Logitech MX1000 - revoluce nebo jen evoluce? |
autor: Polívka Karel , publikováno 13.9.2004 |
Obsah balení
Už samotná krabice svým zpracováním napovídá, že jde o něco doposud nevídaného. Samotný fakt, že jde o první myš s laserovým snímačem pohybu dává Logitech samozřejmě výrazně najevo už hned na krabici (všimněte si jedničky v levém horním rohu), čemuž se samozřejmě nelze divit.
Po otevření krabice se na vás vyvalí kromě myši příslušenství v podobě nabíječky, nabíjecího doku jež zároveň slouží jako přijímač signálu, redukce z USB na PS/2 a samozřejmě manuál a CD se softwarem.
Nabíjecí dok (a zároveň přijímač signálu - připojení k PC pomocí USB) je poměrně robustní a myslím, že díky tomu se vám v tomto případě nemůže stát, že by si myš nesedla správně (jako se to někdy mohlo stávat v minulých případech). Tentokrát stačí myš jen vsadit a spokojeně drží - respektive sama se uvelebí (díky tvaru jež tomu napomáhá).
![]() |
![]() |
Zpracování
Přestože myš nese označení MX1000, tak se, pokud jde o design, od předchůdců v podobě MX500, MX510, MX700 a MX900 odlišuje hned na první pohled. Stejně jako v předešlých případech je použitý materiál shodný - to znamená na velmi vysoké úrovni, což bylo již za celou dobu existence série MX ověřeno nejedním oceněním a spokojeným uživatelem.
Logitech dává najevo svou vůdčí pozici kde se dá - na samém "zápatí" myši je poměrně výrazné označení MX LASER. Však taky proč ne, když se jedná o "vychytávku" takového kalibru.
![]() |
![]() |
Jak je z okolních obrázků zřejmé, tak design myši se oproti předešlým zástupcům řady MX změnil poměrně výrazně (přestože se drží základní rysů, tak ergonomie je zase o krok dále). Je rozšířena základna a celkem dost byl zvětšen prostor pro palec, díky čemuž se vám teď již nestane, že by se vám dotýkal podložky - je stále uvelebený v pohodlném myším zákoutí.
Také pravá strana je mírně upravena pro lepší úchop. Celkově se MX1000 drží lépe než předchůdci. Osobně (sice jde o subjektivní dojem, nicméně...) vlastním dnes již postarší myš Logitech Mouseman Dual Optical a asi před rokem jsem "upgradoval" na MX500. Po týdnu používání jsem se ale velice rozhodným způsobem vrátil zpět k mému starému dvouokému hlodavci, jelikož mi jeho tvar prostě sedí víc (tím neříkám, že má MX500 tvar špatný - to rozhodně ne, ale Dual Optical mě osobně více sedne a soudě dle mnohačetných diskuzí na internetu nejsem úplně sám, komu se to jeví stejně).
Ale proč se o tom zde zmiňuji? Důvod je zcela prostý. MX1000 je svým tvarem totiž první myš, na kterou bych poměrně s klidem upgradoval ze svého dvouokého hlodavce v případě jeho výpovědi z aktivní služby (on se totiž už bohužel poměrně dost dlouhou dobu neprodává - což je velká škoda). Nicméně pokud sám neodejde do "věčných lovišť", tak ani MX1000 mě nepřesvědčí o změně... MouseMan Dual Optical je dle mého názoru stále o něco lépe (ale už to je hodně diskutabilní) padnoucí myš (teď nemluvím o technologii snímání, tu má série MX na vyšší úrovni, ale o tvaru). MX1000 nehraje do karet její vyšší hmotnost, jelikož díky tomu není ve finále tak obratná.
Tilt Wheel - aneb ve stopách Microsoftu
Změny nenastaly jen v ergonomii ale také v oblasti funkčnosti. Doposud myši Logitech používaly kolečko s funkcí krokového rolování a jeho stisknutím jako prostředního tlačítka - překvapivě. Nicméně Logitech v této oblasti pokročil a po vzoru Microsoftu integroval do tohoto favorita "Tilt Wheel", což je kolečko, které zastává funkce jako doposud, ale navíc přibyla možnost jeho vyklápění do stran (při zachování krokování). To je použitelné například v dokumentech typu Microsoft Excel nebo na internetových stránkách, jež jsou navrženy pro vyšší rozlišení, než právě používáte - nemusíte pak kurzorem najíždět na lištu s vodorovným posuvníkem - stačí vyklopit kolečko do příslušného směru. Jinak je v tomto případě skrolování kolečka nahoru a dolu o poznání jemnější než v případě předchůdců v podobě série MX a bytelnost Tilt Wheel v podání Logitechu se zdá být na vyšší úrovni než u myší Microsoftu. Ke stisknutí kolečka je potřeba poměrně dost přitlačit.
Další změnou v oblasti funkčnosti je jiné zpracování všech přídavných tlačítek. Pokud jde o funkce Cruise Up a Cruise Down (skrolování nahoru a dolu - vlastně rychlejší suplování kolečka), která byla doposud prezentována formou samostatných tlačítek nad a pod kolečkem, tak byly obě nahrazeny jedním dvoupolohovým tlačítkem objímajícím celé kolečko. To se mě dost zamlouvá, jelikož teď je tato funkce daleko lépe použitelná.
Další změna stejného charakteru nastala v případě tlačítek Forward a Back (dopředu a dozadu), jelikož dvě samostatná tlačítka byla nahrazena opět jedním dvoupolohovým. Poslední změnou je přemístění tlačítka Application Switch, které slouží na přepínaní mezi aktivními okny (mezi právě spuštěnými aplikacemi). Doposud se nalézalo na velice špatně dostupném místě (tedy z ergonomického hlediska) pod kolečkem a tlačítkem Cruise Down. Nyní je jeho místo na levém boku uprostřed dvoupolohového tlačítka pro funkce Forward a Back. Z hlediska jeho použitelnosti je to dobrá volba, nicméně jeho stisknutí ve hře (pokud je nastavena výchozí funkce na přepínání mezi aplikacemi) způsobí minimalizaci či v některých případech dokonce pád cele hry. Jelikož ale lze všechna tlačítka libovolně "namapovat" (přiřadit jim libovolnou funkci) tak se tomu lze tímto vyhnout (naštěstí).
A pokud jde o podvozek? Nečekaně tady najdete senzor, 4 teflony, dva kontaktní spoje pro nabíjení a dvoupolohový přepínač s tlačítkem. Přepínač slouží k aktivaci a deaktivaci myši, pročež ono tlačítko nese označení Reset (jehož funkce je jasná už z jeho popisku :-).
{mospagebreak title=Nový senzor, nabíjení, komunikace}Snímání pohybu - laserový senzor
Nejvýznamnější (a nebudu přehánět, když ji označím za revoluční) změnou je nahrazení již zaběhnutých optických senzorů (které využívají již notoricky známé diody produkující červenou září pod hlodavcem) něčím zcela novým - ke slovu se dostává laser vytvářející světelný paprsek s pevně danou vlnovou délkou díky čemuž jej lze přesněji zaměřit narozdíl od světla o různých vlnových délkách pocházejícího z LED diod, které využívaly všechny dosavadní optické myši.
Rozlišovací schopnost použitého laserového senzoru je 5.8 megapixelů za sekundu. Díky tomu se tak nová myška chlubí tím, že disponuje 20x přesnějším senzorem než tomu bylo doposud.
Přestože zespodu myši nevychází žádná červená záře, kterou známe ze všech dosavadních optických myší, tak pokud byste se zadívali přímo proti senzoru (musíte být ale ve stejné ose, jako je směrován laserový paprsek), tak byste viděli v samotném nitru nepatrné (ale opravdu nepatrné) "věčné světlo", které asi po 5 vteřinách ztratí na intenzitě (společně s LEDkami indikujícími stav akumulátoru) až do doby, než myší opětovně pohnete. Za žádných jiných okolností nic neuvidíte, takže pokud jste si přivykli na červenou záři, budete si opět muset zvyknout na "mrtvou" myš. Jako demonstraci jsem nasměroval objektiv do osy laserového paprsku (který lidským okem není vidět) tak, aby jej částečně zachytil... podařilo se tak vyfotit (i když rozostřeně díky optice) to, co okem neuvidíte (a poukázat na zdroj světla :-)).
Výsledný praktický efekt nového senzoru je takový, že myš je schopná fungovat i na povrchu, kde by normální optika už nezvládala plnit svou funkci. Dokonce i na lesklém obalu časopisu nebo lesklé stolní desce je tato myš provozuschopná (tzn. tam, kde u klasických optických myší - i třeba MX510 - skákal kurzor jak se mu zachtělo - vyzkoušeno, ověřeno).
Myší potrava - energetická stránka věci
Jak již bylo řečeno, tak přijímač je současně i nabíjecí kolébka. A tady se dostáváme k další inovaci, která je na jedné straně velkým plusem, ale současně s sebou přinesla i menší nedostatky. Oproti dřívějšku (u Logitechu modely MX700, MX900) je zde živení myši řešeno jiným způsobem. Namísto doposud používaných Ni-Cd AA nebo AAA baterií je zde v myši zabudován Li-On (Lithium-Ion) akumulátor jež se obecně vyznačuje vysokou kapacitou a nízkou hmotností. Myš je ale přesto ve výsledku poměrně těžká.
Výraz zabudován jsem použil záměrně, jelikož to je právě ten největší kámen úrazu této jinak velmi nadprůměrné myši. Dovnitř se totiž nedostanete aniž byste neztratili nárok na uplatnění záruky. Takže v případě, že při velmi častém používání se akumulátor po nějaké době přece jen opotřebuje a chtěli byste jej vyměnit za nový, budete muset myšku buď poslat do servisu za účelem této výměny a nebo si to udělat sami s tím, že obětujete záruku. To mi přece jen u takovéto High-Endové myši nesedí a nebýt toho, jednalo by se o současnou naprosto bezkonkurenční volbu v oblasti bezdrátových myší - pokud teda nejste zrovna vysazeni na výrobky Logitech.
Do prázdného konektoru patří napájení
O aktuálním stavu akumulátoru vás informuje indikátor na straně myši, který je složen ze tří zelených LEDek (aktivních v případě nabitého stavu) a jedné červené LEDky (aktivní v případě vybitého stavu). Podle výrobce vydrží fungovat po plném nabití po dobu 21 dní. Při vybití by měla být schopná po deseti minutách nabíjení dalšího provozu po dobu 24 hodin. Kompletní nabíjecí proces údajně trvá 4 hodiny.
Bezdrátový přenos - FastRF
Mnoho lidí, především náruživých hráčů, hledí na bezdrátové myši s menší nedůvěrou. Pamatují totiž zcela jistě první (tedy ty komerčně první) pokusy o bezdrátové myši u nichž se dalo mluvit o naprosto viditelném opoždění (a to jste ani nemuseli hrát žádnou hru). Sám si pamatuji dobu, kdy mi přítelkyně ukazovala svou bezdrátovou myšku a já se na toho hlodavce díval s menším opovržením (v té době jsem byl ještě v právu). Nicméně doba pokročila a i bezdrátová technologie ušla znatelný kus cesty směrem k "lepším zítřkům". Již model MX700 používal velice vyspělou bezdrátovou technologii FastRF. MX1000 v tom zdárně pokračuje (27 MHz, 125 přenosů za vteřinu)a podle všech ohlasů je na tom lépe než předchůdci MX700 a MX900 (což v porovnání s Bluetooth verzí tedy samozřejmě není překvapením). MX1000 je rychlostí odezvy na úrovni připojení pomocí USB kabelu... respektive nevyskytují se již žádné lagy. To mohu potvrdit - myška se chová jako "přivázaná" a není s ní problém vyfragovat své oponenty (samozřejmě pokud na to máte "Um" :-)).
Pokud jde o dosah, tak podle mých pokusů reaguje bez problémů ještě ve vzdálenosti 2.5 metru a nevadí jí překážky typu stůl, nebo židle. Na trochu větší vzdálenost už vypadává a po 3 metrech nereaguje vůbec. Nicméně nevidím opodstatněnou potřebu k tomu ovládat kurzor na vzdálenost 5 metrů. Maximálně a jedině v nouzi jako místo dálkového ovladače pro základní funkce (například kolečko může zastat funkci zesílení/snížení hlasitosti) při přehrávání muziky nebo videa.
{mospagebreak title=Software, závěr a hodnocení}Software - SetPoint
K hlodavci je přiloženo CD se softwarem SetPoint. Jedná se ovládací program s velice zdařile provedeným uživatelským rozhraním (jak po grafické, tak i obsahové stránce - hlavně bez problémů funguje). Každému tlačítku (samozřejmě kromě levého a pravého) lze přiřadit kteroukoliv funkci i mimo těch firemních alá Logitech (takže například kopírování, vkládání, zavření aplikace atd.).
Další menu obsahuje nastavení týkající se pohybu myši a rychlosti skrolování.
V programu nechybí ani diagnostika stavu nabití akumulátoru. V případě nízkého stavu vás na to program včas upozorní (abyste najednou v zápalu čehokoliv nebyli bez nejlepšího přítele pařana - bez své věrné myši).
No a samozřejmě nemůže chybět něco jako informační centrum, odkud se snadno dostanete třeba do nápovědy nebo na stránky výrobce (také si odtud lze spustit jednoduchého průvodce, který vám ukáže krok za krokem co a jak).
Závěr a hodnocení
Prvotní nadšení z "laserové myši" ani po několika dnech používání neopadlo. Naopak jsem si k ní celkem přivyknul a myslím, že můžu bez pochybností prohlásit, že se jedná o důstojného nástupce modelů z řady MX a vlastně i všech předešlých modelů z produkce Logitech. Navíc (a to hlavně) nejde jen o lépe tvarovanou myš, ale také o průkopníka nové technologie - což se vždy cení jedině kladně. Navíc jak se zdá, tak to Logitech hned na poprvé zvládnul na výbornou - i když kdo ví, co na nás ještě teprve chystá. A pokud byste si položili otázku, zda na MX1000 přejít z MX500 či MX510? Na to by byla nelehká odpověď, jelikož myslím, že MX500 a MX510 mají již své (a to opodstatněné) místo v pomyslné historii myší slávy jisté.
Po technické stránce je provedení excelentní - jen mohla být o něco lehčí a škoda té záležitosti s interním akumulátorem. Ale i přesto nezbývá, než tohoto revolučního hlodavce doporučit (zejména pokud vlastníte MX700, tak by šlo o upgrade zcela bez debat, majitelé MX900 se nejspíše svého Bluetooth hubu jen tak nevzdají, přestože s odezvou myši to již tak slavné není). U majitelů drátových předchůdců záleží na tom, zda jste již přivykli na novou vlnu a jste ochotni upustit od svého případného (samozřejmě nemluvím o všech) přesvědčení, že myš bez kabelu = skákající klokan s hbitostí želvy. A pokud jde o tvar samotný? Musím říci, že se velice povedl a hlavně jak to tak vypadá, tak myš sedne jak do velké tlapy, tak i do dlaně menších rozměrů.
Závěrečné hodnocení | |
Klady | Zápory |
Velice přesný laserový snímač | Nemožnost si vyměnit baterii |
Vylepšené kolečko - Tilt Wheel | Poměrně těžká |
Bezdrátová technologie FastRF | Tuhý stisk kolečka |
Podařený a funkční software | |
Hmotnost: 170g | |
Orientační cena - 2310 Kč bez DPH |
Určitě vám chybělo nějaké názorné porovnání s předchůdcem v podobě MX700, že? Tak vězte, že v horizontu několika dní vám toto přímé porovnání přineseme. No a aby to bylo zajímavější, tak máme "pozvané" i myší zástupce Microsoftu. Budou se testovat i schopnosti za specifických podmínek na různých površích. Berte proto tento článek jako jakýsi teoretický úvod a představení nové technologie... za pár dní budou následovat praktické testy.
Myši Logitech MX1000 udělujeme ocenění Silver Award za pokrokovou technologii snímání pohybu pomocí laseru a za precizní zpracování. Jen o vlásek jí uniklo ocenění Golden Award. To bohužel nedostala kvůli záporu v podobě nemožné výměně akumulátoru bez ztráty záruky (nutnost servisního zásahu v takovém případě potřeby) a kvůli vyšší hmotnosti. Přece jen pokud pracujete s počítačem drtivou část dne, tak pochybuji, že akumulátor vydrží takový nápor nějakou delší dobu (například moje myš mi slouží už dva a půl roku a zatím bez sebemenšího zaváhání). Pokud se brzy objeví tato myška s kabelovým propojením, tak zcela jistě Golden Award dostane (pokud ovšem konkurence Logitech něčím nepředežene), jelikož by se tím pádem jednalo o naprosto bezkonkurenční volbu (pokud by cena nebyla samozřejmě nějak přemrštěná).
Září 2004, Logitech MX1000
"Silver Award za pokrokovou technologii a precizní zpracování"
Za zapůjčení myši Logitech MX1000 děkujeme společnosti Levi
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
btw jak rychly je prenos pres PS2 a USB?
jsem fanfa hlodavcu od MS ale mozna bych i tuhle rad vyzkousel, ale na to musi byt poradna recenze... takze verim ze bude nekdy napsana recenze druha (nohem lepsi...)
tedy pro ty ktere to zajima taky
many of you think that USB mouse is the best! but your all wrong.
PS/2 allowing to control Sample Rate speed (20,40,60,80,100,200) USB sample rate is 125hz Max and not allowed to be
controlled.
(calculation:125mhz = 8ms respond from the mouse to the computer)
while PS/2 supports 200hz Max (calculation: 200hz = 5ms respond) 200hz is not the default value!. you need Windows
2000/XP to control PS/2 Sample Speed rate value.
(device manager - PS/2 Mouse properties)
if you got Win95/98/ME you can use PS/2 rate (small utility can be obtained from udpsoft.com) used to modify the PS/2
Sample Speed rate clock.
since PS/2 takes less CPU cycles and has better stability. (many users reporting about Input lag with USB Mices in CS/other games)
its recommended to use PS/2 bus (you can purchase small USBtoPS/2 adapter)
PS/2 = less CPU cycle,controllable Sample Speed,stable,non PnP (connect devices when system power is OFF)
USB = easy use,cannot to control the sample speed,many users report on Input lag,PnP
ale ja myslel to ze u teto recenze neni nejaky test (nemusel byt velky ale aspon nejaky) prece jen hola recenze s technickymi fakty se precte kazdy i v anglictine
ale kdo to ma vedet ze to bude za "par dni" ;)
OMG lamky, nekdo do tebe zacne strilet z boku a chces se rychle otocit a sejmou ho a misto otocky se ti zacne tocit nebe, to je utrhnuti mysi
Jinak mam takovou divnou tezkou bezdratovou krysu od rusaku Maxxtro a je uplne hrozna, jenze protoze nema drat tak z ni neboli ruka pri dlouhym pouzivani(10h a vic). Az mi jednoho dne upadne na zem a rozpadne se, poridim si urcite neco od logitechu a urcite bezdratovyho.
senzor snimajici podlozku ma rozliseni treba 12x12 pixelu, a blika (foti podlozku) rychlosti 125x za sekundu, vypocet posunu se provadi tak ze tyto malicke snimky podlozky porovnava procesor v mysce mezi sebou a sleduje jak se aktualni snimek proti tomu predchozimu lisi a kterym smerem se pohl, udaje pak spocita a posle do PC, PC ti pohne kurzorem. Pokud ale pohnes mysi tak rychle, ze jsou jednotlive snimky podlozky uplne jine (tzn. ze jsi mysi posunul v jedne stopetadvacetine sekundy o vice nez 12px) tak procesor v mysce obdrzi 2 naprosto rozdilne snimky podlozky a z tech zakonite nedokaze vypocitat posun mysi...
zkus rychle škubnout mysi a uvidis jestli se ti to podari... pokud mas mys lacinou tak to nebude problem (jelikoz treba snima podlozku v malem rozliseni a ma slaby procesor), pokud mas ale lepsi mysku tak to bude problem (kazdopadne by to melo jit - jde jen o to jestli se to da udelat pri bezne praci s mysi.. ), MX500 zpracuje 4.7Mpixelu/s - takze pokud bys ji chtel utrhnout tak sni musis skubnout rychlosti cca 1.2 metru za sekundu...
snad sem to napsal dost srozumitelne..
- mys podle me nefoti 125x za sekundu - to je rychlost usb (mys pokud vim foti nekolik 1000 obr za sekundu).
- rad bych videl ten vypocet, kterym jste dosel k od 7.7 Mpix/s k 1,2m/s (nebo je to jen odnekud opsane ?)
Panebože - co budu dělat? Nevěděl jsem, co je to utrhnout myš, jsem lama a budu se muset jít zastřelit!
A víte, proč mě to štve? Protože to nevim vod narození, jako třeba mrdka a berserker. Voni se narodili a hned se připojili k internetu a už všechno věděli a nemuseli se na nic ptát. Kdežto já se to dozvídám prostřednictvím internetovejch diskuzí a tudíž sem úplnej debil. Správně bych to měl jaksi automaticky mít v hlavě. :-)
BTW nevite nekdo jestli logitech neplanuje konecne dodelat do MouseWare nastaveni podle aplikace, nebo alespon jestli neexistuje nejaky 3rd party soft, ktery tohle MX myskam umozni?
Teraz mam MX1000 a citlivost je naozaj vyssie. UT2004 chcelo trosku cviku, spociatku som si znizoval citlivost v hre, ale uz je to OK.
Tuto mys sa mi utrhnut este nepodarilo...
jinak souhlas...
Vemu to rychle, poridil jsem MX1000 jako nahradu MX500 s umyslem definitivne presunout Duala k sereveru na balkon;o( Ale vse dopadlo trochu jinak. Prvotni nadseni MX1000 vyprchalo uz prvni vecer ;o( pokusim se podelit s vama proc mi uz asi tyden lezi MX1000 odpojena na stole a nevim co sni ;( Takze hlavni negativa MX1000 :
1. Hmotnost, je nejtezsi z mejch krys ;( MX1000 = 168g , MX500=126 a DualOptical=102g (obe lehci po vyndani zavazi samozrejme). Na FuncSurface pouzivam hruby povrch a bohuzel za to muze dilem hmotnost dilem velke teflony , ale MX1000 proste silene blbe klouze po podlozce ;(( Odpor je vyrazne vyssi nez u obou zbejvajicich krys ;(((
2. Tvar je supe, jen bych uvital vice prostoru pro palec. Problem sou ale TLAKA, sou silene spatna ;( Treba tlaka u palce sou silene blbe udelana, takze se mackaj o nekolik trid hure nez na Dualu ci MX500 , k tomu to prostredni na palce je natolik vystouple, ze se casto zmacne omylem ;o( . Naopak ty pred a vzad sou hure mackatelna. To bych jeste prezil, ale dalsi pruser je s KOLECKEM. Diky jeho vyklonu je tezke udelat MIDDLE CLIKC ;( casto nejdrive kliknu doboku a jelikoz drivery napsal naprostej imbecil nejde uklonu kolecka priradit stejna fce jako zmacknuti ;o( . Takze kdo je zvyklej jak z prace tak gameni na stredni tlako je v hajzlu ;o(
3. jiz sem zminil drivery, sou dost na houby. Sice se da tlakum priradit treba i kombinace klaves, ale nelze to pouzit prave pro vyklaneni kolecka. Stare drivery mely dost much, ale byly dle meho lepsi. Jen dotedka postradam moznost prepinat profily pro ruzne aplikace, na 3D potrebuju o dost jine nastaveni nez kdyz si xi zagamit ;( nevite o necem co by mi umoznilo prepinat pro jednotlive exe soubory ruzna nastaveni citlicosti a tlacitek ?
4. Spozdeni, spozdeni podle me je znat. Je to samozrejme subjektivni pocit, je podle me mensi nez u kamosovy MX700 ale je . Mozna je to ale spusobeno velkou hmotnosti krysy a tedy snizenou moznosti menit rychle smer pohybu. nejsem shcopen objektivne posoudit zda je to zpomaleni dano hmotnosti nebo wirless technologii.
5. Kolebka - nechapu proc do kolebky je mozno krysu dat dvema zpusoby, budto se clovek trefi a dole se spoji kontakty a zacne proces nabijeni a nebo se krysa polozi do kolebky nepatrne pootocena podle Zkove souradnice a uz se kontatky nespoji, byt na prvni pohled to vypada, ze krysa v kolebce je polozena spravne ;(((
Resume : Vypada to tak, ze na workstationu zustane MX500 (obcas i gamestation ;) , na zenin pocitac se asi presune MX1000 a na balkon nakonec asi pujde DualOptical. Nejsem s touto volbou vubec spokojen ani nemam pocit, ze je spravna, jen mi je lito dat krysu za vice jak 2 kkc na balkon ;(((
Pokud bude mit nejakej dotaz, klidne piste na majl , pokud nekdo chce novou MX1000, rozbalenou asi 14 dni starou za 2222 KC a bude ochoten si pro ni zajet nekam do centra v Praze dejte tez vedet. Cenu sem umerne snizil oproti memu nakupu, protoze za blbost se asi musi platit ;(
pokud ja vim tak na mxka od logitechu je sux instalovat Mousewary , jsou na pycu poserou ti akurat sens ve vsech hrach, a nastavi jednotnou sens pro win a hry , bohuzel disable acc.in game jaksi nefici , sux ovladace. zkus bez toho...radsi si pockam na klasickou snurku , Ms ie3.0 a ie4.0 ma sice vice obrazku za sekundu , ale ma mensi plochu snimani , takze npc. Mx500^510 Rulz...^^
Nikdy jsem se ale na ni nekoukal s opovrzenim ;)
rychlost kterou musis vynalozit na utrzeni tehle mysky se da vycist z obalu nebo na webu Logitechu, dala by se i spocitat, jelikoz zname frekvenci a rozliseni senzoru, co ale nezname je velikost bodu (pixelu) tzn. ze nevime jak velkou plochu podlozky snima senzor - coz by se ale dalo vypocitat prave z toho faktu ze je na obalu napsano ze k utrhnuti mysi dojde pri posunu rychlosti 1.2+m/s :-))))
Tot vse
Zajimalo by me, ktera z uvedenych dvou mysi by se mi hodila vic? Muzete mi poradit prosim? Dekuji...
PS: uhryzala mi ho veverka kdyz jsem ji ho strkal do kozichu
Domnívám se tedy že neni nutne baterii v myši ve vetsine pripadu vubec vymenovat (samozrejme ne pokud chcete koupit akumulator s vyssí kapacitou, coz je podle me vzhledem k vydrzi a jednoduchsti nabijeni zcela zbytecne).
Po nabiti mysi do plna jsem na ni hral, brouzdal na netu a vse, co se s mysi bezne delava, pri prumeru 5 hodiny denne, mys vydrzela tyden - 7 dni. Melo to byt 21 ???? .....
Asi jsem moc narocny.
Bezdrat muze nekdo povazovat za vyhodu, spousta lid to ale vidi naopak. Laser - jasne plus, to je bez debat. Novinka - jasne, to se na cene projevi vzdy, nicmene se mi zda, ze Logitech tentokrat prestrelil.
Ale kdo chce, at si to koupi, spokojeny zrejme bude (nez mu chcipne akumulator).
A ze stratim zaruku no ked pri vymene baterky bude hodne opatrny (bola by to hodinarska robota) tak mi na to ani nepridu a ani nezistia ze ta mys vobec niekedy bola otvarana. Ale ako vravim opatrnost a velka trpezlivost a cit v rukach....
No ale keby sa nasla schema ako prerobit uplne aj napajanie aj data na USB tak by to bolo super to by som si spravil a mam pokoj a nepredam to ani za svet, len aby to nebolo velmi rizikove.
Mam problem a nevim, jetli je chyba v mysi, nebo v me ruce... ted jsem ji vybalil a nainstaloval a mam problem s pohybem kurzoru. Nechodi totiz vodorovne s hranou obrazovky... proste kdyz pohnu zleva doprava nebo naopak
Chci se proto zeptat, nemate nekdo podobnou zkusenost???
Zajimalo by me, jak to vypada s ovladaci a SW pro MX1000, protoze kdyby vse bylo tak jak ma byt, nevahal bych si ji poridit. Oficialne Windows 2003 Server nejsou podporovane, coz se projevuje chybovou hlasku na zacatku instalace.
Co je podle tebe ted takova nejlepsi volba? Taky sem se tu docet neco vo tom, ze kdyz ti chcipne akumulator, muzes ji zahodit. Hmm. PLS HELP predem diky za radu Cus
TAkze vsem doporucuju radeji zustat u MX510 je omnoho levnejsi a podle me nema zadnou chybku.
Děkuju za odpovědi
taky je super stoho duvodu ze nema kabel :-)
je to uplna zmena
ja kdyz sem si ji koupil a poprve sni hral tak sem si rikal vyhozenny 2000,-
ale po par dnech sem si zvikl a uz bych ji nevimenil za ni ....