( . Takze kdo je zvyklej jak z prace tak gameni na stredni tlako je v hajzlu ;o(3. jiz sem zminil drivery, sou dost na houby. Sice se da tlakum priradit treba i kombinace klaves, ale nelze to pouzit prave pro vyklaneni kolecka. Stare drivery mely dost much, ale byly dle meho lepsi. Jen dotedka postradam moznost prepinat profily pro ruzne aplikace, na 3D potrebuju o dost jine nastaveni nez kdyz si xi zagamit ;( nevite o necem co by mi umoznilo prepinat pro jednotlive exe soubory ruzna nastaveni citlicosti a tlacitek ?4. Spozdeni, spozdeni podle me je znat. Je to samozrejme subjektivni pocit, je podle me mensi nez u kamosovy MX700 ale je . Mozna je to ale spusobeno velkou hmotnosti krysy a tedy snizenou moznosti menit rychle smer pohybu. nejsem shcopen objektivne posoudit zda je to zpomaleni dano hmotnosti nebo wirless technologii.5. Kolebka - nechapu proc do kolebky je mozno krysu dat dvema zpusoby, budto se clovek trefi a dole se spoji kontakty a zacne proces nabijeni a nebo se krysa polozi do kolebky nepatrne pootocena podle Zkove souradnice a uz se kontatky nespoji, byt na prvni pohled to vypada, ze krysa v kolebce je polozena spravne ;(((Resume : Vypada to tak, ze na workstationu zustane MX500 (obcas i gamestation ;) , na zenin pocitac se asi presune MX1000 a na balkon nakonec asi pujde DualOptical. Nejsem s touto volbou vubec spokojen ani nemam pocit, ze je spravna, jen mi je lito dat krysu za vice jak 2 kkc na balkon ;(((Pokud bude mit nejakej dotaz, klidne piste na majl , pokud nekdo chce novou MX1000, rozbalenou asi 14 dni starou za 2222 KC a bude ochoten si pro ni zajet nekam do centra v Praze dejte tez vedet. Cenu sem umerne snizil oproti memu nakupu, protoze za blbost se asi musi platit ;(

14.9.2004 14:49:35   0.0.0.xxx 55
Aaaa. Sorry, az ted mi doslo co mi odpovedel mrdka. To co chci je aby to bylo pro kazdou aplikaci jine. Takze si koupim MS Intellimouse Optical.
14.9.2004 14:56:31   0.0.0.xxx 55
A komu to tady cpes MAKu ;-))). Lamz0r jako ty vystaci s single balled Geniusem ;-).
14.9.2004 16:48:43   0.0.0.xxx 55
a bez ovladacu ta krysa nejede?
pokud ja vim tak na mxka od logitechu je sux instalovat Mousewary , jsou na pycu poserou ti akurat sens ve vsech hrach, a nastavi jednotnou sens pro win a hry , bohuzel disable acc.in game jaksi nefici , sux ovladace. zkus bez toho...radsi si pockam na klasickou snurku , Ms ie3.0 a ie4.0 ma sice vice obrazku za sekundu , ale ma mensi plochu snimani , takze npc. Mx500^510 Rulz...^^
14.9.2004 17:59:54   0.0.0.xxx 55
At zije MX510
14.9.2004 18:04:17   0.0.0.xxx 55
Preto aj dava Logitech 2rocnu zaruku na baterku, keb nahodou.
14.9.2004 18:14:46   0.0.0.xxx 55
Sem tam mi pritelkyne taky ukaze svoji mysku a necha me i kliknout...

Nikdy jsem se ale na ni nekoukal s opovrzenim ;)
14.9.2004 18:25:54   0.0.0.xxx 55
no konecne tu nekdo napsal nejaky zkusenosti, no netusil sem ze to bude az tak spatny, teda pokud je tvoje hodnoceni objektivni, tak to vypada, ze si ten nakup MX1000 poradne rozmyslim..
14.9.2004 18:59:20   0.0.0.xxx 55
LOL :-) Tak takhle jsem to opravdu nemyslel... fakt v tom nebyl žádný záměrný dvojsmysl... heh. Nicméně vaše pojetí je taky dobré :-)
14.9.2004 21:22:32   0.0.0.xxx 55
ja sem to psal cely tak nejak zjednodusene, presna fakt neznam, vim jen ze MX500 snima rychlosti 5000hz a senzor ma rozliseni myslim 30x30px
rychlost kterou musis vynalozit na utrzeni tehle mysky se da vycist z obalu nebo na webu Logitechu, dala by se i spocitat, jelikoz zname frekvenci a rozliseni senzoru, co ale nezname je velikost bodu (pixelu) tzn. ze nevime jak velkou plochu podlozky snima senzor - coz by se ale dalo vypocitat prave z toho faktu ze je na obalu napsano ze k utrhnuti mysi dojde pri posunu rychlosti 1.2+m/s :-))))
15.9.2004 12:58:42   0.0.0.xxx 55
Mam MS Wireles Optical Mouse 2.0A, je to spolu s tou klavesnici. Prudkym pohybem doprava, se mne kurzor bud pohne jen o cca 1-2CM, nebo se pohne jinym smerem. Ze by to bylo tim ze jsem trenoval v mladi karate? No nevim - podle mne nestiha radiovy prenos, kdyz uz vzorkovani je udajne OK.
15.9.2004 12:59:01   0.0.0.xxx 55
Mam MS Wireles Optical Mouse 2.0A, je to spolu s tou klavesnici. Prudkym pohybem doprava, se mne kurzor bud pohne jen o cca 1-2CM, nebo se pohne jinym smerem. Ze by to bylo tim ze jsem trenoval v mladi karate? No nevim - podle mne nestiha radiovy prenos, kdyz uz vzorkovani je udajne OK.
15.9.2004 19:39:25   0.0.0.xxx 55
Jak si prisel na to ze mx700 ma spozdeni. Kdyz ma odezvu 8ms. Ciste teoreticky ... ve hrach mas 50fps coz je kazdejch 20ms jeden frame takze stihnes dvakrat pohnout mysi nez se ti to zobrazi ... takze spozdeni v kompu ne v mysi
15.9.2004 22:46:46   0.0.0.xxx 55
Jakube z toho si nic nedelej. Tidle fakenickovi joudove co te nazyvaji lamou si parkrat prectou PG nebo E-S a tvari se jako velci progameri (jim naklepe prdel kdekdo tak si to leci na normalnich lidech) Slusny clovek ti to vysvetli v poho (ale je pravda ze v progamingu je slusny kazdy desaty ... a i tak si myslim ze sem ted prestrelil) :-)
15.9.2004 23:08:17   0.0.0.xxx 55
ROFL...
16.9.2004 21:52:36   0.0.0.xxx 55
ja som praveze na intellimouse mys nenechal dopustit, mam dost nervy pri hrani, a tak striedam casto mysi, mal som tu druhu generaciu intellimouse, ta bola super, lepsia ako mx500, ktoru si kamos kupil a nesla mu na jeho stole (tmavy mahagonovy), po vymene za intellimouse a no problem. Avsak co som kupil tu tretiu, novu generaciu intelimouse, tak to je na CENZURA mys, to stredne kolecko si mozu pichnut do prdele. Teraz mam mx510 a som znova spokojny, ja nastastie mahagonovy stol nemam.
17.9.2004 09:50:58   0.0.0.xxx 55
Jak tak na to koukam tak tady ma kazdej optickou mys.A pomalu kazdej nadava na kabel. Ja sem vlastnikem Gaming Mouse od Logitechu (pro ty kteri nevedi o co jde...tak uvadim ze je to jeste kulickova mys ktera byla ve sve dobe nejlepsi)a sem s ni naprosto spokojenej...ac se to mozna nezda....tak je presna a hoodne rychla....a menit ji nehodlam.Ale pokud by Logytech vypustil MX1000 s kabelem tak bych o ni asi silne uvazoval.Doufam ze se na me nenahrne krytika za to ze pouzivam jeste starou kulicku!!
Tot vse

18.9.2004 10:00:52   0.0.0.xxx 55
Ja mam IE3.0A a neni noho aby som hu utrhol... tato mouse rulezz IE4.0 dobre snima a ma lepsi tvar ale ak xcete hrat hry tak na to zabudnite stredne kolecko je na pixu ... SUX!
18.9.2004 10:01:29   0.0.0.xxx 55
Ja mam IE3.0A a neni noho aby som hu utrhol... tato mouse rulezz IE4.0 dobre snima a ma lepsi tvar ale ak xcete hrat hry tak na to zabudnite stredne kolecko je na pixu ... SUX!
20.9.2004 09:23:03   0.0.0.xxx 55
Mam taky MX 310
20.9.2004 09:25:39   0.0.0.xxx 55
Taky mam MX 310 a je naprosto super.Jinak lepší myši drtivou většinou pro levaky nejsou :-((((
20.9.2004 11:39:05   0.0.0.xxx 55
Zdar, právě jsem si nainstaloval mojí novou myšku. První dojmy jsou vcelku dobré. Myš se excelentně ovládá, je přesná, oproti jiným bezdrátům bych řekl, že je lehčí. Na druhou stranu jedna nožička, o kterou se myš opírá, je cca o 0,5mm kratší a myš se překlápí ze strany na stranu. To mě dost hodně naštvalo, protože je to vcelku drahá myš. Jinak jsem jí sehnal o 500 kč levněji než se uvádí a dostal jsem k ní NFS Porshe 2000.
21.9.2004 14:53:42   0.0.0.xxx 55
Minuly rok jsem prisel o prst na prave ruce - (ukazovacek)
Zajimalo by me, ktera z uvedenych dvou mysi by se mi hodila vic? Muzete mi poradit prosim? Dekuji...


PS: uhryzala mi ho veverka kdyz jsem ji ho strkal do kozichu )))
21.9.2004 22:23:10   0.0.0.xxx 56
nevim ted, ktere uvedene mysi mas namysli, ale myslim si ze by nemel byt problem pracovat na jakekoli logitechacke mysi, zkousel jsem to na sve MX700 a stacilo by jenom prehodit prsty, prostrednik na levy tlac. prstenik kolecko a malik na pravy, da to trosku prace precvicit ruku ale nemel by to byt problem, spis si davej pozor na hodne naklonene mysi
21.9.2004 22:28:42   0.0.0.xxx 55
samozrejme ze bez ovladacu tato myska funguje uplne bez problemu, jenom k ni nemas nastaveni od logitechu, tlacitka vpred,zpet a obe cruise fungujou, co nefunguje je prepinani aplikaci
24.9.2004 14:53:37   0.0.0.xxx 55
Proc vymenovat baterku ?? vyrobce udava vydrz 21 dni -> li-ion baterie ma vydrz minimalne 100 nabijecich cyklu (nejsem si tim uplne jistej), z cehoz jednoduchou nasobilkou spocteme: 21*100=2100[dnů] => 2100/365 je vice nez 5 let, a tudiz bysme teoriticky v dobe zaniku baterky nemeli mit uz mysku v zaruce! Pokud se milim tak me opravte, ale jednoduchou uvahou muzeme dojit k podobnemu zaveru: v mobilu nam li-ion podle vyrobce ma vydrzet tak rok (zhruba, lisi se model od modelu, baterie od baterie, ale v praxi vetsinou vydrzi dele), nabita vdrzi dejme tomu tyden (maximalne), ale spise mene. baterie v mx1000 ma vydrzet 21 dni, to je 3x vice a tudiz by mela vydrzet vice nez 3 roky. Samozrejme jsem nebral v uvahu dalsi dulezite faktory, jako doba pouzivani mysi nebo castejsi nabijeni nez je nutne.
Domnívám se tedy že neni nutne baterii v myši ve vetsine pripadu vubec vymenovat (samozrejme ne pokud chcete koupit akumulator s vyssí kapacitou, coz je podle me vzhledem k vydrzi a jednoduchsti nabijeni zcela zbytecne).
24.9.2004 19:24:50   0.0.0.xxx 55
ma zkusenost s mx1000 je: i me se mys koleba (jeden teflon je kratsi), o utrhuti nemuze byt ani rec, programovatelnost tlacitek neni dotazene pro vsechny, prvni dva dny bolest zapesti-je fakt tezka, na muj vkus je pomerne mala (bud soupu po stole malickem nebo zapestim), hrozim se te palky za vymenu baterky. celkovy dojem asi 80 ze 100.
26.9.2004 15:16:09   0.0.0.xxx 55
Nadšení!!!!!!!!!!
1.10.2004 15:13:38   0.0.0.xxx 55
Chci se jeste podelit o delku na jedno nabiti.
Po nabiti mysi do plna jsem na ni hral, brouzdal na netu a vse, co se s mysi bezne delava, pri prumeru 5 hodiny denne, mys vydrzela tyden - 7 dni. Melo to byt 21 ???? .....
Asi jsem moc narocny.
6.10.2004 10:45:02   0.0.0.xxx 55
No to sou veci, mys za vic jak 2 litry a kulha? To je na reklamaci! 1/3 doba vydrze je take na reklamaci, neni prece mozne takto klamat spotrebitele. Mozna je vadny akumulator? Zkousel jsi tu mysku reklamovat?
6.10.2004 10:55:15   0.0.0.xxx 55
O tom dost pochybuju. Jak jsi prisel k teto informaci?
6.10.2004 11:00:23   0.0.0.xxx 55
Cena je opravdu vysoka, dat cca skoro 2 800 Kc za mys je DOST velka palka, ja osobne to povazuju za vyhozene penize, ale je pravda, ze se nezivim progamingem, jako napriklad mrdka :-/

Bezdrat muze nekdo povazovat za vyhodu, spousta lid to ale vidi naopak. Laser - jasne plus, to je bez debat. Novinka - jasne, to se na cene projevi vzdy, nicmene se mi zda, ze Logitech tentokrat prestrelil.

Ale kdo chce, at si to koupi, spokojeny zrejme bude (nez mu chcipne akumulator).
7.10.2004 07:42:29   0.0.0.xxx 55
Daj tej mysi par cyklov. Mne moja MX700 prvy krat vydzala iba 2dni, teraz tyzden a to ju pouzivam naozaj casto.
12.10.2004 21:48:34   0.0.0.xxx 54
myslim ze co se tyka bezdratu je bez konkurence i vaha sedi kdo nezkusi neuveri a utrhnout se da jen velni tezce
18.10.2004 10:37:30   0.0.0.xxx 55
Nazdaaarek. Chcel by som poziadat niekoho z Vas o radu (pomoc). Kupil som si MX 1000 som spokojny, ale ma to jeden hacik. A to ... mys som upgradoval hlavne preto, ze na mojej starej myske Genius optical obcas bud vo windows (XP), alebo pri hrani hier z neviem akeho dovodu zrazu kurzor sam uskoci hocikde kam sa mu zachce ... Teraz mam MX 1000 za 3000 Sk a to iste ... ((( PLLLLZ help me ... neviete nahodou cim to moze byt??? Ja uz som zufaly ... THX
27.10.2004 22:58:59   0.0.0.xxx 55
Samozrejme ze je to tak ked pouzivas obrazkovu podlozku. Skus pouzit jednofarebnu podlozku, najlepsie bielu a tvoje problemy sa skoncia:-))))
3.11.2004 15:18:36   0.0.0.xxx 55
Ale ked uz tak hadam niekde by sa nasiel niekto kto to prerobil na normalne USB-ckovy kabel a je to ved to staci len obijst ten vysielac a malo by to ist, teda cisto teoreticky a ked nie tak aspon napajanie z USB a akumulator vyhodit to by mi uplane stacilo.
A ze stratim zaruku no ked pri vymene baterky bude hodne opatrny (bola by to hodinarska robota) tak mi na to ani nepridu a ani nezistia ze ta mys vobec niekedy bola otvarana. Ale ako vravim opatrnost a velka trpezlivost a cit v rukach....

No ale keby sa nasla schema ako prerobit uplne aj napajanie aj data na USB tak by to bolo super to by som si spravil a mam pokoj a nepredam to ani za svet, len aby to nebolo velmi rizikove.
5.11.2004 13:01:37   0.0.0.xxx 55
Vidim ze je zde par skileru s MX1000...

Mam problem a nevim, jetli je chyba v mysi, nebo v me ruce... ted jsem ji vybalil a nainstaloval a mam problem s pohybem kurzoru. Nechodi totiz vodorovne s hranou obrazovky... proste kdyz pohnu zleva doprava nebo naopak tak kurzor beha ve smeru od leveho dolniho rohu k pravemu hornimu, ne vodorovne, jako MX500 nainstalovana na stejnem kompu... zkousel jsem i bez ovladacu i na jinem PC, nic ((

Chci se proto zeptat, nemate nekdo podobnou zkusenost???

8.11.2004 15:58:04   0.0.0.xxx 55
Vlastnim mysku Cordless Mouseman Optical a presidlil jsem na Win2k3 a zaroven jsem zjistil, ze tento OP Logitech nepodporuje.

Zajimalo by me, jak to vypada s ovladaci a SW pro MX1000, protoze kdyby vse bylo tak jak ma byt, nevahal bych si ji poridit. Oficialne Windows 2003 Server nejsou podporovane, coz se projevuje chybovou hlasku na zacatku instalace.
9.11.2004 17:01:08   0.0.0.xxx 55
No, ja mx1000 nemam, za tyden prijde a zatim sem na ni slysel samou chvalu, odevsech.. nevim, to co sem si tu precet ,mne torsku znepokojilo, hlavne to, ze se koleba a nesedi do nabijecky, cemuz te nabijecce moc neverim.. ale tomu teflonu jo.. add teflon, neda se to nejak "pridelat" nebo udelat tak, aby to sedelo ? vemte treba neco ze stare mysi atd... odpovezte na mail please
27.11.2004 09:51:58   0.0.0.xxx 55
Cau, chtel bych mys pro progaming. Chtel sem si koupit mx1000 kvuli tomu senzoru a taky tem teflonum, jenze sem slysel ze je dost tezka. Proto me zajima, jak je na tom v porovnani s ostatnima hlodavcema. Neni lepsi mx 700 nebo mx 900? Popr v cem sou horsi od ty mx510 kterou tak chvalis.
Co je podle tebe ted takova nejlepsi volba? Taky sem se tu docet neco vo tom, ze kdyz ti chcipne akumulator, muzes ji zahodit. Hmm. PLS HELP predem diky za radu Cus
28.11.2004 16:23:25   0.0.0.xxx 55
Naprosto souhlasim s MAK... Puvodne sem mel MX510 a ted sem potreboval jeste jednu, tak se si poridil MX1000. Nejdriv me docela zaskocila vaha. Precijen uz to neni zadnej drobecek. No a pak ta hlavni, ale opravdu blba vec je to stredove kolecko (nechapu proc tam ty volove davali jeste pohyby dostran)

TAkze vsem doporucuju radeji zustat u MX510 je omnoho levnejsi a podle me nema zadnou chybku.

5.12.2004 08:26:04   0.0.0.xxx 55
Při hraní jakýkoli hry se mi po určitý době sekne počítač a už nereaguje. Musim ho restertovat. A to nemám zas tak blbýho kompa G-Force FX 5600, 512 DDR,Pentium z Celeron 2.7 atd.
8.12.2004 19:46:51   0.0.0.xxx 65
Ahoj, co se týká vlstností - ruka si hold musí zvyknout, kolečko jde opravdu z tuha a moc trčí, tak s popisem souhlsím. Váhy myši je znát, měřila jsem ji a orintačně mi váha ukázala cca 0,750 kg. Tak tedy nevím, zda-li jsem neměla starou váhu či oči šejdrem,ale také mě to překvapilo.Myš hezky klouže, teflony se odírají,ale její nevýhoda je váha.
11.12.2004 20:18:57   0.0.0.xxx 55
Nevim zda by tato myš byl vhodný dárek k Vánocům pro mého přítele? Co si o ní myslíte a je vážně tak dobrá za tu cenu?
Děkuju za odpovědi
22.1.2005 23:23:34   0.0.0.xxx 55
nevim jak se vypina mys s klya vasnici bezdrat no klavesnice se asi vypne ale mys sviti i celou noc nevim jesti to tak ma byt nebo ne mam ji 2 den tak nevim diky za odpoved
16.2.2005 13:58:07   0.0.0.xxx 55
je tu toho psaneho hodne ,ale musim rict svuj nazor.. mam ji zhruba tyden.. koupil jsem za 1998kc.. nemuzu si stezovat..ato vubec je proste super a cim dal vic jak ji pouzivam je to lepsi ... a muzu vsechny progeming kolegy ujistit..jeste jsem ji neutrh .. jedina nevyhoda kterou jsem san nasel,,je mouna a to mozna je vaha ale to se da zvyknout.. vrele doporucuju vsem i hracum.. pred touhle jsem vlastnil MX510 ..taky dobra ale mylsim ze tady spis zalezi jak kdo ma hluboko do kapsy.. MX1000 velice spoliva , komfortni a rychla a proste super
18.2.2005 18:56:11   0.0.0.xxx 55
Ahoj mám doma asi už půl roku MX1000 laser a nemůžu si jí vynachválit. Prvních 14 dní sem si musel hodně zvikat (byla moc citlivá ale časem sem si zvikl) a vše šlo v pohodě je to super přesný a rychlí. Myš nabýjím něco okolo každých 15 dnů. (i po půl roce) doba se téměř nezměnila. Mezitím co ji nabýjím tak mám připojené jako alternativní řešení starou geniusku (kuličková s drátem a ten rozdíl je obrovský)
26.2.2005 21:14:07   0.0.0.xxx 55
zdar lamo,nic proti,ALE kontroluj si PLS PRAVOPIS!!!!
31.3.2005 23:47:48   0.0.0.xxx 55
mno co se tyce vydrzi misi mam ji sice jen dva dny ale sotva sem ji rozbalil (jeste sem ji nenabijel) a pred chvilkou mi zhasla prvni LEDka a to hraju CS a miska je porad v pohybu jo a tezka trosku je ....
3.4.2005 17:24:39   0.0.0.xxx 55
Nevím jestli se mi tak moc potěj ruce,ale na hřbetu se mi už "smazat" logo Logitech a to po každodenním používání za 3 měsíce
14.5.2005 15:19:37   0.0.0.xxx 55
da sa pripojit klavesnica s mediapadom dinovo cordless desktop na charging station mx1000 a zaroven pouzivat mys cordless optical mouse for notebooks z packu dinovo samostatne pripojenu na inom pc na usb mini reciver-i?
15.8.2005 19:33:38   85.70.225.xxx 86
no funguje mi i na 10m tak nevim co ti blazni delali ze nefunguje pri 3m.
taky je super stoho duvodu ze nema kabel :-)
je to uplna zmena
ja kdyz sem si ji koupil a poprve sni hral tak sem si rikal vyhozenny 2000,-
ale po par dnech sem si zvikl a uz bych ji nevimenil za ni ....

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.